Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Izkušnje s spletno prodajalno avtodelionline.si?

Napisal/-a bluedot Po jan 18, 2016 2:30 pm

Evo, pa sem sam uspel najti odgovor. ;)

Po nekem čudnem naključju sem med preverjanjem njihove nemške strani prišel spet na slovensko stran, vendar ne na avtodelionline.si, temveč na rezervniavtodeli24.si. Obe strani sta od istega lastnika, ki pa je lociran v Nemčiji. Slednja stran je bistveno bolj dodelana in sem se kar odločil za nakup z bančnim nakazilom. Njihov support me je takoj kontaktiral (v ANG jeziku) in prosil za elektronsko potrdilo o nakazilu, da lahko takoj odpremijo naročeno (nakazilo iz SLO v DE baje traja do 3 dni).

V glavnem, zaenkrat dobra izkušnja.
 
gk27
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po jun 29, 2009 8:48 am
Kraj: Dežela hmelja

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a gk27 Pe feb 05, 2016 2:46 am

Naročil pri njih mislim da trikrat. Kakih 400 eur sem zapravil
Sprva zelo navdušen, kasneje malo manj.

Najbolj hitri niso. Če danes dopoldne plačam s paypalom, pričakujem, da bo roba šla danes ali vsaj jutri od njih. Vsaj kadar naročim kar je na zalogi.
Tako pa traja običajno kake tri dni, preden dobiš mail z dobro novico, da je bil paket ravnokar zapakiran.
Jaz pa avto razdren, pri nas čas dobave 2-3 dni, torej si mislim isti k, če naročim iz nemčije, v treh dneh bo pošta tu, pa velik cenej je.

V enem primeru so rabili zopet 2-3 dni, da so mi javili, da naročenega artikla ni na zalogi.
Potem sem vzel nekaj drugega in je par eurov ostalo v dobrem. So obljubili bon, da bom naslednjič koristil, pa ni bilo nič od tega.
Nisem pa nevemkoliko mailov pisal, ker se mi preprosto ne da igrat pingponga z maili.

Sem naročil ugoden kolesni ležaj za patrola, tako za rezervo, če se na potovanju kaj zgodi.
Prišel ni pravi, verjetno je od prejšnjega modela.
Sem naročil pakne ročne za 80ko landcruserko. Prišle napačne.
Torej pri bolj eksotičnih avtih jih katalogi očitno jebejo, glede na to, da ima mamut podobne izkušnje, pa predvidevam, da je tudi za terence naročeval.

Za citroena sem vedno vse prav dobil, ampak sem artikle iskal po kataloški.

btw, od 23.11. do danes sem dobil 9 mailov z reklamo.

V bistvu podobne izkušnje, kot pri Siluxu.
 
salko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne jun 24, 2007 6:25 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a salko To feb 09, 2016 6:41 pm

Tudi sam se zanimam za nakup določenih rezervnih delov in sem naletel na to trgovino http://www.rezervniavtodeli24.si, sem si zmetal vse želene artikle v koš kakšen teden dni nazaj na dan, ko so imeli kao -5% na vse do pol noči, ampak takrat še nisem zaključil nakupa. Danes spet pogledam v koš in vidim, da imajo danes do pol noči -10% na vse artikle, se že veselim, nakar le malo bolj podrobno pogledam in ugotovim, da ti lisjaki dvignejo osnovno ceno artikla in tako teh -10% le ni tako velikodušnih, kot sprva zgleda ... tako da tile njihovi časovno omejeni dodatni popusti so bolj marketinška nategancija, kot kaj drugega ...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a čare To feb 09, 2016 6:57 pm

Ampak še vedno ceneje kot pri nas,če nimaš popusta a ne?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a DePalmo To feb 09, 2016 10:24 pm

Oba imata prav ;) Sem tudi sam že opazil da so njihovi -5/-10% popusta na dvignjeno original ceno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a pskoda Sr feb 10, 2016 8:45 am

To pa zato, ker so ljudje fuknjeni na te popuste in prodajalci se morajo prilagodit kupcu, če hočejo kaj prodati.
Meni gredo že zelo na živce sploh ko rečejo cena je taka in na to dam še nevem 10, 15, ... procent popusta. Boli mene kur_c koliko procent daš popusta mene samo zanima končna cena in nič drugega.

Drugače se pa skoraj povsod dogaja, da v času popustov zvišajo osnovno ceno in nato dajo popust.
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a emozul Sr feb 10, 2016 9:14 am

Čeprav je to kršitev, bi mogli enkrat to prijavt!
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a motom Po feb 29, 2016 10:36 pm

Sem danes prejel njihov izdelek in mi ne odgovarja in ga zato želim vrniti. Na njihovi strani lepo piše, da ga lahko vrneš brez razloga in da povrnejo tudi stroške pošiljanja. Zdaj sem prejel tole:

Dear Customer,
You have reported us that a part you have purchased from our company didn't fit your vehicle and you would have liked to return it. Therefore, in order to be able to take back the part you would like to return, we have to know with accuracy if you didn't try to mount the part and if it doesn't have any traces of mounting inasmuch as we do not issue the refunds for the installed parts.
Best Regards,
Max Schnorbach

Partio GmbH & Co. KG
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a DePalmo Po feb 29, 2016 10:52 pm

In kaj tle ni jasno? A če boš pa pri nas kaj naročil preko spleta, probal zmontirat in nebo šlo, bojo vzeli nazaj brez problema? Tudi pri nas imaš v zakonu lepo napisano da stvar lahko vrneš brez razloga če je nepoškodovana, neuporabljena in v original embalaži, drugače se zaplete. Če pa vseeno vzamejo nazaj, je pa to dobra volja prodajalca in ne zakonska obveza.

Stroške pošiljanja boš pa moral ti kriti, dvomim da jih bojo oni.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a motom To mar 01, 2016 7:59 am

Ah moja napaka. Sploh nisem videl, da je to ze drugo sporocilo, ki mi je jasno.
No prvo je bilo pa toleDear Customer,

You have complained about a spare part you have purchased from our company a certain time ago.
Please explain what's the problem, on the basis of the complaint you have left on our website. Please explain the problem in writing and specify what's wrong with the product you have purchased from our company. Also, please let us know if you're about to return the part back.
We are looking forward for an answer from you regarding this complaint and issue.

Best Regards,
Max Schnorbach

Partio GmbH & Co. KG
Josef-Orlopp-Straße 55 
10365 Berlin

V glavnem gre se za to, da nisem dolzan razlagat zakaj bi vrnil.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a DePalmo To mar 01, 2016 11:05 am

Res je, nisi, je pa fino da podjetje ve kaj je bilo narobe da lahko to popravijo, sploh če kaj dajo na sebe in svojo podobo. A ti težijo ali so dobil samo eno sporočilo? Se mi je že zgodilo na eBayu da ko sem pustil kak negativen feedback da eni pošljejo eno sporočilo, en drug mi je pa na vsake dva dni težil dokler ga nisem prijavil.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a cc09 Sr mar 02, 2016 2:57 pm

motom je napisal/-a:Ah moja napaka. Sploh nisem videl, da je to ze drugo sporocilo, ki mi je jasno.
No prvo je bilo pa toleDear Customer,

You have complained about a spare part you have purchased from our company a certain time ago.
Please explain what's the problem, on the basis of the complaint you have left on our website. Please explain the problem in writing and specify what's wrong with the product you have purchased from our company. Also, please let us know if you're about to return the part back.
We are looking forward for an answer from you regarding this complaint and issue.

Best Regards,
Max Schnorbach

Partio GmbH & Co. KG
Josef-Orlopp-Straße 55 
10365 Berlin

V glavnem gre se za to, da nisem dolzan razlagat zakaj bi vrnil.

Lahko jim ga pošlješ po pošti na svoje stroške in ti bojo vrnili ali pa ne denar, odvisno v kakem stanju jim boš stvar poslal nazaj. Lahko jim pa napišeš zakaj vračaš, in ti bojo takoj povedali, ali ti bojo vrnili denar ali ne, in ti morda prišparali poštnino.
Delajo ti uslugo, ti si pa Slovenc.
 
Uporabniški avatar
montana5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So jul 11, 2009 7:27 pm
Kraj: Kranj

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a montana5 Pe apr 01, 2016 3:04 pm

Naročil tudi jaz za mojo mazdo komplet sklopke valeo ki ni pasal je bila prevelika a po njihovi katakoški paše na moj avto. Moral naročiti tu sachs ker se mi je mudilo in je bila samo ta na zalogi. Potem sem naročil prednje diske ki so bili ok, ter zavorne ploščice ki so tudi bile ok ,samo mi niso poslali iste firme od (ate) ampak neke no name nemške.
Ne vem ali ste tudi vi morali plačati zraven 50 evrov za poroštvo/predujem na koncu postopka preko paypala?
Tako da sem namesto 216 eur na koncu plačal 266 eur in sem mislil da se ta denar dobi nazaj, da je to kot neko zagotovilo da bodo dobili denar.
Za japonce nimajo delov poštimanih kot bi morali, za evropske avtomobile pa dobiš vse da paše na avto.
Sklopka mi je sedaj ostala in jo prodajam ker jo ne morem vrniti ker se vidi da sem jo hotel vgraditi. Lp
>> AMG power <<
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a Picolo Pe apr 01, 2016 8:32 pm

Glede Valeo sklopke so očitno na strani zamešali kataloško, kar sem že sam enkrat opazil za mojega korejca. Drugače imajo pa vsi kvalitetnejši oz. bolj znani proizvajalci avtodelov vključno z Valeom na spletu kataloge, kjer se da enostavno preverit kataloške za iskani avto. Jaz vedno preverim, čeprav piše na strani, da paše za moj avto, še posebej smiselno je to pri malo dražjih delih kot so npr. sklopke.
Glede ploščic...če se je naročilo ATE zavorne ploščice bi morale priti ATE, ne neke noname...v nasprotnem primeru bi jaz zahteval delno povračilo oz. zamenjavo na njihove stroške. Meni so brez problema vrnali v istem dnevu na TRR, ko nečesa ni blo za dobavit, plačal sem pa vnaprej preko paypala. 50€ poroštva imajo pri boljših znamkah sklopk in pa pri nekaterih drugih delih, ki se obnavljajo. Vrne pa se le v primeru, da se pošlje nazaj star iztrošen del. Kdo v tem primeru krije poštnino pa ne vem.
 
PinkPanther
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 27, 2015 7:14 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a PinkPanther Če maj 25, 2017 9:01 pm

Pozdravljeni, naročil sem rezervni del za avto - ročke za brisalce, ker niso bili ok sem jih poslal nazaj - da ne bo pomote trgovina je v nemčiji v Berlinu in če pošlješ nazaj plačaš stroške sam. Do danes nisem dobil nazaj denarja ne drugih brisalcev. Na zadevo sem jih večjrat opozoril, vendar ker je zadeva bila malo denarja na koncu odnehaš, kar pa po moji oceni oni to tudi pričakujejo.

NE NAROČAJTE PRI NJIH, ZA MENE SO NAVADNI PREVARANTI!
LP
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a vipe5s Pe maj 26, 2017 8:45 am

Praviš, da si jih večkrat opozoril, kaj pa je bil odgovor?
Tega nisi omenil.
 
PinkPanther
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 27, 2015 7:14 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a PinkPanther To jun 13, 2017 9:55 am

Njihov odgovor je bil, da so ročke za brisalce poslali v preverko ali resnično niso ok, potem da še zmeraj čakajo na odgovor, nazadnje pa sploh odgovora nisem več dobil. Torej....zame so navadni prevaranti, še iz kitajske dobiš drugo robo, če prej ni bila ok. Nikoli več....naj mehanik kupi oziroma pove kje, kaj in kako....dam nekaj eurov več pa mirno spim.
Moje mnenje pač.....na leto naredim cca 40k km in bolje dat dober material v avto kot pa da ostanem kje na cesti....
Lp
 
tiskarna
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So nov 18, 2017 12:32 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a tiskarna So nov 18, 2017 12:36 pm

Moja izkušnja: rok dobave cca 8 dni. Ko sem robo dal v original zapakiranih škatlah mehaniku 2 dni kasneje, je ta pri montaži opazil razpoko na pokrovu enega od delov. To smo slikali in reklamirali, reklamacija je bila zavrnjena, češ da bi morali slikati takoj ko smo dobili (kako, če ni bilo odprto). Amortizer prtljažnika je zelo slabe kakovosti - komaj zadrži vrata navzgor - premalo upora.
Na reklamacijo odgovorijo v angleščini, kljub temu, da naj bi bila stran "slovenska".
Moja izkušnja z njimi je torej zelo slaba, obstajajo tudi drugi podobni ponudniki.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a Ivan36 Ne nov 19, 2017 6:32 pm

Jaz naročim dele na Adel.si trgovina ali pa Silux.si in vedno plačam v gotovini v trgovini Adela ali po povzetju Silux! Moraš pa biti 100% prepričan, da naročiš pravilne dele. Glede teleskopov za zadnja vrata do sedaj so zelo vredu jih priporočam od Polcar uvoznik Silux za Slovenijo!!! Za PT Cruiserja so bili 11€ po kosu original 40€ + leta 1, potem za Octavio 11€ po kosu tudi korita prtljage imajo na Silux odlična.Tudi razne rešetke za odbijače imajo dobre in ugodne spet Polcar izdelki. 8) Preveč okol lajnate namesto, da bi domače trgovce podpirali! :roll:
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a nejc1 Ne nov 19, 2017 6:53 pm

Uf kako zanimivo, da imajo samo novi uporabniki slabe izkušnje :lol: :lol: :lol: Jaz sem naročal že kar nekajkrat in zaenkrat je vedno vse štimalo in ko bo kaj večjega za kupit bom spet vzel tukaj če bo prava cena...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov