Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Nasvet pri nakupu Renault Trafic - KUPLJEN VITO

Napisal/-a Patrik_A3 Ne okt 27, 2013 8:05 pm

Zdravo!

Morda se bom odločil za nakup kombija. Najlepši izmed kombijev je mi iskreno trafic passenger. Kupil bi rabljenega do 10K € in do max 180 000km ter da je za 9 ljudi.

Izkušenj nimam nobenih, niti še nisem imel kombija kaj šele trafica ali pa kaj podobnega. Prosim za nasvete v kolikor se spustim v nakup. na kaj pazit in kaj pričakovat za popravit pri teh km od večjih stroškov.

Kaj je boljše, ali 1.9 dci 101 konjev ali v novejših 2.0 DCI 115? Kateri je vzdržljivejši itd.

Lahko mi tudi predlagate alternativo vivaro ter podobni. Mora pa imet 9 sedežev in dizel motor. Najraje nekaj vzdržljivega kar nebo nonstop po servisih.

v oči sta mi padla tadva:

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7458429

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7782577

različna motorja, različna letnika. kaj je boljše?

Avto če ga kupim mora it do 400 000km, šele potem bi se poslovil od njega , zato iščem nekaj, kar nebo do teh km bilo že vse pozamenjano pa čisto na psu.

potrebujem tudi kakšen namig realne porabe takega avta z 9 ljudmi na avtocesti pri 130km/h.

Nasveti dobrodošli

Hvala,

Lp,Patrik
Zadnjič spremenil Patrik_A3, dne So nov 09, 2013 8:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a ~toMmy~ Po okt 28, 2013 11:28 am

Zanesljivost je pri kombijih splošno bolj tako tako, odvisno če maš srečo al ne. Vitota/Vianota bi se osebno izognil, ker sem slišal za preveč (resnih) težav z motorji, pa cena je huda, VW-ja boš tud težko dobil pametnega za neko zmerno ceno, tako da sta v bistvu Trafic in Vivaro brez pametne konkurence. Je pa moteč glomazen obračalni krog.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
pan-am
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So sep 17, 2011 6:22 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a pan-am Po okt 28, 2013 1:36 pm

V firmi imamo eno leto 2 Traffica 2.0 115km. Na mesec delata po 10.000 km in za zdaj z nobenim (tok, tok) problemov, samo redni servisi.

Glede motorja bi ti svetoval 2.0 115km, ker je novejši in po besedah mehanikov najboljši Renaultov dizel doslej. Tudi tistih 14km več v primerjavi z 1.9 101km se bo poznalo, sploh ko bo v vozilu 9 ljudi.

Drugače pa je avto na splošno fajn za vozit, s solidno lego na cesti, zadovoljivimi pospeški in kar mi je všeč, ima veliko navora že v nizkih obratih. Za razliko od npr. Fordovega 2.2 eko-nekaj, ki ga je treba voziti kot bencinarja, če želiš, da se kam premakne.

Kar se tiče minusov:
- Nad 120 km/h dokaj glasen v notranjosti
- Velik obračalni krog
- Zelo "plastična" in na trenutke cenena notranjost
- Potnik, ki sedi spredaj na sredini, nima skoraj nič prostora za noge (beri: muke isusove, če mora tam zdržati par ur vožnje)

Aja, pazi še to: Nekateri Traffici imajo zadaj tako hlajenje, kot gretje, drugi pa samo hlajenje. V drugem primeru bodo potniki zadaj pozimi zmrzovali, medtem ko bodo voznik in sopotnika spredaj lahko v kratkih rokavih. Če ima šobe za zračenje samo na stropu, ima zadaj samo hlajenje (klimo), če pa ima šobe tudi na tleh, ima vgrajeno tudi gretje potniškega dela.

Tole se zdajle na hitro spomnem ...
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Badzo Po okt 28, 2013 5:07 pm

Evo da pristavim svoj pisker:
definitvno 2.0 dCi 84kW saj je novejši in predvsem bolj zanesljiv kot 1.9.
Avto se pelje zelo solidno, položaj za volanom je super, poraba pri 9ih ljudeh in 130km/h bo med 8.5-9/100 - moje povprečje za zadnjega pol leta oziroma zadnjih 75000km znaša 7.8 - podaljšana verzija, avto pa je konstantno na AC in večinoma med 4-8 oseb + prtljaga (vozi na letališča) se ga pa vozi šparovno okoli 120 - je*i ga nafta je velik strošek pri temu biznisu, razlike pa je 1-1,5l/100 med 120 in 130.
Predhodnik je naštel kot minus obračalni krog, kar je res, ceneno plastiko - plastika je kombiju primerna, ni pa prav nič škripajoča, čričkov je zelo malo, ni pa mehka. Potnik na sredini spredaj je res bolj stinsnjen, tja ponavadi posedeš manjše rastočega človeka (po možnosti ženskega spola, kjer pride prav šesta prestava :mrgreen: )
Kar se tiče servisov: mali servis pride med 150-170eur na pooblaščencu, gume koštajo 130eur/kos Michelinke jasno, problematični so končniki - menja se jih na cca. 100k km, cena je okoli 40-50eur za oba. Tako da na tvojem mestu razne trafice z 17 col gumami bi pozabil - 1. končniki toliko bolj trpijo, 2. gume ki jih dobiš nimajo ustrezne nosilnosti ponavadi so 102T, rabi pa tale trafika 105/107T + cena je okoli 160eur za primerljivo gumo.
Do sedaj mi je pohecal EGR ventil, hladilnik klime je prerešetalo s kamenčki (rešitev je fina mrežica takoj za masko motorja), ter žica ročne zavore (mislim da so tudi hiba teh avtov).
Če boš vozil okoli družino, nujno glej da ima klimo (šobe na stropu) in gretje tudi zadaj (v srednji vrsti na sredini je na tleh izboklina s šobami) posebaj za nastavljat - če klime zadaj ni, polet ljudje umirajo, dodatno gretje pa doprinese še dodaten električen grelec v prtljažniku, ki avto resnično hitro segreje (cca. 2km po mestu in začne že gret pri -10 zunaj).
Kot je @Tommy rekel. ta avto nima nobene pametne konkurence - pižo/citroen je veliko bolj požrešen, zanesljivost je v prid traficu, edino obračalni krog je pri teh dveh fenomenalen. Sestava notri je pri traficu super.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a W3s7_S1D3 Po okt 28, 2013 6:49 pm

Kaj pa trojica Jumpy/Expert/Scudo? (ima kdo kakšne izkušnje z njimi in zna primerjat s Trafficom?)
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Badzo Po okt 28, 2013 8:01 pm

W3s7_S1D3 je napisal/-a:Kaj pa trojica Jumpy/Expert/Scudo? (ima kdo kakšne izkušnje z njimi in zna primerjat s Trafficom?)


Expert 2.0HDI 136KM podaljšan, poraba višja kot pri traficu, prostora občutno manj (tako v kabini, kot na zadnjih sedežih in v prtljažniku), v 320k km menjani obe zračni blazini na zadnji premi (1000eur), Bosch pumpa (1000eur). Turbina, sklopka vse še original, turbina že lepo poje, počasi bo zrela za obonovo. Moteče je ulivanje tekočine za DPF filter. Servisi so občutno dražji v primerjavi z Renojem (200eur naprej). Pelje pa se lepo, v bistvu nobenega občutka, da gre za "kombi".
Meni osebno neuporaben avto, ker je enako "štorast" kot trafic za po mestu, slabše pregleden, prostora je manj, poraba pa slab liter višja ob enakem režimu vožnje. Je pa proti Traficu bolj "premium".
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Gricko Po okt 28, 2013 10:40 pm

naša firma je biloa z trafficom zadovolojna .....do cca 200k km.....( oz do cca 180 k km) samo redni servisi , razen kot je že nekdo omenil, hladilnik klime.....no pa kakšen končnik tudi ( podvozje ni glih pojem trpežnosti) ....malo pa je tukaj vzrok tudi kje se avto vozi ( servisi....torej dosti pločnikov.....)


nato pa v cca 20 kkm
na lepem je glasen ratal menjalnik in v parih dneh "odšel"......strošek ni bil zanemarljiv (baje niti ne tako zelo redka napaka, rabljenega ni za dobiti zaradi takega povpraševanja))
malo po tem se je poslovila ena dizi....seveda ni šla iz glave razen z prešo....... strošek zopet ni bil glih mali ( napaka pa zopet baje ne prav redek pojav)
bremze kar pridno papa........


Drugače pa lušten za vozit ( 115), dobra lega, zelo solidna poraba, dokaj prožna mašina, obračalni krog za moje pojme čist ok, za parkirat ni problema, največji minus ( da bi ga imel za osebni avto ) mi je notranjost.....čist tovorno vozilo, trde plastike, oblika..........

.........vozi tudi 105, ki pa je za moje pojme prešvoh.....

Pozor na ogrevanju (prezračevanju) ......v Amsterdam smo šli pozimi....spredaj je blo vroče za pop..., zadaj so / smo zmrzovali....verjetno obstaja tudi kaka različica, ki ima prezračevanje bolje porihtano...naš passenger je imel bolj ali manj vso ventilacijo le spredaj, zadaj pa :huh:
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Badzo To okt 29, 2013 1:33 pm

Gricko je napisal/-a:bremze kar pridno papa........


Drugače pa lušten za vozit ( 115), dobra lega, zelo solidna poraba, dokaj prožna mašina, obračalni krog za moje pojme čist ok, za parkirat ni problema, največji minus ( da bi ga imel za osebni avto ) mi je notranjost.....čist tovorno vozilo, trde plastike, oblika..........

.........vozi tudi 105, ki pa je za moje pojme prešvoh.....

Pozor na ogrevanju (prezračevanju) ......v Amsterdam smo šli pozimi....spredaj je blo vroče za pop..., zadaj so / smo zmrzovali....verjetno obstaja tudi kaka različica, ki ima prezračevanje bolje porihtano...naš passenger je imel bolj ali manj vso ventilacijo le spredaj, zadaj pa :huh:


Kdo papa bremze? In kaj pomeni zate papnje bremz? Bremze papa človek z načinom vožnje in pa sam režim kje je avto vožen.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Gricko To okt 29, 2013 7:03 pm

Badzo je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:bremze kar pridno papa........


Drugače pa lušten za vozit ( 115), dobra lega, zelo solidna poraba, dokaj prožna mašina, obračalni krog za moje pojme čist ok, za parkirat ni problema, največji minus ( da bi ga imel za osebni avto ) mi je notranjost.....čist tovorno vozilo, trde plastike, oblika..........

.........vozi tudi 105, ki pa je za moje pojme prešvoh.....

Pozor na ogrevanju (prezračevanju) ......v Amsterdam smo šli pozimi....spredaj je blo vroče za pop..., zadaj so / smo zmrzovali....verjetno obstaja tudi kaka različica, ki ima prezračevanje bolje porihtano...naš passenger je imel bolj ali manj vso ventilacijo le spredaj, zadaj pa :huh:


Kdo papa bremze? In kaj pomeni zate papnje bremz? Bremze papa človek z načinom vožnje in pa sam režim kje je avto vožen.

avto papa premze.....

Seveda je odvisno od načina vožnje, ampak glede na to, da je kombi ( torej namenjen prevozom.....naš je pač tovorni), mi imamo notri nekaj servisne robe, ki se stalno vozi notri ....sicer ni lih ful teža, ni pa prazen avto.......in ja, bremze se dokaj pogosto menjajo....če je za to vzrok dodatna teža, to pomeni da niso lih najbolje deminzionirane.......
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Badzo To okt 29, 2013 9:08 pm

Gricko je napisal/-a:avto papa premze.....

Seveda je odvisno od načina vožnje, ampak glede na to, da je kombi ( torej namenjen prevozom.....naš je pač tovorni), mi imamo notri nekaj servisne robe, ki se stalno vozi notri ....sicer ni lih ful teža, ni pa prazen avto.......in ja, bremze se dokaj pogosto menjajo....če je za to vzrok dodatna teža, to pomeni da niso lih najbolje deminzionirane.......


Sprednje ploščice so notri že 75000km so pa znamke Motrio (se pravi nič posebnega) in imajo reci piši še vsaj 60-70% mesa - še za enkrat toliko bodo 100%. Avto pa je bolj malokrat prazen prazen, po večini srednje do polno naložen. Tudi pri 9potnikih in polnem prtljažniku za na križarjenje (veliki in težki kufri) so po klancih proti Genovi/Savoni zavore popolnoma suverene in jim moč ne pojema. Ravno pri renojih nisem imel nikoli občutka (kaj šele izkušnje) da bi bile zavore šibek člen.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Gricko To okt 29, 2013 11:42 pm

nisem rekel, da so zavore slabe.....tako kot praviš, tudi sam nisem imel nikoli problemov z ustavljanjem. Pravim samo, da jih hitreje pobira

Naš jih ima cca 200k km...spredaj so novi diski že eno leto, zadaj so novi diski 10 dni....vmes pa je bilo par kompletov ploščic .
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Patrik_A3 Sr okt 30, 2013 6:47 pm

Najlepša hvala vsem za informacije, v primeru nakupa pride vsaka prav :)

včeri sem šel gledat belega na hitro ker ni bilo veliko časa, je mi bil všeč. v naslednjih dneh še bi rad šel v teharje pogledat onega črnega. naj bi bil sicer bivši feštajnov avto, tako da je vrjetno nardil več km z prikolico kot brez,a mapak vseeno, všeč mi je barva, temna stekla, platišča.

če že taki veliki avto zame, ki nimam familije in nič, te naj bo vsaj koliko toliko olepšan, če se da :mrgreen:

gledal sem še malo transportere okoli 2002 2.5 TDI, kakšno je kaj stanje glede teh?

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7078326

sicer izgleda kot kup dreka naprav traficu, ampak vseeno, če je vzdržljivost na strani VW bi prišel tudi v poštev.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Cefizelj Sr okt 30, 2013 6:57 pm

Kar se tiče Transporterja je motor pogreb. :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a thunderbolt Sr okt 30, 2013 7:06 pm

Če misliš z njim vozit gastarbajterje v Bosno, potem boš car, v nasprotnem primeru bolj ne :)

Moraš pa poleg zadostnega števila sedežev mislit tudi na to, kam bodo ljudje, ki sedijo na njih dali prtljago, ki jo imajo s sabo - tu je spet trafik v prednosti s podaljšano verzijo.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr okt 30, 2013 7:47 pm

Kar se tiče R5 TDI - olje (redni servisi), tekočina za šipe in gorivo. Drugega ne rabiš vedet. Hvaležna in nezahtevna mašina. Kar se tiče vzdržljivosti - boš prej 2 Traffica ali kaj drugega v tem času zamenjal kot pa dobrega starega T4 z R5 TDI. Razen, če ga prej rja ne poje :lol:

Različni okusi, ampak kaj takega s 150KM R5 TDI bi raje videl na dvorišču kot marsikaterega novega "dostavnika" ;)
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Badzo Sr okt 30, 2013 8:30 pm

Gricko je napisal/-a:nisem rekel, da so zavore slabe.....tako kot praviš, tudi sam nisem imel nikoli problemov z ustavljanjem. Pravim samo, da jih hitreje pobira

Naš jih ima cca 200k km...spredaj so novi diski že eno leto, zadaj so novi diski 10 dni....vmes pa je bilo par kompletov ploščic .


No pri nas so izkušnje drugačne - ploščice so že skoraj inventar :mrgreen: DHLovcem zdržijo ploščice 30-35k km ker so pač bolj bikasti (to ni govorjenje na pamet). Pač tako je, službenih avtov se ne pazi, pa tudi odvisno je kje so voženi itd.
Tako da ne bi tu ravno koga strašil s hitro obrabo kakšnih delov - razen končnikov spredaj, ki pa so bolj kot ne potrošni material na žalost na traficu (okol 100k km).
Pod črto je to zelo ok kombi (sem jih kar nekaj prepeljal, ker se s tem poklicno ukvarjam in na dolgi rok kar se tiče vzdrževanja, sestave, porabe, samega občutka v vožnji itn) se izkaže kot zelo dober nakup, sploh v kakšni Black Edition verziji, kater pa avtorju teme žal ne pride v poštev :mrgreen:

@Patrik, večjih platišč kot 16col ne razmišljaj - avto je že v osnovi dokaj trd, na 17kah toliko bolj, končniki bolj trpijo, gume so občutno dražje predvem pa v 17 col dimenziji je težko dobiti ustrezno nosilnost gume za ta avto. Izgleda pa zadeva super to pa nič ne rečem :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Patrik_A3 Če okt 31, 2013 4:52 pm

Badzo hvala za nasvet :) :bow


torej, znova prosim če mi lahko kdo pove ali pozna katerega izmed teh dveh?

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7458429

Slika

...

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7782577

Slika

;)


Prvi - črni je feštajnov, vendar, se ga je potrebno zato izognit? Za tega še se dogovarjam in bom prihodnji tedn vedo koliko mi dajo za picassoja, ker prej se niti nebom vozo v teharje gledat
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Bmw.
Novinec
 
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr jan 18, 2012 2:19 pm
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nasvet pri nakupu Renault Trafic Passenger, ali alternat

Napisal/-a Patrik_A3 To nov 05, 2013 11:48 am

ok, belega sem še 1x šel pogledat, žal ni blo šefa da bi zakšeftala za moj avto. torej jutri grem tja pa da se fiksno zmenimo. če bo vse lepo in prav bom ga vzel. motor dela čisto tiho in lepo, avto bom peljal na preizkusno vožnjo, dovolijo da grem na pregled itd.

je pa avto not za ščistit pa sprijaznit se moram z praskami v prtljažniku in ponekod v notranjosti. zunaj je avto top, nobenega risa, nobene vdrtine.

bomo vidli, poročam v naslednjih dneh
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: luks104 in 64 gostov