Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti Po jul 23, 2012 4:32 pm

Prvo se opravičujem če taka tema že obstaja, gre seveda lahko v izbris, ampak zanima me kaj pravite za nakup avta iz italije. Vem da tam kao ne moreš pogledat zgodovine, čeprou je ta možnost...Ampak bi imel majstre zraven, tudi sam sem že 5 avtov zamenjal in resno razmišljam, da bi šel v italijo si po avto, ker so dejansko proti sloveniji, avstriji in nemčiji občutno cenejši avti. Sepravi če računam, da dobim za 2000€ cenej avto, dam okoli 1000€ (govorim na pamet) za vse stroške, da se legalno vozim po slo, mi potem še vseeno ostane 1000€ za kakršne koli stroške na avti, čeprau jih mogoče sploh nebi bilo... Kaj pravte? Govoril sem že z nekaterimi in nekateri se mi samo smejijo, ko rečem da bi šel tja, pravjo da se bom ''na*egnil'', drugi mi pa reče, da se tam z lahkoto dobi čist dober avto in to v dobrem stranju, pa dosti ceneje..pač so različna mnenja, zato pa še vseeno tukaj vprašam...

Hvala vam že v naprej, lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a Matey_ Po jul 23, 2012 5:03 pm

Hja tko lohk iz lastnih izkušn povem.
Letos smo kupli Vitaro 1.6 bencinarja, ki je uvožen iz Italije. Zaenkrat je avto brez skritih napak in brez dodatnih stroškov.
Mehanično je avto proti ostalim, ki so se takrat prodajali pravi biser - šasija brez rje, motor BP, nikjer nič olja, klima dela super v glavnem brez problemov.
Zunanjost je sicer v malce slabšem stanju - nekaj površinskih prask ampak nikoli resno zaleten.

Za zdej smo super zadovolni z avtom.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti Po jul 23, 2012 5:08 pm

Matey_ je napisal/-a:Hja tko lohk iz lastnih izkušn povem.
Letos smo kupli Vitaro 1.6 bencinarja, ki je uvožen iz Italije. Zaenkrat je avto brez skritih napak in brez dodatnih stroškov.
Mehanično je avto proti ostalim, ki so se takrat prodajali pravi biser - šasija brez rje, motor BP, nikjer nič olja, klima dela super v glavnem brez problemov.
Zunanjost je sicer v malce slabšem stanju - nekaj površinskih prask ampak nikoli resno zaleten.

Za zdej smo super zadovolni z avtom.

LP
Matej

Te smem vprašati koliko so te pa pršli prbližno stroški za uvoz v slo, in koliko časa je trajal postopek?
Slika
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a Matey_ Po jul 23, 2012 6:15 pm

Te smem vprašati koliko so te pa pršli prbližno stroški za uvoz v slo, in koliko časa je trajal postopek?


Se opravičujem, ker sem napisal nepopoln odgovor. Avto ki smo ga kupili je že bil uvožen iz italije s strani trgovca.

Moj odgovor je bil bol usmerjen v to, da se da tudi iz Italije dobit dober avto.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti Po jul 23, 2012 7:56 pm

aaaa, to je pa potem čist druga zgodba, hvala useeno

lp
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a peroRS Po jul 23, 2012 8:12 pm

Matey_ je napisal/-a:
Te smem vprašati koliko so te pa pršli prbližno stroški za uvoz v slo, in koliko časa je trajal postopek?


Se opravičujem, ker sem napisal nepopoln odgovor. Avto ki smo ga kupili je že bil uvožen iz italije s strani trgovca.

Moj odgovor je bil bol usmerjen v to, da se da tudi iz Italije dobit dober avto.

LP
Matej


Se pridružujem mnenju. Imam izkušnje s tremi avti uvoženimi iz Italije (potrjene servisne).
Z nobenim ni (bilo) nekih večjih težav, le kakšen potrošni material se je zamenjal, manjše okvare (pač se zgodi, nič prikritega) pa seveda redni servisi.

Je pa res, da niso bila neka poceni j***a, cena enaka ali podobna kot bi bila pri nas, pa zelo dobro opremljeni ;)
Celo upam si trditi, da je marsikateri avto iz Italije bolje ohranjen in manj "zlagan" kot pri nas. :D

S samim uvozom pa nimam izkušenj.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a tristan01 Po jul 23, 2012 8:19 pm

buhti je napisal/-a:Prvo se opravičujem če taka tema že obstaja, gre seveda lahko v izbris, ampak zanima me kaj pravite za nakup avta iz italije. Vem da tam kao ne moreš pogledat zgodovine, čeprou je ta možnost...Ampak bi imel majstre zraven, tudi sam sem že 5 avtov zamenjal in resno razmišljam, da bi šel v italijo si po avto, ker so dejansko proti sloveniji, avstriji in nemčiji občutno cenejši avti. Sepravi če računam, da dobim za 2000€ cenej avto, dam okoli 1000€ (govorim na pamet) za vse stroške, da se legalno vozim po slo, mi potem še vseeno ostane 1000€ za kakršne koli stroške na avti, čeprau jih mogoče sploh nebi bilo... Kaj pravte? Govoril sem že z nekaterimi in nekateri se mi samo smejijo, ko rečem da bi šel tja, pravjo da se bom ''na*egnil'', drugi mi pa reče, da se tam z lahkoto dobi čist dober avto in to v dobrem stranju, pa dosti ceneje..pač so različna mnenja, zato pa še vseeno tukaj vprašam...

Hvala vam že v naprej, lp


Katero ceno primerjaš? Ceno na a.net in tisto ki je oglaševana v Ita? Morda si pozabil, da je potrebno k tej ceni prišteti še DMV, strošek homologacije in še kakšno birokratsko malenkost. Seveda, prevoz do doma res pokriješ iz tistih dveh tisočakov razlike. Morda celo stroške poti v Ita in druge malenkosti. Pod črto kupiti dober avtomobil z realnimi kilometri in znano zgodovino, ob tem pa še plačati približno toliko kot za povprečen primerek slo porekla... Močno dvomim da se bo zgodba izšla. Če delaš primerjavo z uvoženimi primerki preko dilerjev... Pa tudi ne vidim smisla potovati v ITA in na pamet iskati pravi primerek, če lahko to storiš verjetno ceneje pri prvem dilerju - masovni nakupi preko licitacij so dosti ugodnejši kot nakup posamičnega primerka.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti Po jul 23, 2012 10:17 pm

tristan01 je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:Prvo se opravičujem če taka tema že obstaja, gre seveda lahko v izbris, ampak zanima me kaj pravite za nakup avta iz italije. Vem da tam kao ne moreš pogledat zgodovine, čeprou je ta možnost...Ampak bi imel majstre zraven, tudi sam sem že 5 avtov zamenjal in resno razmišljam, da bi šel v italijo si po avto, ker so dejansko proti sloveniji, avstriji in nemčiji občutno cenejši avti. Sepravi če računam, da dobim za 2000€ cenej avto, dam okoli 1000€ (govorim na pamet) za vse stroške, da se legalno vozim po slo, mi potem še vseeno ostane 1000€ za kakršne koli stroške na avti, čeprau jih mogoče sploh nebi bilo... Kaj pravte? Govoril sem že z nekaterimi in nekateri se mi samo smejijo, ko rečem da bi šel tja, pravjo da se bom ''na*egnil'', drugi mi pa reče, da se tam z lahkoto dobi čist dober avto in to v dobrem stranju, pa dosti ceneje..pač so različna mnenja, zato pa še vseeno tukaj vprašam...

Hvala vam že v naprej, lp


Katero ceno primerjaš? Ceno na a.net in tisto ki je oglaševana v Ita? Morda si pozabil, da je potrebno k tej ceni prišteti še DMV, strošek homologacije in še kakšno birokratsko malenkost. Seveda, prevoz do doma res pokriješ iz tistih dveh tisočakov razlike. Morda celo stroške poti v Ita in druge malenkosti. Pod črto kupiti dober avtomobil z realnimi kilometri in znano zgodovino, ob tem pa še plačati približno toliko kot za povprečen primerek slo porekla... Močno dvomim da se bo zgodba izšla. Če delaš primerjavo z uvoženimi primerki preko dilerjev... Pa tudi ne vidim smisla potovati v ITA in na pamet iskati pravi primerek, če lahko to storiš verjetno ceneje pri prvem dilerju - masovni nakupi preko licitacij so dosti ugodnejši kot nakup posamičnega primerka.

LP Tristan01

Boš rekel da je dmv (sem ga zračunal in pride točno 320€(146g/km izpusta in motor z euro 4)), oz bom tako reku, komplet stroški da ga pripeljem v slo in se legalno vozim, za ceno avta? Sepravi če grem v italijo istak nekega leona topsporta za 4000€, da bom imel z njim stroškov še 4000€?....glede stroška prevoza v italijo in nazaj, zakaj pa bi bil tukaj tak strošek? Za cca 200€ mam to pokrito ;)

PS: kaj je pa drugače če na pamet iščeš v sloveniji avto ali pa v italiji? Ne razumem te glede tega ;)

Cena topsporta na a.netu letnik 2003/04 je okoli 6000-7000€, v italiji se jih pa dobi že za 3500€, eto realno za 4000-4500€...

Pa še tako če povem, v sloveniji imaš trenutno samo enega topsporta pa še ena cupra je...v italiji pa ene par strani in tudi če bi nakoncu pršu do stroškov 6000-7000€ bi vsaj dubu tazga leona kot bi sam hotu, tudi za to se mi gre...Pač več izbire je kot v slo
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a tristan01 To jul 24, 2012 8:09 am

buhti je napisal/-a:Boš rekel da je dmv (sem ga zračunal in pride točno 320€(146g/km izpusta in motor z euro 4)), oz bom tako reku, komplet stroški da ga pripeljem v slo in se legalno vozim, za ceno avta? Sepravi če grem v italijo istak nekega leona topsporta za 4000€, da bom imel z njim stroškov še 4000€?....glede stroška prevoza v italijo in nazaj, zakaj pa bi bil tukaj tak strošek? Za cca 200€ mam to pokrito ;)

PS: kaj je pa drugače če na pamet iščeš v sloveniji avto ali pa v italiji? Ne razumem te glede tega ;)

Cena topsporta na a.netu letnik 2003/04 je okoli 6000-7000€, v italiji se jih pa dobi že za 3500€, eto realno za 4000-4500€...

Pa še tako če povem, v sloveniji imaš trenutno samo enega topsporta pa še ena cupra je...v italiji pa ene par strani in tudi če bi nakoncu pršu do stroškov 6000-7000€ bi vsaj dubu tazga leona kot bi sam hotu, tudi za to se mi gre...Pač več izbire je kot v slo


Prvi post si napisal precej pavšalno. Ni redko, da se tule primerjajo le oglaševane cene na raznih spletnih oglasnikih in potem delajo težke ekspertize kaj se splača in kaj ne. Če si pri tvojem izračunu upošteval tudi stroške birokracije in DMV, pa vseeno vidiš računico z uvozom... Zakaj pa ne? Edini resen strošek bo prevoz vozila v SLO, saj v Italiji ni mogoče dobiti izvoznih tablic. Tako ti ostane le prikolica in vleka do doma. Kolišen strošek ti predstavlja transport si izračunaj sam. Verjetno nabava kje blizu meje ne bo velik strošek. Če pa najdeš kak primerek z juga...

Kot si že sam ugotovil, izbira zunaj je večja, še posebej ker iščeš malce bolj športen avtomobil. Končna cena dobrega primerka ne bo nič nižja od tiste pri nas. Če realno pogledaš še stroške ki jih boš imel z nabavo pa bo celo višja - pot na ogled več vozil, dnevnica zate in za strokovnjaka/strokovnjake, eventuelno kakšna nočitev, cestnine, gorivo. Ob tem morda celo več takih poti če ne bo sreče, prevoz, birokracija, nekaj dni dopusta... Če vse ovrednotiš in dodaš k nabavni ceni vozila hitro ugotoviš da uvoz ni poceni šport. Zato sem osebno mnenja, da je pravi razlog uvoza kvečjemu redkost oz. nedobavljivost na našem trgu. Seveda lahko tudi zamahneš z roko, pozabiš na stroške ogleda - si bil pač na izletu. Potem je morda tak uvoz celo ugoden.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a peroRS To jul 24, 2012 1:02 pm

buhti je napisal/-a:
Cena topsporta na a.netu letnik 2003/04 je okoli 6000-7000€, v italiji se jih pa dobi že za 3500€, eto realno za 4000-4500€...


Tole se mi zdi malo čudno. Dobi se že za tako ceno, samo v kakšnem stanju. ;)
Kolikor sem jaz primerjal cene podobnih avtov pri nas in v tujini (Nemčija, Italija, Avstrija, Nizozemska...) so v tujini precej dražji (oz. lepše se sliši bolj cenjeni :mrgreen: ).
Sploh kakšni nevsakdanji primerki.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti To jul 24, 2012 1:11 pm

peroRS je napisal/-a:
buhti je napisal/-a:
Cena topsporta na a.netu letnik 2003/04 je okoli 6000-7000€, v italiji se jih pa dobi že za 3500€, eto realno za 4000-4500€...


Tole se mi zdi malo čudno. Dobi se že za tako ceno, samo v kakšnem stanju. ;)
Kolikor sem jaz primerjal cene podobnih avtov pri nas in v tujini (Nemčija, Italija, Avstrija, Nizozemska...) so v tujini precej dražji (oz. lepše se sliši bolj cenjeni :mrgreen: ).
Sploh kakšni nevsakdanji primerki.

Ja v ostalih državah so dražji in ni cenejših kot 5000€, v italiji pa ga imaš z 240.000km že za 2500€, v sloveniji pa za tazga hočjo 6000€... Recimo:

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=213992834
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=218088576
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=215686311
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=216086102

Pa rajš kupm avto z 240.000km, pa da vsaj vem zgodovino, kokr pa z 150.000km in brez vse zgodovine.

Kakšni so to nevem, sam so pa ane ;)..... Pa vse do 8000€ jih imaš, AMPAK za 8000€ dobiš letnik 2006 z 100.000km prevoženih. V slo pa dobiš letnik 2002, za 7000€ ;)
Primer: http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=214298147

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a DePalmo To jul 24, 2012 6:29 pm

Malo OT. Avstrija ima tudi kake izvozne tablice kot npr. Nemčija?
 
Uporabniški avatar
Koral65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne mar 11, 2012 12:18 pm
Kraj: Ljubljana -Tacen

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a Koral65 To jul 24, 2012 8:49 pm

Ali kdo točno ve kakšni so stroški, da kupiš v Italiji avto in ga nato pripelješ v Slovenijo in urediš vse papirje itd., da se lahko legalno voziš po Sloveniji?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a tristan01 To jul 24, 2012 9:14 pm

Koral65 je napisal/-a:Ali kdo točno ve kakšni so stroški, da kupiš v Italiji avto in ga nato pripelješ v Slovenijo in urediš vse papirje itd., da se lahko legalno voziš po Sloveniji?


Stroški uvoza iz vseh držav EU so enaki. Nabavna cena vozila, DMV, morda še davek na luksuz če je motor nad 2,5l, homologacija in to je to. No seveda manjka še prevoz v SLO. Kar pa je čisto odvisno od kod boš vozilo pripeljal. Lahko ga kupiš kje čisto za mejo in plačaš le nekaj 10 EUR, če pa boš vlekel avtomobil iz Sicilije... Hja tak prevoz zna biti precej drag.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a buhti To jul 24, 2012 11:11 pm

Koral65 je napisal/-a:Ali kdo točno ve kakšni so stroški, da kupiš v Italiji avto in ga nato pripelješ v Slovenijo in urediš vse papirje itd., da se lahko legalno voziš po Sloveniji?


Kratek povzetek predvidenih stroškov:

-stroški poti gor/dol (gorivo, cestnine, morebitna nočitev)
-cena avtomobila
-stroški prepisa (odvisno od dogovora s kupcem) PS: v italiji je zelo drag prepis!!
-overitev kupoprodajne pogodbe
-prevoz vozila v Slovenijo (avtovleka, preizkusne registrske tablice, …)
-prevoz vozila po Sloveniji (pridobitev potrdila o skladnosti in tehnični pregled)
-ugotavljanje istovetnosti vozila (96 EUR)
-DMV po tabeli (Obrazec za izračun DMV-ja)
-ekološka taksa: 0,0063 EUR na kg teže avtomobila

Zdej si pa zračuni na približno, za dmv pa napiš na googla ''dmv'' in klikni prvi link.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Koral65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne mar 11, 2012 12:18 pm
Kraj: Ljubljana -Tacen

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a Koral65 Sr jul 25, 2012 9:17 am

Hvala obema.
 
alfa6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne jun 13, 2004 9:18 am

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a alfa6 Če feb 14, 2013 12:37 pm

Precej stara tema, a vseeno bo komu prav prišlo, če malce dopolnim BUHTI-ja, glede stroškov "izvoza / prepisa" v Italiji.
Razlika je ali se avto kupi od prodajalca ali od fizične osebe. Slednje je v praksi nekoliko bolj komplicirano, a tudi izvedljivo.

Prepis je v Italiji drag, zaradi davka, ki ga je treba plačati ob prenosu lastništva, a to velja le za trgovanje z vozili znotraj Italije. Pri izvozu se ti davki ne plačujejo.
V Italiji je potrebno avto odjaviti - postopek se imenuje "Radiazione per Esportazione". Stroški storitve so cca 70 EUR, nekateri prodajalci, zaračunajo 100 EUR. Največkrat je pa že všteto v ceni.
V primeru, da je prodajalec fizična oseba, je potrebno narediti še kupoprodajno pogodbo (Lato di compravendita) in jo opremiti s koleki (marche da bollo) za 16,41 EUR. Ni potrebno iti k notarju. V kolikor je prodajalec pravna oseba, izda seveda le račun.
Vse te postopke lahko uredi prodajalec že prej. Urejajo se pa na vsaki agenciji, ki podaljšuje registracije, vozniška dovoljenja. To so v praksi največrat (tudi) avtošole. Njihova storitev se ponavadi imenuje Agenzia Pratiche Automobili. Zadevo se da urediti tudi na ACI (Automobile club Italia), le urnik imajo bolj omejen in jih ni v vsakem manjšem kraju.
Dokumente potrebujemo tri - Libretto di Circolazione (prometno dovoljenje - kartonast rumen dokunent, CDP - certificato di proprieta in račun oz. kuporpodajno pogodbo.
Izpostaviti velja še eno dejstvo in sicer, da v Italiji ne smejo sprejemati več kot 999 EUR gotovine. Nekateri trgovci se tega pravila držijo, drugi ne. Problem je pa tudi rešljiv.

Kar se prevoza tiče in ostale logistike, kakršnega koli vprašanja, v zvezi z uvozom, me lahko kontaktirate.
 
maniak8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne mar 24, 2013 1:29 am

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a maniak8 Ne mar 24, 2013 1:39 am

Pozdravljen Alfa6,

hvala za nasvet imam pa samo par vprašanj glede na način uvoza, ki bi ga želel opraviti.

Torej, avto bi uvozil iz Italije tako da bi ga šel osebno iskati, vendar mi prodajlec ki je fizična oseba trdi, da preden lahko opravi ''radiazione per esportazione'', potrebuje mene tam osebno z mojim dokumentom da overimo kupoprodajno pogodbo. Ali je to res ali lahko prodajlaec vse opravi sam če mu po pošti pošljem podpisano kupoprodajno pogodbo? Če prav razumem kar si napisal to ni potrebno? V primeru da ni potrebno bi zatem opravil še pridbitev targa di cartone (izvozne tablice), za katere pa traja 1 dan da jih dobi...

Zato me res zanima ali je mogoče da prodajalec vse pripravi sam in prodobi vse dokumente in opremo za izvoz ali je potrebno da sem tudi jaz prisoten (res nebi želel še prenočiti samo zaradi tablic)

Ker bi avto želel uvoziti z izvoznimi tablicami (targa di cartone, tj namenska tablica samo za eno pot ne vključuje pa še zavarovanja), ki stanejo 70€. Kje lahko najdem zavarovalnico kjer lahko dobim zavarovanje za to pot?

Hvala za vso pomoč že vnaprej,
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a Ivan36 Ne mar 24, 2013 11:23 am

Dobi enga z avtovleko bliz meje in pojdi iskat avto ! Pol pa na prvi tehnični SLO pa gasa !
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Nakup avta iz italije

Napisal/-a mtl So apr 06, 2013 6:27 pm

Tukaj sem se razpisal o uvozu iz Italije na podlagi lastne izkušnje:
Uvoz avtomobila iz Italije – navodila za čimbolj neboleč postopek
Kar se mene tiče se zaenkrat avti (razen redkih zadev) ne uvažajo več iz EU zaradi cene (na koncu si na isti ceni ali celo višji), temveč zaradi bistveno večje opremljenosti in pa seveda vzdrževanja ter realnih km. Sam sem prej pol leta iskal avto v Sloveniji (je pač ta avto precej specifičen) in potem obupal in ga v Italiji dobil za približno isto ceno, vendar precej več opreme. Najpomembnejše je bilo pa dejstvo, da je imel komplet servisno zgodovino (vključno z vsemi računi). V Sloveniji to ni bilo možno dobiti (pač avto je bil že star) in ko sem gledal nekatere, kateri so bili pri nas oglaševani kot novi, mi je šlo skoraj na jok, ker mi ni bilo jasno, kako lahko avto tako uničiš. Tudi sedaj po skoraj dveh letih avto deluje BP, pa je sedaj v trinajstem letu starosti :shock: :D .

Je pa seveda treba pri avtomobilu iz Italije pričakovati buške in odrgnine. To tam dol ni nič nenavadnega. :D
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MartinID in 41 gostov