Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Nov dostavnik

Napisal/-a ejsim So dec 10, 2011 11:26 pm

Kupuje se torej nov dostavnik, tipa VW Caddy, Kangoo.. Ima kdo kake izkušnje s temi avtomobili in če že, katerega predlagate? Se pa kupuje, kot sem že omenil dostavnik (2 sedeža) in ne avtomobil tega tipa, ki ima dodatne sedeže..

V ožjem izboru sem imel:

- Fiat Doblo Cargo Maxi 1.3 Multijet
- R. Kangoo Express Maxi 1.5 dCi
- VW Caddy Furgon Maxi 1.6 TDI

Bistvo je čim večja nosilnost (Fiat mislim da ima rekordno, 1.000 kg), čimvečji volumen zadaj - predvsem dolžina in pa udobje na daljše poti (po 6-10 ur vožnje). Seveda je fino, če je čim cenejši.. Oprema bi bila neka osnovna pač.. Servo, airbag, ABS, klima..
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a lancia hf So dec 10, 2011 11:37 pm

Enega lahko že takoj odpišeš glede na to, da se zadnje čase piše kaj vse crkuje, in še rekordno porabo olja imajo. ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a peroRS So dec 10, 2011 11:41 pm

lancia hf je napisal/-a:Enega lahko že takoj odpišeš glede na to, da se zadnje čase piše kaj vse crkuje, in še rekordno porabo olja imajo. ;)


Ker vem, da ciljaš na VW ti takoj povem, da 1.6TDI ne pije niti kapljice olja in nima nobenih znanih okvar, prav tako kot ostali CR TDI-ji ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a pskoda Ne dec 11, 2011 12:46 am

Mi mamo kangooja 1.5 dci 80km avto dela ko šus že 160kkm
Lp
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a egster Ne dec 11, 2011 12:50 am

pskoda je napisal/-a:Mi mamo kangooja 1.5 dci 80km avto dela ko šus že 160kkm

x2
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a blazkom Ne dec 11, 2011 2:05 am

kakšen je pa buget?
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a matayus Ne dec 11, 2011 11:49 am

Tudi sam vozim službenega kenguruja 1.5 DCI 86km. Trenutno ima za sabo 170k km v treh letih. Avto je kar mehek. Ko se po celem dnevu vožnje vsedem v vectro se mi zdi da sedim nekje v traktorju :)
Moti me to, da skozi nekaj škripa. Ali armaturka ali zadaj podvozje. Avto se še tudi pri 150 km/h obnaša solidno.
P.S. Enkrat že bila menjana komplet mašina :D
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a lancia hf Ne dec 11, 2011 12:05 pm

Imaš še Berlingota.
Pri naši firmi so 4-je Berlingoti, (vsi tovorni) in z nobenim ni bilo nobenih problemov so pa stari od 5 do 10 let, edino na enemu se je začel lak lupit pa ne na najstarejšem.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a ejsim Ne dec 11, 2011 3:22 pm

Hvala za odgovore. Kangoo je res taka praktična zadeva, Berlingota in Pugija se pa kar mal bojim, ker imajo (bojda) relativno drage dele..

Hja budget je tam do 16.000 EUR, ampak kot sem že rekel, raje manj kot več.. Nekako me vleče k Fiat-u, predvsem zaradi 1.000 kg nosilnosti in pa velikosti tovornega prostora (2 paleti). Sploh pa je cena neverjetno nizka.

Kaj menite glede tega Fiata? Kakšne izkušnje z njim? Kaki veliki minusi?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a maniaxxx Ne dec 11, 2011 3:33 pm

ejsim je napisal/-a:Hvala za odgovore. Kangoo je res taka praktična zadeva, Berlingota in Pugija se pa kar mal bojim, ker imajo (bojda) relativno drage dele..

Hja budget je tam do 16.000 EUR, ampak kot sem že rekel, raje manj kot več.. Nekako me vleče k Fiat-u, predvsem zaradi 1.000 kg nosilnosti in pa velikosti tovornega prostora (2 paleti). Sploh pa je cena neverjetno nizka.

Kaj menite glede tega Fiata? Kakšne izkušnje z njim? Kaki veliki minusi?


Kr nabavi, nič slabši ni od drugih, prej nasprotno, vsazmi 1.6 mj s 105 konji in si zmagal, doplačaj vsaj za tempomat in ESP
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a W3s7_S1D3 Ne dec 11, 2011 6:33 pm

Fiat ima res zanimivo ceno.
Doblo z več opreme (skoraj ni da ni),je skoraj 5k € (ja, €5.000) cenejš od povprečno opremljenega Caddyja (različica s stekli). Za to razliko je že za premislit, ampak... meni je sprednji konec grozaaaa :roll:
Na siolovem portalu imaš test "civilne" izvedenke z 2,0 motorjem in furgon s podaljšano kabino z 1,6 motorjem, na avtomagazinovi strani pa tudi test z 2,0 motorjem (civilna različica)

Ne vem pa, kako bi se obnesel motor 1,3, če boš imel zadaj še polno naloženega
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a King1 Ne dec 11, 2011 6:40 pm

ejsim je napisal/-a:
Hja budget je tam do 16.000 EUR, ampak kot sem že rekel, raje manj kot več.. Nekako me vleče k Fiat-u, predvsem zaradi 1.000 kg nosilnosti in pa velikosti tovornega prostora (2 paleti). Sploh pa je cena neverjetno nizka.



Misliš to z davkom ali brez? Ker za 16k jest dobim že kombi v pravem pomenu ne pa ene male kangle kot so doblo, caddy in podobni mali dostavniki? Je pa zanimivo, da je fiat tako poceni, ker če gledamo v višji razred kjer so trojčki ( fiat, citroen in peugeot) je ravno fiat najdražji. Uspešen nakup a vseeno dobro razmisli ali bi dal tak denar za tok majhen avto. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a Blink-182- Ne dec 11, 2011 6:47 pm

Doblo se tudi meni zdi dobra izbira, motorji so preverjeno odlični, opreme imaš polno pa še ugodna cena ;) pa tudi notri je kar lep za tak tip vozila, šipa se odpira tudi na drsnih vratih pa polica v pritljažniku ima neko precej zavidljivo nosilnost (ne vem točno koliko) :D
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a ejsim Ne dec 11, 2011 6:53 pm

Ja, 16k EUR je mišljeno z davkom, ampak raje manj, za avtomobil tega tipa - vendarle se za toliko dobi že kombi (kot je že zgoraj omenjeno), ki pa ga vseeno ne rabimo. Čeprav volumna ima kar precej, nosilnost je tudi precejšnja (1t), dolžina pa 2,2 m.

Bom šel jutri pregledati zadeve še v živo. Verjetno pa bi bilo res treba gledati kak 1.6 multijet, zaradi tovora. Kar se videza tiče, mi niti ni toliko pomembno, čeprav mi sploh ne deluje toliko napačen.

Pa te multijet mašine? Imajo kako posebno manjkavost? Sem pa slišal večkrat, da so dobre (tudi v tej temi :) )
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a King1 Ne dec 11, 2011 7:16 pm

ejsim je napisal/-a:Ja, 16k EUR je mišljeno z davkom, ampak raje manj, za avtomobil tega tipa - vendarle se za toliko dobi že kombi (kot je že zgoraj omenjeno), ki pa ga vseeno ne rabimo. Čeprav volumna ima kar precej, nosilnost je tudi precejšnja (1t), dolžina pa 2,2 m.



Ok pol pa štekam. Pa čeprav sem jast glih prejšni teden dobil predračun za novega največjega jumperja z veliko dodatne opreme za 19K z davkom. Zato se mi 16K za mala jajčka zdi veliko. ;)

lp
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a LukL Ne dec 11, 2011 8:16 pm

imam zdaj, par dni doma tega doblota maxi, to je tako šalabajzersko avto skup sestavlen da kr kaj, odpiraš drsna vrata se drgnejo po karoseriji, pri vetrobranskem steklu manjka kos gumice pri steklu, sprednji konec je tak skup dan kot, da bi ga v vrtcu sestavljali, havba se na eni strani drgne ob odbijač, na drugi strani pa za prst lufta, v glavnem sestava porazna, da ne govorim kak ma blatnike pri kolesu spigane na ven...
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a ejsim Ne dec 11, 2011 10:48 pm

LukL je napisal/-a:imam zdaj, par dni doma tega doblota maxi, to je tako šalabajzersko avto skup sestavlen da kr kaj, odpiraš drsna vrata se drgnejo po karoseriji, pri vetrobranskem steklu manjka kos gumice pri steklu, sprednji konec je tak skup dan kot, da bi ga v vrtcu sestavljali, havba se na eni strani drgne ob odbijač, na drugi strani pa za prst lufta, v glavnem sestava porazna, da ne govorim kak ma blatnike pri kolesu spigane na ven...


Hm, torej je tak, kot bi bil karamboliran? :)

Okej, hvala za info. Bom prečekiral jutri v živo, kako kaj to čudo (in ostali) zgleda. Kake manjše napakice me ne motijo, sploh če so kozmetične, ampak kake večje napake, pa vendarle, kljub namenu, niso ravno dobrodošle.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a lancia hf Ne dec 11, 2011 11:11 pm

Saj ni napisal, da je novega kupil. Verjetno ga je zelo ugodno kupil, ker je bil dodobra razbit, in površno sestavljen. In sedaj ko ga je napol zastonj dobil, je pa pljuvanje po njem.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a ejsim To dec 13, 2011 10:56 am

No, pa sem zaključil zadevo. Naročili smo Kangoo-ja Express (normalna dolžina in nosilnost), 1.5 dCi 85KM.

Vsi trije so kul, vseeno pa smo prišli do zaključka, da ne potrebujemo "podaljšane" različice. Zna biti tudi kar nekaj mestne vožnje, iskanja parkirišč, podjetij,.., pa tudi tako težk tovor (900-1.000 kg) se zelo redko vozi. Večinoma so ravno tam 200-600 kg. Če pa se že pojavi potreba po večjem, potem raje kombi in je. Sicer pa so zaloge katastrofalne, k sreči je bil ta na zalogi, povrh vsega, pa je bila tudi cena dobra, pa še par dodatnih zadevic pri opremi ima.

Hvala za pomoč/mnenja ;)
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nov dostavnik

Napisal/-a King1 To dec 13, 2011 1:41 pm

Veliko srečnih kilometrov ti želim. ;)

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov