Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bucko_99 Če sep 11, 2014 7:04 pm

roko123 je napisal/-a:Prijavil sem se zato,da napišem pohvalo. Je pa res,da bi moral dati v drugo temo.
Se opravičujem


Ponavadi se kupi avto, da se vozi, ne pa da je v delavnici. Srečo imaš da se ti je zgodilo v roku 1 meseca garancije. Ko bo pa ta mesec mimo in ko ti bo spet kaj crknilo me pa prav zanima, če boš še vedno tako zadovoljen :D
 
avgvstvs
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če sep 11, 2014 7:23 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a avgvstvs Če sep 11, 2014 7:29 pm

Ima kdo izkušnje z AVTO ULTRA iz Šentjurja?
 
BVS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe sep 12, 2014 11:58 am

AUDI A7 3.0TDI quattro s-tronic nateg na www.avto.net

Napisal/-a BVS Pe sep 12, 2014 1:30 pm

Pozdravljeni,

Rad bi samo opozoril, če se bo kdo slučajno zanimal za nakup avtomobila Audi A7 3.0 TDI quattro, srebrne barve, registrska št: MB EA 701, ki se trenutno prodaja na avto.net.
Ves čas mi je nekaj smrdelo, na ogled je avto pripeljala ženska, zatrjevala, da je bil avto samo malo spredaj naslonjen in so zamenjali odbijač. Ko smo se že skodaj odločili za nakup, sem zahteval, da se še z mano zapelje do prijatelja, ki ima servis.
Priklopi na računalnik, napake pokažejo, da so bili zamenjani zategovalvi pasov, prva sumljiva.
Ličar ugotovi, da je bila zamenjana celotna zadnja stranica in nekaj pri prtljažniku.
Ženska je cel čas forsirala, da se ji mudi in da avto želi kupiti nek ljubljančan.
Danes sem po vezah izvedel, da je avto bil totalka, 18.000€ škode. Lastnik je z njim letel čez ograjo, razbit spredaj, zadaj in podvozje..

Link do oglasa:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=876 ... 20S-tron...

Lp, Blaž
 
darjo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe sep 12, 2014 6:46 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a darjo Pe sep 12, 2014 6:58 pm

Ima kdo izkušnje pri tem prodajalcu?
AVTO JAN, JANEZ GONZA S.P.
AVTO JAN
Mariborska cesta 49
PTUJ
 
Livina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe jun 20, 2008 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Livina So sep 13, 2014 9:01 am

Pozdravljeni,

sama sem si na avto.net pred kratkim ogledovala Opel Merivo 1,4 Cosmo Turbo, letnik 2011. Imela je 126.000 prevoženih km, predelana na plin. Prvotna prodajna cena je bila 9490 EUR, potem akcijska jurja manj, na ogledu pa mi jo je bil priprvaljen še znižati na 8.000 eur in namesto 1-mesečne garancije ponuditi enoletno. Ko sem vprašala, zakaj tako nižajo prvotno zastavljene cene, je prodajalec rekel, da po 14 dneh ceno spustijo za 500 eur, nato po še 14 za še 500 eur, in ker je bilm avto pri njih že mesec in pol, je bila cena nižja že za 1500 eur. Cilj njihove avtohiše je namreč - po besedah prodajalca - avto čim prej prodati :) Po tej logiki bom počakala še tri mesece, pa ga dobim že skoraj zastonj? Halo, pa kaj misli, da zato, ker sem ženska, pa nimam možganov, ali kaj? Da mi pa lahko natvezi res vse, kar mu pade na pamet. Za znoret, no.
No, avto ni bil odlično ohranjen, notri so bila zadnja desna vrata nekam čudno spraskana, avto ni imel potrjene servisne knjižice oziroma je bilo nekaj čudnega pri tem, prodajalec se ni čisto izjasnil. Avto naj bi bil od starejšega gospoda (po moje tudi, ja, ki se je, sodeč po prevoženih km (če so spleoh realni) očitno ZELO rad vozil, njegov sin naj bi pa delal v Avtotehni ...). Meni je zadeva malo smrdela, zato sem misel na nakup opustila - kljub temu, da mi je bil avto všeč - saj veste - ženske padamo na estetiko - peščena barva karoserije, notri pa svetlomodro-rjava kombinacija - pa še delno usnje :) Čez nekaj dni je bila cena tega avta na avto.net že 7790 eur. In potem je bil očitno prodan (pa verjetno še znižana na 7000 ob nakupu). Samo še čakam, da se spet pojavi v prodaji :) Sama sem avto, ki ga vozim zdaj, kupila od enega starejšega gospoda in avto je bil res tipi topi ... Tale pa niti pod razno ne. Morda ga je imel gospod za tovorno vozilo, kaj pa vem. Za tako "mlad" avto, se mi je zdel malo zmahan ...

Prodajali so pri KMAG na Leskovškovi v LJ.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh So sep 13, 2014 10:34 am

Livina je napisal/-a:
Prodajali so pri KMAG na Leskovškovi v LJ.

Na KMAGu za skoraj vsak avto povejo, da je od nekoga od zaposlenih oz. od njegovih sorodnikov, zato je tako ohranjen in ima malo km.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb So sep 13, 2014 1:10 pm

Livina je napisal/-a:Na KMAGu za skoraj vsak avto povejo, da je od nekoga od zaposlenih oz. od njegovih sorodnikov, zato je tako ohranjen in ima malo km.


Malo off:
Ali pa starejše osebe. Danes sem za sorodnika klical za dva avtomobila. Enkrat lastnica starejša upokojenka, enkrat pa upokojenc. :lol:
Zgleda, da samo še upokojenci prodajajo avtomobile.
Čakam še kirurga in profesorja. :twisted:

lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo So sep 13, 2014 1:43 pm

kseb je napisal/-a:
Livina je napisal/-a:Na KMAGu za skoraj vsak avto povejo, da je od nekoga od zaposlenih oz. od njegovih sorodnikov, zato je tako ohranjen in ima malo km.


Malo off:
Ali pa starejše osebe. Danes sem za sorodnika klical za dva avtomobila. Enkrat lastnica starejša upokojenka, enkrat pa upokojenc. :lol:
Zgleda, da samo še upokojenci prodajajo avtomobile.
Čakam še kirurga in profesorja. :twisted:

lp

Kolega kupuje en avto, pa je naletel na dohtarja, ki dela na urgenci... :lol:
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Nikola_Tesla So sep 13, 2014 1:58 pm

*
Verjetno hočejo s tem povedat, da je avto bil "upokojen" pa so ga zasilo spet spravli k sebi :)
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bucko_99 So sep 13, 2014 4:37 pm

Še moj off topic: Res ne nasedajte na kirurge, upokojence in ne vem kaj še vse. Jaz imam prijatelja, ki je kirurg in je prvi lastnik, ampak avto je zjahan do amena. Še enkrat na leto ko bi ga moral na servis peljat včasih "pozabi" in ga po treh mesecih od opozorila pelje, opere ga enkrat na dva mesca, še to na kartače pod avtopralnico, da ne govorim kolikokrat ga je "malo" butnil na parkirišču in podobno, ko se pa vozim z njim se pa vedno dobro pripasam, ker nima nekaj občutka za vožnjo in še največjih lukenj na cesti se ne izogne. Ko je bil avto star dve leti so mu že menjali ročni menjalnik pa vozi audi-ja ne kakšne kripe. Jaz od njega, čeprav mi je prijatelj, ne kupim avtomobila pa je lahko trikrat kirurg.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a gasolinedream So sep 13, 2014 5:13 pm

Od kdaj pa ma poklic veze kakšen bo avto?

So pa mi enkrat v neki AH v LJ ponujali avto od opernega pevca..
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a primozek68 Ne sep 14, 2014 5:30 am

Od kdaj le.
Primerjaj avte od npr. živinozdravnika,od enega ređota ki zida in od baletne ga plesalca. Samo vonjave v avtu rečmo.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ChuckNorris Ne sep 14, 2014 10:20 pm

primozek68 je napisal/-a:Od kdaj le.
Primerjaj avte od npr. živinozdravnika,od enega ređota ki zida in od baletne ga plesalca. Samo vonjave v avtu rečmo.

S tabo vred.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Sr sep 17, 2014 9:45 am

Je še kdo opazil enako fabio pred kratkim od fizične osebe z cca 200 tisoč km? Ne morem trditi 100%, vendar sem 99% prepričan, da se je pojavljala taista z cca 30-40 tisoč km več.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=885 ... ow=1&avto=
 
grega20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: vir

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a grega20 Sr sep 17, 2014 3:17 pm

hahehihoh je napisal/-a:Je še kdo opazil enako fabio pred kratkim od fizične osebe z cca 200 tisoč km? Ne morem trditi 100%, vendar sem 99% prepričan, da se je pojavljala taista z cca 30-40 tisoč km več.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=885 ... ow=1&avto=


No, tukaj pa ti lahko jaz 100% in ne 99% zatrdim, da so tukaj kilometri sigurno realni, kajti avto smo licitirali preko Leasing hiše.
Tako da tvojih 99% prepričanja je popolnoma neutemeljenih!!!!
Imaš tudi številko šasije zraven pa pojdi preverit in se prepričaj!

Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Sr sep 17, 2014 4:53 pm

Saj je prva registracija 24.5.2011, kar pomeni, da je letno delala cca 56kkm. Če bi se že vrtelo potem bi se moral na cca 100kkm.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a NoF3ar Sr sep 17, 2014 5:28 pm

grega20 @ super da si dokazal da so se pošteni :D Lahko pa pričakuješ da te bojo napadali zakaj si ceno skril (vse je mozno) :D Ter zakaj ima odprti pokrov motorja, ter nameščeno gumo :roll:
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Če sep 18, 2014 12:25 pm

Vzamem nazaj besede. Sicer pa ne spremeni dejstva, da sem enako fabio pred časom zasledil na avto.net z cca 200 tisoč km.
 
grega20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: vir

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a grega20 Če sep 18, 2014 12:39 pm

NoF3ar je napisal/-a:grega20 @ super da si dokazal da so se pošteni :D Lahko pa pričakuješ da te bojo napadali zakaj si ceno skril (vse je mozno) :D Ter zakaj ima odprti pokrov motorja, ter nameščeno gumo :roll:


Hehe, saj res da je veliko ˝prevrtavanja˝ in ˝nategovanja˝, škoda pa je vse v isti koš metat.
Cena skrita zgolj zaradi tega, da ne bo 1. resni, ko bo prišel pogledat ponudil točno toliko kot je bila dosežena, ker bi videl to na forumu, kajti smo pa le trgovina.
Kar se tiče ostalih slik, tako poteka cenitev in pregled vozila in se vse pač zaščiti, da ne pride do poškodb, cenitev ni bil delana pri nas ampak na servisu, kamor je bil avto vrnjen po izteku financiranja oz. pred objavo oz. samo licitacijo.
 
Sergi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr avg 21, 2013 1:54 pm

Zakaj NE zaupati prodajalcem rabljenih avtomobilov.

Napisal/-a Sergi Sr sep 24, 2014 3:27 pm

Slika

Torej, na svetu se dogaja veliko različnih potegavščin; Kupila sem malce starejši avtomobil. In torej, prispela sem do S.P prodajalcu rabljenih avtomobilov, ker na žalost v teh časih nimamo ''veliko'' denarja se zavedamo, da novih ''fancy'' avtomobilov ne moramo ravno kupovati. In kaj se je zgodilo? Avto, je bil res dobro ohranjen, nimam kaj za reči. Bil je dober, res da je avtomobil letnik 2003 in ima okoli 200.000 prevoženih kilometrov je bil spraven, poleg tega pa avto te znamke prevozi tudi še enkrat toliko. Seveda je prodajalec avtomobila rekel, da bi zagotovo položil roko v ogenj, da je avto odličen in ni nič z njim narobe. Da je normalno naredil veliki servis (kljub temu, da priloženega računa oz. dokaznega gradiva razen podpisa in žiga mehanika o tem, da je servis bil narejen ni imel) in, da je spravno opravil tehnični pregled. Seveda, pa ker potrebujemo dva avtomobila imeli smo pa samo enega (zaradi služb) potrebujem avtomobil za vožnjo v službo. Glede časa o nakupu avtomobila sem bila pač omejena. Pa smo se odločili, da tale avto kupimo in seveda, normalno smo ga prepisali, zamenjali stvari, plačali trgovcu ceno avtomobila in se veselo odpeljali proti domu. In kaj se je zgodilo na cesti. Na enkrat smo ugotovili, da luči skoraj ne svetijo. Na srečo, so delovale ampak le tiste dnevne. Zvečer smo se vozili domov in nad avtocesto se je zgrnila tema. Luči so delale slabše in malce smo se čudili zakaj temu tako? Na enkrat pa smo prehitevali po pasu za prehitevanje in nekaj časa nadaljevali pot, ko nas je nekdo z ''blendanjem'' spravil na bencinsko. Nato pa nas ozmirjal; Če se nameravate ubiti pa se kar dajte, ne pa zato ogrožati še ostalih ljudi, ker vam žmigovci med tem ko ste menjali vozni pas za prehitevalnega ne delajo!!!

Začudili smo se in le debelo gledali, ker tega pač nismo vedeli. Nato pa smo po poti ugotovili, da dolge luči sploh ne delajo, poleg tega je bil ključ za avtomobil (avtomatsko zaklepanje na klik) bil ''povožen''''pomečkan'' kajti komaj komaj, si porinil tipko za zaklep oz. odklep.

Kaj se dogaja v tej državi? Kdo se sprva hvali; Avto je fardamano super! Roko porinem v ogenj, da je super! Vemo, da bi človeški egoizem v teh ''težkih'' časih vsakemu rekel, da je avto izpraven in zelo dober. Kakšne grozljivke se dogajajo? Sama sebi ne morem vrjeti. Sedaj v naprej vem, da moram vedno preizkusiti tudi luči, žmigovce in vse podrobno, če prav pravijo, da kdor se spušča v takšne majhne stvari ima napeto življenje. Ampak konec koncev, kdo je vedel, da nas bo prodajalec tako ''zapeljal'' s ceste? :?: Tehničnega pregleda avtomobila, nimam pojma kako je sploh opravil, če avtomobil ni zmožen varne vožnje, kar se tiče dolgih luči in žmigovcev, zaradi katerih smo na avtocesti kmalu napravili prometno nesrečo.

Sama tega človeku ne bi nikoli naredila. Ker dobro vem, kako je če ''nagaziš'' na takšne ''predrzneže''. Sama pa nočem delati problemov ostalim ljudem, kaj šele sebi, če bi se že odločila za prodajo avtomobila. Pred časom sem prodala svoj stari avtomobil ampak, je bil kakor nov. Novi lastnik me je celo poklical, da je avto odličen in, da z njim nima nikakršnih težav. Seveda, ker smo prej ko smo ga prodali vanj vložili denar za razna popravila in servise.

:!: :!: To je moja lastna izkušnja in naj bo vsem vam, kateri kupujejete rabljena vozila v opomin, da se JE, za spuščat v takšne majhne zadeve. Če se, da preverite tudi stvari pod stoli. Pred nakupom takšnega avtomobila od S.P prodajalcev teh avtomobilov si vzemite čas za pregled vsake majhne stvari, od pomika vseh oken pa do žmigovcev in dolgih luči ter meglenk! Ker te lahko hitro servis košta okoli 500 evrov, za kar smo morali vložiti v zamenjavo kluča, stikal za luči, žmigovcev. Kajti, kar hitro se, da za takšen avto zapraviti okoli 1000 evrov. :!: :!:

Pred nakupom takšnega avtomobila si preberite stvari o tem avtomobilu na raznih forumih, kakšne okvare ima s čim imajo ljudje težave.
Ni lahko, sploh za tiste z majhnimi dohodki. :? :|

Lp!

S tem člankom, ne želim žaliti nobenega! In jih tudi ne obtožujem ničesar!

------------------------------------------------------

edit mod
temo sem združil v nategatorje, kamor tudi sodi.

Lepo bi bilo, če prodajalca tu objaviš in s tem komu pomagaš
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 133 gostov