Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Badzo Ne okt 30, 2011 1:05 pm

sonic je napisal/-a:
Badzo je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
Badzo je napisal/-a:Servis konkretno za megane 1.6 16v letnik 2010 pride na pooblaščencu 180-220eur. Za scenica računaj enako, pri dizlu se mi zdi da še kakih dodatnih 30-50eur brez problema prišteješ.
Jao vas odirajo. VW servis (pooblaščen seveda) je cirka polovico te cene, za TDI mašino...


Si prepričan? Kje pa? Za katerega TDIja?
1.9 TDI ali 2.0 TDI, ni neke velike razlike. Jaz imam izkušnje z 1.9, tule pa je v sosednji temi podobne cene navedel forumski kolega za novega Passata 2.0 TDI: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?p=1477590#p1477590


Če bi sam nesel olje tja (recimo Elf 5-40 v Leclercu pride 25eur 7L, bi tudi prišel ceneje čez) - treba primerjat enak servis z enako uslugo in enakim materialom (olje kupljeno na servisu itd.).
TDI 125kW pride servis dobrih 210-220eur. Tako da nekaj grozno poceni ni...

Se opravičujem za off.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a sonic Pe nov 11, 2011 2:43 pm

Badzo je napisal/-a:
1.9 TDI ali 2.0 TDI, ni neke velike razlike. Jaz imam izkušnje z 1.9, tule pa je v sosednji temi podobne cene navedel forumski kolega za novega Passata 2.0 TDI: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?p=1477590#p1477590[/quote]

Če bi sam nesel olje tja (recimo Elf 5-40 v Leclercu pride 25eur 7L, bi tudi prišel ceneje čez) - treba primerjat enak servis z enako uslugo in enakim materialom (olje kupljeno na servisu itd.).
TDI 125kW pride servis dobrih 210-220eur. Tako da nekaj grozno poceni ni...

Se opravičujem za off.[/quote]Malo pozno odgovarjam, pa vendar. Sem vmes skoraj pozabil, pa mi ni čisto dalo miru in evo moram bleknit svoje :)
Da se razumeno jaz se ne ukvarjam s tem da bi posebej kupoval olje drugje in ga nosil na servis. Upam da mi ne dajo kakega šit olja, ampak (pri VW pooblaščencu) pride 5 litrov olja (4 + liter za 's sabo') cca 93 EUR, se pravi malo manj kot 19 EUR/lit (DDV vključen).

220 EUR sem pa plačal zadnjič ko sem delal 'intervalni servis' ali kako že rečejo (tisti ki pride po 60.000 km oz. po 4 letih), pa so menjali še neke tekočine, pa še dodatno sem rekel za vzdrževanje klima naprave (brez tega bi bil pa tudi ta redni servis krepko pod 200 EUR).Nekaj zraven prinese še delo, pa seveda oljni filter (no to je itak dokaj malo), ampak jasno da nima biti kaj čez 120 EUR.

Če torej za megana/scenica bencinarja za redno menjavo olja (razen če je mislil še kaj drugega poleg) plačuje 220 EUR, je to cca skoraj dvojna cena kot pri golf V dizla, kar je pomojem kar velika razlika.

Če seveda govorimo o isti vrsti rednega servisa. Je pa vprašanje na koliko časa je predpisana menjava olja - pri golfu TDI je na 15.000 km/1 leto - je morda pri Renaultu 30.000 km? (sicer še vedno ne vem zakaj bi koštalo toliko več, vsekakor pa ne vem če je zdravo za motor, da isto staro olje paca noter dvojno količino časa....)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 11, 2011 5:00 pm

da, renault 2 leti ali 30.000 km, tako mene prideta 2x servis, 5.leto pa ga mislim menjat za novega...

tako da so stroški za dizla scenic cca. 2x 220 eur v 4 letih
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Cefizelj Pe nov 11, 2011 5:41 pm

Korajžno se vozit 2 leti/30.000km na istem olju. Upam da vsaj olje pa filter vmes še enkrat na neuradnem menjaš.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 11, 2011 9:12 pm

Cefizelj je napisal/-a:Korajžno se vozit 2 leti/30.000km na istem olju. Upam da vsaj olje pa filter vmes še enkrat na neuradnem menjaš.


sem premisljeval da bi, ampak ker avto ne mislim met vec kot 5 let je brez veze, če bi avto hotu met več let bi šel v to ja...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a simply Ne nov 13, 2011 7:56 am

Bo pa tisti ko bo avtomobil kupil za teboj bolj zadovoljen.

Joj, kako tega ne maram - ni čudno da je sam klump po cestah.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a FLINK Ne nov 13, 2011 8:25 pm

Topla voda je ze odkrita...ne boste jo vi.

Kaksnih 220eur in vec za osnovi servis? Kaj klobasate neumnosti? Je tezko poklicat v najblizji renault servis in vprasat informativno?

Servis delas pac enkrat na leto (za vsak avto naj to velja) in je to to.
:)
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Badzo Ne nov 13, 2011 11:17 pm

FLINK je napisal/-a:
Kaksnih 220eur in vec za osnovi servis? Kaj klobasate neumnosti? Je tezko poklicat v najblizji renault servis in vprasat informativno?

Servis delas pac enkrat na leto (za vsak avto naj to velja) in je to to.


In kakšna kolbasa/neumnost je to da je servis od 200-220eur??

Enkrat na leto praviš, ne glede na kilometre?!
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a FLINK Po nov 14, 2011 8:46 am

Badzo je napisal/-a:
FLINK je napisal/-a:
Kaksnih 220eur in vec za osnovi servis? Kaj klobasate neumnosti? Je tezko poklicat v najblizji renault servis in vprasat informativno?

Servis delas pac enkrat na leto (za vsak avto naj to velja) in je to to.


In kakšna kolbasa/neumnost je to da je servis od 200-220eur??

Enkrat na leto praviš, ne glede na kilometre?!


To je za navadni redni servis prevec-jaz ne vem, ampak na dolenjskem pride original osnovni servis kaksnih 150-180eur max.

Za moje pojme in razmisljanje (ce bi tako delali vsi, bi bilo super) bi moral vsak narediti na avtu osnovni servis (filtri, olje) na cca. eno leto. Ko imas pac registracijo, das v tistem casu se to nardit. Strosek ni velik in na ta nacin privarcujes marsikateri eur pri okvarah, ko je avto malo starejsi. To mislim predvsem na turbine in podobne stvari-ko ima avto dobrih 100.000km potem beres, kaj vse crkuje.
:)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a sonic Po nov 14, 2011 9:37 am

sonic je napisal/-a:220 EUR sem pa plačal zadnjič ko sem delal 'intervalni servis' ali kako že rečejo (tisti ki pride po 60.000 km oz. po 4 letih), pa so menjali še neke tekočine, pa še dodatno sem rekel za vzdrževanje klima naprave (brez tega bi bil pa tudi ta redni servis krepko pod 200 EUR).


OK, da najprej tole popravim: gledal sem napačen račun. Tisti račun je bil za servis na 30.000 km/2 leti.

Zdaj gledam pravi račun za servis na 60.000/4 leta in znaša 215 EUR, ampak spet so zraven dodatna naročena dela in sicer premontaža in centriranje koles (fak, več kot 30 EUR - oderuhi, ne dam več pooblaščencu kolesa prešravfat, čeprav je bolj praktično).

Skratka servis za Golf V TDI na 60 jurjev/4 leta pride na pooblaščencu cirka 180-190 EUR, brez dodatnih zadev.

mrtwelvetrees je napisal/-a:da, renault 2 leti ali 30.000 km, tako mene prideta 2x servis, 5.leto pa ga mislim menjat za novega...

tako da so stroški za dizla scenic cca. 2x 220 eur v 4 letih
Torej 440 EUR v 4 letih.
Za mojega golfa so pa 2x navadna menjava olja (cca 120 EUR), 1x servis na 30kkm (cca 150 EUR in) 1x servis na 60kkm (cca 180 EUR).
Skupno torej 550 - 600 EUR v 4 letih.

Redni servisi za Renaulta so v tem obdobju 160 EUR cenejši - ampak opisano ni isti standard vzdrževanja kot ga predpisšejo pri VW, ker v Renaultu isto olje (in filter) notri drgneš 30 kkm oz. 2 leti, kar gotovo ni blagodejno za motor.
Da bi bilo isto (enaka količina vzdrževanja avta), bi tudi pri Renaultu moral vmes v tem času narediti še 2 menjavi olja, s čimar bi spet postali stroški večji kot pri VW...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Badzo Po nov 14, 2011 9:42 am

FLINK je napisal/-a:
Badzo je napisal/-a:
FLINK je napisal/-a:
Kaksnih 220eur in vec za osnovi servis? Kaj klobasate neumnosti? Je tezko poklicat v najblizji renault servis in vprasat informativno?

Servis delas pac enkrat na leto (za vsak avto naj to velja) in je to to.


In kakšna kolbasa/neumnost je to da je servis od 200-220eur??

Enkrat na leto praviš, ne glede na kilometre?!


To je za navadni redni servis prevec-jaz ne vem, ampak na dolenjskem pride original osnovni servis kaksnih 150-180eur max.


Lahko ti pošljem kopijo original računa v vrednosti 160eur (prvi servis na 30k km oz 1 leto) za renault megane 2010 v Ljubljani, BREZ KABINSKEGA FILTRA!! (na servisu so rekli da pride 47eur, jaz sem ga pa dal samo spucat - avto je vožen na relaciji samo in je v enem letu naklepal 12k km in ni niti najmanjšega prahu v njem, kaj šele potrebe po menjavi in na naslednjem servisu se bo verjetno enako naredilo).
Servis pride 200-220eur za renaulta 1.6 na 30000km (filter za olje, zračnifilter in pa Elf 5-40 long life, meni deluje isto sranje drugo pakovanje). Itak če ga delaš na 30k km je isto kot če bi delal pri VW na 15000, na koncu na 30000 je storšek isti.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a sonic Po nov 14, 2011 9:49 am

Vse to pisarjenje (predvsem moje) je morda za koga brezveze in preveč podrobnosti, pa ni čisto tako. Par sto EUR v 4 letih sicer res ni velik denar v primerjavi s tem, koliko imaš sicer vseh stroškov z avtom.

Ampak se mi zdi pomembno naslednje:

- da se ve, koliko dejansko stane redno vzdrževanje posameznih avtov/znamk (ker so vseeno kar razlike, pa očitno dražji niso vedno tisti ki bi pričakoval)

- da se ve, kakšno vzdrževanje posamezen proizvajalec predpiše; menjava olja na 30kkm/2 leti se meni zdi absolutno predolgo.

Če se na vežem na tole spodaj:
FLINK je napisal/-a:Za moje pojme in razmisljanje (ce bi tako delali vsi, bi bilo super) bi moral vsak narediti na avtu osnovni servis (filtri, olje) na cca. eno leto. Ko imas pac registracijo, das v tistem casu se to nardit. Strosek ni velik in na ta nacin privarcujes marsikateri eur pri okvarah, ko je avto malo starejsi. To mislim predvsem na turbine in podobne stvari-ko ima avto dobrih 100.000km potem beres, kaj vse crkuje.

Jaz bi sicer dodal "osnovni servis (filtri, olje) na cca. eno leto ali na 15.000 km".
Je pa tako da kdor kupuje nov avto za samo par let, ga dolgoročno stanje avta pač ne zanima. Saj zakaj bi ga.

Jaz sem na prejšnjem avtu (Renault Clio) tudi delal menjave olja samo toliko kot je bilo predpisano (ne vem če sem sploh menjal pri 15.000, lahko da prvič res šele pri 30.000, se ne spomnim), pa še to mi je bilo skoraj odveč.

Res da takrat tudi nisem vedel praktično nič o avtih (danes še vedno nisem noben majstr, a vsaj majčkeno vem).
Predvsem pa sem vedel da bom tistega Cliota imel maximalno 3-4 leta in tako je tudi bilo.


Zdaj pa tudi razmišljam, ko se toliko govori o večji kvarljivosti Renautov - če se res bolj kvarijo, morda ni stvar zagolj v kvaliteti izdelave, ampak tudi ker Renault ne zahteva dovolj pogostih intervalov vzdrževanja? Lastniki pa večinoma delajo samo predpisane servise (pravim večina - manjšina pa najbrž še tega ne)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Clancy Po nov 14, 2011 7:45 pm

Za Golfa 1.2 TSI, pride prvi servis na 15.000 km 130€ pri pooblaščencu.
30.000 kilometrov oziroma 2 leti, si pa z enim oljem ne bi upal vozit. Pa če je nevem kakšno super olje noter. Bi prej sigurno menjal v lastni režiji.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a mišek Po nov 14, 2011 10:14 pm

Madonca; jst sem za servis na P307 pri privatniku dal 175 eur. (motorno olje, filter, zračni filter, kabinski filter, svečke, zavorno olje, menjalniško olje + delo za zamenjavo vsega tega) Na pooblaščenem bi plačal kolk? Tak kot tule pišete ziher manj kot 300 eur ne.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a sonic Po nov 14, 2011 11:20 pm

Cefizelj je napisal/-a:Korajžno se vozit 2 leti/30.000km na istem olju. Upam da vsaj olje pa filter vmes še enkrat na neuradnem menjaš.


Clancy je napisal/-a:Za Golfa 1.2 TSI, pride prvi servis na 15.000 km 130€ pri pooblaščencu.
30.000 kilometrov oziroma 2 leti, si pa z enim oljem ne bi upal vozit. Pa če je nevem kakšno super olje noter. Bi prej sigurno menjal v lastni režiji.


Se seveda strinjam z obema da je bolje olje menjat na 15kkm/1leto, tudi če proizvajalec predpiše optimistične daljše intervale.

Edino ne vem pa, zakaj pravita da bi to delal 'na neuradnem' ali 'v lastni režiji' - čemu le, če si zaželiš menjave olja kadarkoli, ti bodo menda tudi pri pooblaščencu to naredili če zahtevaš, saj jim itak moraš v vsakem primeru opravljeno plačat...
Itak (predvsem pri novem avtu) raje ne bi menjal kje drugje ali sam, da se slučajno ne pojavijo kake težave z garancijo. Cena pa za eno navadno menjavo olja pa tudi pri pooblaščencu ne bi smela biti bistveno drugačna kot kje drugje...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault Scenic 1.6 16V VS. 1.5dci

Napisal/-a Cefizelj Po nov 14, 2011 11:48 pm

To sem napisal najbolj iz stroškovnega vidika. Če znaš olje in filter zamenjati sam oz. kakšen kolega ki to naredi za 20€ enako kvalitetno kot na uradnem servisu mislim da ni potrebe, da bi ga vozil na pooblaščenca, kjer te oderejo za 120+ €. Gre se pa zato da kljub tej menjavi še vedno lahko vsako drugo leto (pri recimo 15k km na leto) oz. na 30k km voziš avto na pooblaščenca, kjer ti poštempljajo knjigo in je ta potrjena. Za samo garancijo pa mislim da, če se uporabi enak čep + uradno priporočeno olje, niti ne morejo ugotoviti da je vmes še kdo menjal olje. Je pa to stvar posameznika, kako se odloči, olje je pa res potrebno menjat na 15k km......
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov