Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MMGOKA6574
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe dec 06, 2013 8:01 am

Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a MMGOKA6574 So sep 20, 2014 9:53 pm

V bistvu gre zato,da se je naenkrat na pedalu pojavilo nekakšno rahlo vibriranje in sedaj se sliši,ko stisneš pedal sklopke,kot nekakšno šobanje.Ne vem ali gre zato,da potisni ležaj ne deluje več vredu ali je stvar v čem drugem?!
Namreč sklopka sama ne drsi in menjalnik ročka še vedno tekoče prestavlja brez zatikanja.

Vozilo gre za Peugeot 307 2,0.diesel 90.KM z 333.000.km,ki od 306.000.km vozi po regionalnih cestah in večina mestne vožnje je opravljene z razdaljami manj od 60.km na dan redko kdaj več avtocestnih kilometrov je zelo malo sedaj narejenih enako,kot daljših relacij.Nekoč je vozilo vozilo samo avtocesta in to po 200.km dnevno.

Ker sam nimam znanja o motorih in sem praktično laik na tem področju me zanima kakšno mnenje ali izkušnja nekoga,ki je imel že morda podobno situacijo.Tudi kakšen uporaben nasvet preden gre vozilo k mehaniku in na servis.
Malo sem namreč pobrskal po internetu in prebral nekaj izkušenj uporabnikov in zato bi bilo dobrodošlo tudi kakšno mnenje z strani uporabnikov tukaj.Predvsem me zanima ali je potrebno zamenjati vse skupaj recimo
- potisni ležaj,
-vztrajnik
-sklopko(v celoti kar ta zajema v kompletu - ponekod ima set vse tole skupaj za 400.euro)

P.S. Malo sem najprej pobrskal po internetu,da dobim malo vpogled v cene teh delov(sklopka,potisni ležaj vztrajnik) preden obiščem mehanične delavnice in pooblaščeni servis in najdem najbolj ugodno zamenjavo omenjenih delov v eurih.
Še nekaj me zanima ali je razlika med neoriginalnimi deli in neoriginalnimi deli samo v ceni ali tudi v sami kvaliteti rezervnega oziroma nadomestnega dela in kateri neoriginalni nadomestni deli so preverjeno dobre kvalitete - izkušnje uporabnikov.

Lp, Matjaž








Lp, M.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a mtl Ne sep 21, 2014 5:43 pm

Če boš menjal, menjaj komplet. Nekaj na temo kvalitete rezervnih delov imaš tukaj spisano (vključno s zanimivim slikovnim gradivom :shock: ):
http://www.mtl.si/sl/blog/item/113-nakup-poceni-neoriginalnih-nadomestnih-delov-%E2%80%93-ali-ste-dovolj-bogati,-da-bi-kupovali-poceni.html
Garniture sklopk: SACHS, LUK, Valeo. Z nobeno od teh ne bi smel falit.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a Carmack Ne sep 21, 2014 6:36 pm

o, la.

enak problem sem imel na enakem avtu kot ti (letnik '03, 220 kkm) pred dobrimi tremi tedni. Ko sem stisnil pedal sklopke, je recimo zadnjih par cm poknilo in se je čutilo kot da gre pedal v prazno, zadnje dni je pa še pedal vibriral. Sklopka je normalno delala, če sem malo bolj pod gasom speljal malo potreslo, kot da bi bila lamela pri koncu ampak nič strašnega.
No, ko je pa počilo je pa počilo. Potisni ležaj je bil fuč, in je prebil vzmet, praktično je šel kar skozi. Malo me je bilo strah glede vztrajnika, ker je v primeru menjave dvomasnega vztrajnika ena nekako trikratna sami garnituri sklopke. No, hvala bogu je vztrajnik običajni enomasni, menjal sem pa garnituro sklopke proizvajalca Luk (enaka sklopka je bila vgrajena), materijal je stal 160€, delo pa še 100 (5 ur dela).

Obvezno pa menjaj vse, po toliko kilometrih je verjetno že vse bolj zmatrano.

Toliko od mene, če še kaj rabiš pa povej.

lp,
 
MMGOKA6574
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe dec 06, 2013 8:01 am

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a MMGOKA6574 To sep 23, 2014 12:03 am

Carmack - Hvala lepa za opis tvoje izkušnje.
Če bom potreboval še kakšen nasvet ti bom napisal.

Danes sem avto odpeljal k mehaniku in ga pustil tam - na srečo imajo tile motorji z 90.Km enomastnmi vztrajnik ne dvomastnega tega imajo tile z več KM od 110.KM naprej vsaj po besedah mehanika sodeč...

Mehanik me je opozoril,da če bi se še nekaj časa vozil bi se prej,ko slej zgodilo,da bi potisni ležaj zablokiral in bi lahko bojda prišlo tudi do udarca v sam menjalnik in tudi do poškodbe le tega in tudi cviliti je že začel ta potisni ležaj in nisem želel več tvegati saj bo že tole stalo 450.euro(material 250.euro + delo 200.euro)
Zamenjano bo pa sklopka,potisni ležaj,vodilo ležaja nekakšen nastavek še nek semering in olje v menjalniku.
Deli verjetno ne bodo originalni a upam,da vsaj dobri saj je ta mehanična delavnica nekoč bila pooblaščena Peugeot servisna delavnica.

Kaj več o tem bom lahko povedal,ko bo avto končan in ga bom prevzel ali je bil zamenjan tudi vztrajnik ali ne?!

Lp, Matjaž

P.S. Sem pa videl,ko sem gledal po internetu,da pridejo LUK-ovi seti - sklopka,potisni ležaj in vztrajnik 400.euro...
 
MMGOKA6574
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe dec 06, 2013 8:01 am

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a MMGOKA6574 To sep 23, 2014 12:15 am

MTL - ne vem od katerega proizvajalca sklopko in potisni ležaj bo mehanik nabavil - vem le,koliko bo tole stalo(material z oljem v menjalniku in nekakšnim vodilom za potisni ležaj in še nekim semeringom 250.euro in delo 200.euro.V ceni naj bi bil vštet tudi že popust.
Upam,da bo nabavil solidno sklopko in potisni ležaj - znamka pa bom vedel več,ko bom prevzel avto.
Rečeno je bilo tudi tole,da vztrajnik ne bo potrebno zamenjati,ker je enomasten upam,da res.
Za primerjavo bom navedel tudi cene od pooblaščenega Peugeot servisa v naslednjem sporočilu.

P.S. HVALA LEPA za prilogo v povezavi glede nakupa neorginalnih poceni delov - priznam,da je jo bilo poučno prebrati in je te stvari dobro vzeti na znanje še posebej,če pomislim,da avto sedaj vozi 95% mestne vožnje in upam,da nova sklopka zdrži vsaj polovico prejšnje 150-170.000.km.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a mtl To sep 23, 2014 5:50 am

Pozanimaj se, katera sklopka bo noter, da ne bo kakšen šrot. Če kupiš kvalitetno, potem ni skrbi, da bo delala isto kot originalna. Glede na to, da bo delo polovico cene velja logika karoserijskih delov. Vem, da boli sedaj skeširat 450 EUR in je recimo 50 EUR več že potem 500 EUR, ampak to je recimo dobrih 10% več. Si pripravljen, čez eno ali dve leti imeti isti strošek za privarčevanih 10%? Sam osebno ne. Zato preveri, kaj ti bodo dali noter. Če rabiš kontakt od nekoga, ki zrihta dosti ugodno kvalitetne dele, mi sporoči. Čeprav je verjetno že prepozno, saj je avto v delu.

Za cene si malo poglej še tole, če še nisi: http://www.herkules.si/index.php?ukey=search&searchstring=sklopka+2.0+HDI
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a hippo To sep 23, 2014 7:05 am

Ma sklopka za tegale pežoja je manj kot 140 eurov in to Sachs, ne vem od kod take astronomske cene...
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a mtl To sep 23, 2014 12:41 pm

Evo, me ni treba kontaktirat, se je majster javil. :lol: :lol: :lol:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
MMGOKA6574
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe dec 06, 2013 8:01 am

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a MMGOKA6574 Sr okt 01, 2014 12:10 am

MTL - Hvala Lepa za link in tvoje sporočilo.

Avto je seveda bil že v delavnici,ko si ti napisal tvoje sporočilo in sedaj že od petka 26.09. že lepo vozi z novo sklopko in upam,da tale sklopka zdrži vsaj 150.000.km in če bo bo tako OK a čigava oziroma katerega proizvajalca je tokrat noter zmontirana ne vem,ker je avto bil v nekdanji Peugeot delavnici sedaj mehanična delavnica upam,da je kvalitetna noter a vem pa sigurno ne ali je ali ne?!To bo pokazal čas saj vozilo je voženo še vedno in enako v prihodnje bo 95.% mestne in primestne vožnje.

Prvi kilometri z novo sklopko so stekli odlično in vredu in tudi pedal je sedaj proti prej precej bolj mehak pri stiskanju v primerjavi z prej a to me ni motilo niti prej je pa vsekakor pozitivna sprememba.

Popravilo je pa stalo toliko :
- tesnilo leve polosi........................13,82.euro
- tesnilo desne polosi......................14,54.euro
- set sklopke...............................177,71.euro
- vodilo potisnega ležaja..................17,56.euro
- menjava delo (5.ur).....................250,00.euro
- olje menjalnika 2.litra...................17,90.euro
________________________________________________________________________________________________
SKUPAJ 491,53.euro minus 10% popusta => 442,37.euro.
To je popust,ki ga je mojster šef delavnice dal na gotovinsko plačilo seveda na kartico recimo Mastercard ga verjetno ne bi dal.
Če za primerjavo pogledamo zneske predračuna pooblaščenega Peugeot servisa(v naslednjem sporočilu) dveh Peugeot pooblaščenih servisov v Mariboru potem ostaja vprašanje,kar je recimo ugodneje in tudi z vidika originalni deli in popusti in vse tole skupaj - presodite sami - vem,da pri meni bo tole vplivalo tudi glede bodočih popravil na avtu.
_________________________________________________________________________________________________

Zato bom tudi razmislil glede zadnjih dveh vzeti,ker je ena že počena in ju bo treba v kratkem zamenjati - kje ju zamenjati tukaj,kjer bi tole stalo skupaj z materialom in delom 140-150.euro ali kje drugje recimo pooblaščeni Peugeot Servisu.

V Adelu imajo vzeti 38.euro/kom - made in germany a ta mehanik bi dal takšne za 60.euro + delo 1.ura in bi ta znesek ven prišel,katerega sem v zgornjem odstavku navedel.

_________________________________________________________________________________________________

Lp, Matjaž
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a mtl Sr okt 01, 2014 6:07 am

No, samo da je zrihtano.
Sicer pa moj komentar. 50 EUR na uro dela je zelo huda cifra. To še pooblaščenci nimajo za mehanične storitve, če se prav spomnim.

Še glede vzmeti: preveri znamko. Za vzmeti ne poznam, ampak pri amortizerjih dobiš na Ebayu tudi kar nekaj made in germany, ampak po izkušnjah se zadeva ne obnese dolgoročno, če imaš pa ''srečo'' pa tudi kratkoročno ne. Sam sem potem raje vzel skoraj še enkrat dražje Sachs, pa mi tudi sekunde ni žal.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a hippo Sr okt 01, 2014 1:32 pm

@MMGOKA6574: brez zamere, ampak take stranke imajo mehaniki najraje, olupijo in pojejo jih ko banane.
50 eur uro dela nima niti pooblaščeni Audi servis. :bonk
Adel ima fedre podjetja CS, katere je bolje da jih sploh ne montiraš, ker bodo hitro šli dol. Včasih so teli CS fedri malo previsoki, včasih so prenizki, včasih dobiš v eni škatli krajšega kot v drugi škatli, pa sta isti škatli z isto kataloško, včasih sploh ne dobiš tapravih v škatli... :lol: :bonk
Če že daješ gor druge fedre potem je prva izbira Lesjöfors (švedski, delajo ponavadi OE fedre) ali pa Sachs. Ne vem če ima smisel pisat cene, ker če pustiš izbiro mehaniku ti bo dal gor kar mu pač pade pod roke z največjo maržo.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a čare Sr okt 01, 2014 6:54 pm

Mater vola tale mehanik mora bit pa bogat.50€ ura??? Kaj je mal usekan??V bistvu on niti ne tok kot stranke ki toliko plačujejo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a pskoda Sr okt 01, 2014 6:59 pm

:shock: 50eur ura :shock: saj človek ne ve ali bi se smejal ali jokal
Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a čare Sr okt 01, 2014 7:17 pm

Pretepel mehanika!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a hippo Sr okt 01, 2014 7:56 pm

čare je napisal/-a:Pretepel mehanika!

:lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a emozul Sr okt 01, 2014 8:24 pm

No jaz sem pa prejšnič piz...., da so pri oplu zlatarji, ker so mi zaračunal 40E/uro (seveda pri pooblaščencu).
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a ojnica Sr okt 01, 2014 11:18 pm

40 evrov sem dal mehaniku, ki mi je na ibizi 2001 menjal komplet sklopko + žico.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a mtl To okt 07, 2014 3:46 am

hippo je napisal/-a:@MMGOKA6574: brez zamere, ampak take stranke imajo mehaniki najraje, olupijo in pojejo jih ko banane.

Po moje ni potrebe po takšnem odnosu.
Mi je kar jasno, kaj se je zgodilo. Avto je crknil, se je privlekel do tega mehanika in je ta izkoristil priliko za nateg. Vleka drugam bi bila spet strošek, po možnosti je to edini avto, ki se ga nujno potrebuje. Pač plačaš in se naučiš sledeče:
- splača se redno servisirat avtomobil in včasih tudi kaj preventivno menjat, ko še ni tik pred odpovedjo
- pred ''nakupom'' storitve se preveri za okvirno ceno na vsaj dveh mestih
- k temu mehaniku ne bi šel nikoli več
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a TrijoAdijo To okt 07, 2014 6:20 am

Očitno so fušarji navil cene....Vem za enega, ki je stranki računal 50€ za menjavo senzorja odmične gredi in menjavo senzorja glavne gredi (samo delo). Končni račun z materialom vred pa 250€ (oba senzorja sta bila sicer original)...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sklopka,ki se že sliši,ko stisneš pedal...

Napisal/-a hippo To okt 07, 2014 7:22 am

mtl je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:@MMGOKA6574: brez zamere, ampak take stranke imajo mehaniki najraje, olupijo in pojejo jih ko banane.

Po moje ni potrebe po takšnem odnosu.

Težko bolj olepšam resnico. Ni bilo napisano sarkastično. Ne razumem ljudi, ko se vsaj malo ne pozanimajo okoli glede cen. Pa saj denar ne raste na drevesu.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 83 gostov