Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 28, 2012 12:02 pm

ceed5 je napisal/-a:Ma sej ni fora v tem, ampak še zmeraj se lahko odločim za drugega, naj se malo potrudijo saj časi niso ravno rožnati.


Pametno razmišljaš, poglej malo za kako mazdo 3, če nisi še za KIO točno odločen
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Ne okt 28, 2012 2:16 pm

Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne okt 28, 2012 3:30 pm

Ko sem konec leta 2007 kupil Ceeda (za takrat max opremo 1.6 diesla 115KM) sem dobil zraven 4x 15" zimske gume na kovinskih platiščih + poln tank....tako da vsaj to bi danes tudi moralo bit možno...če pa še človek dobi kaj več...pa tolko bolje :) stvar pogajanja in maneverskega prostora prodajalca :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne okt 28, 2012 3:36 pm

MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


A niti kakšnega resnejšega popusta si nisi uspel izborit al kaj?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Ne okt 28, 2012 4:24 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


A niti kakšnega resnejšega popusta si nisi uspel izborit al kaj?


Nekaj popusta ja. Ko narocas avto po narocilu je manj manverskega prostora. Zato sem omenil da bo tezko z veliko zeljami pri Kiji jer mirkosova zelja bo po narocilu.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a gasolinedream Ne okt 28, 2012 9:55 pm

Mja, naročila so precej neugodna za pogajanje. Pri avtu iz zaloge vse živo mečejo za tabo, za naročeno C klaso za 40k€ pa so komaj šenkali zimske gume brez felg :lol:
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne okt 28, 2012 10:06 pm

No, saj moja Kia SW, če seveda bo, bo itak normalni MAXX paket, pač samo z 18" namesto 17". A mislite da je to potem avto po naročilu zarad gum in feln, ali pa samo naročijo gume in felne in jih že dajo na obstoječ avto? :) hehe
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Polo78 To okt 30, 2012 12:51 pm

Sicer vsakemu svoje ampak ali ima sploh smisel na tak avto z 128 konji dajat 18" gume? :? Saj vem, da lepo zgleda in vse ampak vožnja bo trda, čutila se bo vsaka luknja, poraba bo malenkost višja, da o dragih gumah, ko jih bo potrebno enkrat zamenjat, niti ne govorim... in navsezadnje so 18" za te konje rahel "overkill" (ne rečem, če bi šlo za 160+ konjev). Sam sem imel na Proceedu 17", enako jih imam sedaj na Mazdi 6 in za moje pojme je ta dimenzija čez glavo dovolj (v bistvu predstavlja najboljši možen kompromis med izgledom, udobjem in športnostjo), za zimske imam pa itak 16" oz. najmanjšo možno dimenzijo, ki je še tovarniško homologirana.
Antiznačkar po prepričanju
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos To okt 30, 2012 3:57 pm

Evo direktne primerjave:

17": http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... 00&asrc=fa

in 18": http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... 6990000000

Pa saj tudi te serijske 17" ne zgledajo tako slabo :)
p.s.: Ker sem jaz tudi kupil pred leti Ceed-a s Sports Pack opremo sem tudi zraven dobil 17", ki so res bile fine za vožnjo in porabo. Pozimi sem zdaj imel 15" (195/55), če bi pa kupil novega Ceeda pa bi vrjetno probal iztržit (205/55/16)
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a chan Sr okt 31, 2012 8:42 am

Kiine akcijske cene (avtomobili na zalogi) so najverjetneje "zbite" do konca, kar pomeni, da pri tej ceni trgovcu ne ostane kaj prida marže - ter posledično eventuelnega manevrskega prostora za pogajanja. Razen morda v obliki kakšnih storitev (prvi servis zastonj, ipd.), pri dopolnilni opremi pa je moč iztržiti le kakšno bolj ugodno, nižjo ceno (npr. jeklena/alu platišča za zimske pnevmatike).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Badzo Sr okt 31, 2012 9:51 am

MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


Katerega si pa kupoval - samo znamka me zanima, model mi ni važen?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Cefizelj Sr okt 31, 2012 10:32 am

Badzo je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


Katerega si pa kupoval - samo znamka me zanima, model mi ni važen?


Predvidevam da VW Tourana Highline, ki ga prodaja med oglasi. :)
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Sr okt 31, 2012 2:01 pm

Cefizelj je napisal/-a:
Badzo je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


Katerega si pa kupoval - samo znamka me zanima, model mi ni važen?


Predvidevam da VW Tourana Highline, ki ga prodaja med oglasi. :)


Jp.
 
ceed5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So okt 27, 2012 9:48 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ceed5 Sr okt 31, 2012 7:34 pm

Ok situacija je taka, 5 vratno KIA z maxx opremo in kovinsko barvo ter 4 gume bi dobil za sto evrov manj kot 20.000 EUR, kar dobra ponudba
prodajalec na Kmagu je bil zelo prijazen, vendar pa so mi moj stari avto ocenili premalo, (laguna 2- 500 EUR) tako da ga bom verjetno kar še obdržal za kakšno leto ali dve.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a sonic Sr okt 31, 2012 9:36 pm

MBtouran je napisal/-a:
Cefizelj je napisal/-a:
Badzo je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Ne mislit da ce kupis avto za 20k, da ti bodo kar senkal alu+gume. Sem kupil avto 30k+ pa ni nic senkanega, tako da ne si prevec predstavljat kako kar podarjajo opremo.


Katerega si pa kupoval - samo znamka me zanima, model mi ni važen?


Predvidevam da VW Tourana Highline, ki ga prodaja med oglasi. :)


Jp.

Offtopic: zanima me vzrok, zakaj prodajaš Tourana tako hitro...? (lahko na ZS če nočeš razkladat na forumu)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Sjee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: So jan 07, 2012 9:46 pm
Kraj: Trojane

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Sjee Sr okt 31, 2012 10:24 pm

Zato, ker je že napisal enkrat da zaradi velike želje po SUV-ju.

Ontopic: mirkos, kaj praviš pa kaj na Hyundai-ja i30sw novi model seveda??
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če nov 01, 2012 1:37 pm

I30 SW je itak koliko sem seznanjem "bratec" Ceed-a, kar se tehnike tiče...vrjetno so majhne razlike v "handlingu" (sicer nič pretresljivega vrjetno). Zelo všečen avto, ki ga še itak nameravam it pogledat v živo... a moram priznat da mi je Ceed SW optično lepši (tako zunaj kot znotraj)...stvar okusa pač, čeprav nikakor ne morem rečt da I30 ne zgleda vredu...končno oceno oz primerjavo obeh bom lahko dal ko bom še i30 SW sprobal in si detaljno ogledal v živo :)
Cene pa tak mislim da so nekje tukaj-tukaj...al je morda celo I30 malo dražji v ful opremi (ne vem kolk se cena od cenika pri njih razlikuje od dejanske cene). Ker ravno včeraj je ceed5 napisal da bi dobil 5v Ceeda (128KM diesla predvidevam; naj me prosim popravi nekdo če se motim) z 4x zimskimi gumami, kov. barvo in pripravo vozila za 19.900€ (cena po ceniku z kov. barvo, pripravo in 128KM motorjem 23.745€). Zdaj SW pa je 1200€ dražji od 5v (zaenkrat) :)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe nov 02, 2012 12:10 pm

 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi So nov 03, 2012 11:08 am

I30 SW je itak koliko sem seznanjem "bratec" Ceed-a, kar se tehnike tiče...vrjetno so majhne razlike v "handlingu" (sicer nič pretresljivega vrjetno). Zelo všečen avto, ki ga še itak nameravam it pogledat v živo... a moram priznat da mi je Ceed SW optično lepši (tako zunaj kot znotraj)...stvar okusa pač, čeprav nikakor ne morem rečt da I30 ne zgleda vredu...končno oceno oz primerjavo obeh bom lahko dal ko bom še i30 SW sprobal in si detaljno ogledal v živo


Meni tudi - lepši, namreč. :D

Zanimiva primerjava...


Zanimiva in plačljiva. :D Pri Nemcih ni brezplačnega kosila... :cry:
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov