Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alexwell Če jan 21, 2016 4:06 pm

splača se kupit, če si mehanik ali pa če je to tvoj sanjski avto, ki si ga zelo zelo želiš imet.
 
alzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 06, 2013 10:11 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alzy Če jan 21, 2016 4:12 pm

To je slika avtomobila med popravilom. Očitno so bili neki mutni posli da se je ga je lotilo več mehanikov. Precej bolj poškodovano kot sem mislil.
Priponke
2015-07-21_09.08.33.jpg
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a esem Če jan 21, 2016 4:40 pm

ModraW je napisal/-a:...Je pa zanimiva današnja zgodba rtvslo, ko ti pošljejo posredniki prodaj-nakupov vozil sporočilo da se zanimajo za tvoj avto in da jih pokliči nazaj, potem pa baje kličeš tarifo vroče linije.
Članek in video:
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/klici ... cun/383803 .

O Tomažu Hodniku in klicih na 090 smo že dostikrat pisali, mdr tudi v tej temi. Preden nekaj objavite, poiščite po forumu, če o tem že kje teče beseda (pravi pravilnik).
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DePalmo Pe jan 22, 2016 10:24 pm

Po sliki tistele Mazde, je jaz nebi kupil. Če bi bila udarjena spredaj ja, takole pa... ne. Vprašanje kakšen udarec je bil v gumo in koliko je škode na karoseriji.
 
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic Sr jan 27, 2016 2:25 pm


KOJA d.o.o.
PRODAJA VOZIL
ULICA 16. MAJA 9
ŠKOFLJICA


041 / 662 - 008
041 / 662 - 008
031 / 432 - 503

Prevrteni kilometri iz 211700 na 155000 km.
Z realnimi:
Slika

Prevrten:
Slika
 
bio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po feb 01, 2016 7:41 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bio Po feb 01, 2016 7:58 pm

Sem popoln neizkušenec glede avtov nasploh, ampak ko sem v navigaciji videl, da je avto iz Belgije..... Vsak lahko preveri prave kilometre tako, da pokliče po tel. v angleščini na http://www.car-pass.be in bo tako kot jaz izvedel, da ima veliko, veliko več km kot samo 104.000 km. Uradno dobiš papir samo če avto fizično odpelješ v Belgijo, kjer ti za 7€ preverijo št. km. (V Belgiji morajo tudi servisi (mehaniki), ki niso pooblaščeni, po zakonu pri vsakem posegu zapisati km) Ker uradno na citroen servisu v SLO izveš samo to, da je leta 2013 imel avto 73.000 km. Torej v enem letu 73.000 in potem v naslednjih dveh letih in pol samo še 30.000km? Ko sem jih soočil s tem, so se izgovarjali na nekega uvoznika in da so tudi oni nategnjeni - kljub temu ga še vedno prodajajo z nizkimi km.
nategator KMV Ljubečna.PNG
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a hippo Po feb 01, 2016 8:05 pm

Bom še enkrat napisal:
vsi taki avti grejo vsaj čez tri posrednike preden grejo na trg, to pa zato, ker ne moreš dokazat kdo je vrtel kilometre. Fino ne? :?
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a jeronimo Po feb 01, 2016 8:57 pm

Glede na to da za dotični avto lahko samo z telefonom preveriš da nekej ne štima bi lahko tudi avto hiša naredila to.
Ni tukaj izgovorov da so drugi to delali!
Vidim pa da so vse avto hiše več ali manj iste pri rabljenih avtih iz tujine, vsi bi radi prodali in čim več (neupravičeno) zaslužili!
Sam sem kolegu pomagal pri nakupu in bolj podroben pregled je dal vedeti, da so mutili z kilometri (koliko nevem, sm da so) in ko ji to mal pod nus daš + da vidijo d eno uro gledaš avto z testerji, je ratal prodajalec živčen :)
In začel z standardno foro, da je avto skor zaaran, da bo v pondelk šel (ogled v soboto) in glej ga zlomka, po enem tednu ga še vedno prodajajo :)
Tako, da če kot lastnik avta v roku meseca ugotoviš, da so kilometri vrtili, ti mora prodajalec/avto hiša, kjer je bil uzet (neglede na to al so oni vrtil al ne), vrnit kupnino ali vrnit del €.
Ne nasedejte, da oni niso vedli da je preverteno, dobro vejo kaj prodajajo ;)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a luxxx7 Po feb 01, 2016 8:58 pm

bio je napisal/-a:Sem popoln neizkušenec glede avtov nasploh, ampak ko sem v navigaciji videl, da je avto iz Belgije..... Vsak lahko preveri prave kilometre tako, da pokliče po tel. v angleščini na http://www.car-pass.be in bo tako kot jaz izvedel, da ima veliko, veliko več km kot samo 104.000 km. Uradno dobiš papir samo če avto fizično odpelješ v Belgijo, kjer ti za 7€ preverijo št. km. (V Belgiji morajo tudi servisi (mehaniki), ki niso pooblaščeni, po zakonu pri vsakem posegu zapisati km) Ker uradno na citroen servisu v SLO izveš samo to, da je leta 2013 imel avto 73.000 km. Torej v enem letu 73.000 in potem v naslednjih dveh letih in pol samo še 30.000km? Ko sem jih soočil s tem, so se izgovarjali na nekega uvoznika in da so tudi oni nategnjeni - kljub temu ga še vedno prodajajo z nizkimi km.
nategator KMV Ljubečna.PNG


No in koliko ima ta avto kilometrov? Še to zapiši, da se ve :roll:
 
bio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po feb 01, 2016 7:41 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bio Sr feb 03, 2016 12:44 am

Po telefonu mi ni hotel povedati točne številke... samo da številka, ki sem mu jo jaz povedal je daleč od taprave.
 
Inspektor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če feb 11, 2016 2:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Inspektor Če feb 11, 2016 2:09 pm

Ta model ne odneha. A pristojni organi spijo? 220.000 km na 172.000km
Priponke
koja.png
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a abbe Če feb 11, 2016 2:49 pm

ti ukrepaj sj maš taprav nick.
boš vidu da biješ boj z mlini na veter...
Ni vse res kar napišem
 
Inspektor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če feb 11, 2016 2:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Inspektor Če feb 11, 2016 4:01 pm

abbe je napisal/-a:ti ukrepaj sj maš taprav nick.
boš vidu da biješ boj z mlini na veter...

A ni objava že dovolj velik ukrep z moje strani? =P
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nitro1 Po feb 15, 2016 2:12 pm

Pubeci,prosim za malo pomoči..
Sem pred nakupom karavana do 2000€ ...vem da je nekoč nekje obstajala neka stran kjer si lahko pogledal koliko lastnikov je imel dotični avto?.
Neki v smislu da so se vpisale številke prometne in registrske?
Hvala vnaprej!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a exide Po feb 15, 2016 3:34 pm

Januarja lani sem pri Avto Tim kupil Focusa. Potrjena servisna knjiga, znana zgodovina avta pred uvozom iz Nemčije. Pred nakupom je bilo z avtom vse ok, tudi tester je pokazal tako. Decembra se začnejo pojavljati problemi, zjutraj težko vžge, avto občasno cuka. Tester pokaže okvaro 4. šobe, na test dajo še ostale 3 in se izkaže da so vse zanič. Izkazalo se je, da so bile šobe šalabajzersko obnovljene, poleg tega so pa pri "popravilu" polomili plastike na ceveh pri šobah in so jih na enem koncu celo zlepili, namesto da bi zamenjali. V Nemčiji na servisu so rekli, da šob niso nikoli obnavljali in menjali. Prodajalec je ob nakupu trdil, da je vse kar se je na avtu delalo zapisano v servisni knjigi. Garancija, ki pride z nakupom avta krije samo menjavo ene šobe, tako da sem 3 plačal sam.

Gre za tega prodajalca:
http://www.avto.net/avtotim/

Kdor bo gledal kakšen avto pri njem naj bo previden.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Po feb 15, 2016 3:52 pm

Saj to je stalna praksa. Avto pripeljejo popravijo za čim nižjo ceno obesijo dišečo smrekco in mastno prodajo.

Poznam dva mehanika, ki sta zaposlena vsak pri svojem delodajalcu in se ukvarjata z temi uvoženimi jajci. Videl sem že stvari, da te boli pri skcu kako delajo z takimi avtmobili z popravili, ki so nižji od najnižjih možnih stroškov.
Osebno ne kupim uvoženega avtomobila in raje hodim peš ali kolesom
Lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Blinder Po feb 15, 2016 4:37 pm

Kaj pa pocnejo vse pri teh popravilih?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nitro1 Po feb 15, 2016 4:39 pm

luxxx7 je napisal/-a:https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

Hvala lepa!

Ja glede prodaje so mi pa že nekaj časa nazaj rekli da naj ne gledam za nobenimi avti okoli celja oz.tam naprej ,ker so tam največji nateguni!!
Tam še krave ali pujsa nebi kupu!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 77 gostov