Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

VW Golf Country

Napisal/-a GrEgEcN95 Če dec 08, 2011 10:09 pm

Torej imam priložnost kupiti original Golf Country za razumno ceno. Sedaj me pa zanima če ima kdo slučajno kaj informacij iz prve roke glede tega avtomobila. Avta nebi imel kot prvi avto zato je že Tiguan. Sedaj me pa zanima, kakšne napake ima ta avto, največje pomankljivosti, sedaj ne želim poslušati zakaj želim 20 let star avto in tako dalje. Porabe mislim da pod 9 litrov naj ne pričakujem najverjetneje kajne? Sicer pa poraba ni ravno problem, najbolj me zanimajo pomankljivosti, možne hibe na avtu, na motroju in podobno. Hvaležen bi bil za vsak odgovor.
Motor je pa 1,8 bencinar 98KM Syncro

Hvala
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 08, 2011 10:17 pm

Ne morem ti kaj dosti pomagat, držim pa pesti, da ga kupiš in predstaviš! Škoda le, da ni G60 oops
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a tiguan Če dec 08, 2011 11:22 pm

1.8 vw motor je neuničljiv, eden najboljših a najmanj varčnih, porabo pričakuj 9 litrov, na relaciji malo pod, mestna 10l+, jaz sem vozil navadni 1.8 90KM motor.
Koliko boš odštel za njega?
Član od leta 2004
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a GrEgEcN95 Če dec 08, 2011 11:29 pm

Skratka tole je avto o katerem sem vedno govoril nekoč, nekoč...sedaj je pač priložnost. Ogledat si grem avto v soboto in če bo vse ok se zna zgodit da bo v soboto že pri meni doma. Glede cene bom še malo tiho in če pride do dogovora bom vse povedal. :D
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 08, 2011 11:51 pm

Se spomnim, ko se se mu čudil še kot mulc! :D Taki avti so mi res zakon, pravi posebnež! Verjetno eden od razlogov za mojo naklonjenost VW-ju! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: VW Golf Country

Napisal/-a dask Pe dec 09, 2011 8:14 am

Jaz se ga spomnim iz naših krajev, ga je imel en tip, ki je imel nek barček na Rudnem polju na Pokljuki. Zakon avto, ko sem še delal na Petrolu, ga ni mogel prehvalit :D Edino čez porabo se je pritoževal....
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: VW Golf Country

Napisal/-a tristan01 Pe dec 09, 2011 10:30 am

Tole je res redek in zanimiv avtomobil. Osnova je še vedno dobri stari Golf II, kar pomeni da razen kakšne rje ni pričakovati večjih težav s karoserijo. Motor je kot so nekateri že zapisali skoraj neuničljiv. Od opreme bi morali biti primerljiv s kakšnim GT ali GTI - športni sedeži, iz notranjosti nastavljiva ogledala, zelena stekla, obratomer, sredinska konzola, morda celo električna stekla in seveda sončna streha. O samih pogonih ne vem kaj dosti. Verjetno pa je tehnika sposojena pri Audiju. Menjalnik pa bi moral biti 5 brzinski.

Vsekakor veliko sreče z nakupom posebneža.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a tiguan Pe dec 09, 2011 1:56 pm

Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ChuckNorris Pe dec 09, 2011 2:03 pm

To je eno nulo preveč napisal, za 20 let starega golfa dat 3400eur??
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a Skubic Pe dec 09, 2011 2:09 pm

To sem si zmeraj želel za pozimi, samo mi je predrag. Tudi tisti zelen na a.netu, ki je gor že celo večnost, izgleda super, samo je pa res, da je cena zame previsoka. Se pa zavedam, za kakšno redkost gre. Za pozimi pomojem top!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ~toMmy~ Pe dec 09, 2011 2:43 pm

ChuckNorris je napisal/-a:To je eno nulo preveč napisal, za 20 let starega golfa dat 3400eur??


Tebe bo še kap zadela, ko čez kakšnih 10 let opaziš kakšnega dobro ohranjenega v oglasniku, če te že zdaj ta dokaj ugodna cena vrže iz tira! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ChuckNorris Pe dec 09, 2011 3:55 pm

kak za koga ugodna, drugač pa me nima kaj metat iz tira če nekdo da za 20 let stari kramp tolko denarja, ker ga da iz svojega žepa :D

lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ~toMmy~ Pe dec 09, 2011 4:08 pm

Temu staremu krampu bo ob pravilnem vzdrževanju cena nekaj let najmanj stagnirala, čez 5 in več let pa definitivno narasla, opremljen je pa itak kot povprečna nova Dacia! :twisted: Beat that! =P

Cene na autoscoutu so od 1.400 do 12.900 €, od 26-ih so samo trije cenejši kot 3.400 € :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a Drocky Pe dec 09, 2011 4:15 pm

Če se prav spomnim je teh golfov blo narejenih okoli 8000, pa sestavljali so jih v puhu. Edini golf 2, ki se mi že od nekdaj dopade :mrgreen:
LP Rok
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a GrEgEcN95 Pe dec 09, 2011 4:49 pm

3400€ je še mali denar za ta tip golfa. + to da ta avto je z leti samo še dražji, bolj ekskluziven skoraj tako kot je original fičo in mini.

naretih je bilo 7735 kar je precej malo in je prava redkost videti takšen avtomobil na slovenskih cestah.
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a peroRS Pe dec 09, 2011 8:19 pm

tiguan je napisal/-a:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5445256&show=1


Tole je pa tvoj sanjski avto, direkt za na njivo :mrgreen:

Se pa tudi jaz spomnim, ko sem prvič videl takega Golfa. Nekaj takega je bilo :DDD
Me pa prav zanima, če obstaja kakšna možnost, da bi takega Golfa registriral kot oldtimerja,
glede na to da je zdaj star že 20 let in bi se lahko štel kot redek model s posebno tehniko :D :?:
Da ne omenjam model Rallye, še posebej tak kot se prodaja pri Peljhanu :DDD :twisted:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf Country

Napisal/-a ~toMmy~ Pe dec 09, 2011 8:21 pm

To sem imel namen vprašat, če se ga da "uturit" pod starodobnika glede na posebnost. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: VW Golf Country

Napisal/-a _furby_ Pe dec 09, 2011 8:29 pm

peroRS je napisal/-a:Da ne omenjam model Rallye, še posebej tak kot se prodaja pri Peljhanu :DDD :twisted:

kolega ga je imel razstavljenega po dvoriscu :shock:

glede starodobnika pa sem malo gledal po netu, ampak nikjer tocno ne pise kaj in kako. najboljse poklicat in tezit :D
turbo inside
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW Golf Country

Napisal/-a peroRS Pe dec 09, 2011 8:44 pm

_furby_ je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Da ne omenjam model Rallye, še posebej tak kot se prodaja pri Peljhanu :DDD :twisted:

kolega ga je imel razstavljenega po dvoriscu :shock:

glede starodobnika pa sem malo gledal po netu, ampak nikjer tocno ne pise kaj in kako. najboljse poklicat in tezit :D


Jaz ga še nisem videl v živo. Mogoče se pa enkrat zapeljem do Peljhana, da vidim to zverino. Imam občutek, da mu slike delajo krivico:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3261830&show=1
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: VW Golf Country

Napisal/-a Mgajvr Pe dec 09, 2011 9:33 pm

en črn country se pogosto vozi v okolici litije. en zelen (metalik) pa mislim da je še v procesu obnove. je pa resnično zanimiv avto.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov