Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a soso Ne sep 14, 2014 3:08 pm

Ce se enkrat preberes, bos videl, da nekateri imajo dnevne prizgane zato, ker so na avtu in ker so za njih placal in zato bodo imeli prizgane, saj da bo ze avto vedel za to, kdaj prekloptit. Tukaj ni govora o tem, kaksno elektroniko in senzorje ma avto, niti o nastavitvah, ampak o brezbriznosti voznikov, ki jih ne znajo uporabljat in ne vedo, kdaj je vidljivost do take mere slaba, da morajo preklopit, ce ze za to ne postori elektonika.
Kar se tice prevozenih km. Res imas, ni to nobeno merilo, lahko vozim slabse kot nekdo,ki dela dnevno 30 km. Zal pa si me narobe razumel! S tem nisem zelel povedat, da sem izkusen voznik, ampak da sem dosti na cesti in ogromno dozivim v lepem in slabem vremenu ;)
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a pskoda Ne sep 14, 2014 4:27 pm

soso je napisal/-a:Nekaj ljudi žal res ne razumem v tej temi in hudo mi je za vas, pa ne tolko za vas, ampak bolj za ostale udeležence v prometu, da se niti malo ne brigate za varnost!!! Ker ste plačali za te dnevne luči ( nekateri celo jurja), jih boste pa imeli zdaj skoz prižgane, saj pa kao za to skrbi elektronika, ki že ve kdaj je treba preklopit. Žal se motite!!!
Ko se bo enkrat v res slabi vidljivosti nekdo zaletel v vas, bože nedaj, da se komu kaj hujšega zgodi, boste pa zagotovo drugače razmšljali. Takrat tista super elektronika in senzorji, ne bo rešila ne vas, ne koga od vaših! Žal! Ne gre mi v račun, kako to, da ne poskrbite vsaj za svojo varnost, če vam je že za druge vseeno. Mene je skozi strah, da se mi kdo ne bi zaletel v teh nalivih, ko nastaja vodna zavesa, da me kdo ne nabaše, zato VEDNO prižgem zadnjo meglenko in takoj ugasnem, ko se vidljivost izboljša.
Da dodam. Letno delam 50.000 km, ogromno od tega je AC, tako da dovolj dobro vem o kaj govorim.


Če so plačali za dnevne luči še ne pomeni, da imajo samodejni vklop zasenčenih in takih pacijentov je ogromno in tista super duper elektronika, senzorji čisto lepo deluje in vklaplja luči takrat ko je potrebno ;)

Pred dobrimi 15 min sem se peljal in sem videl, da so senzorji že vklopili zasenčene luči čeprav se vsako toliko še pokaže sonce

Največji pacijenti glede dnevnih luči (vsaj kolikor jaz opažam) so vozniki kie (sportage in ceed) ki tudi ponoči vozijo z tistimi vijoličastimi led dijodami :roll:
Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a odprti clio Po sep 15, 2014 12:05 am

Še Berlingo ima zadevo narejeno tako, da se pri vklopu brisalcev prižgejo zasenčne, kratke luči... Menda ne more biti tako težko, da se tega ne bi mogli posluževati tudi drugod... Ker se pojavljajo ljudje, ki jim v nalivih svetijo zgolj sprednje LED luči. Tu pa varnostna ne pomaga, saj ga vidiš šele, ko si mu že precej blizu (govorim za AC in večje nalive).

Načeloma pa ne srečujem več vozil, ki bi se v temi vozila zgolj s sprednjimi LED lučmi. Oz. je to zelo zelo redko, prej srečam avte, ki jim zadaj ne dela nobena žarnica - ah, lažem, dela desna ob pritisku na zavoro.

So pa pri dežju zmagovalni tudi vsi tisti z zadnjo meglenko. Če v ogledalu vidiš sprednje luči drugega vozila, jo izklopi - simple as that. Zadnjo meglenko ima samo zadnji v koloni.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a gorazdkop Po sep 15, 2014 4:35 am

Če koga podnevi v nalivu na avtocesti moti zadnja meglenka, pomeni, da se vozi preblizu. OK, razen, če se premikaš po polžje.

Sicer pa mi ni jasno, kateri biser je ugotovil, da ne potrebuješ zadnjih luči prižganih podnevi. In zakaj? Varčevanje z energijo? Halo. Tistih 40W (če imaš žarnice), medtem pa vozimo 100kW agregate, klima pokuri nekaj kW, oglašujejo ne vem koliko waten sound sistem, v avtu vse na elektriko...
In prišparali bomo pri zadnjih lučeh?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a uros11 Po sep 15, 2014 6:21 am

pskoda je napisal/-a:Jaz sem "junak" ali kako že pravite, ki luči puščam na AUTO in še naprej jih bom, ker sem PLAČAL


če si pa plačal, potej si car, kapo dol, najbolje, da kar stikalo ven rukneš, prevežeš drote in noter daš vazo za rože, ker pri tebi gre za totalno neizrabljen plac. Logična pravila sicer pravijo, da je tvoja logika napačna, ker ti popolnoma nič na svetu, niti nemški inženir, ki ne bo plačeval za tvoje napake, ne garantira, da tvoj preplačan auto dela v vseh situacijah, ki jih je morda nemški inženir, kljub temu, da si preplačal tvoj auto, ni predvidel, niti garantiral, da bo auto dela za čas življenjske dobe avtomobila ali pa morda, da je celo nepokvarljiv, ker si ti plačal zanj.

Jaz sem tudi plačal za svoj avto, pa vidi boga, sem mu menjal že en senzor in en ležaj, pa verjetno mu bom še kaj, pa plačal sem zanj, tako da bi se lahko vozil tudi s pokvarjenim senzorjem in ležajem, saj sem tudi zanju plačal.

Car si, kapo dol, sploh če si plačal, škoda je le, ker je valuta očitno inteligenca (in ne EUR), ki z vsakim nakupom očtno drastično pada in to v sorazmerju s ceno s koristjo dumb gadgeta.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a Manfred Po sep 15, 2014 7:50 am

uros11 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Jaz sem "junak" ali kako že pravite, ki luči puščam na AUTO in še naprej jih bom, ker sem PLAČAL


če si pa plačal, potej si car, kapo dol, najbolje, da kar stikalo ven rukneš, prevežeš drote in noter daš vazo za rože, ker pri tebi gre za totalno neizrabljen plac. Logična pravila sicer pravijo, da je tvoja logika napačna, ker ti popolnoma nič na svetu, niti nemški inženir, ki ne bo plačeval za tvoje napake, ne garantira, da tvoj preplačan auto dela v vseh situacijah, ki jih je morda nemški inženir, kljub temu, da si preplačal tvoj auto, ni predvidel, niti garantiral, da bo auto dela za čas življenjske dobe avtomobila ali pa morda, da je celo nepokvarljiv, ker si ti plačal zanj.

Jaz sem tudi plačal za svoj avto, pa vidi boga, sem mu menjal že en senzor in en ležaj, pa verjetno mu bom še kaj, pa plačal sem zanj, tako da bi se lahko vozil tudi s pokvarjenim senzorjem in ležajem, saj sem tudi zanju plačal.

Car si, kapo dol, sploh če si plačal, škoda je le, ker je valuta očitno inteligenca (in ne EUR), ki z vsakim nakupom očtno drastično pada in to v sorazmerju s ceno s koristjo dumb gadgeta.


Lepo povedano !!
Zadnjič spremenil Manfred, dne Po sep 15, 2014 7:54 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a cc09 Po sep 15, 2014 7:52 am

Če koga podnevi v nalivu na avtocesti moti zadnja meglenka, pomeni, da se vozi preblizu. OK, razen, če se premikaš po polžje.

Takim jaz z dolgimi lučmi povem, da se jim vozim preblizu. Sicer ti bi pa morali odvzet izpit. Meglenka ti vse zameže tudi če se nekdo vozi kilometer za tabo, pa ne vidi ali si sam, ali imaš koga vzporedno, celo če ni še kdo za tabo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a pskoda Po sep 15, 2014 8:39 am

uros11 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Jaz sem "junak" ali kako že pravite, ki luči puščam na AUTO in še naprej jih bom, ker sem PLAČAL


če si pa plačal, potej si car, kapo dol, najbolje, da kar stikalo ven rukneš, prevežeš drote in noter daš vazo za rože, ker pri tebi gre za totalno neizrabljen plac. Logična pravila sicer pravijo, da je tvoja logika napačna, ker ti popolnoma nič na svetu, niti nemški inženir, ki ne bo plačeval za tvoje napake, ne garantira, da tvoj preplačan auto dela v vseh situacijah, ki jih je morda nemški inženir, kljub temu, da si preplačal tvoj auto, ni predvidel, niti garantiral, da bo auto dela za čas življenjske dobe avtomobila ali pa morda, da je celo nepokvarljiv, ker si ti plačal zanj.

Jaz sem tudi plačal za svoj avto, pa vidi boga, sem mu menjal že en senzor in en ležaj, pa verjetno mu bom še kaj, pa plačal sem zanj, tako da bi se lahko vozil tudi s pokvarjenim senzorjem in ležajem, saj sem tudi zanju plačal.

Car si, kapo dol, sploh če si plačal, škoda je le, ker je valuta očitno inteligenca (in ne EUR), ki z vsakim nakupom očtno drastično pada in to v sorazmerju s ceno s koristjo dumb gadgeta.


Eni imate pa res probleme sami s sabo :roll:
Vsak ki je kupil tak ali drugačen avto ga je preplačal in noben ne bo toliko dobil za njega kot je dal ampak to tukaj nima veze v tej temi.

Ko boš imel novejši avto z senzorjem za prižiganje luči prav tako dolgih in kratkih plus senzor za dež se bova pa naprej menila ker potem boš drugače razmišljal in boš videl da to dela in se luči prižgejo ko je vidljivost zmajšana
Lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a chan Po sep 15, 2014 9:08 am

Žal se novodobni senzorji za svetlobo pri posameznih modelih še vedno precej razlikujejo med sabo - tako so nekateri tudi precej zakasneli (že omenjeni Oplov sistem ter npr. pri novih Toyotah - zasenčene luči se prižgejo šele nekje po 200 metrih v predoru). Daleč največ razlik se tako opazi med vožnjo v dežju in v megli, ko marsikateri senzor še vedno (samodejno) ne preklopi iz dnevnih luči v zasenčene, zatorej je potrebno biti še kako previden. Nadalje zna biti težava tudi v tem, ker pri nekaterih proizvajalcih ni posebne kontrolne lučke na armaturni plošči, da je senzor preklopil iz dnevnih v zasenčene.

Sam sicer smatram v letu 2014 za veliko pomanjkljivost, če avto ob dnevnih (led) lučeh nima serijskega senzorja za svetlobo - tudi če gre za nizko cenovne avtomobile! Konec koncev je dandanes lahko že vsak avto opremljen s sistemom ESP ter (po novem) s (posrednim ali neposrednim) sistemom za preverjanje tlaka v pnevmatikah. Očitno bo potrebno tudi v tem primeru sprejeti enotno evropsko direktivo ter jo uzakoniti ...

Kljub senzorju svetlobe pa je potrebno biti skorajda še bolj pazljiv pri preklapljanju žarometov (dež, megla, mrak, ...), pravilo pa MORA ostati isto, kot tedaj, ko avtomobili še niso imeli dnevnih žarometov.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a odprti clio Po sep 15, 2014 9:10 am

gorazdkop je napisal/-a:Če koga podnevi v nalivu na avtocesti moti zadnja meglenka, pomeni, da se vozi preblizu. OK, razen, če se premikaš po polžje.


Jaz sem prebral samo: "jaz jo imam prižgano in je zaradi vas ne bom ugasnil". Zakon veleva drugače (71. člen ZPrCP):

(4) Ob zmanjšani vidljivosti se praviloma uporablja zasenčene žaromete ali meglenke ali kombinacijo teh žarometov. Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 m ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo (npr. v koloni vozil).

Pri večjih nalivih upam, da se lahko strinjava, da gre za vožnjo v koloni. Če nisi zadnji jo izklopi. Samo to je popolnoma samoumeven odziv v Sloveniji - beri šerifovski. Jaz imam absolutno prav, ti si preblizu.

PS: me zanima koliko vas je kdaj vozilo v megli, kjer je vidljivost manjša od 50 m, pri hitrosti 50 km/h ne vidiš dlje kot 4 s od sebe.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a sonic Po sep 15, 2014 9:30 am

emilo je napisal/-a:Meni se zdi da se pikate v te led luči ravno zato, ker vozite bedne avte in ste enostavno jelly


Bedniki so predvsem tisti ki nabavijo te LEDice - zmanjka pa jim za svetlobni senzor, hkrati pa jim zmanjka tudi za lastno pamet, da bi ročno vklapljali luči glede na situacijo.

MOrda je sicer res tudi kvaliteta senzorjev različna, pri našem Touranu se hitro odziva in v tunelu takoj preklopi na 'nočni način', prav tako podnevi v mraku (tudi sredi dneva, če se zaradi vremena zelo stemni in dežuje).
Res pa imam tako naštimano, da tudi v dnevnem načinu gorijo običajni žarometi (sicer na 80-85%) ter zadnje luči. Tako da preklop zaznam samo zato ker se vklopi osvetlitev armaturke.

Jaz menim da je obvezna uporaba luči zelo pametna zadeva, bi pa morala biti obvezna tudi stalna vklopljenost zadnjih rdečih luči.
Tako se avto bolje opazi - nevzdržne so izjave v stilu "če ne vidiš avta potem si slep", ker v prometu so včasih zahtevne situacije ko ti vsaka malenkost pomaga pri zaznavanju. Sploh je pa to zelo dobrodošlo v mestih, kjer je poleg premikajočih tudi veliko parkiranih avtov in prižganost luči je dober indikator, kateri avto je parkiran, kateri pa je 'aktiven' in moraš biti nanj bolj pozoren.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a pskoda Po sep 15, 2014 9:44 am

Še večji bedaki so pa tisti ki na stara j.... montirajo led ki ne svetijo popolnoma nič. So pa tudi pacijenti ki vozijo z parkirnimi ali celo z popolnoma ugasnjenimi lučmi
Lp
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a .com Po sep 15, 2014 9:53 am

sonic je napisal/-a:Jaz menim da je obvezna uporaba luči zelo pametna zadeva, bi pa morala biti obvezna tudi stalna vklopljenost zadnjih rdečih luči. Tako se avto bolje opazi - nevzdržne so izjave v stilu "če ne vidiš avta potem si slep", ker v prometu so včasih zahtevne situacije ko ti vsaka malenkost pomaga pri zaznavanju.


Dandanes je poplava ''led'' svetlobnih teles in novejši avtomobili imajo tudi zadnje led luči, ki pa so bolj opazne in morda včasih bolj moteče kot navadne ''h7 ali h5 ali kar koli že''. Ko se enkrat navadiš na tak sistem, da ima že več kot polovica novih ali novejših vozil zadaj ugasnjene (led) luči, to omenjeno vozilo prej opaziš, če stopi na pedalko zavore... In s tem naj bi se povečala varnost. Ker se nekaj prižge, česar prej ni bilo... Če ima vozilo prižgane luči, (kjer ima zadnja luč ene 3-4 led cevi + led smerokaz + bog ne daj meglenko) se mi zdi, da človek malce kasneje opazi zavorne luči (ok, pustimo 3 zavorno luč, ki je s tem namenom na visoki poziciji, da jo opaziš na kilometer).
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a INFINITI Po sep 15, 2014 11:52 am

Se vozim za očetom, ko pelje novo BMW petico iz salona in ga kličem - "pa daj prižgi si že enkrat luči", pa reče - kako pa sej so...
V glavnem na "AUTO" mu gorijo samo sprednje LED angel eyes - zadaj pa čisto nič. Lahko edino manuelno prižge luči in potem gori spredaj še xenon pa tudi zadaj LED , ampak potem pa mu tudi snop luči ostane fiksen, brez prilagajanja v ovinke ipd. Moja prejšnja petica e60, pa je imela tudi zadnje LED prižgane kot "dnevne", pa še "znal" je sam preklapljat dolge v kratke če je kdo pripeljal ponoči nasproti.

Superb pa je recimo imel "obične" žarnice za dnevne spredaj in zadaj, ko pa si nekaj časa peljal na AC nad 150 km/h je iz varnostnih razlogov kar prižgal glavne xenonke.

Skratka odvisno od proizvajalca do proizvajalca.

Sedaj na kupejcu imam aftermarket Philipsove LED, ki svetijo res opazno močno in fokusirano za razliko od kitajskega sranja, ko pa prižgem še zvečer xenon, pa se 50% zatemnijo, da ne slepijo ponoči.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a pskoda Po sep 15, 2014 11:59 am

Če je dosti svetlo na AUTO svetijo samo prednje in če hočeš še zadnje luči prižgat lahko daš stikalo na parkirne in svetijo prednje led dnevne in zadnje
Lp
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a IcEm4n Po sep 15, 2014 12:04 pm

ja, samo potem sprednje tudi ne svetijo več tako močno kot prej.
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a Patrik_A3 Po sep 15, 2014 1:50 pm

jaz se vozim vsak dan čez dan brez luči v kombiju.

zakaj? Ker če si tolko slep da me ne vidiš, stopi ven iz avta pa oddaj vozniško kjer si jo prevzel. ker potem takem nisi sposoben vozit oz. zmožen , ker je nekaj hudo narobe z tvojimi očmi.

Zakaj jih ne prižgem? Ker ko sem peljem v Avstrijo jih ne mislim nonstop drkat, v mb vžgat, pri meji izklopit, pol pa spet vžgat ko pridem nazaj v slo. ker v Avstriji so tale zabit zakon po dveh letih ukinli, da moraš imet čez dan luči prižgane.

drugo pa je da ljudje ne vklopiju luči ko je že tema, to pa je nevarno. čez dan, pa se vsakega vidi,razen če si barvno slep ali pa imaš probleme z očmi.

EDEN NAJBOLJ SMOTANIH ZAKONOV S SLO JE TO DA MORAŠ IMET CELI ČAS VKLOPLJENE LUČI! ljudje so zato 3x manj pozorni, ker se zanašajo, aja, pa sej bom videl luči, potem pa kar vozijo vsepovprek, kot slepe kure!

in komur ne paše da nimam vklopljenih luči, pa se naj lepo j*ebe in briga za sebe ;)

Lp
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a uros11 Po sep 15, 2014 2:17 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:jaz se vozim vsak dan čez dan brez luči v kombiju.

zakaj? Ker če si tolko slep da me ne vidiš, stopi ven iz avta pa oddaj vozniško kjer si jo prevzel. ker potem takem nisi sposoben vozit oz. zmožen , ker je nekaj hudo narobe z tvojimi očmi.


Po tvoji logiki, če nimaš možganov, da bi ti sešteli, da če si dolžan imeti vžgane luči, da jih potem moraš imeti vžgane, ker to ni miselni proces stoletja, potem nisi za na cesto?!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a pskoda Po sep 15, 2014 2:24 pm

Iz mojega vidika je to res en blesav zakon in če že mora bit ta blesav zakon ga naj imajo vsi v EU ali pa noben ker to je lahko zelo nevarno če eni morajo meti drugi pa ni potrebno meti prižgane luči.

ps.: full hecno zgleda ko nabija sonce do amena in moraš imeti luči prižgane :roll:
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Javijo naj se "junaki" ki ne prižigajo glavnih luči ročn

Napisal/-a uros11 Po sep 15, 2014 2:37 pm

pskoda je napisal/-a:ps.: full hecno zgleda ko nabija sonce do amena in moraš imeti luči prižgane :roll:
Jup, včasih od avta vidiš samo vžgane luči, avta pa ne. Kar hecno.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov