Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Ford focus vs Seat Leon

Napisal/-a vox* Sr apr 15, 2009 4:02 pm

Odločam se za enega od teh dveh modelov.
Ker sem malo v stiski z denarjem, nameravam kupiti bencinarja 1.6 100 konjska z osnovnim paketom opreme;
Focus je kanček dražji... Mi svetujete Focusa ali Leona?
Kaj pa kakšen drug (podoben) avto za okoli 13.000?
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Sr apr 15, 2009 4:20 pm

Ker si napisal stiska z denarjem in zato bencinc... kaj pa tale > http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2728734&show=1

Drugače pa > avto.net, klikni do 13000 €, letnik od 2008 dalje, benzinc/dizel in išči.
 
roomeo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: So jul 21, 2007 7:27 pm

Napisal/-a roomeo Sr apr 15, 2009 4:52 pm

Ne kupuj tega 1.6 bencinca pri obeh. Če že prav moraš, potem izberi Focusa.
Pa je nujno d aje avto nov?
 
 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Napisal/-a vox* Sr apr 15, 2009 5:03 pm

roomeo je napisal/-a:Ne kupuj tega 1.6 bencinca pri obeh. Če že prav moraš, potem izberi Focusa.
Pa je nujno d aje avto nov?

zakaj ne bencinarja?
ubistvu se bolj malo vozim, zato ne vem če bom veliko prišparal z dizlom...
nisem pa kakšen freak na moč, tako da mi je 100 konjev več kot dovolj.
rajš imam malo lepšega, kot pa za isti denar močnejšega ali pa z avtomatsko klimo, ipd.. (to mi ne pomeni veliko). sto ljudi - sto čudi :)

sem pa ravno danes šel v živo pogledat novega leona in se mi zdi kar fleten avto.

ni mi nujno, da je nov, rajši pa bi novega. pri nakupu starega je vseeno malo več tveganja zraven. glede na to, da nisem ravno kakšen expert za avtomobile.
definitivno more bit pa vsaj letnik 2007 do 2009.

premišljeval sem še o mazdi2, renault megane, fiat bravo... iščem tudi, da mi dajo dosti popusta. želel bi si malo večjega in mogoče malo bolj športnega videza :)

premišljeval sem tudi o kiji ceed, sam kaj pa vem, mogoče imam malo odpora do kije.

roomeo, hvala za predloge, si bom pogledal :)
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Sr apr 15, 2009 5:33 pm

pa kaj zaboga tega ceeda vsakemu pod nos rinete? človek je lepo napisal da se odloča med leonom in focusom. nikjer ni nobene kie omenjene :roll:

ON: jz osebno leona z 1.6 motorjem nebi jemal ker je prepožrešen, precej glasen in pa precej švoh kar se tiče performancov.je pa res da mogoče bo tvoje potreba čisto zadovoljil. pa tudi že relativno star model je, saj je le že dobra 4 leta zunaj. počakaj magar še malo, naj bi še letos prišel facelift ven. je pa res da ponujajo zelo dobre cene za tele leone z 1.6 motorjem. focusa pa ne poznam.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Sr apr 15, 2009 5:37 pm

S|icKeR je napisal/-a:pa kaj zaboga tega ceeda vsakemu pod nos rinete? človek je lepo napisal da se odloča med leonom in focusom. nikjer ni nobene kie omenjene :roll:


Kaj pa kakšen drug (podoben) avto za okoli 13.000?
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Sr apr 15, 2009 5:43 pm

omenil si tudi fiat bravota, izmed teh je najboljši ker je svež model in tudi zaradi ogromno drugih karakteristik. Če pa ne bravota pa focusa, leon je pa grozn od znotraj, o renaultu pa ne gre izgubljati besed.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Sr apr 15, 2009 5:52 pm

moje mnenje je da če kupuješ nov avto imaš možnost oba probat. pojdi probaj in vzemi tisto kar ti najbolj paše. tistih sto konjev ki jih želiš res ni nevem kako šparovnih in poskočnih ampak verjem, da glih tko prideš povsod.si pač umirjen voznik in to je samo pohvalno. dober izbor ti želim!
lp
 
voznik5
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Če feb 12, 2009 10:51 pm

Napisal/-a voznik5 Sr apr 15, 2009 6:06 pm

moje mnenje. focus zunaj ni lep, leon pa znotraj :)

če boš dober pri pogajanjih dobiš za 13.000€ tudi novo astro gtc 1.6 enjoy. poglej na avto.net.
če pa izbiraš samo med tema dvema pa dam glas za leona.
vsekakor pa ti predlagam nov avtomobil, razen v primeru če poznaš lastnika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr apr 15, 2009 6:23 pm

Če bi lahko dodal še enega tisočaka al pa temu še malo zbil ceno.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2638095&show=1
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Sr apr 15, 2009 6:39 pm

hladni je napisal/-a:fiatfan...veš tvoje izjave so pa res zrasle na drevesu, ne delaj iz sebe b*****, sm ti že na PM napisal in dodal par zadev glede bravota. Po objektivni presoji je bravo najslabša izbira, tudi sam ga ne bi vzel in poleg tega te on tega ne sprašuje!!
Oba sta za moje pojme dobra avta, leon je meni deloval bolj sofisticirano od focusa v vseh pogledih, ipak je to v bistvu golf in tako je podedoval to vagovo logičnost in ergonomijo.(bil je golf tudi moj velik favorit) Notranjost v leonu je kakršna je, barve so sive namesto črne in zato zgleda čudno.(nikjer nihče ne omenja nekvalitete, le to da je pusta in da manjkajo odtenki). Je pa ta akcijska cena za model scorpion, ki pa ima kr nekaj razlik v materialih, recimo blago na panelih je svetlejše...ni kroma okoli prestavne ročice in omejeni motorji. Prednost glede na ceno je avt.klima, drugo pa mislim da ni nič več. Facelift je izpadel zelo skromen, različna odbijača, spremenjena klima in radio, volan in druge barvne konbinacije ter večja ogledala. (večini je sedanji zadaj lepši, spredaj je novi lepši). Motor je preizkušen in za normalno vožnjo res dovolj, poraba res ni nizka in špritner tudi ni, jaz ga ne bi mel, za povprečnega je pa ok. Poleg tega je leon prostornejši.
Osebno bi vzel kakšnega 1 leto starega...najraje 1,9tdi, še raje pa 1,4 tsi.



joooj sam js mislim da ti delaš iz sebe b*****,ne pa js. V najuglednejši britanski reviji,kjer so primerjali bravota in focusa(kjer tam pomeni podobno kot pri nas golf),presodili v prit bravotu. Tudi primerjava alfe mita in mini cooperja, je ocena bila v prit alfi, tako da res nevem kje ti najdeš te tvoje teste in govoriš da je objektivno najslabši bravo. Takšno armaturko kot ima novi leon je pa takšna kot v 10let starem; če nima pololnoma nič,mislim poglej še enkrat oz. če ga imaš tako veš.
Drugače pa škoda komentirat tvoje poste.
lp
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Sr apr 15, 2009 6:45 pm

Sem prov vedel, da boš to napisal (od najuglednejše revije - primerjava Bravo vs. Focus) :lol:
Almighty italian cars :bow
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Sr apr 15, 2009 6:48 pm

chevy je napisal/-a:Sem prov vedel, da boš to napisal (od najuglednejše revije - primerjava Bravo vs. Focus) :lol:
Almighty italian cars :bow


Dejte nehati podajati komentarje na Fiatfan-ove poste, ker je na vsaki temi vsaj polovico OFF-ov zaradi tega.

Mi vemo kdo ima prav, sicer pa pametnejši odneha.
 
ondre
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če mar 19, 2009 8:34 pm

Napisal/-a ondre Sr apr 15, 2009 6:53 pm

tale bi bil ok
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2748483&show=1

je moj :-P

prodajam zaradi nakupa večjega avta.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr apr 15, 2009 6:58 pm

vox* je napisal/-a:
roomeo, hvala za predloge, si bom pogledal :)

škoda gledat :P

Poišči aktualnega Leona in se zdilaj za dobro ceno, pa delaj nekaj "navrat na nos" oz. se ne zaletavaj, ker ti si kupec in s tem neke vrste "car" ....

Vsekakor pa vzemi oba za čez vikend in primerjaj, predvsem v katerm se bolje počutiš, motorja sta pa itak nekje "tu tu"......malo boljši je sicer preverjeni leonov osemventilc, ford pa itak ni znal nikoli motorje delat :P

Fiatfan je napisal/-a:joooj sam js mislim da ti delaš iz sebe b*****,ne pa js.


kdo dela iz koga b*****, prepusti, da odločimo uporabniki..... :roll:

P.S en mali namig: si kr visoko na lestvici
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 Sr apr 15, 2009 7:16 pm

kdo dela iz koga b*****, prepusti, da odločimo uporabniki.....

podpis!!!
lp
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Sr apr 15, 2009 7:28 pm

chevy je napisal/-a:Sem prov vedel, da boš to napisal (od najuglednejše revije - primerjava Bravo vs. Focus) :lol:
Almighty italian cars :bow


eden od testov KREDIBILNEGA ocenjevalca in ne SUBJEKTIVNEGA kot ste vi:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... bravo.html

http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?t=13456
 
vox*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe apr 03, 2009 5:13 pm

Napisal/-a vox* Sr apr 15, 2009 8:33 pm

Ne se kregat, noo :P
hvala za vse predloge...

s fiatom bravo je pa tko... če si sestaviš avto po internetu, pride 1.4 s 120 konji lepih 12.200 €.
problem je, ker ti potem še 900 računajo klimo in nvem koliko za kovinsko barvo, itd... in ko si sestaviš najbolj enostaven avto, ki bi bil uporaben te pride čez 14.000€, za to ceno pa dobim marsikej boljšega z več opreme :)

sicer pa ne vem kaj je prodajalcem (seat)... so mi zračunali koliko bi me njihov "najbolj ugoden" kredit prišel na mesec.. in so povedal neko ogromno številko, povprašam v prvi banki in pride cca 40€ na mesec manj. jao... vsi me hočjo nategnit :)

še nekaj.. kaj pa peugeoti? vsi mi jih odsvetujejo, pa ne vem čisto zakaj :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Napisal/-a TrijoAdijo Sr apr 15, 2009 10:28 pm

Od Peugeota samo stran....ni vredno ne tvojega denarja ne tvojih živcev, ne tvojega časa ko boš skakal z njim od servisa do servisa zaradi neke še peugeotovim inženirjem neznane napake.

drgač pa glede focusa:

1,6 16V 100km bencinar je sicer star motor...ampak je preizkušen....in kar je najpomembnejše...deluje 100%. Nikoli z njim ni bilo nobenih problemov..niti okvar. Pač...na simpl skupi zmetan fordov čudež....ki deluje in deluje.

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov