Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a Kael Pe okt 05, 2012 9:38 pm

@kesneberg: 10 KM da ti preklopi na plin. Ne pretiravaj - sem vozil na PRINS predelan avto in preklopil po nekaj 100 m na plin. Res je blo poleti in toplo, vendar ko je zunaj -10, se meni dizel po 10 KM ogreje (voda) na 80 stopinj. Kje se nebo potem ogrel bencinar, ki se mnogo mnogo hitreje ogreje...
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a kesneberg So okt 06, 2012 10:06 pm

Mislim da ne pretiravam, če mal forum o plinu pod rubriko splošno pogledaš majo fantje do 1l/100 benza porabe in cca 14% + plina /bencin na 100. pri 60Km/h je 10km 6minut, vožnje s hladnim motorjem ko je poraba največja.

Tako da ko sem jaz računal marca kaj se mi splača ko sem bil na tem da prodam dizla, kupim bencinarja in ga predelam na plin. Prvi hitri izračuni so to celo potrjevali. No ko sem se v stvar bolj poglobil pa le ni bilo tako lepo kot je zgledalo.
Če malo obnovim na dabašnji dan ja stvar takale:
peugeot 307sw 2.0Hdi/90 2002 poraba 5.2-5.5/100 = 1,424*5.5= 7,832€/100 (vzeta max poraba.) dnevni km 132
peugeot 308sw 1,6hdi/110/fap 6prestav 2008 poraba 4,2/4,5= 1,424*4,5=6,408€/100 (vzeta max poraba.) dnevni km 80-152
Audi A4 avant 2.0/125(sinov avto 90%ac umirjeno)2000 poraba 7- 7.5/100 = 1.544*7= 10.808€/100 (vzeta minimalna poraba) dnevni km 20-163

glede na podatke foruma plinašev je izraču porabe pri audiju v primeru predelave:
poraba 7l povečana za 14% = 8l plina *0,838=6,704€+ 0.6L/100 *1,544benza (povprečje foruma plinašev) 0,926€ skupaj poraba /100= 7,630€

Na 40K km letno kakršna je cca kilometrina v naši familiji/avto je pa izračun sledeč (brez tekočine in dodatnega servisa za plinsko napravo, samo primerjava stroška goriva):
dizel P307 400*7,832= 3.132,8€/leto prihranek/ plinu - 91,8€ v korist plina
dizel P308 400*6,408= 2.563,2€/leto prihranek/ plinu 478€ v korist dizla
bencin 95 400*10,808= 4.323,2€/leto prihranek/ plinu 1282€ v korist plina
plin 400x7,603=3041,2€/leto

Glede na rezultate je bil spomladanski nakup A4 s prevideno predelavo na plin brca v temo, nakup 308 pa proračunski uspeh.
A4 nismo predelali (je mal zmankal) a se sin-študent tud ni veliko vozil.
Gelde na današnjo odločite v familiji pa se 307Sw ki je bila dana v prodajo(preveč pleha na dvrošču pa premalo v tošlu), le to ustavi, avto dobi sin, jaz pa v souporabo (voznja do pumpe in nazaj), Audi začasno v mirovanje z verjetno prodajo, jaz pa se spet zbližam z ženo in hčero (adijo samostojnost).

Tako da če nisi nasprotnik dizla se predelava bencinarja ne splača, oz se bolj splača strošek predelave dodati k predvideni vrednosti bencinarja in kupiti dizla. Na trgu rabljenih v bistvu pri istem letniku ni razlike v ceni bencinar /dizel.
Če pa imaš bencinarja ki ga ne misliš menjat pa se definitivno splača predelava, v kolikor pa si pred nakupom novega(novega ali rabljenega), pa je nakup dizla sigurno optimalnejša odločitev.
Kar se rednih stroškov tiče pa pri dizlu ali bencinarju ni razlike kakor koli vzameš je redni servis 80-100€, enako velja za velike servise....
Kar se stroškov tiče je odvisno koliko sam narediš oz kako ugodnega serviserja imaš.

Ne mi stroških turbin , pa nevem še česa pri dizlih ker jih pri 307 s 347K nisem imel. O kilometrih dizla ali bencinarja pa tud ne, ker je to stvar nakupa/financ in pa vloženega časa za nakup. 308-2008 je bila kupljena z 98K km, pa še uvoz iz Francije(1mesec iskanja po prodajalcih, nato kupljen na filing brez testne vožnje, ma pa grancijo 2 leti), Avant 126K km nemc(2dni iskanja po Anetu, testna vožnja krog po obvoznici), 307 mam pa 347K kupljen testni avto z 20K(pogled iz trgovine na parking bla sta dva, kupljen - po sistemu am bam).
Tako da moraš met tud mal sreče. Če ti avto ne sede ko ga vidiš ali pa se vsedeš vanga, ga ne kup. (pod haubo pa le poglej)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a Kael Ne okt 07, 2012 7:38 pm

@kesneberg: mogoče se v tvojem primeru plin se izplača, v mojem primeru - sem upošteval 20% višjo porabo v izračunu, vgradnjo plina in dodatne stroške servisev je predelava na plin še vedno v prednosti - poglej še enkrat izračun. Kar se tiče pa hladnega zagona: še enkrat, pri PRINSu si po 1 kilometru za plinu - za druge sisteme pa ne vem in me niti ne zanima, ker bom sam ruknil v avtomobil ta sistem. Poleg tega pa sem na bencinca dobil popust, tako da je prihranek še večji, kot je prikazano v izračunu - na dizla lahko samo sanjam.

Kar se tiče pa dizla: vsak ima svoje izkušnje, sam kar sem videl, tukaj prebral in sprobal na lastni koži - ne hvala lepa, pa še dražji je kakorkoli obrnem številke.
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a kesneberg Ne okt 07, 2012 9:36 pm

Kael je napisal/-a:
Kar se tiče pa dizla: vsak ima svoje izkušnje, sam kar sem videl, tukaj prebral in sprobal na lastni koži - ne hvala lepa, pa še dražji je kakorkoli obrnem številke.


Se strinjam, vsak ima svoje izkušnje.
Mene je poleg cene bencin+plin cca = dizel, odvrnilo še: manjši prtlažni prostor, oz izguba rezervne gume, pa povečan interval obiskov bencinkega servisa -omejitev plinskega rezervoarja. Saj veš vsakič ko si na pumpi, je poleg goriva še kaj.
Ja na žalost je tako da so dizli glede na ceno goriva in porabo spet iskana roba, tako da trgovci to izkoriščajo. Je pa še druga plat, cena predelave je s povpraševanjem tudi narasla. Ko sem spomladi povpraševal je bila za avanta cena 1500€ danes pa 1800€. Tako da pohiti.
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a Kael Po okt 08, 2012 8:10 am

kesneberg je napisal/-a:
Kael je napisal/-a:
Kar se tiče pa dizla: vsak ima svoje izkušnje, sam kar sem videl, tukaj prebral in sprobal na lastni koži - ne hvala lepa, pa še dražji je kakorkoli obrnem številke.

Se strinjam, vsak ima svoje izkušnje.
Mene je poleg cene bencin+plin cca = dizel, odvrnilo še: manjši prtlažni prostor, oz izguba rezervne gume, pa povečan interval obiskov bencinkega servisa -omejitev plinskega rezervoarja. Saj veš vsakič ko si na pumpi, je poleg goriva še kaj.
Ja na žalost je tako da so dizli glede na ceno goriva in porabo spet iskana roba, tako da trgovci to izkoriščajo. Je pa še druga plat, cena predelave je s povpraševanjem tudi narasla. Ko sem spomladi povpraševal je bila za avanta cena 1500€ danes pa 1800€. Tako da pohiti.

Celotnega prihranka iz razumljivih razlogov ne bom napisal tukaj, a verjemi, da je enostavno ni računice, da bi vzel dizelsko različico - a kar se vožnje tiče, ono ko se ti nasmešek nariše na obraz, bi bil 92 KM dizel prava odločitev. Vendar kot vedno: nekaj so želje, drugo je realnost.
To kar si povedal glede slabosti plina je pa vsekakor resnica: rezervne gume ni, več si na pumpi ter sam bi dodal še mogoče to - povečana teža avtomobila, ki spet nekaj prispeva k večji porabi in izgubi na moči motorja. Rezervna guma pa mene ne boli (vem, da se boste smejali) saj v primeru gumi defekta itak vedno kličem asistenco. Tako na Ibizi kot na Leonu, meni ni uspelo odviti vijakov iz gume. Orodje sem sestavil, vendar vijakov zategjenih s pištolo nisem uspel odviti.
Glede nekaj zraven na pumpi je pa tako: odvisno koliko si karakter. To je isto kot reklama, ko jo dobiš domov: leeej ka je to pocen, gremo v trgovino. Gre po pol kile mesa, domu prnese še 10 stvari (moja žena nekoč). Danes pogledava kataloge, napiševa kaj rabima in v kateri trgovini je - parkirava pred eno (vse tri so nakupu) in greva v vse štiri trgovine po tisto kar rabiva. Ne boš verjal kaka razlika je v mesečnih stroških. In ko je ženi uspelo ukapirat sistem sama vidi, da si lahko še marsikaj drugega kupi...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a J.McLane Po okt 08, 2012 10:54 am

@kesneberg, pa ne moreš vzet kar enega bencinarja (2.0 A4) pa pričakovat čudeže na plinu, oz. da bo strošek nižji kot v P308 1.6 HDI. Za začetek bi moral izbrati varčnega bencinarja, porabe kot jih navajaš 7 l za A4 nikoli ne bi videl na bencinu, pod 8 l težko. Isto se lahko nategneš pri dizlarju in izbereš (starejšega) močnejšega 2.0 dizla, ki pač ne bo imel porabe pod 6 l pa če se na glavo postaviš.

Lahko greš spet v drug extrem z bencinarjem, recimo izbereš rabljenega Priusa letnik 2006 za <8.000 €, garancijo na hibridni sistem zdaj lahko podaljšuješ do 10 let starosti avta za strošek 25 € / 15.000 km, edini pogoj je da uspešno opraviš prvi test baterije (če je avto že izven garancije). Zdaj bom zanalašč uporabil tvoje nerealne porabe, zato upam, da me ne boste drugi linčali :D :
4,3l povečana za 14% = 4,9l plina *0,838=4,1€ + 0.6L/100 *1,544 benza (povprečje foruma plinašev) 0,926€ skupaj poraba /100= 5€

Realno za mojo porabo bi bil podatek po zgornjem izračunu 5,4 €/100 km, zdaj samo na bencin pa je 7,3 €/100 km oziroma plin bi mi dal zgolj 26 % prihranek, malo dvomim v porabo bencina 0,6 l/100 km, ker več km ko delaš v šusu manjša bo ta poraba in tudi če imaš že v osnovi varčen avto bo pa sploh manjša od tega povprečja.
 
Uporabniški avatar
kesneberg
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe mar 02, 2012 9:41 pm
Kraj: Do Grosuplja

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a kesneberg Po okt 08, 2012 6:07 pm

J.McLane je napisal/-a:@kesneberg, pa ne moreš vzet kar enega bencinarja (2.0 A4) pa pričakovat čudeže na plinu, oz. da bo strošek nižji kot v P308 1.6 HDI. Za začetek bi moral izbrati varčnega bencinarja, porabe kot jih navajaš 7 l za A4 nikoli ne bi videl na bencinu, pod 8 l težko. Isto se lahko nategneš pri dizlarju in izbereš (starejšega) močnejšega 2.0 dizla, ki pač ne bo imel porabe pod 6 l pa če se na glavo postaviš.


Če mene vprašaš sem vzel v primerjavo po velikosti in cca moči podobne, v bistvu je moj 307 2.0Hdi90Km najšvohnejši, 308 ma 110, kje manjši za cca 0.5m, audi je pa karavan najmočnejši 125km in je tako po teži, velikosti kot kubaturi podoben 307. O udobnosti je tukaj relativno, jaz kot uporabnik pežoja od l97 oz francozov od l83 se pač v nemcu ne vidim, sin pa prisega na subaruja ker pač ni šejk in ma audia- kot manjše zlo.

No kar se porabe tiče pa je moja čist enostavna 307HDI2.0/90 950-1000km s tankom in 52-55l tankanja v bistvu tankam za 75€+-. Je pa res da je vidim mesta -LJ in mam sam 1 semafor do končne relacije. Najmanjša porabo sem imel ko sem se razjezil pri eni od zadnjih podražitev 4.8l ampak se take vožnje ne grem več.

Kael je napisal/-a:
In ko je ženi uspelo ukapirat sistem sama vidi, da si lahko še marsikaj drugega kupi...


Svaka ti čast jaz svoje še dresiram.
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a enaguma So okt 12, 2013 7:14 pm

kaj pa pri nakupu novega vozila,
za kaj bi se odločili, za serijisko predelanega na plin, ali za dizla, ob predpostavi da je cena za oba vozila identična.
recimo 30k km na leto, pa če bi bila benciska varianta bi bil to motor brez turbine.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hahehihoh So okt 12, 2013 7:46 pm

enaguma je napisal/-a:kaj pa pri nakupu novega vozila,
za kaj bi se odločili, za serijisko predelanega na plin, ali za dizla, ob predpostavi da je cena za oba vozila identična.
recimo 30k km na leto, pa če bi bila benciska varianta bi bil to motor brez turbine.

Dizel.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a Daedalus So okt 12, 2013 8:14 pm

Dizel, ker od novega kupljenemu dizlu bi zaupal - dizli se meni sila lepo vozijo. Lepše kot pa I4 bencinarji. Če je pa govora o rabljenih avtih, pa skorajda ni debate - raje plin. Še posebej v primeru nakupa avta z več cilindri (kar upam, da bo nekoč prišlo v realnost vsaj za eno leto, da se malo naužijem), katerega bi pa še raje vozil kot dizla.
 
hondas89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne okt 13, 2013 8:28 am

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hondas89 Ne okt 13, 2013 8:42 am

Pozdravljeni! Premišljujem o predelavi avtomobila na plin ali o nakupu dizla. Namreč vozim avto bencinarja AUDI A3 in sicer letnik 1996. Poraba avtomobila je nekje v poprečju od 7,5- 8 l / 100 km.
Na mesec naredim nekje 3000 km, saj se vozim daleč na delo. Mogoče jih bom delal tudi okrog 4000 na mesec. Sedaj pa sem v dilemi ali avto predelati na plin ali ne. Ker prodajna vrednost mojega avtomobila je veliko manjša od dejanske vrednosti. Avtomobil mi je škoda prodati, saj mi vredu služi in je res v dobrem stanju. Pozanimal sem se pri pooblaščenih predelovalcih avtoplina in vsak pove drugače. Zanima me če mi lahko kdo pove iz lastnih izkušenj kaj o tem. predelovalci so 3. PLINEKS, AVTO NA PLIN TER G-1. najugodnejši in najbolj kateri me zanimajo so plineks. ker imajo dobre plačilne pogoje. g-1 so ugodni in še veliko imajo garancije. avto na plin pa me toliko ne interesira. Vglavnem najbolj me moti to, da berem da naj bi avtoplin slabo vplival na ventile pri avtomobilu in na motor v celoti. ter da je potrebno veliko nastavljati ventile. Želim si cenejših voženj z avtopplinom, ne želim si pa da mi zaradi plina se veliko več kvari motor pri avtomobilu.

Prosim vas da mi pomagate in svetujete iz lastnih izkušenj
lp Boštjan
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a evilfury Ne okt 13, 2013 8:54 am

Priporočam ti PRINS. G-1 so amaterji in takoj ko pride do težav ne naredijo nič, ampak takoj krivijo svečke, tuljave in še kaj. Garancija je na sistem 5 let, to da je pa garancija na motor pa kar lepo pozabi. Marsikaj obljubljajo pa dosti od tega ni res.

Če bi še enkrat predeloval bi brez pomisleka vzel PRINS.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a jaqckoo Ne okt 13, 2013 9:11 am

hahehihoh je napisal/-a:
enaguma je napisal/-a:kaj pa pri nakupu novega vozila,
za kaj bi se odločili, za serijisko predelanega na plin, ali za dizla, ob predpostavi da je cena za oba vozila identična.
recimo 30k km na leto, pa če bi bila benciska varianta bi bil to motor brez turbine.

Dizel.




X 2 tankaš nafto na vsalki črpalki,za plin pa na našem koncu ne veliko pump ,tak da če sem vozil 40-50 km stran sam ta bom nafilal rezervar :ne :ne :ne
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
hondas89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne okt 13, 2013 8:28 am

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hondas89 Ne okt 13, 2013 9:13 am

aha. hvala ti. Tile PRINS- katera firma je to? avto na plin.si? mi lahko kaj več poveš o tej predelavah na avtoplin. Mogoče če bi mi lahko kako izračunal letno in mesecno porabo pri 3500 km na mesec?
ter tudi kaj koristnega glede motorov in pa drugih stvari? cenovnih ugodnosti ter še ostalega? lahko mi zaupaš tudi tvojo tel št. ali pa mi daš link če mogoče si na Facebooku mi lahko daš tvoje ime. ali pa karkoli, da bi se lahko bolje pogovorila?

lp Boštjan
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hahehihoh Ne okt 13, 2013 9:18 am

hondas89 je napisal/-a:aha. hvala ti. Tile PRINS- katera firma je to? avto na plin.si? mi lahko kaj več poveš o tej predelavah na avtoplin. Mogoče če bi mi lahko kako izračunal letno in mesecno porabo pri 3500 km na mesec?
ter tudi kaj koristnega glede motorov in pa drugih stvari? cenovnih ugodnosti ter še ostalega? lahko mi zaupaš tudi tvojo tel št. ali pa mi daš link če mogoče si na Facebooku mi lahko daš tvoje ime. ali pa karkoli, da bi se lahko bolje pogovorila?

lp Boštjan

Povezava od prins predelav: http://www.avtonaplin.si
Izračunaš si lahko sam. Če ti zdaj pije 8l/100 km bencina, ti bo pil 9,5l/100 km plina + 1 rezervar bencina na leto (okvirno). Liter 95 oktanskega bencina je 1,45€ na liter, plin pa 0,78 na liter (polovična cena). Splača se sigurno pri tvojih mesečnih kilometrih, najdi dobrega ponudnika in montiraj.
 
hondas89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne okt 13, 2013 8:28 am

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hondas89 Ne okt 13, 2013 11:37 am

No hvala ti. In katerega predelovalca v sloveniji si ti imel do sedaj? oziroma ga še imaš? da nisi z njim zadovoljen. Veš mogoče kaj zakaj nebi bil PLINEKS VREDU?
lp boštjan
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a esem Ne okt 13, 2013 12:20 pm

hondas89 je napisal/-a:............


Ni treba smetit teme s tvojimi osebnimi vprašanji - obstaja tema, ki je namenjena izključno takim vprašanjem - viewtopic.php?f=2&t=43038&start=4480 in tam preberi - je opisanih tudi ogromno izkušenj (treba se je pač prebijat skozi 225 strani!), tako s sistemi, kot s predelovalci/vgrajevalci. Najprej preberi čim več iz teme o avtoplinu in šele nato tam sprašuj naprej, če kaj še ne bo jasno.

Iz pravilnika
Pomembno!!! ---> Preden objavite debato uporabite kvadratek IŠČI na levi strani, da vidite če o tem že mogoče teče debata - se posebno, če ste novi na forumu!



Obstaja tudi tema, v kateri strokovnjak odgovarja na vprašanja, a ga za "začetniška" vprašanja ni treba morit, če pa imaš (boš imel) kakšno posebno specifično vprašanje, bo tudi tista tema prišla prav.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a Vikking Ne okt 13, 2013 1:18 pm

hondas89 je napisal/-a:Mogoče če bi mi lahko kako izračunal letno in mesecno porabo pri 3500 km na mesec?

lp Boštjan


Čisto okvirno.
- Če ti vozilo popije 8l goriva na 100km. Cena bencina: 1,448€/l. ,11,6€/100km. Porabiš za 3.500km/mesečno cca. za 400€ bencina. Je to cca. 4.800€ letno za gorivo.
- Če bo poraba plina 20% višja. potem boš porabil 10l plina/100km. Cena plina: 0,777€/l., 7,78€/100km. Porabiš za 3.500km/mesečno cca. 272,3€ plina. Je to cca. 3.265€ letno za gorivo.

Nadalje:
Všteje se strošek servisa plinske naprave (30€ na 20.000km - odvisno od plinskega sistema) 2x30€. 60€. Pa rečmo čez palec boš porabil za 500€ še bencina. Skupaj letno 3.800€ (plin+bencin+servis).

Grobi izračun prikaže 1.000€ letno prihranka. Osebno mislim da je ta okvirni preračun, ki predstavlja najmanjši prihranek oz. boš prihranil najmanj ta znesek letno.
Vzel sem okvirno večjo porabo plina, kot jo boš verjetno imel, najdražjo ceno plina od Petrola, ni vkalkulirano mazanje če bo le to potrebno. Vendar predstavlja dodatnih cca. 80€ za 40.000km (odvisno od sistema).
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Nakup dizla ali predelava na plin

Napisal/-a hahehihoh Ne okt 13, 2013 6:38 pm

hondas89 je napisal/-a:No hvala ti. In katerega predelovalca v sloveniji si ti imel do sedaj? oziroma ga še imaš? da nisi z njim zadovoljen. Veš mogoče kaj zakaj nebi bil PLINEKS VREDU?
lp boštjan

Nisem imel, ker imam dizla. Praktičnih izkušenj s plinom nimam, zato sem ti samo pomagal pri izračunu. :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov