Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So jul 14, 2012 6:36 pm

Ma brat S-max-a in je super in vse lepo in prav in prostore, ampak ne vem...nekak mi niso enoprostorci pri srcu...čeprav je res praktičen in je npr. S-max al pa kak Tuaran tud zunaj lepo oblikovan.
Morda pa še res skočim pogledat Hyundai-a čeprav mi je optično vedno bil lepše Ceed, motorji in tehnologija je pa itak ista...Sem videk da pride tud Chevrolet Cruze karavan jeseni ven...sicer mislim da bo cenovno kar ugoden a vseeno po mojem ne bo na ravni Focusa, Ceed-a, Golfa, C4 in kompanije...
Si že vozil oba Ceed 128km dizla in 135km bencninca?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So jul 14, 2012 7:02 pm

Ne nisem.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Po jul 16, 2012 2:06 pm

Če se ti bo družina res povečala čez kakšno leto za še enega majhnega družinskega člana, počakaj na cee'da v karavanski izvedbi. Le zakaj bi tlačil v kombilimuzino vso mogočo otroško šaro, če so pa karavani za tovrstne zadeve primernejši! :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
tlusin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr avg 25, 2010 10:30 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a tlusin Če jul 19, 2012 1:02 pm

Zdravo,

poglej tudi za novim MB B razredom. Cena zelo dobro opremljenega nekje okrog 25-26 keur. Seveda z bencinskim motorjem. Preverjeno, avto je odlicen.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Če jul 19, 2012 3:36 pm

tlusin je napisal/-a:Zdravo,

poglej tudi za novim MB B razredom. Cena zelo dobro opremljenega nekje okrog 25-26 keur. Seveda z bencinskim motorjem. Preverjeno, avto je odlicen.


Mercedesov razred B je brez dvoma odličen (vsaj zadnja generacija), a če ga resnično lepo založiš z opremo in si omisliš dizla, boš zanj plačal skoraj toliko kot za dva maksimalno opremljena cee'da. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a simply So jul 21, 2012 11:51 am

Težko boš kje našla B-ja za 45.000 EUR.

Samo na cenikih, drugje pa ne.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Bucko99 So jul 21, 2012 2:53 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:Panoramska streha je super zadeva. Še bolj kot poleti pa pride do izraza v mračnih, meglenih in svetlobno omejenih obdobjih, kjer si z njo v kabini ustvariš občutek dodatne zračnosti. Mularija je pa itak nad tem navdušena. Če se boš odločil zanjo, bodo pozoren predvsem na zastor - nekateri so preveč tanki in v poletnih mesecih spustijo v notranjost preveč svetlobe.


Glede panoremske strehe - vse super in prav, vendar noben pa ne pove, da se z njo navkljub zaprtemu zastoru močno segreva notranjost!
Konkreten primer: Peugetot 307 SW s panoramsko streho - klima ne sfolga!
Poznam dva človeka, ki te strehe nočeta niti zastonj - iz izkušenj! Za otroke je pa pa zanimiva kakšne 14 dni, potem pa nič več.
Toliko v premislek glede 500€ doplačila ;)
 
Tezej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr maj 02, 2012 10:05 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Tezej So jul 21, 2012 10:03 pm

Da ne bom odpiral nove teme, si bom kr tole sposodil.

Kaj meniste glede nakupa tega vozila?
Volvo V50 momentum 1.6d
Avto ima kar nekaj prevoženih 240k, servisna potrjena in dovolj opreme - zame.
Je med najcenejšimi na avto.netu a to me ne zanima. V pondeljek si ga grem ogledat in upam da je lepo ohranjen.
Zanima me kaj meniste o nakupu tega vozila....zakaj ja in zakaj ne - če bi se odločali za tak avto?

In posbno uprašanje za poznavalce vozil - na kaj moram biti pazljiv pri nakutu tega modela?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6274441&show=1


lp
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne jul 29, 2012 10:04 am

Tako, po 14dneh tuhtanja na morju, smo sprejeli končno odločitev..... samo da v bistvu spet ni končna, ampak le delna...spet
Odločili smo se da bomo, glede na povečane potrebe po prtljažnem prostoru in po eventualno bolj oddaljenem delovnem mestu kupili ali KARAVAN (Kia Ceed oz. Ford Focus), ali pa (če bo finančno v tem rangu) KOMBILIMUZINO srednjega razreda (Insignia, Superb, Mazda 6)... to je to... jutri še grem k prodajalecem glede slednjih treh da vidimo kakšne modele in opremo lahko dobiš za ca. 24.000€, če sploh :) Ali pa vseeno raje potem kupiti max opremljenega Cee-d ali Focus karavana....kaj menite?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Cefizelj Ne jul 29, 2012 10:44 am

Če si se (se boš) odločil za razred višje jaz kaj dlje od tega ne bi razmišljal.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6304296&show=1
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So avg 11, 2012 12:00 pm

Tako, pa sta ostala le še 2. No sicer, enega od teh dveh še kak mesec ne bo naprodaj a vseeno:
Kia ali Ford...to je zdaj vprašanje :)

Kar se tiče opreme in motorja je pri KII Ceed SW vse jasno (1.6 CRDI - 128KM, oprema MAXX + 18")
Kar se opreme tiče je tudi pri Fordu vse jasno (Titanium + še za kakih 3000 - 4000€ dodatne opreme). Edino kar me še bega pri Focus karavanu je ali je 1.6 tdci motor (115KM) dober motor, ali je vseeno 2.0 tdci (140KM) tolko boljši kar se tiče pač zmogljivosti, porabe, itd... ker je razlika v nabavni ceni med 115KM in 140KM ca. 1500€ oz če se ta razlika sploh splača.

Mnenje in izkušnje dobrodošle... ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx So avg 11, 2012 1:46 pm

mirkos je napisal/-a:Tako, pa sta ostala le še 2. No sicer, enega od teh dveh še kak mesec ne bo naprodaj a vseeno:
Kia ali Ford...to je zdaj vprašanje :)

Kar se tiče opreme in motorja je pri KII Ceed SW vse jasno (1.6 CRDI - 128KM, oprema MAXX + 18")
Kar se opreme tiče je tudi pri Fordu vse jasno (Titanium + še za kakih 3000 - 4000€ dodatne opreme). Edino kar me še bega pri Focus karavanu je ali je 1.6 tdci motor (115KM) dober motor, ali je vseeno 2.0 tdci (140KM) tolko boljši kar se tiče pač zmogljivosti, porabe, itd... ker je razlika v nabavni ceni med 115KM in 140KM ca. 1500€ oz če se ta razlika sploh splača.

Mnenje in izkušnje dobrodošle... ;)


Če nisi neprestano na AC pri hitrostih nad 150kmh, ne rabiš več kot 115 konjskega tdci, itak ma zmogljivost podobne 128 konjski kii
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So avg 11, 2012 7:12 pm

Ja saj načeloma sem tudi z mojim zdajšnjih Ceed-om (1.6 crdi 115KM) zadovoljen (zmogljivosti dobre, kakor tudi poraba - sem pa vido da sta si Kia in Fokus kar precej blizu glede številk oz zmogljivosti), tako da realne potrebe po neki 150KM + niti ni, ker imam povečini kombinirano vožnjo, mesto-lokalke-avtocesta... Pač zanima me mnenje ljudi ki so imeli/imajo v Fokusu ta motor, kako se odnese v praksi, kako je z porabo, prožnostjo motorja...ker številke v brošurah so eno, realnost pa zna bit kar precej drugačna včasih :)
Maniaxxx k katerem od teh dveh bi ti tendiral? :)
Zadnjič spremenil mirkos, dne So avg 11, 2012 7:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx So avg 11, 2012 7:17 pm

mirkos je napisal/-a:Ja saj načeloma sem tudi z mojem zdajšnjih Ceed-om (1.6 crdi 115KM) zadovoljen (zmogljivosti dobre, kakor tudi poraba - sem pa vido da sma si Kia in Fokus kar precej blizu glede številk oz zmogljivosti), tako da realne potrebe po neki 150KM + niti ni, ker imam povečini kombinirano vožnjo, mesto-lokalke-avtocesta... Pač zanima me mnenje ljudje ki so imeli/imajo v Fokusu ta motor, kako se odnese v praksi, kako je z porabo, prožnostjo motorja...ker številke v brošurah so eno, realnost pa zna bit kar precej drugačna včasih :)
Maniaxxx k katerem od teh dveh bi ti tendiral? :)



Itak da focus. Zadnjič je bil moj brat na testni vožnji karavana s 115 konji, ki je bil popolnoma nov ( 350 prevoženih) in je imel na testni voznji porabo 5.2, s tem, da ne zna vozit dizla, ker je zadnji dizel, katerega je imel, bila ravno kia s 115 konji, s katero je bil zelo razočaran.

Skratka, focus tdci is a way to go.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So avg 11, 2012 7:24 pm

Zanimivo...jaz pa sem drugače z mojo Kio ful zadovoljen, saj zato sem sploh začel razmišljati o novi Kii, ker drugače če bi bil razočaran itak veš da je nebi niti pogledo :) Kaj pa ga je te tak razočaralo. Meni sta oba avta po zunanjosti zelo lepa, znotraj mi je malo lepši recimo Ceed in motorja sta tud tu nekje...tak da bodo res malenkosti odločale zgleda... :) Pa misliš da bi se splačalo npr pri Fokusu inverstiran 1500€ več za 2.0 (140KM)? Ni malo denarja, če pa bi če nekak skupaj spravo, pa bi že rad vedel če je neka res taka občutna razlika ... :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx So avg 11, 2012 7:54 pm

mirkos je napisal/-a:Zanimivo...jaz pa sem drugače z mojo Kio ful zadovoljen, saj zato sem sploh začel razmišljati o novi Kii, ker drugače če bi bil razočaran itak veš da je nebi niti pogledo :) Kaj pa ga je te tak razočaralo. Meni sta oba avta po zunanjosti zelo lepa, znotraj mi je malo lepši recimo Ceed in motorja sta tud tu nekje...tak da bodo res malenkosti odločale zgleda... :) Pa misliš da bi se splačalo npr pri Fokusu inverstiran 1500€ več za 2.0 (140KM)? Ni malo denarja, če pa bi če nekak skupaj spravo, pa bi že rad vedel če je neka res taka občutna razlika ... :)


Razliko bi opazil na AC pri večjih hitrostih, pa poraba bi bila večja, drugače pa niti ne tako, da raje za ta denar kupiš več opreme, no odvisno kaj maš rad pri avtu.

Kia se mu je praktično razpadala, barva je odpadala z nje, motor so mu zamenjali in podobno...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi To avg 14, 2012 9:03 am

Kia se mu je praktično razpadala, barva je odpadala z nje, motor so mu zamenjali in podobno...


Ja kje se je pa vozil z njo, a po Libanonu, Siriji ali med grškimi protestniki v času razbijanja po Atenah? :D :mrgreen: =P
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore To avg 14, 2012 12:02 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:
Kia se mu je praktično razpadala, barva je odpadala z nje, motor so mu zamenjali in podobno...


Ja kje se je pa vozil z njo, a po Libanonu, Siriji ali med grškimi protestniki v času razbijanja po Atenah? :D :mrgreen: =P

Takšni problemi so pri novodobnih Kiah povsem običajni.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx To avg 14, 2012 3:57 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:
Kia se mu je praktično razpadala, barva je odpadala z nje, motor so mu zamenjali in podobno...


Ja kje se je pa vozil z njo, a po Libanonu, Siriji ali med grškimi protestniki v času razbijanja po Atenah? :D :mrgreen: =P


Večinoma po LJ in na relaciji CE-LJ, če je pa delal obvoz čez Libanon pa ne vem, je pa res nekam velik kilometrov delal :mrgreen: .

Aja o crknjenem radiu, izpraznjenem aku tako da ni mogel avta niti na ključ odkleniti in nešteto drugih težav pa nisem nič pisal, važno, da je redni servis bil cca 300 e, avto je mel pa porabo dobrih 7 litrov, dizel 115 konjev z zmogljivostmi 90 konskega...super avto skratka :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos To avg 14, 2012 8:16 pm

Moj radio je sicer eno lepo fajn delal, potem sem ga pa itak zamenjal za 2DIN Clarion enoto, ki je suma-sumarum prišla z okvirjem za Ceed in kabli za obvolanske kontrole ca. 1000€, ampak me še danes navdušuje :) Glede manjših napak je tud moj Ceed mel tu in tam kakšno, a so vse v okviru garancije uredili, tako da glede tega ni bilo težav...tudi teh 115KM se mi zdelo da grejo kr OK, sploh tam med 1800 in 2800 obrati, tako da je tudi v 5. prestavi še lepo pospeševal do (po števcu) 200km/h če je bilo treba...kot rečeno poraba, ko sem sem, polno naložen letos peljall iz MB na Krk (preko Postojne) je bila 5.2l. Rekord na relacijskih vožnjah imam 4,1, drugače pa zna pozimi po mestu tudi prit na 7l. To pa je tudi bil max kar sem zasledil v teh 5 letih. Motili so me pa zares dragi letni servisi (kot je že napisal maniaxxx 300€) in pa tudi slab lak na pokrovu motorja...Vse v vsem je avto bil pozitivna izkušnja, saj zato pa ravno razmišljam o nakupu novega CEED SW. Če bi pa imel podobne izkušnje kot maniaxxx-ov brat, pa Kie vrjetno niti pogledal nebi. Res je zgleda pač odvisno na kak avto naletiš...kot zgleda že moraš met pri nakupu oz dostavi novega avtomobila precej srečno roko in ne samo pri rabljenih :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov