Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Renault VG Po nov 22, 2010 4:40 pm

Ja pri 5th gear so pa primerjali mitota QV(170km) in citroena ds3 z 150 km.Zmagal je ds3 za nevem koliko(videa žal ni na internetu :cry: )
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a iKst Po nov 22, 2010 4:43 pm

Spasky, na linku je primerjava s 175 konjskim minijem (turbo motor, enak kot v DS3). Ta model sem dal za primerjavo, ker 184 konjskih očitno pri nas še ne prodajajo. Od modela s kompresorjem je pa DS3 hitrejši v vseh pogojih, po ravnem in na progi.

Je pa tukaj primerjava z 184 konjskim modelom.
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-3443.htm

1 sekundo počasneje od novega, precej močnejšega minija je imho vseeno precej spodoben čas. 175 konjski mini pelje 1,1s počasneje, Clio Sport F1 Team R27 pa samo 0,2s hitreje (Autozeitung testi). V resničnem svetu so te desetinke precej nepomembne. Če vozijo amaterski vozniki lahko tista sekunda prednosti "skopni" že v enem ovinku.

No, hotel sem samo podati par testov in real life primerjav za boljšo orientacijo. DS3 je nekoloko počasnejši od Cliota, pa tudi občutek je precej manj dirkaški. So pa razlike manjše, kot bi mogoče kdo mislil. Jaz sem bil prepričan, da sta Clio in Mini oba precej hitrejša.

Mimogrede pa je tudi 170 konjski Mini s kompresorjem in kot zgleda primerjava
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-1314.htm


Na tem linku je DS3 1,1s hitrejši na hockenheim short krogu :)
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a iKst Po nov 22, 2010 4:47 pm

Renault VG je napisal/-a:Ja pri 5th gear so pa primerjali mitota QV(170km) in citroena ds3 z 150 km.Zmagal je ds3 za nevem koliko(videa žal ni na internetu :cry: )


http://www.streetfire.net/video/fifth-g ... 026326.htm

od 5:39 naprej :)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Renault VG Po nov 22, 2010 5:05 pm

iKst je napisal/-a:Renault VG je napisal/-a:
Ja pri 5th gear so pa primerjali mitota QV(170km) in citroena ds3 z 150 km.Zmagal je ds3 za nevem koliko(videa žal ni na internetu )
iKst je napisal/-a:
http://www.streetfire.net/video/fifth-g ... 026326.htm

od 5:39 naprej
Hvala :D ;)
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Spasky Po nov 22, 2010 6:59 pm

iKst je napisal/-a:Spasky, na linku je primerjava s 175 konjskim minijem (turbo motor, enak kot v DS3). Ta model sem dal za primerjavo, ker 184 konjskih očitno pri nas še ne prodajajo. Od modela s kompresorjem je pa DS3 hitrejši v vseh pogojih, po ravnem in na progi.

Je pa tukaj primerjava z 184 konjskim modelom.
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-3443.htm

1 sekundo počasneje od novega, precej močnejšega minija je imho vseeno precej spodoben čas. 175 konjski mini pelje 1,1s počasneje, Clio Sport F1 Team R27 pa samo 0,2s hitreje (Autozeitung testi). V resničnem svetu so te desetinke precej nepomembne. Če vozijo amaterski vozniki lahko tista sekunda prednosti "skopni" že v enem ovinku.

No, hotel sem samo podati par testov in real life primerjav za boljšo orientacijo. DS3 je nekoloko počasnejši od Cliota, pa tudi občutek je precej manj dirkaški. So pa razlike manjše, kot bi mogoče kdo mislil. Jaz sem bil prepričan, da sta Clio in Mini oba precej hitrejša.

Mimogrede pa je tudi 170 konjski Mini s kompresorjem in kot zgleda primerjava
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-1314.htm


Na tem linku je DS3 1,1s hitrejši na hockenheim short krogu :)


zgolj sem hotel poudariti, da je 170konjski mini tudi s kompresorjem in če pogledaš graf je večinoma obrnjeno vse k miniju.
Krog so pa z Minijem odpeljali v snežnih razmerah. :-P :)
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a iKst Po nov 22, 2010 10:07 pm

Vem, da je obstajal tudi kompresor mini, ampak je načeloma počasnejši od turbača.

Krog so pa z Minijem odpeljali v snežnih razmerah.


Kako veš? Časi drugih minijev so precej podobni oz. nekako pašejo v ta rang. Razen, če so vse peljali v istem času, kar pa dvomim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a pskoda Po nov 22, 2010 10:14 pm

Spasky je napisal/-a:
iKst je napisal/-a:Spasky, na linku je primerjava s 175 konjskim minijem (turbo motor, enak kot v DS3). Ta model sem dal za primerjavo, ker 184 konjskih očitno pri nas še ne prodajajo. Od modela s kompresorjem je pa DS3 hitrejši v vseh pogojih, po ravnem in na progi.

Je pa tukaj primerjava z 184 konjskim modelom.
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-3443.htm

1 sekundo počasneje od novega, precej močnejšega minija je imho vseeno precej spodoben čas. 175 konjski mini pelje 1,1s počasneje, Clio Sport F1 Team R27 pa samo 0,2s hitreje (Autozeitung testi). V resničnem svetu so te desetinke precej nepomembne. Če vozijo amaterski vozniki lahko tista sekunda prednosti "skopni" že v enem ovinku.

No, hotel sem samo podati par testov in real life primerjav za boljšo orientacijo. DS3 je nekoloko počasnejši od Cliota, pa tudi občutek je precej manj dirkaški. So pa razlike manjše, kot bi mogoče kdo mislil. Jaz sem bil prepričan, da sta Clio in Mini oba precej hitrejša.

Mimogrede pa je tudi 170 konjski Mini s kompresorjem in kot zgleda primerjava
http://www.zeperfs.com/en/duel3263-1314.htm


Na tem linku je DS3 1,1s hitrejši na hockenheim short krogu :)


zgolj sem hotel poudariti, da je 170konjski mini tudi s kompresorjem in če pogledaš graf je večinoma obrnjeno vse k miniju.
Krog so pa z Minijem odpeljali v snežnih razmerah. :-P :)


Kaj pa cena? Mini vs DS3
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a ~toMmy~ Po nov 22, 2010 10:50 pm

Moja predstava je tako nekako:
-Mini ima ta edinstven izgled in je izredno zabaven za vozit, zadnji konc na spolzkem kar lepo "skače" ven, ampak v pozitivnem smislu, ne da bi izgubil nadzor, pač izredno zabaven avto
-DS3 je dizajniran tako, da kar se da izstopa, vozne lastnosti so zelo vredu in je hkrati zelo dober "daily driver"
-Pri Cliotu je pa povdarek na praktično dirkaških voznih lastnostih, prej "performance car" kot neka postavljaška ikona

Sam bi še vedno najraje imel Minija, ker je res uživaški avto do konca in te sekunde na progi ne zanimajo toliko(pa še odštekanost kombinira s tradicijo, DS3 je zame vizualno "tumač"). Je pa res, da bi pri meni vsi trije prišli v poštev le kot drugi avto oz. avto od punce za občasne cestne radosti :D Cene so pa spet druga stvar, za konkretnega Minija je treba praktično 30k € dat na mizo...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Spasky To nov 23, 2010 10:19 am

iKst je napisal/-a:Vem, da je obstajal tudi kompresor mini, ampak je načeloma počasnejši od turbača.

Krog so pa z Minijem odpeljali v snežnih razmerah.


Kako veš? Časi drugih minijev so precej podobni oz. nekako pašejo v ta rang. Razen, če so vse peljali v istem času, kar pa dvomim.


amm to je bil hec. :)
Nimam pojma v kakih razmerah so peljali, niti kakšne so bile gume gor na Miniju leta 2006, predvidevam pa da slabše kot na DS3... :)
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Spasky To nov 23, 2010 10:27 am

pskoda je napisal/-a:
Kaj pa cena? Mini vs DS3


Vsekakor v prid DS3 in prav je tako. :)
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a odprti clio So dec 04, 2010 8:43 pm

http://videos.sapo.pt/ZY3CokEqzluUyzynIaIE - tudi eden izmed testov

Roko na srce - izpod rok Renault Sport oddelka (R.S.) prihajajo spodobni avtomobili. Ne pravim, da konkurenca zaostaja, niti da je boljša - a vsakomur svoje. Jaz sem se našel tudi v abarthu (punto), kot tudi v DS3 (ki me je daleč najbolj navdušil z notranjostjo), ker mi luksuz bolj ustreza kot športnost (čeprav je imel tud R.S. clio luksuzno različico).

Tako da ja, po moje je nesmisel kupovati avto po okusu drugih (ker pač večina pravi da je poltrdi drek boljši od trdega, ker ne trga riti), temveč kupiš tisto v čemer se fajn počutiš (če lahko seveda)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Clio RS ali DS3 THP 155

Napisal/-a Reaper85 So okt 25, 2014 6:29 pm

DS3 bi najraje novega, ker se ga da precej prilagodit sovjemu okusu. Ampak 20k za takle avtoček, bi se hitro zadovoljil s tema dvema, ki nista tako kičasta kot nekateri, ki imajo bele pike po strehi in rdeče sedeže:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=897 ... ort%20Chic
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=887 ... je%20Nav...

Drugače mi platišča Bellone (vsi na Avto.net imajo ta, ker so pač osnovna za Sport Chic) že takoj niso bila všeč, ampak sem pred kratkim videl da imajo tudi neverjetno lepa Aphrodite za samo 100€ doplačila, oz. v primeru rabljenega bi bilo kar vsaj 500€, če bi šel na Citroen.

Potem v tem razredu imaš pa pri nas v glavnem samo še Cliote RS. Fabia je grda, ozka, visoka, Ibiza je enako čudna, ozka, namesto Polota GTI (enako ozek, ampak ne tako čuden na pogled) bi tudi že raje Golfa 1.4 160 ali GTI 2.0 210KM.
207 RC daje že letnik, 2008, mogoče če bi šel do decembra ponj (sam ne bom), drugače je že prepozno. Na 208 1.6 THP 155 bo pa treba še počakat, en je bil pred kakšnim mesecem, dvema za 13k, ampak je šel prvi dan.
Enako je s Corso OPC, eden v naših krajih se je prodajal dalj časa (istega sem tudi enkrat slikal v živo), zdaj ni nobenega.

V enem razredu višje imaš pa še Audi TT Coupé 2.0 TFSI (ok, ta je svoj razred, medosno ima enako kot Polo, spada pa v športni razred, ampak glede na dolžino 4,2m je zame v nižjem srednjem razredu) ter Alfo Giulietto 1.4 TB 170 ali še bolje 1750 TBi 16V Quadrifoglio Verde 235PS.

Hiter je pa zame vsak od omenjenih dovolj, ne vem zakaj je treba gledat na vsako desetinko. Zame je bolj važno da se lepo pelje (tukaj je DS3 precej v prednosti proti Cliu RS), sedaj pri 1.6 105HP moraš iz naselja pretikat v drugo in jo zvozit do 80-90, pa še to se ne zgane nikamor, pa tudi ko že enkrat voziš 100 v peti, ti prehitro uhaja na 90, in moraš spet takoj ko vidiš čisto blag ovinek (pa seveda pri vsaki stranski cesti, da lahko spet pospešuješ od 80-100), prestavljat v tretjo, da ne izgubljaš hitrosti (prožnost v peti je namreč nikakva, drugače 16s 80-120), pa še v tretji rabi nenormalno dolgo da pride recimo od 100 do 110.
Sicer se pa DS3 tudi čipa na 220KM, dočim RS nima smisla čipat.

Vsekakor je zaenkrat DS3 prva izbira, sploh mi je všeč ker pade v razred 110-120kW, kar ni dosti dražje kot sedaj pri 77kW. Če sem dal letos za mojega 260€, bom čez dve leti za 115kW samo 300€.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov