Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Zakaj NE zaupati prodajalcem rabljenih avtomobilov.

Napisal/-a gaszajla So okt 11, 2014 2:34 pm

Sergi je napisal/-a:Slika

Torej, na svetu se dogaja veliko različnih potegavščin; Kupila sem malce starejši avtomobil. In torej, prispela sem do S.P prodajalcu rabljenih avtomobilov, ker na žalost v teh časih nimamo ''veliko'' denarja se zavedamo, da novih ''fancy'' avtomobilov ne moramo ravno kupovati. In kaj se je zgodilo? Avto, je bil res dobro ohranjen, nimam kaj za reči. Bil je dober, res da je avtomobil letnik 2003 in ima okoli 200.000 prevoženih kilometrov je bil spraven, poleg tega pa avto te znamke prevozi tudi še enkrat toliko. Seveda je prodajalec avtomobila rekel, da bi zagotovo položil roko v ogenj, da je avto odličen in ni nič z njim narobe. Da je normalno naredil veliki servis (kljub temu, da priloženega računa oz. dokaznega gradiva razen podpisa in žiga mehanika o tem, da je servis bil narejen ni imel) in, da je spravno opravil tehnični pregled. Seveda, pa ker potrebujemo dva avtomobila imeli smo pa samo enega (zaradi služb) potrebujem avtomobil za vožnjo v službo. Glede časa o nakupu avtomobila sem bila pač omejena. Pa smo se odločili, da tale avto kupimo in seveda, normalno smo ga prepisali, zamenjali stvari, plačali trgovcu ceno avtomobila in se veselo odpeljali proti domu. In kaj se je zgodilo na cesti. Na enkrat smo ugotovili, da luči skoraj ne svetijo. Na srečo, so delovale ampak le tiste dnevne. Zvečer smo se vozili domov in nad avtocesto se je zgrnila tema. Luči so delale slabše in malce smo se čudili zakaj temu tako? Na enkrat pa smo prehitevali po pasu za prehitevanje in nekaj časa nadaljevali pot, ko nas je nekdo z ''blendanjem'' spravil na bencinsko. Nato pa nas ozmirjal; Če se nameravate ubiti pa se kar dajte, ne pa zato ogrožati še ostalih ljudi, ker vam žmigovci med tem ko ste menjali vozni pas za prehitevalnega ne delajo!!!

Začudili smo se in le debelo gledali, ker tega pač nismo vedeli. Nato pa smo po poti ugotovili, da dolge luči sploh ne delajo, poleg tega je bil ključ za avtomobil (avtomatsko zaklepanje na klik) bil ''povožen''''pomečkan'' kajti komaj komaj, si porinil tipko za zaklep oz. odklep.

Kaj se dogaja v tej državi? Kdo se sprva hvali; Avto je fardamano super! Roko porinem v ogenj, da je super! Vemo, da bi človeški egoizem v teh ''težkih'' časih vsakemu rekel, da je avto izpraven in zelo dober. Kakšne grozljivke se dogajajo? Sama sebi ne morem vrjeti. Sedaj v naprej vem, da moram vedno preizkusiti tudi luči, žmigovce in vse podrobno, če prav pravijo, da kdor se spušča v takšne majhne stvari ima napeto življenje. Ampak konec koncev, kdo je vedel, da nas bo prodajalec tako ''zapeljal'' s ceste? :?: Tehničnega pregleda avtomobila, nimam pojma kako je sploh opravil, če avtomobil ni zmožen varne vožnje, kar se tiče dolgih luči in žmigovcev, zaradi katerih smo na avtocesti kmalu napravili prometno nesrečo.

Sama tega človeku ne bi nikoli naredila. Ker dobro vem, kako je če ''nagaziš'' na takšne ''predrzneže''. Sama pa nočem delati problemov ostalim ljudem, kaj šele sebi, če bi se že odločila za prodajo avtomobila. Pred časom sem prodala svoj stari avtomobil ampak, je bil kakor nov. Novi lastnik me je celo poklical, da je avto odličen in, da z njim nima nikakršnih težav. Seveda, ker smo prej ko smo ga prodali vanj vložili denar za razna popravila in servise.

:!: :!: To je moja lastna izkušnja in naj bo vsem vam, kateri kupujejete rabljena vozila v opomin, da se JE, za spuščat v takšne majhne zadeve. Če se, da preverite tudi stvari pod stoli. Pred nakupom takšnega avtomobila od S.P prodajalcev teh avtomobilov si vzemite čas za pregled vsake majhne stvari, od pomika vseh oken pa do žmigovcev in dolgih luči ter meglenk! Ker te lahko hitro servis košta okoli 500 evrov, za kar smo morali vložiti v zamenjavo kluča, stikal za luči, žmigovcev. Kajti, kar hitro se, da za takšen avto zapraviti okoli 1000 evrov. :!: :!:

Pred nakupom takšnega avtomobila si preberite stvari o tem avtomobilu na raznih forumih, kakšne okvare ima s čim imajo ljudje težave.
Ni lahko, sploh za tiste z majhnimi dohodki. :? :|

Lp!

S tem člankom, ne želim žaliti nobenega! In jih tudi ne obtožujem ničesar!

------------------------------------------------------

edit mod
temo sem združil v nategatorje, kamor tudi sodi.

Lepo bi bilo, če prodajalca tu objaviš in s tem komu pomagaš

Tako se ne kupuje avto.Prodajalec ni nič kriv ampak kupec.Kako more nekdo kupit avto z uničenim ključem.Vsaj tega se vidi takoj.Pa če ni večje napake kot žmigavci in luči pol ne vem kdo je tu čuden.Te stvari,ki so naštete so najbolj vidne v sekundi.Nisem še slišal za tako nespameten nakup.
Jaz sem lani kupil 14 let star avto in najprej mi je prodajalec pokazal 4 original ključe.Da o notranjosti in delovanju sploh ne govorim.Vsel sem se par minut v avto in to je to.
Je pa res,da sem moral obnavljat turbino in nekaj drugih zadev.Ampak avto je stal namesto 45 tisoč evrov kokr je bil nov ,3 tisoč in ni vrag ,da se bom jezil če dam kakega jurja gor.
Vsi bi radikupili avto kot iz salon pol jim je še pregledat ga težko pred nakupom.
saj niste resni nekateri.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Ne okt 12, 2014 4:40 pm

Nimam sicer nobenih dokazov in ničesar, ampak so, kar se prevoženih kilometrov tiče, zelo zanimivi pri Avtopark M d.o.o.

Vsi avti imajo neke magične kilometre, seveda je vse uvoženo, in potem ko je avto prodan, nanj obesijo oznako PRODANO in zbrišejo prevožene kilometre. Tako očitni so, da bolj ne bi mogli biti...
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Sr okt 15, 2014 5:38 pm

Zgolj v opozorilo, ta avto je bil tovorno vozilo in so mu dodali zadnje sedeže ter pasove, se pa že na hiter pogled opazi, da nekaj ne štima.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=895 ... %20MENJA...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb Sr okt 15, 2014 7:53 pm

hahehihoh je napisal/-a:Zgolj v opozorilo, ta avto je bil tovorno vozilo in so mu dodali zadnje sedeže ter pasove, se pa že na hiter pogled opazi, da nekaj ne štima.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=895 ... %20MENJA...


Kako pa se to opazi? Jaz nič ne opazim.
Lahko tudi na zs.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb Če okt 16, 2014 5:36 am

hahehihoh - hvala za odgovor.
 
reCode889
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr okt 15, 2014 8:27 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a reCode889 Če okt 16, 2014 8:34 am

Avto Vita Plus d.o.o. Slance 8 3221 Teharje Ali kdo pozna tega trgovca in kaksne lastnosti glede njih... Hvala ze vnaprej...

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp ... srubrika=1
 
Uporabniški avatar
Kristjan.Renault
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po nov 28, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kristjan.Renault Če okt 16, 2014 11:13 am

Avto je prodal znanec za 500 evrov, ima 326,000km prevozenih, je malo spuscen ter je 3 krat na novo barvan. LAK SE LUSCI na pokrovu motorja. Novi lastnik oz. preprodajalec hoce istrziti 950 evorv :x :huh: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=891 ... go%20klima
Zadnjič spremenil Kristjan.Renault, dne So okt 18, 2014 7:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Veron Če okt 16, 2014 11:22 am

ne razumem zakaj bi bil to nateg?
Sej pri kilometrini je napisal 3... verjetno misli na 300k (za foro poklicat in vprašat)
Haubo je lahko popravil (ponovno prebarval)
Samo višja cena ni nateg...
 
reCode889
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr okt 15, 2014 8:27 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a reCode889 Če okt 16, 2014 1:44 pm

http://www.avto.net/dsavto/ zanima me ce kdo pozna tega trgovca..?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a abbe Če okt 16, 2014 2:30 pm

Veron je napisal/-a:ne razumem zakaj bi bil to nateg?
Sej pri kilometrini je napisal 3... verjetno misli na 300k (za foro poklicat in vprašat)
Haubo je lahko popravil (ponovno prebarval)
Samo višja cena ni nateg...


če prebereš opombe boš vidu da siurno vse kar je napisal ne more biti res.
sigurno pije olje pa sigurno je kje rjasta
sama cena pa res ni nateg tukaj se pa strinjam
Ni vse res kar napišem
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ajs1 Ne okt 19, 2014 9:12 pm

Živjo, mene zanima, če je kdo mogoče že slišal za ČAR, avto-trgovina in gostinstvo? Kaj naj bi to bilo? Kakor avtohiša ali kako? :o
Sicer pa je iz Hrastnika. Hvala za odgovor.
 
m3d3k
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne avg 24, 2014 11:03 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a m3d3k Po okt 20, 2014 11:14 am

ajs1 je napisal/-a:Živjo, mene zanima, če je kdo mogoče že slišal za ČAR, avto-trgovina in gostinstvo? Kaj naj bi to bilo? Kakor avtohiša ali kako? :o
Sicer pa je iz Hrastnika. Hvala za odgovor.


Nima nikoli veliko avtomobilov.
Ja avtohiša je tkole pa zgleda... https://www.google.si/maps/@46.1371978,15.0923876,3a,75y,257.4h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sp31JcwMdevEBFeaP6n1Nlg!2e0
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ajs1 Po okt 20, 2014 7:36 pm

Bil danes pri njemu. Peugeot 308 mi je bil zelo všeč. Danes sem bil samo na ogledu in sem mu rekel, da se vrnem nazaj sigurno po avto in da še uredimo malenkosti, prepis, itd. Popoldne ga kličem, da se dogovoriva in mi pra**c reče da je avto ravnokar prodal nekomu drugemu. Tako da si ta gn*j ne zasluži nič drugega kot same negativne kritike iz moje strani. :evil: :evil:
Brez veze sem delal pot iz Ljubljane, itd. Bil sem praktično zmenjen že vse z njem, nato pa takole...v glavnem, za mene ni vreden niti pol kur*a.. :evil:
Vem, da malo preklinjam zdajle, ampak res sem zelo jezen in hočem da vsi veste kakšen je tale model iz Hrastnika. ČAR, avto-trgovina in gostinstvo..
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Po okt 20, 2014 7:40 pm

To ni nateg, si dal aro?, ker če jo nisi, potem so besede nične !!!!
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a IcEm4n Po okt 20, 2014 8:01 pm

Če res ni bilo položene are, si si čisto sam kriv (pa ne da bi trgovca kaj zagovarjal). Očitno je tisti za tabo prišel z denarjem oz. je ponudil več kot ti.
Slika
 
Uporabniški avatar
gepl83
Uporabnik
 
Prispevkov: 817
Pridružen: Po avg 27, 2007 3:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a gepl83 Po okt 20, 2014 8:13 pm

Brez are je bil edini neresen v tem primeru ti.
GQ
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a MBtouran Po okt 20, 2014 9:38 pm

ajs1 je napisal/-a:Bil danes pri njemu. Peugeot 308 mi je bil zelo všeč. Danes sem bil samo na ogledu in sem mu rekel, da se vrnem nazaj sigurno po avto in da še uredimo malenkosti, prepis, itd. Popoldne ga kličem, da se dogovoriva in mi pra**c reče da je avto ravnokar prodal nekomu drugemu. Tako da si ta gn*j ne zasluži nič drugega kot same negativne kritike iz moje strani. :evil: :evil:
Brez veze sem delal pot iz Ljubljane, itd. Bil sem praktično zmenjen že vse z njem, nato pa takole...v glavnem, za mene ni vreden niti pol kur*a.. :evil:
Vem, da malo preklinjam zdajle, ampak res sem zelo jezen in hočem da vsi veste kakšen je tale model iz Hrastnika. ČAR, avto-trgovina in gostinstvo..


Na ogled se vedno vzame vsaj 100€, s katerim se polozi ara ce avto kupis. Tako pa si si sam kriv kot so ze drugi rekli. Jaz te brez are tudi nebi cakal
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a belkaena To okt 21, 2014 6:59 am

Takih, ki njemu rečejo pridem jutri po avto ima on 100 na dan.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a eentox To okt 21, 2014 7:30 am

belkaena je napisal/-a:Takih, ki njemu rečejo pridem jutri po avto ima on 100 na dan.

točno tako, potem pa na poti domov kupi drugega (ponavadi cenejšega) in prvemu prodajalcu niti sporoči ne...
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Al_Capone To okt 21, 2014 7:44 am

ajs1 je napisal/-a:Živjo, mene zanima, če je kdo mogoče že slišal za ČAR, avto-trgovina in gostinstvo? Kaj naj bi to bilo? Kakor avtohiša ali kako? :o
Sicer pa je iz Hrastnika. Hvala za odgovor.


Poznam osebno, tudi že kupil avto pri njemu. Glede tvojega avta, kot so že ostali povedali, škoda ker nisi dal are.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 99 gostov