Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a Bucko99 Ne apr 20, 2014 9:04 pm

jordan je napisal/-a:nekdo jo prodaja januarsko 2014 z le 5700 km za 20.200 eur (imaš še dobrih 3,5 let garancije). Verjetno bi pa lahko dobil tudi novo, če bi bil dovolj vztrajen. S tako Octavio si tudi čez 3 leta še vedno profesor :D


Hja Octa je malce prevelika ( garaža) + cena je kar blizu 25k €.
Lepota je stvar posameznika, tako da tukaj ne bomo razpravljali. Men Altea XL ni zgresena, pac iscem bolj funkcionalen babywagen. Cakam se dobro ponudba iz Salona za 2.0 Tdi potem se odločimo. Seveda je v igri tudi odkup sedanjega avta, kjer so kar velike razlike v odkupni ponudbi ( do 1000 €).
Seveda je pogajalska pozicija drugačna, če jim ne daješ v račun starega avta ;)

Rabljene / testne sem pa iskal zadnje 3 mesece in me je minilo. Iz budgeta 7k € ( vrednost menjave ) sem prišel do sedanjih 19 k € ;) Že to je preveč za avto.

@mtl: Verjamem, sem se spomnil še na gume ;) OK da ne omenjam teže in velikosti avta :mrgreen:

@Chan: tnx za info
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a mtl Ne apr 20, 2014 9:12 pm

Malo out of the box razmišljanja: za babywagen ne rabiš enoprostorca, tudi karavana ne. Sploh, če je v igri prvi froc.

Gume so bile pa top za akcijo. :evil:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a jordan Ne apr 20, 2014 9:22 pm

Bucko99 je napisal/-a:
jordan je napisal/-a:nekdo jo prodaja januarsko 2014 z le 5700 km za 20.200 eur (imaš še dobrih 3,5 let garancije). Verjetno bi pa lahko dobil tudi novo, če bi bil dovolj vztrajen. S tako Octavio si tudi čez 3 leta še vedno profesor :D


Hja Octa je malce prevelika ( garaža) + cena je kar blizu 25k €.
Lepota je stvar posameznika, tako da tukaj ne bomo razpravljali. Men Altea XL ni zgresena, pac iscem bolj funkcionalen babywagen. Cakam se dobro ponudba iz Salona za 2.0 Tdi potem se odločimo. Seveda je v igri tudi odkup sedanjega avta, kjer so kar velike razlike v odkupni ponudbi ( do 1000 €).
Seveda je pogajalska pozicija drugačna, če jim ne daješ v račun starega avta ;)

Rabljene / testne sem pa iskal zadnje 3 mesece in me je minilo. Iz budgeta 7k € ( vrednost menjave ) sem prišel do sedanjih 19 k € ;) Že to je preveč za avto.

@mtl: Verjamem, sem se spomnil še na gume ;) OK da ne omenjam teže in velikosti avta :mrgreen:

@Chan: tnx za info


ja to je pa drugo, če ni placa v garazi, ker potrebuješ skor 4,8 metra dolžine. Octavio tdi 150 sem imel čez vikend in lahko rečem da top. Pomembna mi je ergonomija, podvozje in varčen ter zmogljiv MOTOR. Trga asfalt. Limuzina z avt. klimo, sunset in tempomat stane natanko 22.000 eur. Tako da na koncu prides na 20.000 eur + 60 mesecev garancije, neomejeno prevozenih km. Servisi eden cenejših. No če bi imel denar, bi pa kupil a3 sportback, a je cena za luskuz 30+ z istim motorjem :) Testnih vozil ne bi nikoli kupil!
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a Bucko99 Ne apr 20, 2014 9:27 pm

mtl je napisal/-a:Malo out of the box razmišljanja: za babywagen ne rabiš enoprostorca, tudi karavana ne. Sploh, če je v igri prvi froc.

Gume so bile pa top za akcijo. :evil:


Še malo off: Štirje meseci z Meganom CC in Cliom GT ( tudi 3 vrata) so me prepričali, da ga :) + se kar precej vozimo.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a mtl Ne apr 20, 2014 9:48 pm

Bucko99 je napisal/-a:
mtl je napisal/-a:Malo out of the box razmišljanja: za babywagen ne rabiš enoprostorca, tudi karavana ne. Sploh, če je v igri prvi froc.

Gume so bile pa top za akcijo. :evil:


Še malo off: Štirje meseci z Meganom CC in Cliom GT ( tudi 3 vrata) so me prepričali, da ga :) + se kar precej vozimo.

Khm, to je isto kot bi rekel, da boš šel iz bicikla za 100 eur na bicikel za 5000 eur, ker je prvi pretežek.
A vmes imaš še miljavžnt varijant. Recimo limuzina s petimi vrati je top. Jih pa ni ravno na pretek.
Tri vrata pa verjamem, da so borba pri majhnem frocu, ki ga moraš še privezovat.

Recimo, da še malo obrnem zgornji predlog o Octaviji. Le ta je shujšala v zadnji generaciji in je torej kar nekaj lažja od Altee, hkrati je še bolj aerodinamična. Torej bi ti bil morda dovolj že 1.6 motor. Takoj nekaj eur dol ob nakupu, nižja registracija, nižja poraba, itd. Seveda, če tvojemu načinu vožnje ta motor zadosti. Think about it. Pa placa ima Octavia III ogromno.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Altea 1.2 TSI ali 1.6 TDI?

Napisal/-a jordan Ne apr 20, 2014 10:08 pm

1.6 tdi sicer zadostuje, a je že preveč množičen. 2.0 tdi je čisti luksuz in užitek v pospeševanju in vožnji po avtocesti z 170km/h in porabo do 6l. Športno srce v prikritem civilnem avtomobilu. Za 20.000 eur s popustom je to to, a kot je rekel, ima premajhno garažo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov