Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bostjan73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 06, 2009 1:28 pm
Kraj: Novo mesto

Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a bostjan73 Če jun 14, 2012 6:46 pm

Pozdravljeni !

Z ženo se nekako odločava za nakup drugega avta pri hiši. Trenutno imava Renault trafic, bi si pa želele še nekaj manjšega, 5 vratne izvedbe ( 3 vratne odpadejo ) predvsem za mestno vožnjo in razvažanje otrok naokoli - ker dostikrat se prevažajo v avtu samo 2-3 osebe. Tako sva med drugim se zagledala tudi v novo Fiat pando, pa še včeraj sva imela možnost testne vožnje. Po prevoženih nekaj kilometrih so prvi vtisi super, avto okreten, mehko prestavljanje, dovolj prostora v avtu, tudi kakšen večji brez problema sedi zadaj, dovolj opreme za tak avto ( elektro stekla, daljinsko centralno zaklepanje, abs,esp, hill holder 4x airbag .... ). Cena bi bila dobrih 9,5 tisoč €. Kaj predlagate ?
Ta avto ali kaj drugega ?

LP
Boštjan
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a MBtouran Če jun 14, 2012 7:27 pm

Tudi meni je nova panda zelo vsec. Ce vam je po velikosti dovolj potem je dobra izbira
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a lancia hf Če jun 14, 2012 7:32 pm

Če je govora o novi (letošnji model) Pandi ima res več prostora zadaj, če je pa to še lanski model pa kašen odrasel ne bo ravno udobno sedel zadaj. Prestavljanje je res da mekho, in še city volan ima, vendar prestavno razmerje med tretjo in četrto je porazno saj obrati preveč padejo. Prve tri zelo kratke četrta in peta pa dolga. Od staršev jo imam sedaj v uporabi res pa, da je 4x4 letnik 2010 in jo je treba v kašen klanec kar konkretno preganjati. Do sedaj ni bilo z njo nobenih problemov razen akomulator, ko je po letu in pol prišel v stik.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a Marek_ Če jun 14, 2012 7:53 pm

Odlična izbira za tak denar. Nimaš kaj razmišljati.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a chan Če jun 14, 2012 9:02 pm

Za podobno ceno poglejta še petvratno Škodo Citigo ali pa VW Up.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
bostjan73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 06, 2009 1:28 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a bostjan73 Če jun 14, 2012 9:19 pm

Ja gre se za letošnjo pando, novi model 1,2 motor oprema easy ( srednja varianta opreme ). Sva pa tudi razmišljala tako o VW UP kot o Škodi citigo, vendar se UP nekako nama ne dopade, citigo bi pa moral še pogledati v živo. Čeprav se nama zaenkrat najbolj dopade panda........

LP
Boštjan
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a Marek_ Če jun 14, 2012 10:20 pm

Če bi že iskal alternativo za tak denar, bi morada pogledal za Cliom. UP in Citigo pa sta daleč od racionalnega nakupa za takšno vsoto.
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a zany Če jun 14, 2012 10:24 pm

Tale nova panda je na zunaj zelo simpatičen avto, notranjost pa je glede na prejšnjo en ogromen korak naprej. Je pa tale cena, ki jo navajaš res odlična ponudba, oprema pa je ravno prava. Zame trenutno eden najbolj zanimivih avtomobilov za po mestu, ter tu in tam kakšen izlet na "deželo".
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a chan Pe jun 15, 2012 8:22 am

Ceed je napisal/-a: UP in Citigo pa sta daleč od racionalnega nakupa za takšno vsoto.


Cene npr. primerljivo opremljene Pande ter Škode so zelo primerljive. Dajem primer podobno opremljenih model(čk)ov s podobno motorizacijo:

* Panda 1.2 12V (69KM) Lounge - dvocilindrski Multijet je primerjalno le predrag: 9.490 € (z vkomponiranim popustom 1.500 €)
* Škoda Citigo 1.0 (75KM) Elegance: 9.546 € (po ceniku)

Gledoč le opremo v omenjenih paketih (brez doplačilnih opcij) ima Pandica prednost v samodejni klimatski napravi, Škoda pa v alu platiščih, sistemu za samodejno zaviranje ter konec koncev daljšemu podaljšanemu jamstvu.
V končni fazi je zelo zanimiva opcija tudi Kiin Picanto, žal pa je ESP vkomponiran le v precej dragem paketu Style.

Vsekakor predlagam testno vožnjo z vsemi opcijami, ki bi znala pokazati večje razlike. Vsekakor pa znajo vsi našteti predstavniki mikro razreda precej presenetiti z občutki (kompaktnost, udobnost), katerih smo bili še do nedavnega vajeni v vozilih razreda višje!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a MBtouran Pe jun 15, 2012 10:45 am

Pri up-u, citigo so pa motece malenkosti glede el. odpiranja sip, neosvetljenih tipk ipd....
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a Marek_ Pe jun 15, 2012 10:51 am

MBtouran je napisal/-a:Pri up-u, citigo so pa motece malenkosti glede el. odpiranja sip, neosvetljenih tipk ipd....


Točno tako. Veliko majhnih kompromisov, ki jih pri Pandi ni zaslediti (za podobno ceno).
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a maniaxxx Pe jun 15, 2012 12:12 pm

Panda ima 5 let garancije, tako, da tudi tu je boljša od dolgčasa v obliki upa ali citigo-ja. Moj glas gre k pandi k je tak srčkana :8 :8 :8
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a lancia hf Pe jun 15, 2012 8:41 pm

MBtouran je napisal/-a:Pri up-u, citigo so pa motece malenkosti glede el. odpiranja sip, neosvetljenih tipk ipd....


Sem bral test o novem VW UP-u in me zanima, če sploh še zna kdo odpirati okna na novem avtomobilu na "polento" kot jo je treba pri novem VW UP-u :huh: :bonk
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a chan Pe jun 15, 2012 8:48 pm

maniaxxx je napisal/-a:Panda ima 5 let garancije ...


Res je (kar sem tudi sam spregledal): http://www.fiat.si/panda/?gclid=CNSuv4O ... 3wodVi0lZQ
Kar tudi v tem segmentu postavlja Pando v boljši položaj.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
bostjan73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 06, 2009 1:28 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a bostjan73 Ne jun 24, 2012 9:13 am

Pozdravljeni !

Po premisleku in pregledu ostalih avtomobilov sva se odločila, da bova z ženo vzela Fiat pando. Zdaj pa samo še za razmislek motor 1,2 ali 0,9 TwinAir turbo ( razlika v ceni
1400 € ? A ima kdo izkušnje s tem motorjem ? Ali bi bila boljši dizel motor ( ampak avto ne bo delal veliko km ).

LP
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a nejc1 Ne jun 24, 2012 9:15 am

Če se ne dela veliko km, bi jaz vzel kar preizkušen 1.2 motor ;)
 
Uporabniški avatar
matija245
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Ne avg 14, 2011 10:48 pm
Kraj: Ivančna gorica

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a matija245 Ne jun 24, 2012 9:34 am

jaz bi vzel 1.2 motor ... ker je lahko poraba 0.9 litrškega twinair ob "nepravilni" vožnji večja od pričakovane
Life is like a path we all have to walk.. i choose to live it in a fast lane.!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a Tattoo- Ne jun 24, 2012 9:40 am

lancia hf je napisal/-a:Sem bral test o novem VW UP-u in me zanima, če sploh še zna kdo odpirati okna na novem avtomobilu na "polento" kot jo je treba pri novem VW UP-u :huh: :bonk

Me pa res zanima, kateri test si ti to bral?!

bostjan73 je napisal/-a:Zdaj pa samo še za razmislek motor 1,2 ali 0,9 TwinAir turbo (razlika v ceni 1400 €). A ima kdo izkušnje s tem motorjem ? Ali bi bila boljši dizel motor (ampak avto ne bo delal veliko km).

Glede na to, da ne boste delali veliko kilometrov bi jaz dizel kar takoj črtal (prav tako pa dizli v majhnih/lahkih avtomobilih in pri relativno kratkih razdaljah nimajo take prednosti pred bencinskimi motorji kar se tiče porabe).

Jaz bi se brez pretiranega razmišljanja odločil za preizkušen motor 1.2! Vozil sem tudi 0,9 TwinAir Turbo in je zanimiv motor(ček) z na papirju zelo dobrimi performansami...žal pa v realnosti pridejo do izraza vse pomankljivosti njegove zasnove (prostorninsko majhen dvovaljnik s turbino). Motor je v nizkih obratih zelo anemičen in podhranjen, tako da če želiš, da se avto kam premakne moraš motor gnati v visoke obrate, kjer pa potem posledično poraba ni več tako zelo ugodna, kot to obljublja prodajni prospekt! Hkrati pa dvovaljnik prinaša tudi kar opazne vibracije in hrup...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a gasolinedream Ne jun 24, 2012 12:50 pm

Tu je še Micra ali Twingo, samo je pa res da to lahko pride že nekoliko dražje.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Nakup nove Fiat pande

Napisal/-a simply Ne jun 24, 2012 1:04 pm

Vsekakor 1.2 - bo dovolj, ter predvsem zanesljiv.

Je pa zanimiv v izvedbi CNG - ste povprašali po ceni?

Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 87 gostov