Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jamaican_Lion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Če nov 24, 2011 12:34 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Jamaican_Lion To dec 20, 2011 8:38 am

Eni res prave strelajo.
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a SašoP To dec 20, 2011 9:27 am

[QUOTE=tomy 131;1781452]
Pozdravljeni
Jaz sem bil danes v ai avto, kjer sem hotel kupiti touareg 3.2 v6,letnik 2004, 139000 km, cena 10.950 eur, vsaj tako so oglaševali na netu.
Najprej sem se vsedel v avto in takoj opazil, da ima 150000 km in ne 139000 kot je rekel prodajalec in ko sem ga vprašal kako to je rekel, da se je pač zmotil in to ni taka reč se zpač zgodi. Nato sem jih rosil za prometno, da na podlagi št.prometne preverim zgodovino avta in že je rekel ,da je ne najde oziroma jo je pozabil nekje drugje in kaj jo sploh rabim. Ko sem mu pokazal da imam s seboj gotovino in da sem resen kupec,ki bom avto odpeljal še danes pa je prometno le našel, a žal bi bilo bolje, da je nebi (zanj). Poklical sem prijatelja, ki lahko preveri avto na podlag št.prometne in številke šasije in ugotovil, da je prva registracija 03.2003 in ne 01.2004 kot je rekel prodajalec in je tudi pisalo v oglasu. Ugotovil sem tudi, da je imel avto že 6 lastnikov in ne 2 kot so oglaševali, tako da bi bil jaz že 7 lastnik. Avto pa je bil odjavljen od prometa že 8 mesecev in ne direktno od lastnika kot je rekel prodajalec.
Glede pravih prevoženih km pa vam raje ne govorim.
Nato sem vprašal prodajalca, kako to da se podatki ne ujemajo, pa je cisto ponorel, da kaj ga zajebavam, da sploh nisem resen kupec in da naj raje potem kupim novega za 60000 eur in mi dal jasno vedeti da je bolje da se speljem, kar sem tudi naredil.
Moj nasvet pa je, da se AI AVTA raje izogibajte na daleč, ker poštenjaki sigurno niso.
( avto pa se še prodaja tako da lahko preverite resnicnost moje zgodbe )
Še vedno pa upam, da niso vsi prodajalci takšni
[/QUOTE]

Kopirano iz drugega foruma, sta pa lastnika brata, k mata še ACE avto
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Volvej To dec 20, 2011 2:57 pm

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5482326&show=1

Prste stran od tega avta. Jaz sem ga gledal 6. septembra 2009, v Velenju (ziher isti avto - nalepka duel piva ob strani). Avto je takrat imel na števcu nekaj čez 200kkm in sem že takrat pogrunatal da so najverjetneje prevrteni, uvožen pa je z Belgije. Avto je bil porazno ohranjen, vuni pobutan po vseh koncih, nevemkolikokrat barvan, polomljena ogledala. Imitacija lesa na ročici menjalnika čisto zguljena, noter raztrgana pena in blago v voznikovih vratih, umazan, črički v armaturki, v kuferamu so vozli psa, manjkal je rolo, kuferam ful umazan, tam okoli nosilcev roloja je pes vse pogrizel. Cena je pa takrat bila malenkost nižja, kot piše sedaj :) . Aja pa turbina je tudi že bila kar fino mastna.

Upam da sem komu pomagal.
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Volvej To dec 20, 2011 3:06 pm

Aja še printscreen:

Slika

Oglas izpred 3 let še imam tudi menda shranjen na telefonu če se ne motim.
 
dono
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe dec 16, 2011 6:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dono To dec 20, 2011 4:36 pm

Tu na forumu sem že večkrat naletel na post, ko so se kupci pritoževali, da avto ni bil isti letnik, kot je pisalo v dokumentih. Kako lahko preverim, da je avto res pravi letnik oz. da je res bil takrat kot piše prvič registriran?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mihaing To dec 20, 2011 4:49 pm

Letnik lahko izveš izključno samo na pooblaščencu ali preko kakšnih VIN dekoderjev na netu. Letnik izdelave ni vpisan v prometno, to marsikateri ne vedo.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Kegl To dec 20, 2011 4:54 pm

sej prva reg. piše na prometni če se ne motim, prav tako na homologacijskem kartončku, lahko se pa preveri tut na https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava in Carfax poročilo (treba plačat).
 
Uporabniški avatar
Caby
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: To mar 29, 2005 7:38 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Caby So dec 24, 2011 10:47 am

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5476244&show=1

Slika

Avto je imel bratranec kakšnih 6 let. Lepo skrbel zanj in lepo nabiral kilometre. Ker pa mu je nekdo ruknil malo v blatnik in ker je že tako in tako nameraval prodat, ga je temu tipu za 3800€, z mislim da blizu 300kkm prevoženimi, pa že sam je govoril, da je ziher bil že prej prevrten, ko je bil uvožen.
Notranjost je ohranjena bolj švoh, zaradi kilometrine, plus kadilo se je v avtu.
ne vem kako lahko na podlagi enega tedna ugotovi da je mala poraba...svaka mu čast..
 
erikc3000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne maj 08, 2011 5:26 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a erikc3000 So dec 24, 2011 10:21 pm

dono je napisal/-a:Eh.. Solit naj se grejo. Pa sem k njim mislil it gledat dva avta.

Kaj pa ta? AVTO LAN d.o.o. LOŠKA GORA 14, 3214, ZREČE
ali pa ta: BOJAN PETEK S.P. PMC AVTOMOBILI PE.Bistriška cesta 99 2319 POLJČANE


pri bojanu kupil avto pred letom dni, uvozene iz italije, kasneje preveril - vrteni kilometri
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a fare So dec 24, 2011 10:47 pm

Sicer ne gre za kake nategatorje oziroma niti ne vem ampak se mi zdi fajn videti Slovensko Oktavijo(slovenska servisna) v D z 500tkm:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a adis Ne dec 25, 2011 12:31 am

fare je napisal/-a:Sicer ne gre za kake nategatorje oziroma niti ne vem ampak se mi zdi fajn videti Slovensko Oktavijo(slovenska servisna) v D z 500tkm:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2


žal je zmanjkalo nemških in so si sposodili našo slovensko izdajo...saj veš nekaj jih morajo imeti na zalogi ( slovenskih, italijanskih, francoskih, kar češ...)
 
Dohtar999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr dec 28, 2011 5:42 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dohtar999 Sr dec 28, 2011 5:55 pm

Ali kdo slučajno kaj ve o VW Lupu 3L ki ga prodaja firma DIA NOVA Ozka pot iiz Celja..? za vsak odgovor se priporočam LP
Dohtar
Link do Lupa:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5504405&show=2
 
Dohtar999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr dec 28, 2011 5:42 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Dohtar999 Sr dec 28, 2011 6:02 pm

...še slika če je ratal...
Priponke
lupo.jpg
lupo
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a peroRS Sr dec 28, 2011 6:23 pm

adis je napisal/-a:
fare je napisal/-a:Sicer ne gre za kake nategatorje oziroma niti ne vem ampak se mi zdi fajn videti Slovensko Oktavijo(slovenska servisna) v D z 500tkm:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2


žal je zmanjkalo nemških in so si sposodili našo slovensko izdajo...saj veš nekaj jih morajo imeti na zalogi ( slovenskih, italijanskih, francoskih, kar češ...)


Lepa cifra ja. Koliko ima potem šele realnih kilometrov :mrgreen:
Zgleda lepo ohranjena. :D

Čez pol leta se bo pa prodajal pri nas s 130.000km in potrjeno servisno :lol:
Prodajalec bo seveda 1. lastnik in trdil, da je imel par službenih poti v Nemčijo, kjer je delal servise :D
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ghandaed Sr dec 28, 2011 7:16 pm

Dohtar999 je napisal/-a:...še slika če je ratal...


Lahko, da je s tem lupotom vse čisto ok. Lahko pa, da ne. Teh 3L variant v Sloveniji ni na pretek in eden izmed srebrnih se je pred kakšnim letom prodajal z 200+ kkm na števcu in orenk karambolom za sabo. Drugače je zelo simpatičen avtoček, vsekakor pa ZELO DOBRO!!! preveri stanje pred nakupom. Zahtevaj pregled pri pooblaščencu ali pri AMZS in preglej zgodovino vozila na carfax.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ironmaiden Sr dec 28, 2011 7:36 pm

zdravo!
Ti lupoti(3L) so imeli veliko problema z menjalnikom.......,tko da vrži oko tudi na to....
 
DeNiŠ
Novinec
 
Prispevkov: 219
Pridružen: Po jan 28, 2008 6:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DeNiŠ Sr dec 28, 2011 7:44 pm

Dohtar999 je napisal/-a:Ali kdo slučajno kaj ve o VW Lupu 3L ki ga prodaja firma DIA NOVA Ozka pot iiz Celja..? za vsak odgovor se priporočam LP
Dohtar
Link do Lupa:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5504405&show=2


Tudi prodajalec ni najbol "pošten" tako kot večina na celjskem območju.
 
Borak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne jan 01, 2012 10:26 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Borak Ne jan 01, 2012 10:37 am

Zdravo, malce se oziram za drugim avtom, na vaši strani sem zasledil tole zanimivo rubriko, vse pohvale, gledam C5 pri poetovia avtu iz Ptuja, zanima me kakšni so? Malce sem prečekiral forum, našel samo enega ki je vprašal za njih in en odg, češ da pri njih vsi vozijo rikverc, :lol: to naj bi pomenilo da vrtijo km? Kaj pa ostalo, kako je z njimi?
Hvala za odg, vem da je večina c5 iz tujine in da imajo ogromno km, sam trenutno vozim xantio hdi, ki ima po števcu 290.000km, še vedno dela, ne morš da verjameš :DDD Prosim za kakšne koristne informacije, hvala in seveda vse naj, naj v letu 2012
Priponke
c5.png
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a GoGo Po jan 02, 2012 11:00 pm

Naš bivši:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5502339&show=1
Prodan pred dvema mesecema kot poškodovan (malenkost je bil poškodovan spredaj , že sam sem menjal pokrov motorja in eno luč, ostalo so bile več ali manj praske...)
Bolj pomembno je da je imel ob prodaji 325.000 km (sicer realnih, ter abs v okvari, ročno zavoro v okvari ter še nekaj malenkosti). Dal sem ga za 1300 - več dejansko ni bil vreden.
Jaz oz. žena je bila res 2. lastnik, in avto je bil vedno redno vzdrževan.

Morebitne kupce opozarjam, naj dobro preverijo če je bil zrihtan abs (da niso samo lučke ven vzel!), zadnje zavore/ročna. Avto je bil sicer v dobrem stanju, mašina sploh, tako da
je problematično le zgoraj našteto. Cena je pač relativna, nekaj so vložili vanj (verjetno na novo pobarvan sprednji del, upam da so zrihtali tudi naštete tehnične pomanjklivosti.
Aja, pa ESP-ja nima!
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dask To jan 03, 2012 7:49 am

GoGo je napisal/-a:Naš bivši:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5502339&show=1
Prodan pred dvema mesecema kot poškodovan (malenkost je bil poškodovan spredaj , že sam sem menjal pokrov motorja in eno luč, ostalo so bile več ali manj praske...)
Bolj pomembno je da je imel ob prodaji 325.000 km (sicer realnih, ter abs v okvari, ročno zavoro v okvari ter še nekaj malenkosti). Dal sem ga za 1300 - več dejansko ni bil vreden.
Jaz oz. žena je bila res 2. lastnik, in avto je bil vedno redno vzdrževan.

Morebitne kupce opozarjam, naj dobro preverijo če je bil zrihtan abs (da niso samo lučke ven vzel!), zadnje zavore/ročna. Avto je bil sicer v dobrem stanju, mašina sploh, tako da
je problematično le zgoraj našteto. Cena je pač relativna, nekaj so vložili vanj (verjetno na novo pobarvan sprednji del, upam da so zrihtali tudi naštete tehnične pomanjklivosti.
Aja, pa ESP-ja nima!


Ne gre mi čist skupaj - redno vzdrževan, hkrati pa mu nista delala ABS in ročna zavora. Kaj potem spada pod redno vzdrževanje? Olje?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov