Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a sonic To mar 19, 2013 10:43 pm

cruiser1 je napisal/-a:
kkmardigrce je napisal/-a:EDIT; kolega je kupil Kio Ceeda z vsem možnim za 17 jurćkov. Če mene kdo kaj vpraša, je vsaj 8 od tega vrženih stran. Jasno sicer, da mene nihče ne vpraša. ;)



Mene tudi raje nihče nič ne vpraša, ker po mojem je vrgel stran vseh 17 jurčkov :lol:


Criuser, se ne strinjam. Glede vsote stran vrženega namreč.
Ker je dobil 7-letno garancijo, je s tem dobil tudi 7-letno odiranje za redne servise. Glede na to kar slišim o oderuških cenah rednih servisov Kia in Hyundai, bo v tem času po nepotrebnem zagonil še vsaj jurja-dva, v primerjavi z bolj normalnimi cenami servisa...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a ejsim To mar 19, 2013 11:39 pm

sonic je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
kkmardigrce je napisal/-a:EDIT; kolega je kupil Kio Ceeda z vsem možnim za 17 jurćkov. Če mene kdo kaj vpraša, je vsaj 8 od tega vrženih stran. Jasno sicer, da mene nihče ne vpraša. ;)



Mene tudi raje nihče nič ne vpraša, ker po mojem je vrgel stran vseh 17 jurčkov :lol:


Criuser, se ne strinjam. Glede vsote stran vrženega namreč.
Ker je dobil 7-letno garancijo, je s tem dobil tudi 7-letno odiranje za redne servise. Glede na to kar slišim o oderuških cenah rednih servisov Kia in Hyundai, bo v tem času po nepotrebnem zagonil še vsaj jurja-dva, v primerjavi z bolj normalnimi cenami servisa...


kot prvo, mu itak ni potrebno voziti avtomobil na poobl. servis vseh 7 let, ane? :)

kot drugo..nevem od kje vam info o tako dragih servisih.. se najvec ponavadi stanje olje 5w30, ki ga racinajo po 80-100 eur. sicer pa so cene normalne za moje pojme.. npr.. i30 1.6 crdi 115km, servis na 30.000 km = bil cca 117 eur + olje, ki sem ga prinesel sam (30k km interval). podoben servis, pri hyundaih, ki imajo interval na 15.000km je okrog 80eur + olje (fotr pred parimi tedni delal servis na santa fe 2.2 crdi, l.2009 (na 135k km) - seveda poobl. hy. servis.

za primerjavo...r. kangoo let 2011, 1.5dci, servis na 20.000 km je bil cca 130 eur + olje. uglavnem bil je drazji 15-20 eur od hyundai servisa.

ne pravim, da so poceni - ravno nasprotno, podrazili so se vsaj 30% napram prej se mi zdi, so pa vseeno dokaj v rangu konkurentov. konkretno imam izkusnje z renaultom.

se opr. za off topic
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a maniaxxx Sr mar 20, 2013 6:16 pm

Sploh pa je napisal da bo jurcka ali dva več kot pri konkurenci. Vse skupaj ne bo dal toliko, kje pa šele v primerjavi s konkurenco, kot da ti drugje dajo 50e ko pripelješ avto na servis. :roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
kkmardigrce
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:06 am

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a kkmardigrce Pe apr 05, 2013 7:58 pm

Ah ja, človek obrača, bog...

Vse kaže, da bom moral želje močno oklestiti... Do te mere, da bom zelo zadovoljen, če dobim npr. Berlinga. Pa še ti so kar dragi, tako da ne vem več. Kangoo?
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a kljukec So apr 06, 2013 7:20 am

maniaxxx je napisal/-a:Sploh pa je napisal da bo jurcka ali dva več kot pri konkurenci. Vse skupaj ne bo dal toliko, kje pa šele v primerjavi s konkurenco, kot da ti drugje dajo 50e ko pripelješ avto na servis. :roll:

mene tud zanima kje so servisi tolk cenejši - po mojih izkušnjah so cene podobne kot pri oplu, renaultu...

lp
 
kkmardigrce
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe mar 08, 2013 10:06 am

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a kkmardigrce To avg 20, 2013 9:59 am

Epilog; s financami se ni in ni izšlo, tako da sem prisiljen v leasing. Sem pa dobil Fiat Ulysse-ja ceneje, kot so oglaševani Berlingoti!

Torej Fiat Ulysse, 2.0 JTD, 88kW oz. 120KM, ladja od avta, dokler ne najdem fatalne napake, bom zadovoljen. Hvala vsem za svetovanje!

EDIT: Letnik 2009, uvožen iz Italije.
 
C ult
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To avg 05, 2008 5:50 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a C ult Pe sep 20, 2013 9:25 pm

Ok, nimam še treh malčkov, enega imamo pa še kakšen je v planu, dolgoročno gledam, da bi kupil ali avto z znano zgodovino star do max 5 let z malo km ali novega po možnosti testnega ali kaj podobnega za zmeren denar tam nekje do 20K €, raje kak tisočak manj kot 100€ več. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje s hdi motorji od Citroena, namreč na forumu in drugje po netu so zelo različna mnenja glede novih 6 stopenjskih motorjev od letnika 2009 naprej.

Zanimiva mi je predvsem Grand Picasso 1.6 HDi verzija, ker je 2.0 občutno dražji, govora pa je o ročnem menjalniku, saj mi ta citroenov `čudni robotski`menjalnik sploh ne pride v poštev.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a thunderbolt So sep 21, 2013 11:59 am

Za 20 tisočakov se dobi že zelo lepo opremljen popolnoma nov enoprostorec in ne rabljen. Max. 5 let rabljeni so nekje do 15 tisočakov. Najprej se moraš sploh odločit, koliko si pripravljen dat za avto. Nekaj že zelo dobro opremljenih novih avtomobilov za ceno 20 tisočakov:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7408233&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7515303&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6402481&show=1

V ta cenovni okvir pride že tudi novi C4, ampak bi bilo pametno počakati kakšno leto, da citroen prizemlji cene.
 
C ult
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To avg 05, 2008 5:50 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a C ult So sep 21, 2013 9:05 pm

V bistvu niti ne dobim toliko opcij za ta denar, ker želim imeti xenon oz. bixenon, se pravi vsaj `dobre lučke `, če že kompenziram na račun manjših konjev. Pripravljen sem imet nekaj konjev manj, če bo le prvi pogoj izpolnjen. Pol pa gledam vse skupaj in me mineva do rabljenih, ker nimaš garancije in ne vem, če sem spet pripravljen popravljat staro robo z nikoli ne veš koliko kilometri, glede na to da jih večina zbija in da sem se do zdaj že nekajkrat pošteno zajeb** z rabljenimi avtomobili. Tako da malo oklevam s tem kaj naredit dejansko.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a MBtouran Ne sep 22, 2013 9:26 pm

C ult je napisal/-a:V bistvu niti ne dobim toliko opcij za ta denar, ker želim imeti xenon oz. bixenon, se pravi vsaj `dobre lučke `, če že kompenziram na račun manjših konjev. Pripravljen sem imet nekaj konjev manj, če bo le prvi pogoj izpolnjen. Pol pa gledam vse skupaj in me mineva do rabljenih, ker nimaš garancije in ne vem, če sem spet pripravljen popravljat staro robo z nikoli ne veš koliko kilometri, glede na to da jih večina zbija in da sem se do zdaj že nekajkrat pošteno zajeb** z rabljenimi avtomobili. Tako da malo oklevam s tem kaj naredit dejansko.


Sedaj v Fordovi akciji dobis za 19.900€ Forda S-max. Novega!
Mislim da s tem ne mores zgresit
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a blazkom Po sep 23, 2013 6:54 am

ejsim je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
kkmardigrce je napisal/-a:EDIT; kolega je kupil Kio Ceeda z vsem možnim za 17 jurćkov. Če mene kdo kaj vpraša, je vsaj 8 od tega vrženih stran. Jasno sicer, da mene nihče ne vpraša. ;)



Mene tudi raje nihče nič ne vpraša, ker po mojem je vrgel stran vseh 17 jurčkov :lol:


Criuser, se ne strinjam. Glede vsote stran vrženega namreč.
Ker je dobil 7-letno garancijo, je s tem dobil tudi 7-letno odiranje za redne servise. Glede na to kar slišim o oderuških cenah rednih servisov Kia in Hyundai, bo v tem času po nepotrebnem zagonil še vsaj jurja-dva, v primerjavi z bolj normalnimi cenami servisa...


kot prvo, mu itak ni potrebno voziti avtomobil na poobl. servis vseh 7 let, ane? :)

kot drugo..nevem od kje vam info o tako dragih servisih.. se najvec ponavadi stanje olje 5w30, ki ga racinajo po 80-100 eur. sicer pa so cene normalne za moje pojme.. npr.. i30 1.6 crdi 115km, servis na 30.000 km = bil cca 117 eur + olje, ki sem ga prinesel sam (30k km interval). podoben servis, pri hyundaih, ki imajo interval na 15.000km je okrog 80eur + olje (fotr pred parimi tedni delal servis na santa fe 2.2 crdi, l.2009 (na 135k km) - seveda poobl. hy. servis.

za primerjavo...r. kangoo let 2011, 1.5dci, servis na 20.000 km je bil cca 130 eur + olje. uglavnem bil je drazji 15-20 eur od hyundai servisa.

ne pravim, da so poceni - ravno nasprotno, podrazili so se vsaj 30% napram prej se mi zdi, so pa vseeno dokaj v rangu konkurentov. konkretno imam izkusnje z renaultom.

se opr. za off topic


Se opravičujem za off vendar pride cena servisa za kia rio 1,4 bencinca 270€
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a sonic Po sep 23, 2013 2:33 pm

blazkom je napisal/-a:
Se opravičujem za off vendar pride cena servisa za kia rio 1,4 bencinca 270€


Katerega/kakšnega servisa pa? Ker če je to mišljeno za osnovni servis (menjava olja in filtra, potem je to totalni rop.
4 litri dobrega olja (predvidevam da ga je ene toliko) stanejo v trgovini cca 40 EUR, filter pa v rangu 10-15 EUR.

Če prišteješ še delo avtomehanika , bi skratka tak osnovni servis moral biti v rangu max 60-70 EUR; tudi če ne prineseš olja s seboj, bi še vedno moralo biti max okoli 100 EUR za kompleten hec.
In veste kaj? Dejansko, take cene plačujem na VW servisu (pooblaščenem, ne kak zakotni amater).

Neverjetno kako se pustite Kii odirati. V 7 letih, kolikor Kia da garancije, a zahteva servisiranje pri njih, takole zmečeš kar par tisočakov pomoje...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a J.McLane Po sep 23, 2013 2:38 pm

Tule imaš kao cenik PR službe:
http://www.siol.net/avtomoto/testi/avto ... o_1-4.aspx

večjega zneska kot 219 € ni videti, seveda je pa velikokrat tako, da je potem dejanska cena višja, ampak to se da na vsakem servisu scenkat, samo prej se moraš malo pobrigati za to, ko ti enkrat izstavijo račun je že prepozno.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
C ult
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To avg 05, 2008 5:50 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a C ult Po sep 23, 2013 8:49 pm

MBtouran je napisal/-a:
C ult je napisal/-a:V bistvu niti ne dobim toliko opcij za ta denar, ker želim imeti xenon oz. bixenon, se pravi vsaj `dobre lučke `, če že kompenziram na račun manjših konjev. Pripravljen sem imet nekaj konjev manj, če bo le prvi pogoj izpolnjen. Pol pa gledam vse skupaj in me mineva do rabljenih, ker nimaš garancije in ne vem, če sem spet pripravljen popravljat staro robo z nikoli ne veš koliko kilometri, glede na to da jih večina zbija in da sem se do zdaj že nekajkrat pošteno zajeb** z rabljenimi avtomobili. Tako da malo oklevam s tem kaj naredit dejansko.


Sedaj v Fordovi akciji dobis za 19.900€ Forda S-max. Novega!
Mislim da s tem ne mores zgresit


Link prosim, če je na netu ponudba, ker za 19.900 dobiš samo trend opcijo bencinarja po uradnem ceniku, ki bi naj veljal od julija letos. Pa xenon nima, oz. so dali to ceno in potem vso opremo za doplačat, tako da ga dejansko ne dobiš za ta denar. :(
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a MBtouran To sep 24, 2013 4:01 pm

Mislim da xenoni nebi bli problem se zdilat. Ali pa doplacat. Vseeno boljse kot neki kompromis delat.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a gasolinedream To sep 24, 2013 9:02 pm

Mislim da je za xenon potrebno zamenjat celoten paket opreme. Ford ima neko neprilagodljivo logiko.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a miapan Pe okt 25, 2013 11:36 am

Če še kdo išče enoprostorca z ugodno ceno je tu priložnost Toyota Previa:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=7681837

Slika
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Jurekl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 03, 2016 3:17 am

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a Jurekl To maj 03, 2016 3:28 am

Če komu pomaga, sem izmeril širino druge vrste sedežev nekaterih avtomobilov. Širine so podane v obliki spodnje tabele.

Zahtevana minimalna skupna širina za tri otroške sedeže je 135 cm.

Izmerjena razdalja med nasloni za roko druge vrste sedežev [cm]:
Citroen Berlingo 152
Citroen C5 131
Citroen Picasso 137
Citroen Picasso Grand 140
Dacia Lodgy 132
Fiat Multipla 150
Ford Mondeo 133
Ford S-Max 142
Kia Carens (2009) 133
Mazda 5 147
Nissan Note 124
Opel Zafira 134
Peugeot 5008 140
Renault Espace 140
Renault Scenic 135,5
Renault Scenic Grand 140
Škoda Octavia 130
Toyota Avensis 137
Toyota Corolla 129
Toyota Verso 135
Volkswagen Passat 131
Volvo V70 140,5
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a hippo Sr maj 04, 2016 4:16 pm

Audi A6 (C5) 130 cm
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Enoprostorec za družino s tremi malčki

Napisal/-a esem Sr maj 04, 2016 5:59 pm

Jurekl je napisal/-a:Če komu pomaga, sem .....
Zgled odličnega prvega posta - pregledno, uporabno, vloženega kar nekaj dela, nepretenciozno in v pomoč marsikomu. In še brez prošenj, samohval ipd.
Čestitam za (virtualno :mrgreen: ) nagrado meseca za najboljši prvi post.
In hvala.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov