Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr avg 15, 2012 7:29 am

Verjetno je pri nakupu najbolj pomembno, da ne kupiš avto takoj po njegovi predstavitvi oziroma avta iz prve serije, kjer se pojavlja največ otroških napak. Tisto, da so v petek izdelani avtomobili bolj pokvarljivi, kar je včasih veljalo v ZDA (takšen avto si dobil celo po nekoliko nižji ceni), pa skoraj gotovo ne drži več. Nenazadnje je človeški vpliv v proizvodnji minimalen, saj večino stvari naredijo roboti.
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Sr avg 15, 2012 7:54 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Verjetno je pri nakupu najbolj pomembno, da ne kupiš avto takoj po njegovi predstavitvi oziroma avta iz prve serije, kjer se pojavlja največ otroških napak. Tisto, da so v petek izdelani avtomobili bolj pokvarljivi, kar je včasih veljalo v ZDA (takšen avto si dobil celo po nekoliko nižji ceni), pa skoraj gotovo ne drži več. Nenazadnje je človeški vpliv v proizvodnji minimalen, saj večino stvari naredijo roboti.


Se pravi da Ceed SW-ja, če že, bolje da še ne naročim takoj septembra ali oktobra?! :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 15, 2012 8:23 am

mirkos je napisal/-a:
Veronika.borghesi je napisal/-a:Verjetno je pri nakupu najbolj pomembno, da ne kupiš avto takoj po njegovi predstavitvi oziroma avta iz prve serije, kjer se pojavlja največ otroških napak. Tisto, da so v petek izdelani avtomobili bolj pokvarljivi, kar je včasih veljalo v ZDA (takšen avto si dobil celo po nekoliko nižji ceni), pa skoraj gotovo ne drži več. Nenazadnje je človeški vpliv v proizvodnji minimalen, saj večino stvari naredijo roboti.


Se pravi da Ceed SW-ja, če že, bolje da še ne naročim takoj septembra ali oktobra?! :)


Ne vem, je pa res, da je bila ta dotična kia od mojega brata ena prvih v sloveniji sploh, oziroma celo prva s to opremo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Sr avg 15, 2012 8:41 am

Glede na to, da se 5-vratni Ceed prodaja od maja po vsej Evropi, upajmo da bo to tudi vplivalo na kvaliteto izdelave novih SW-jev, saj je, konec koncev, 3/4 avta identičnega :)
Maniaxxx kdaj pa je brat dobil avto? Jaz sem ga konec oktobra 2007
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 15, 2012 8:42 am

mirkos je napisal/-a:Glede na to, da se 5-vratni Ceed prodaja od maja po vsej Evropi, upajmo da bo to tudi vplivalo na kvaliteto izdelave novih SW-jev, saj je, konec koncev, 3/4 avta identičnega :)
Maniaxxx kdaj pa je brat dobil avto? Jaz sem ga konec oktobra 2007


A veš da se ne spomnim, vem da je blo kak mesec po uradni predstavitvi v SLO
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Sr avg 15, 2012 1:18 pm

Ja saj z novimi modeli je res določen rizik vedno zraven....kaj mislite da pač to ker bo že 5-vratni par mesecev dalo KII že malo vpogleda v to kar lahko pričakujejo od SW al je to čist druga zgodba. Kar se motorja tiče, mislim da je ta 128KM diesel že bil v tem facelift modelu, ker so karakteristike povsem enake, tako da glede motorjev nekih velikih sprememb nebi smelo bit..pač tisti karavanski zadek kolk je lahko mogoče problem....al se motim?
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Če avg 16, 2012 2:31 pm

Se pravi da Ceed SW-ja, če že, bolje da še ne naročim takoj septembra ali oktobra?!
Zasebno sporočilo

Predlagam, da počakaš do adventnega časa in si omisliš SW kot novoletno darilo. :D Če imaš pred hišo kakšno veliko smreko, še toliko bolje. V njegov kombijevski prtljažnik pa lahko zložiš še darila za ostale družinske člane. No pa šalo na stran. Po mojem bo pojav otroških bolezni pri kombijevskem cee'du veliko manjši kot sicer, saj imajo po nekaj mesecih izdelave petvratnega modela v tovarni že dovolj povratnih informacij za njihovo odpravo. Je bil pa odzivni čas tovarn v tem smislu pred internetom in elektronsko pošto gotovo veliko daljši kot je danes. Nenazadnje nastaja novi cee'd na proizvodnji liniji s 300 roboti, ki so brez dvoma bolj marljivi kot predstavniki naše sorte, pa še stavkajo ne. :idea:
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če avg 16, 2012 4:36 pm

mirkos je napisal/-a:Ja saj z novimi modeli je res določen rizik vedno zraven....kaj mislite da pač to ker bo že 5-vratni par mesecev dalo KII že malo vpogleda v to kar lahko pričakujejo od SW al je to čist druga zgodba. Kar se motorja tiče, mislim da je ta 128KM diesel že bil v tem facelift modelu, ker so karakteristike povsem enake, tako da glede motorjev nekih velikih sprememb nebi smelo bit..pač tisti karavanski zadek kolk je lahko mogoče problem....al se motim?



Mislim da ne bi smelo biti večjih težav
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če avg 16, 2012 5:17 pm

Veronika in maniaxxx hvala vama za odgovore. Ja nov avto za novoletno darilo ne bi bila slaba ideja :) Kaj ko sta vidva kupovala avtomobile kaj je največ kaj sta se uspela zmenit za kak dodatni popust al pa kake druge dodatke. Pri Ceedu (5v ker še pač karavana ni), mi je avtohiša ponudila 2100€ popusta in morda še kaj malega...pri Fordu imajo 3000€ popusta in ne dodajo menda nič več...vsaj prodajalec mi dajal takega vtisa. Jaz ko sem to Kio kupil sem si uspel priboriti zimske gume (15" Sava Eskimo) na jeklenih platiščih + poln tank. Kaj mislita, pri taki ceni npr. 22-23.000 kaj je še možno od prodajalca dobit? Pri Ceedu bi bil npr. zelo zadovoljen če bi dobil npr. zimske gume 16" na alu platiščih (ko jih imajo one nižje serije opreme), pri Fokusu pa npr. one 16" ko jih že itak ma serijsko Titanium oprema...pač ker bi pri obeh dokupil 18". Mislita da bi kaj takšnega al podobnega "vžgalo" ob že omenjenih denarnih popustih?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če avg 16, 2012 5:29 pm

mirkos je napisal/-a:Veronika in maniaxxx hvala vama za odgovore. Ja nov avto za novoletno darilo ne bi bila slaba ideja :) Kaj ko sta vidva kupovala avtomobile kaj je največ kaj sta se uspela zmenit za kak dodatni popust al pa kake druge dodatke. Pri Ceedu (5v ker še pač karavana ni), mi je avtohiša ponudila 2100€ popusta in morda še kaj malega...pri Fordu imajo 3000€ popusta in ne dodajo menda nič več...vsaj prodajalec mi dajal takega vtisa. Jaz ko sem to Kio kupil sem si uspel priboriti zimske gume (15" Sava Eskimo) na jeklenih platiščih + poln tank. Kaj mislita, pri taki ceni npr. 22-23.000 kaj je še možno od prodajalca dobit? Pri Ceedu bi bil npr. zelo zadovoljen če bi dobil npr. zimske gume 16" na alu platiščih (ko jih imajo one nižje serije opreme), pri Fokusu pa npr. one 16" ko jih že itak ma serijsko Titanium oprema...pač ker bi pri obeh dokupil 18". Mislita da bi kaj takšnega al podobnega "vžgalo" ob že omenjenih denarnih popustih?


Pri fordu poleg teh 3000 moraš dobiti vsaj še dobrih 500 e ali več popusta, mogoče v obliki opreme ali kaj podobnega. Ne zaključi samo pri enem prodajalcu, sploh pa pejt ven iz LJ
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe avg 17, 2012 9:14 am

Jaz sem na priporočilo (pričakovano močnejšega spola) pred dokončno odločitvijo obiskala več trgovcev in vsakemu povedala, da sem odločitev glede modela, opreme, barve in ostalega že sprejela, da pa iščem najbolj ugodno ponudbo v smislu cene. Brez ovinkarjenja jim poveš, da nisi padel s hruške, da imaš denar in da boš kupil pri tistemu, ki se bo glede cene res najbolj potrudil. Verjetno je marsikaj odvisno tudi od tega, kaj ima kdo od trgovcev na zalogi - v tem primeru je lahko verjetno bolj elastičen kot sicer. Jaz sem sicer na koncu pristala na KMAG-u. Je pa nekaj skoraj gotovo, dražji avto kot boš kupil, večji je lahko popust. Pri opremi je namreč marža višja kot pri avtomobilu, zato imaš glede na svojo odločitev za najbolje opremljeno izvedbo cee'da ali forda, po mojem kar nekaj manevrskega prostora. Morda pa lahko glede cee'da že sedaj vprašaš kakšnega trgovca, ali ti lahko da še kakšen dodaten popust v smislu morebitnega promocijskega prednaročila. Kaj pa če vzameš kakšen avto, ki ga bodo rabili za promocijo? Če bo imel na števcu kakšnega tisočaka in če za to dobiš še kakšnega tisočaka popusta, bi morda tudi šlo. Skratka sprašuj in nerga, kdor ima v teh časih denar, je brez dvoma kralj. Nenazadnje kupuješ avto za 22K z maximalno opremo! :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mihajlo Pe avg 17, 2012 10:08 am

Ja kdo ima 22k EUR in kupuje KIO CEED je res kralj... tako in drugače :mrgreen:
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 11:58 am

mihajlo se strinjam s tabo da je 22 - 23.000€ ogromno denarja za Kio al pa Forda (v tem razredu). Ampak glede na to da bi rad kupil nov avto (rabljenih vem da dobiš ker nekaj konkretnih za ta denar, ampak spet moraš met srečo na kakšen avto naletiš). Je pa res da sta ta dva trenutno za ta denar max opremljena meni osebno bolj atraktivna kot kak oskubljen avto višjega razreda :) Sem pa vsekakor odprt za predloge mihajlo tako da kr na dan z besedo :)
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Pe avg 17, 2012 12:00 pm

Za 25000 € prodajam jaz svojega tourana z skoraj vso opremo, morda vredno premisleka
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mihajlo Pe avg 17, 2012 12:02 pm

za 19.000 si naloži 1.7 CDTI astro z opremo, za ostalo pejt pa za 3 teden na Tasjko.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 12:11 pm

mihajlo je napisal/-a:za 19.000 si naloži 1.7 CDTI astro z opremo, za ostalo pejt pa za 3 teden na Tasjko.


Astro 1,7 CDTI (130KM) sem si že naložo pri prodajalcu in bi me pršla ca. nekje 21.500€. Ampak kot boš videl, če si boš prebral še poste od prej so mi ljudje svetovali da je med temi tremi Astra "najslabša" izbira...nimam pa drugače nobenih izkušenj z Opli...vem pa da pride jeseni menda zdaj rahlo spremenjeni facelift
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 12:24 pm

MBtouran je napisal/-a:Za 25000 € prodajam jaz svojega tourana z skoraj vso opremo, morda vredno premisleka


Ja saj sma debatirala z drago, če bi morda kupila enoprostorca...samo sma pol nekako prišla do zaključka, da vseeno raje karavana...bi pa, kot rečeno bil kak tak touran visoko na listi, če bi kupoval enoprostorca :) Samo mi ježal 23.000€ najvišja možna cena...tak da je tvoj žal malenkost predrag :(
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a thunderbolt Pe avg 17, 2012 12:42 pm

mirkos je napisal/-a:Je pa res da sta ta dva trenutno za ta denar max opremljena meni osebno bolj atraktivna kot kak oskubljen avto višjega razreda :)

Daleč od tega, da bi bili oskubljeni - si upam trditi, da imajo mnogi več opreme od kie ali forda za isti denar (sploh zadnji):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6177940&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3940963&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6121012&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6241163&show=1
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Pe avg 17, 2012 12:51 pm

mirkos je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Za 25000 € prodajam jaz svojega tourana z skoraj vso opremo, morda vredno premisleka


Ja saj sma debatirala z drago, če bi morda kupila enoprostorca...samo sma pol nekako prišla do zaključka, da vseeno raje karavana...bi pa, kot rečeno bil kak tak touran visoko na listi, če bi kupoval enoprostorca :) Samo mi ježal 23.000€ najvišja možna cena...tak da je tvoj žal malenkost predrag :(


ce bi kupoval enoprostorca bi se ze dogovorili o ceni
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 1:00 pm

MBtouran je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Za 25000 € prodajam jaz svojega tourana z skoraj vso opremo, morda vredno premisleka


Ja saj sma debatirala z drago, če bi morda kupila enoprostorca...samo sma pol nekako prišla do zaključka, da vseeno raje karavana...bi pa, kot rečeno bil kak tak touran visoko na listi, če bi kupoval enoprostorca :) Samo mi ježal 23.000€ najvišja možna cena...tak da je tvoj žal malenkost predrag :(


ce bi kupoval enoprostorca bi se ze dogovorili o ceni


OK, dobro da vem, da če si slučajno premislima, da še je tvoj touran tud cenovno opcija;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Aesthetics in 29 gostov