Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 5:34 pm

Na leto naredim ca. 15.000km. Kar bi sicer bolj govorilo v prid bencincu, a mi višji navori in poraba pri dizlih bolj ustreza, čeprav je potem tudi nabavna cena malenkost dražja.
Evo še malo za primerjavo ko smo že pri opremi (neke pač bolj pomembne stvari, ne samo ono ko tak ma vsak dobro opremljen avto v osnovi) kaj ma Kia več kot Citroen in obratno:

Kia: samodejno parkiranje, Smartkey + Keyless start, ogrevanje volana, 3-stopnje nastavitve trdote volana Flex Steer (čeprav naj bi bila ta funkcija precej relativna in ne preveč prepričljiva), Led dnevne luči spredaj in LED luči zadaj, kamera za vzratno parkiranje (nisem siguren da je pri Citroenu to vključeno če kupiš navigacijo)

Citroen: sistem zaznavanja mrtvega kota
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če jul 12, 2012 5:39 pm

Ta flex steer je brezveze, vsaj pri KII, mam ta sistem v svojem focusu, in je tuki to dost boljš rešeno. Ne vem, če ima nov focus to, mislim da ima.

Sej ravno zaradi navaore in malo prevoženih kilometrov bi ti kak turbo bencinar odgovarjal ( ne nujno fordov če ti ford ni všeč ). Ima pa ford mogoče celo največ moderne elektronike od vseh teh ( samodejno aprkiranje zaznavanje znakov, in podobne igračke ). Led ima seveda tudi ob xenonu, pa še kaj se najde....


Škoda, ke rmi je 22k malo preveč, drugače bi ga že imel :mrgreen:

Mogoče C4 thp?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 5:53 pm

saj Focus karavan mi je še OK, samo hatchback mi ne ugaja preveč (samo zunanjost mislim, ker drugače ga še nisem vozil, mogoče bi še moral do forda skočit) :) Jaz sem drugače za vse predloge odprt, nisem značkar (trenutno vozim Kio Ceed in je drugače avto super, ampak sem si zaželel malo večji in up-to-date) :) Pa če je to Kia, Citroen, Golf, Mazda ali bilokaj druga....če je avto dober, me značka ne zanima! :)

Sem pogledam na cenik in je C4 THP155 cenejši za 2000€ od HDi150 :) Kak pa je kaj z navorom in porabo pa ne vem...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če jul 12, 2012 5:55 pm

mirkos je napisal/-a:saj Focus karavan mi je še OK, samo hatchback mi ne ugaja preveč (samo zunanjost mislim, ker drugače ga še nisem vozil, mogoče bi še moral do forda skočit) :) Jaz sem drugače za vse predloge odprt, nisem značkar (trenutno vozim Kio Ceed in je drugače avto super, ampak sem si zaželel malo večji in up-to-date) :) Pa če je to Kia, Citroen, Golf, Mazda ali bilokaj druga....če je avto dober, me značka ne zanima! :)

Sem pogledam na cenik in je C4 THP155 cenejši za 2000€ od HDi150 :) Kak pa je kaj z navorom in porabo pa ne vem...


Navora ima dovolj, skoraj toliko kot kia dizel, poraba zna bit ob relacijah okoli 7, če pa maš samo mestno vožnjo pa računaj okoli 9. Bodi pozoren če se pri THP sploh da dobiti ročni menjalnik, včasih je bil v C4 ob tem motorju samo avtomatski menjalnik, kar je za,me minus, kako je s tem pri tebi pa sam veš
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 7:25 pm

V ceniku piše da je Exclusive THP 155 samo z "BMP6" kar pomeni 6-stopenjski robotizirani mehanski menjalnik (vrjetno z laičnimi besedami AVTOMATIK) :) ....kaj pa to dejansko pomeni pa ne vem :) Osebno bi vzel ročni menjalnik, saj nisem pristaš avtomatikov (sploh zaradi višje cene in porabe)
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore Pe jul 13, 2012 9:10 am

 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a esem Pe jul 13, 2012 9:38 am

Obstajajo različni avtomatiki!
S tvojega linka
Za razliko od hišnega "sensodrivea" ponuja BMP6V eno glavno prednost. Poleg izbire med popolnoma samodejnim in popolnoma ročnim načinom izbiranja prestav....
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe jul 13, 2012 11:16 am

Mislim da bo vseeno odločitev padla med Ceed-om oz Ceed-om SW ter C4 150Hdi...pač bom do septembra počakal da še pride Ceed SW in potem bo verjetno padla končna odločitev, prvo če je karavan res potreben in če ne, kateri od preostalih dveh bo zmagal...vsekakor bo težka odločitev ker imata oba svoje atribute :) Mogoče pa do takrat še pri enem al pa drugem kaka prodajna akcija in dobri dodatni popusti...kdo ve :)

mmikolj imaš slučajno ti na svojem panoramsko streho? Ker sem jo gledal na slikah in posnetkih in kr lepo zgleda zadeva...dejansko pa ne vem koliko zniža strop in kako je s takšnimi strehami ob eventualnem (ne daj bog) prevračanju :( (cena je menda 500€)

p.s.: hvala vsem za pomoč in komentarje, super ste folk ;)
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore Pe jul 13, 2012 11:39 am

Panoramska streha je načeloma super zadeva, ker pride v notranjost več svetlobe. Predvsem otroci bi je bili veseli ;). Pri C4 strop ni nič nižji kot brez nje, ima pa tudi zastor z električnim pomikom. Stikalo je nameščeno za stropno lučko.
Glede varnosti bodo mogoče drugi bolje pojasnili. Vem le, da odločilno vlogo igrajo stranski loki, ki so enaki kot pri vozilu brez nje. Sicer pa tudi običajna pločevina ni tako varna kot se zdi, ampak je občutek vseeno drugačen. Tudi pri toči naj bi prej uničilo pločevinasto streho, kot bi steklo počilo.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe jul 13, 2012 11:48 am

Saj v bistvu zaradi malega bi jo tudi vzel če jo bi, ker je dejansko navdušen nad kabrioleti in bo mu to dejansko bila super alternativa (pa tudi cena z 500€ ni pretirana se mi zdi). Pri Ceedu je npr. cena 900€ a je to pol že električno pomična panorama. Sem pa se vozil v Nissan Qashqai-ju, ki je mel takšno panoramo in je res fino zgledalo, pa če dejansko ne zniža kaj dosti stropa... :)
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi So jul 14, 2012 9:38 am

Panoramska streha je super zadeva. Še bolj kot poleti pa pride do izraza v mračnih, meglenih in svetlobno omejenih obdobjih, kjer si z njo v kabini ustvariš občutek dodatne zračnosti. Mularija je pa itak nad tem navdušena. Če se boš odločil zanjo, bodo pozoren predvsem na zastor - nekateri so preveč tanki in v poletnih mesecih spustijo v notranjost preveč svetlobe.
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So jul 14, 2012 2:50 pm

Pri citroenu je na videu in slikah panorama res super zgledala in tudi pri Ceedu a žal ju v živo še nisem uspel prečekirat, saj noben razstavljen ali testni avto tega ni imel :(
Včeraj sem ravno razmišljal kako fino bi se Ceedu prilegel motor ki je v Optimi ... 1,7 crdi z 136KM in 325Nm navora... (saj vsi drugače ful hvalijo Ceeda kot super avto a le motor je prešvoh baje) ... v Optimo pa bi dali raje motor iz Sportage-a ... 2.0 crdi (184KM in 383Nm) :) hehe Ampak to so zaenkrat le pobožne sanje...morda pa pri naslednjih Faceliftih čez kako leto-dve-tri :) hehe

Kak je to smešno ko si v dilemi....
vzet modernejši, tehnološko naprednejši avto z slabšim motorjem in daljšo garancijo (Ceed) ali malo manj sodobnim a še vedno tehnično zelo dobrim avtom z odličnim motorjem in krajšo garancijo (C4) : :huh:
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 3:15 pm

Ne vem ce glede na kilometrino res rabis blazen navor in pa predvsem ce more biti dizel. Absolutno vecji navor pomeni bolj komot voznjo, ce pa dam v obzir da delas 15000 km letno pa bi zame dizel odpadel. Pelji se z kio ceed 1.6 gdi jo ima Potocnik za testno in bi po mojem bila optimalna izbira in v opremi style jo dobis za cca 16.000€.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So jul 14, 2012 4:01 pm

MBtouran je napisal/-a:Ne vem ce glede na kilometrino res rabis blazen navor in pa predvsem ce more biti dizel. Absolutno vecji navor pomeni bolj komot voznjo, ce pa dam v obzir da delas 15000 km letno pa bi zame dizel odpadel. Pelji se z kio ceed 1.6 gdi jo ima Potocnik za testno in bi po mojem bila optimalna izbira in v opremi style jo dobis za cca 16.000€.


Saj to sem jaz tud sprva razmišlja, da bi vzel 1,6 GDI (135KM), ampak sem potem po vseh testih prebral da že ti motorji tako ali tako niso med najbolj poskočnimi, da pa med njimi še najbolj izstopa 1.6 crdi (128KM), ki da vsaj koliko-toliko dobre performance. Sicer pa sem navajen vozit dizla (1.6 crdi 115KM 255Nm in ne morem rečt da je neki ful "švoh", ampak če že kupiš nov avto bi vsaj malo extra lahko bilo dodano) in mi vozne lastnosti le-tega tudi odgovarjajo. Za GDI-ja pa je pisalo da komaj nad 4000/min postane pogojno živahen. Ampak to so vse testi iz vseh možnih strani...dejansko bi res bilo najboljše sam sprobat...bi pa me potem prišel bencinc (glede na opremo) dobrega tisočaka manj :)
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 4:11 pm

Najboljse je sam preiskusit. Revije so financirane od dolocenih firm in posledicno pisejo pristransko.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So jul 14, 2012 4:30 pm

Res je. MBtouran kaj pa misliš na tako varianto, nekako oskubljena MAXX verzija :)

Kia Ceed 1.6 Style (128KM diesel) Style: 18.790€
+ doplačico za 128KM: 200€
+ kov. barva: 420€
+ priprava: 105€
+ 18": 550€
+ LED Supervision merilniki: 300€
+ navigacija in vzr. kamera: 1000€
+ xenon: 950€

skupaj: 22.315€ - 2100€ popusta = 20.215€ + (še morda kakšne zimske gume) :)

To bi potem bilo ca. 1.950€ evrov manj kot MAXX z 18" (manjkajo pa potem:)
- samodejno parkiranje
- senzor za dež
- samozatemnitveno vzvratno ogledalo
- sistem proti zamrzovanju brislacev
- LDWS (sprememba voznega pasu)
- el. parkirna zavora
- Smart Key + Start Button
- el. ogrevani in nastavljivi sedeži z memory funkcijo inledveno podporo
- vzdolžno pomična in nastavljiva sredinska konzola
- dodatni zračniki zadaj
- LED zadnje luči

Zdaj pa, sicer bi bilo to super in prav vse met, ampak je res to vredno doplačila 1950€? Kaj menite? (Pri 1.6 GDI je potem vse isto ampak je cena pri obeh potem za ca. 1000€ nižja)
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 4:38 pm

Ce ti finance dopuscajo potem vzemi full opremo, ker od viska glava ne boli. Ce pa gledam bolj racionalno bi bil meni nivo opreme style dovolj. Ce bi se dala vzvratna kamera dobiti loceno od navigacije pa bi potem se to dokupil, ampak se jo da samo v kompletu z navigacijo dobit. Osebno bi vzel tudi gdi namesto dizla
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So jul 14, 2012 4:54 pm

MBtouran je napisal/-a:Ce ti finance dopuscajo potem vzemi full opremo, ker od viska glava ne boli. Ce pa gledam bolj racionalno bi bil meni nivo opreme style dovolj. Ce bi se dala vzvratna kamera dobiti loceno od navigacije pa bi potem se to dokupil, ampak se jo da samo v kompletu z navigacijo dobit. Osebno bi vzel tudi gdi namesto dizla


Kaj ti si že oba vozil: dizla in bencinca? Jaz sem vozil 100KM (bencinca), ki pač ni moj okus in 128KM diesla (ki vidim ko tehničnih podatkih da se npr od 110KM razlikuje samo po končni hitrosti + 12km/h) , a je bil avto za prodajo in sem ga smel le zelo zmerno vozit in še to v spremstvu, ker drugače je samo za salon oz prodajo in smo ga malo "na črno" vozli :) hehe

Pa glede na mojo situacijo (z enim majhnim otrokom in še po vsej vrjetnosti z enim čez kako leto-dve) tud vrjetno ne bi bilo tak neumesno še na SW počakat?! :) Cena bo pa vrjetno 800-1000€ višja predvidevam...
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 5:51 pm

Osebno bi se tako odlocil za enoprostorca, samo ga noces. Serbinek ze ima i30 cw v salonu, poglej si ga saj sta si z ceedom podobna
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 6:01 pm

Zanimiv je tudi 90 KM dizel. Res da ima 40 nm manj navora ampak je max. navor na voljo ze od 1500 rpm. Mocnejsi dizel pa sele od 1900 rpm
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov