Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Rabim poceni petko ali cliota

Napisal/-a sony_phillips Pe apr 17, 2009 4:00 am

Zdravo!

Kupujem si en zlo poceni avto, ker ga rabim samo malo za po mestu. Odloču sm se za nakup cliota ali petke. Zdej me pa zanima za kok najmanj se da dobit še kokr uredu avto, k nima nobenih problemov. Je 300 € premalo ? Pa rabu bi, da mi vsaj en let dela :)
Na avto.net se da dobit še kj cenej, sam to mi je vse vprašljivo...

Prosim za nasvete, hvala!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Pe apr 17, 2009 6:30 am

priporočam ti fiat uno. dobiš že ene 1998 letnik kar niti ni toliko staro.
dober avto, boljši od petke.
 
Uporabniški avatar
Doktor
Novinec
 
Prispevkov: 334
Pridružen: Če jan 22, 2009 12:45 pm

Napisal/-a Doktor Pe apr 17, 2009 10:06 am

OFF : UNO je čisto enak "kos kartona" kot "petica"

ON : predvsem solidno "petico" dobiš za tak proračun, za soliden CLIO povečaj proračun

LP
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Pe apr 17, 2009 10:11 am

sam res vzami raje unota precej mlajši so in še cenejši, kar se pa delov tiče pa so za 5-ko in unota zelo poceni........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Pe apr 17, 2009 1:36 pm

sem se vozil v obeh, in je uno dosti boljši nakup.

tako da ne priporočam r5.
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Napisal/-a GT_Turbo17 Pe apr 17, 2009 1:51 pm

Fiat uno 1.0 i.e. - ti so novejši letniki nad 96! ne morš falit! 8) zakon avto - poceni deli...mašina vedno laufa kot urca brez problemov - fire motorji so itak znani po tem, da delajo do konca. A bodi previden pri plehu. ;)
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Pe apr 17, 2009 1:55 pm

Jst ti pa priporočam '97 Accenta, ga boš tud dobil za par 100€, motorji so super. Edino gnili so lohk zadnji blatniki. Pa še prtljažnika boš mel več kot zadost.
Recimo kaj takega: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2730406&show=1
Zadnjič spremenil Energetik81, dne Pe apr 17, 2009 1:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar Pe apr 17, 2009 1:55 pm

kupu 14 dni nazaj petko. 1.4 five l.95 not kot nova. zuni mičken rje-standard... od prve lastnice z 110000km za 150€. še reg. do novembra 8)
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 Pe apr 17, 2009 2:24 pm

vepar je napisal/-a:kupu 14 dni nazaj petko. 1.4 five l.95 not kot nova. zuni mičken rje-standard... od prve lastnice z 110000km za 150€. še reg. do novembra 8)


veliko srečo si imel :D
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Napisal/-a sony_phillips So apr 18, 2009 5:13 pm

Hvala za nasvete! Ne vem, če bi mel unota :) Zdej sm že začel razmišljat, če bi mogoče proračun povečal na 3k in bi neki lepšega kupu...sam, ko se pa vprašam zakaj rabim avto, je odgovor vedno tak ,da mi bl kaka poceni stvar pride na misel.
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Napisal/-a sony_phillips So apr 18, 2009 6:05 pm

Mogoče kakšen komentar na tole : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2726924&show=1
:) Zgleda atraktivno :D
 
šinki
Novinec
 
Prispevkov: 358
Pridružen: Ne mar 30, 2008 5:43 pm
Kraj: idrija

Napisal/-a šinki So apr 18, 2009 6:36 pm

Ta niti približno ni 100e, ne vem zakaj je to napisal. Te alpinke so zelo, zelo redke, in bi zanjo moral odšteti ka nekaj tisoč eurov.
Tudi jaz ti priporočam unota.
okužen z Rallyus virusom
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc So apr 18, 2009 7:46 pm

sony_phillips je napisal/-a:Hvala za nasvete! Ne vem, če bi mel unota :) Zdej sm že začel razmišljat, če bi mogoče proračun povečal na 3k in bi neki lepšega kupu...sam, ko se pa vprašam zakaj rabim avto, je odgovor vedno tak ,da mi bl kaka poceni stvar pride na misel.


Kaj sedaj kupuješ avto do 3000€.
In kakšne želje imaš. Majhen ali velik avto, 3 ali 5 vratni, D ali Bencinar, ....jaz bi vzel za toti denar nekaj, kar je max.ohranjenega. Sem tudi sam kupoval za 3000 evrov nekaj pa sem iskal kar nekaj časa nekaj solidnega. Itak na koncu sem pretiraval (3000 evrov avto +zavarovanje 500 evrov+ gume + velik servis 600 evrov torej, čez 4000 evrov) in avto prodal in kupil nekaj za 1000 evrov na začetku se je izkazalo, d aje avto super potem pa ugotovim, da porabi olja toliko, kot bencina.Ok vrjetno zaradi neustreznega olja. Nikoli ne veš kaj kupiš pa naj bodo še tako prijazni-resni prodajalci, ki jim zlahka zaupaš a kasneje se izkaže, da so ti lagali. Res toliko avto sem že šel gledat rečem lahko že krepko, čez 50 avtov pa niti enega resnega poštnega prodajalca, ki bi zaupal v kakšnem realnem stanju je avto. Vsi se samo lažejo, itak, kar vidiš vidiš o ostalih skritih zadevah pa ne priznajo nikoli, kaj bo treba zrihtat. Ko enkrat kupiš kupiš in nimaš kaj več tečnarit prodajalcu, če se po domače naf*kaš.
Morda bi res bilo OK, če bi si nekaj solidnega kupil za 1000 evrov in nekaj denarja še vložil na avto (računaj na gume, velik servis, morda izredna popravila, ki se pokažejo po nekaj tisoč prevoženih kilometrih ). Kaj ti naj rečem, moraš biti ZELO previden kaj kupiš in ne pozabi NIKAR ne kupi avto v 5 minutah, avto obvezno pelji k nekomu, da ti avto dvigne in pregleda podvozje. Na AMZS-ju imajo to in ni poceni, ampak vseeno bolje reskirat nekaj več, kot 50 evrov in d aveš kaj imaš.
Aja trenutno pa imam Accent l.98-99 1.5 motor poraba 6-7l avto dela, kot mora samo papca olje.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy So apr 18, 2009 8:04 pm

abcabc je napisal/-a:
sony_phillips je napisal/-a:Hvala za nasvete! Ne vem, če bi mel unota :) Zdej sm že začel razmišljat, če bi mogoče proračun povečal na 3k in bi neki lepšega kupu...sam, ko se pa vprašam zakaj rabim avto, je odgovor vedno tak ,da mi bl kaka poceni stvar pride na misel.


...jaz bi vzel za toti denar nekaj...


''toti'' :lol: kaj zdej si štajerc ratal :cry
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Napisal/-a sony_phillips So apr 18, 2009 8:31 pm

abcabc je napisal/-a:
sony_phillips je napisal/-a:Hvala za nasvete! Ne vem, če bi mel unota :) Zdej sm že začel razmišljat, če bi mogoče proračun povečal na 3k in bi neki lepšega kupu...sam, ko se pa vprašam zakaj rabim avto, je odgovor vedno tak ,da mi bl kaka poceni stvar pride na misel.


Kaj sedaj kupuješ avto do 3000€.
In kakšne želje imaš. Majhen ali velik avto, 3 ali 5 vratni, D ali Bencinar, ....jaz bi vzel za toti denar nekaj, kar je max.ohranjenega. Sem tudi sam kupoval za 3000 evrov nekaj pa sem iskal kar nekaj časa nekaj solidnega. Itak na koncu sem pretiraval (3000 evrov avto +zavarovanje 500 evrov+ gume + velik servis 600 evrov torej, čez 4000 evrov) in avto prodal in kupil nekaj za 1000 evrov na začetku se je izkazalo, d aje avto super potem pa ugotovim, da porabi olja toliko, kot bencina.Ok vrjetno zaradi neustreznega olja. Nikoli ne veš kaj kupiš pa naj bodo še tako prijazni-resni prodajalci, ki jim zlahka zaupaš a kasneje se izkaže, da so ti lagali. Res toliko avto sem že šel gledat rečem lahko že krepko, čez 50 avtov pa niti enega resnega poštnega prodajalca, ki bi zaupal v kakšnem realnem stanju je avto. Vsi se samo lažejo, itak, kar vidiš vidiš o ostalih skritih zadevah pa ne priznajo nikoli, kaj bo treba zrihtat. Ko enkrat kupiš kupiš in nimaš kaj več tečnarit prodajalcu, če se po domače naf*kaš.
Morda bi res bilo OK, če bi si nekaj solidnega kupil za 1000 evrov in nekaj denarja še vložil na avto (računaj na gume, velik servis, morda izredna popravila, ki se pokažejo po nekaj tisoč prevoženih kilometrih ). Kaj ti naj rečem, moraš biti ZELO previden kaj kupiš in ne pozabi NIKAR ne kupi avto v 5 minutah, avto obvezno pelji k nekomu, da ti avto dvigne in pregleda podvozje. Na AMZS-ju imajo to in ni poceni, ampak vseeno bolje reskirat nekaj več, kot 50 evrov in d aveš kaj imaš.
Aja trenutno pa imam Accent l.98-99 1.5 motor poraba 6-7l avto dela, kot mora samo papca olje.


Se strinjam...sam že ene mesec sanjam o avtu, pa ne vem sploh kaj bi. Najprej sm hotu kupet neki udobnega in sm začel razmišljat v smeri lancia kappa, pol sm full stvari prebral zakaj ne kupet lancie in take fore, tko da zdej sm ze zacel razmisljat, da kupem pac neki exstra poceni, tko da na konc lahk sam se na odpad odpelem.
Jst tud ne zaupam nobenemu in se res ne bi rad zajebal z nakupom nad 1000 evrov, zato se mi zdi tud nakup ene petice za male pare se najmanjsi riziko. Če bo avto ok, bo super, če ne bo , pa tud ne bo taka huda zguba tistih 200 evrov.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy So apr 18, 2009 9:04 pm

Poceni, lepo ohranjen, 1. lastnik in malo kilometrov + 4 gume

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2775558&show=1
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Napisal/-a sony_phillips So apr 18, 2009 9:11 pm

chevy je napisal/-a:Poceni, lepo ohranjen, 1. lastnik in malo kilometrov + 4 gume

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2775558&show=1

bom razmislil, hvala.
 
sony_phillips
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe apr 17, 2009 3:55 am

Napisal/-a sony_phillips So apr 18, 2009 9:17 pm

sony_phillips je napisal/-a:
chevy je napisal/-a:Poceni, lepo ohranjen, 1. lastnik in malo kilometrov + 4 gume

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2775558&show=1

bom razmislil, hvala.


Ni pa ravno poceni, glede na ostale ponudnike na avto.net

Ali ima kdo izkušnje z citroen XM http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2730832&show=1
Sam sem slišal same dobre stvari o tem legendarnem avtu.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc So apr 18, 2009 10:15 pm

No ne pretiravaj s tistimi avti za 200 evrov, ker kot prvo nimajo nobene opreme, so dostikrat že precej slabi avti, kar pomeni, da boš moral še nekaj vložit gor in se zna zgodit takoj 400 evrov rja jih napada, kupi nekaj, kar ima opremo je dokaj varen avto in vsaj brez rje, če je možno. Če pa hočeš imeti še klimo pa zna takoj poskočit cena, ampak je vse odvisno kateri avto kakšen ford ga dobiš za malo denarja s klimo.
Nekdo ti je predlagal Korejca Accenta vrjetno je 1.3 motor torej brez opreme raje vzami tistega z 1.5 motorjem, ki ima opremo. Poraba tam do 7.5l. Jaz sem ga vozil tudi že s 5.8l in še bi se dalo znižat.
Veliko bolj varno se boš počutil, če boš imel notri airbaga in abs.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc So apr 18, 2009 10:20 pm

sony_phillips je napisal/-a:
sony_phillips je napisal/-a:
chevy je napisal/-a:Poceni, lepo ohranjen, 1. lastnik in malo kilometrov + 4 gume

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2775558&show=1

bom razmislil, hvala.


Ni pa ravno poceni, glede na ostale ponudnike na avto.net

Ali ima kdo izkušnje z citroen XM http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2730832&show=1
Sam sem slišal same dobre stvari o tem legendarnem avtu.


A ti to resno s tem XM-jem. Mal poglej koliko ima prostornine motorja, kilometri.
Na začetku pa si napisal, da iamte doma same take avte, ki pijejo 10l+.
Tale XM za toti denar hvala lepa.

OFF:
Če res misliš kupit al petko ali cliota potem definitivno cliota, tiste petke, ki so na avto.net-u ni nobena več, kot 100 evrov vredna pa če je zlata. Ljudje preveč cenijo svoje avte.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov