Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo To avg 18, 2015 6:07 pm

BS-speed je napisal/-a:Na forumu je ogromno napisanega kako kupiti avto, kakšne okvare se pojavljajo, pa še zmeri mi ni jasen kaj tej temi jokate kdo koga nateguje, pa če imate ogromen nabor informacij in vsi vse veste.

Pri nategovanju je govora predvsem o zamolčanih napakah, za katere prodajalec ve in seveda za famozno vrtenje km, ki se je razpaslo do neskončnosti. Tako da se ne joka kar vsepovprek.

BS-speed je napisal/-a:Za vse ki kopujete rabljen avto, trenutno je zelo ampak res zelo težko kupiti rabljen avto brez napak. Na vsak rabljeni avto bo treba nekaj denarja vložit, ni več čas ko so nekoč ko so avtomobili delali 200k km bp. Trenutno se za moje pojme najbolj splača kupiti nov avto, še najmanj stroška kljub izgubi vrednosti. Skoraj na vsakega rabljenega dizla okoli med 150k km do 200k km starega okoli 5 let bo treba vložiti vsaj 3000eur, da bo izpravno deloval naslednjih 100k km.

Delno imaš prav. V starega turbodizla bo skoraj sigurno treba dati od 1.000 pa do 3.000 eur, odvisno v kakšnem stanju je.
Glede izgube vrednosti na avtu je pa zadeva precej relativna. Cenejši ko je avto manj zgubiš. Če pa jemlješ avto v rangu 20k eur in več bo pa izguba večja kot če kupiš 5 let in več rabljenega.

BS-speed je napisal/-a:Zadnje 3 leta opažan da so začeli vsi šparati pri materialu za servise, posledično so avtomobili zelo slabem stanju. Trenutno je situacija v Sloveniji da je zelo težko kupiti dober rablen avto pod 10k eur. Še nasvet vse bodočem kupcem avtomobilov, ne zapikujte se v te jebene kilometre ampak raj poglejte v kakšnem stanju je vozilo.

Tu se strinjam. Težko je dobiti redno servisiran avto.
Poglejmo tega s-maxa: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9995668&show=1&avto=Ford%20S-Max%202.0%20Titanium%20-%207%20sede%9Eev
Cena solidna za ta letnik in opremo in stanje km, ampak avto je cel spraskan, notri so delali kot svinja z mehom + zadnji dve leti ni dal na avto nič. Še olja ni zamenjal!!! Zadnji servis je bil delan pri 97k km (trenutno stanje km je 142k km). Gume spredaj so tako uničene, da se jaz še do trgovine ne bi peljal! Fino ne....
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a berlonso Sr avg 19, 2015 10:06 pm

Kopiram glede posrednistva Boskan Sinisa, da bo v pravem poglavju:
Kar se tice posrednistva Boskan Sinisa lahko recem samo OBVOZ!!!
Sem pred kakimi 7 leti kupil Megana pri tem tipu za 1000€ in je meu kup problemov, ki so se pokazali po enem mesecu.
Bla je nuja, zato nisem mel mehanika s sabo. Uglaunem od tega da je bil razbit spredaj,
do pregnitja pleha nad amortizerjem "spretno" prekritega z zascitnim namazom proti soli, pokanjem eksp. posode in hladilnika, do laganja o velikem servisu, vse v enem mesecu.
Za to ceno sem vzel v zakup da bom vlozu nanj dodatnih 500€ ampak je blo laganja preko glave. Je tudi moja krivda ker sem zaradi nuje vzel 1.dokaj spodoben avto na prvi videz...
Takrat je prodajal "kao" avto od oceta, ni mel se SP oziroma uradnega legalnega nate*ovanja...
Zdaj sem 1. opazil posrednistvo in me je smejat primlo od tragikomicnosti. Kafka se lahko skrije proti njemu.
Uglaunem dejmo take norce bojkotirat, naj se spravijo v zivljenju delat, ne pa drek prekladat.
Lp
 
gwynn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po apr 02, 2007 8:24 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a gwynn Sr sep 09, 2015 7:56 am

POZOR! DOBILI SMO ŠE EN AVTO Z PREVRTENIMI KM

Hotel sem kupil tale avto spodaj. Imel je 182.000 km. Prodajal se je za 3300€ . Prodajalec ga je žal prodal preden sem ga uspel it pogledat.
Potem pa me je prehitel KOJA d.o.o. iz Škofljice. Prodaja isti avto (preveril sem pri prodajalcu sem ga poklical in je potrdil da je to ta avto
OZ feltne, zatemnene zadnje sipe) z prevrtenimi kilometri (kar za 90.000).



http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... MA%95LEP...
Priponke
Untitled.jpg
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 To sep 15, 2015 12:19 pm

 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a a_sist To sep 15, 2015 1:32 pm

In kaj je pri tem coltu nategatorskega?
No escape from the mass mind rape...
 
zaho23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po apr 26, 2010 7:31 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a zaho23 To sep 15, 2015 10:10 pm

Ne vidis prevozenih kilometrov? Tam je imel 2 napisano kar pomeni 200+, zdj pa samo se 129.000km
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a avto fan1308 Če sep 24, 2015 2:13 pm

Prebral sem celo temo in sploh ne vem če je v Sloveniji sploh še kakšen pošten podajalec razen nekaterih izjem seveda
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dalia08 To okt 13, 2015 10:21 am

Na dolgo in široko sem se razpisala v drugi temi, kjer prosim za info in pomoč, na kratko pa - da se kdo ne opeče, še en nategator, da mu ni para:

DACA d.o.o., Migojnice, blizu Žalca

Oba, prodajalec in lastnica oz. ustanoviteljica podjetja, sta do kraja brezobrazna človeka, govorita neumnosti, ob reklamaciji, ki smo jo navedli, ker je avto okvarjen, sta klatila take neumnosti, da glava peče. Res ne bom na dolgo, samo toliko, da se jih da na seznam, ker jim res ne pridemo do živega, izmikanje, laganje in natolcevanje absurdnih obtožb (da smo sami pokvarili avto ip.d) je šlo v višave in zdaj jim bodo verjetno vrnili avto!!! Je pa hudič, da se izmotavajo in nas hočejo še "nategniti", da bi oni odpeljali avto, denar pa nakazali naslednji dan (???). Seveda smo zdaj že skrajno previdni in nezaupljivi, ampak kot rečeno... daleč stran od njih.
 
S1DT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 28, 2015 8:57 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a S1DT Sr okt 28, 2015 9:02 am

Še eni podobni, SUPER AVTO Lj -Rudnik, vse obljubljajo in dovolijo, ko pa hočeš avto odpeljati mehaniku ali na uradni servis, je pa za avto v trenutku nekdo položil aro!
 
ajam147
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 28, 2015 9:18 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ajam147 Sr okt 28, 2015 9:31 pm

Jz pa mam supe izkusnjo z ... (edit mod: izbrisano na željo imenovanega podjetja) ...korektni, prijazni, vse kot smo se zmenili..garancija...vse super in avto u nulo:)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a a_sist Sr okt 28, 2015 10:58 pm

@ajam147 ..imaš 2 posta in v obeh hvališ .... Hočeš zastonj reklamo, hkrati si pa tolk primitivna, da ne vidiš da si v skledo pljuvaš.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Sr okt 28, 2015 11:11 pm

Ja so korektni in povejo, da so kilometre zbil, da je bil avto razbit, da ima probleme :lol: :roll:

Jaz bi vse te nategune nekam poslal. Ne vem kakšni so to ljudje, da gleda drugega človeka v oči in ga sproti na suho nateguje. Da ni vas sram jaz bi vas zaprl, dal malo na hladno
Lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Blinder Če okt 29, 2015 3:05 pm

ajam147 je napisal/-a:Jz pa mam supe izkusnjo z ......korektni, prijazni, vse kot smo se zmenili..garancija...vse super in avto u nulo:)


Mora bit res fanj nategunska firma ce mora okoli sirit lazi zato da uspe kaksen avto prodat. Plus ce pomislimo tako obupano oglasevanje. Mislim, koliko mora bit clovek obupan da gre na forumih ustvarjat nove uporabnike in hvalit firmo :ue
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hahehihoh Pe okt 30, 2015 9:58 pm

In vsi avti 2011-2013 imajo med 85 in 95 kkm. Prav zanimivi ste ... :mrgreen:
 
rs1975
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr mar 15, 2006 7:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a rs1975 Po nov 02, 2015 7:31 am

Kaj pa AVTOTEHNIKA CELJE?
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dawid1 Po nov 02, 2015 8:12 am

Nisem siguren ali sem dodal v pravo temo vendar, "zanimiv oglas".

Servis je bil narejn 2.11., zgleda so servis delali že ob 6h uri zjutraj. :)

Slika

Slika


lp,
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver Po nov 02, 2015 10:51 am

Zjutraj navsezgodaj, pa še v ponedeljek..zanimivo!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Dugy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jan 20, 2012 5:25 pm
Kraj: Lesce

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dugy Pe nov 06, 2015 9:21 pm

JTD MOBIL d.o.o.
Letališka cesta 12a, BTC
Ljubljana


Bom prilepil, kar povezavo do avta katerega sem dejansko pogledal, a si nekako upam trditi, da so ostali ista šara:

http://www.avto.net/jtdmobil/ad.asp?id=10242904

Na kratko avto je porazen, smrdi kot, da bi se usedel v dimnik, ročka avtomatskega menjalnika znucala kot da bi avto imel 300.000km (gotovo jih tudi ima toliko realnih), pri vratih stranice požgane, še sam nevem od česa, glavni biser pa se skriva pri servisiranju in v prodajalcih.
Prodajalec je zatrdil, da je bil avto vseskozi servisiran na Porsche Slovenija, nakar odpremo havbo in glej ga zlomka, notri je listek od servisa pri neki avtohiši v Banji Luki. Prodajalca vprašam kako je avto servisiran potem vseskozi pri Porscheju, če je pri motorju listek, ki nasprotuje temu in se gospodič začne že izmotavat, da on ni nikoli rekel, da je bil vseskozi servisiran v Sloveniji in da če bomo tako nadaljevali, da lahko kar grem. Revež se počuti ogroženega, že ko mora odgovoriti na eno preprosto vprašanje, kaj šele, da bi se z avtom dejansko zapeljal in si ga malo bolje pogledal, kaj bi se potem še pokazalo.

Sem si pogledal že kar nekaj avtov a še NIKOLI res NIKOLI nisem naletel na takega debila in na tako neprijaznost, res sramota. Avto je totalen skret, zato se potencialni kupci niti ne trudite hoditi na ogled, prodajalci pa so najslabši lažnivci, neprijazni, brez osnovnega bontona in se res čudim ljudem, ki tam kupijo avto.
 
tadi80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jul 24, 2015 10:16 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a tadi80 Če nov 19, 2015 9:06 pm

ajam147 je napisal/-a:Jz pa mam supe izkusnjo z AC Bežigrajska...korektni, prijazni, vse kot smo se zmenili..garancija...vse super in avto u nulo:)



Še en ki ima dokazano pozitivno izkušnjo z ... edit (mod): izbrisano na željo omenjenega podjetja
 
primoz75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 05, 2015 4:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a primoz75 Če nov 19, 2015 9:13 pm

to bi bilo potrebno prijaviti ustreznemu organu.

Nekje se to MORA končati.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov