Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a P307BlueLION Sr jul 29, 2015 9:06 pm

Pozdravljeni,

Kot predvidevam,da mnogi izmed vas tudi uporabljam pametni telefon in ko je pred nekaj časa nazaj prišla v ponudbo aplikacija
DRAJV - za nekakšen prikaz kako vesten je voznik pri upoštevanju cestno-prometnih predpisov sem rekel zakaj pa ne - pa preizkusim tole zadevo kako in kaj se obnese?!

Ponudnik TRIGLAV zavarovalnica je ponudila celo nekakšen popust pri avto-zavarovanju na osnovi nekakšne kode a šele po 300.prevoženih kilometrov...A kljub temu,da imam že prevoženih 325.km(nisem vedno vozil na aktivni aplikacija a kdaj vmes)še vedno kljub zadoščenim pogojem kode ne morem dobiti?! - Ima kdo tukaj podobne izkušnje?

Pravtako me zanima ali je kdo tukaj tudi aktiviral tole zadevo in se malo zapeljal z aktivno tole aplikacijo,katera zelo strogo nadzira vožnjo še posebej prekoračitve hitrosti in zbrati recimo 98.% točk posamezne vožnje je že prava umetnost ali vožnja podobna vožnji v šoli vožnje...

Moja statistika po 20.vožnjah,katere so bile vse daljše od 3.km(takšen je pogoj najmanj 3.km prevožene poti) je naslednja :

85% od 100.% - popolne varne vožnje in za 325.km prevožene poti sem potreboval 07:20.h / prekoračitve hitrosti so znašale 44.min(prekoračitev je bila presežena za 11.% / od tega je prosti tek 18.min

povprečna hitrost 44-km/h in maximalna hitrost 130.km/h + saj na avtocesti nad tole hitrostjo ne meri več le doda se +
kajti del poti na avtocesti je bilo cca 180.km/h odpeljane.

Največja pomanjkljivost je pa tale,da sama aplikacija ne omogoča,da bi lahko videl podatek :
- katere so te manjše pomanjkljivosti do popolne vožnje?!

Pogoji za pridobitev :
- kljub potrebnima dvema pogojema
1. vožnje daljše od 3.km - opravljen
2. potrebno število km - doseženo
3. vaše točke 94.% ali 85/90.točk - tale pa očitno še ni dosežen ali potrebujem še dodatnih 5.točk ali pa še dodatnih 6.% do 100.% - tega še ne vem - zato tukaj vprašanje za nekoga,ki je to morda dosegel ali ima vse tri pogoje izpolnjene ta bo vedel povedati kako in kaj glede tega.

Prav tako me zanima vaše mnenje o sami aplikaciji in kako se vam zadeva zdi ?! Če samo pomislim,da bi avto prihodnosti imel program po katerem ne bi smel ali mogel peljati tam,ko je omejitev 50.km/h več,kot toliko pa čeprav bi bila dolga ravnina in prazna cesta upam,da tako strogega sistema avtomobili še vsaj nekaj časa ne bodo imeli aktivnega in bo še naprej ostajal radarski tempomat,omejevalnik hitrosti in tempomat - a tole je moje mnenje kaj pa vaše?!

Lp, G.

P.S. Želja zavarovalnic je tukaj jasna in njim bi kaj takšnega še kako šlo na roke in najlažje je reči vse za varnost in posredno vse za čimjvečji dobiček čigav se dobro ve a ne?!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a pleomax Sr jul 29, 2015 9:40 pm

To aplikacijo sem si potrgnil dol,ker me je zanimalo kako deluje ampak me je minilo,ko mi je napisalo,koliko % ni vredu bilo vožnje,a nikjer točno katere so te napake,tako da se mi je zdela brezveze in gre dol iz mojega telefona.
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a P307BlueLION Sr jul 29, 2015 10:19 pm

P.S. Tudi na mojem telefonu tale zadeva ne bo več dolgo gor in gre v kratkem dol saj ima žal še tole veliko pomanjklivost in če
ne veš kaj je tisto,kar ti manjka oziroma kaj izboljšati do njihove tako imenovane popolne vožnje je pač poiskus bil več,kot
dovolj in voziti po njej na odprtih praznih cestah strogo po omejitvi ni niti malo prijetno - razen,če si kdo želi zapolniti
odvečen čas na tak način a ne verjamem,da mu bo tole v veselje in še manj motivacije do vožnje prej ODPOR.

Lp, G.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a lisko So avg 01, 2015 11:32 pm

Za winhphone ne obstaja...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a P307BlueLION Ne avg 02, 2015 10:01 pm

P.S. Če res ne obstaja za windows phone ali nokia phone žal ne vem?! Sam imam samsung note4 in za androide deluje in verjetno,
koliko mi je znano tudi na iphon-ih.
 
ZavarovalnicaTriglav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe avg 07, 2015 7:49 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a ZavarovalnicaTriglav Pe avg 07, 2015 7:58 am

P307BlueLION je napisal/-a:Pozdravljeni,

Kot predvidevam,da mnogi izmed vas tudi uporabljam pametni telefon in ko je pred nekaj časa nazaj prišla v ponudbo aplikacija
DRAJV - za nekakšen prikaz kako vesten je voznik pri upoštevanju cestno-prometnih predpisov sem rekel zakaj pa ne - pa preizkusim tole zadevo kako in kaj se obnese?!

Ponudnik TRIGLAV zavarovalnica je ponudila celo nekakšen popust pri avto-zavarovanju na osnovi nekakšne kode a šele po 300.prevoženih kilometrov...A kljub temu,da imam že prevoženih 325.km(nisem vedno vozil na aktivni aplikacija a kdaj vmes)še vedno kljub zadoščenim pogojem kode ne morem dobiti?! - Ima kdo tukaj podobne izkušnje?

Pravtako me zanima ali je kdo tukaj tudi aktiviral tole zadevo in se malo zapeljal z aktivno tole aplikacijo,katera zelo strogo nadzira vožnjo še posebej prekoračitve hitrosti in zbrati recimo 98.% točk posamezne vožnje je že prava umetnost ali vožnja podobna vožnji v šoli vožnje...

Moja statistika po 20.vožnjah,katere so bile vse daljše od 3.km(takšen je pogoj najmanj 3.km prevožene poti) je naslednja :

85% od 100.% - popolne varne vožnje in za 325.km prevožene poti sem potreboval 07:20.h / prekoračitve hitrosti so znašale 44.min(prekoračitev je bila presežena za 11.% / od tega je prosti tek 18.min

povprečna hitrost 44-km/h in maximalna hitrost 130.km/h + saj na avtocesti nad tole hitrostjo ne meri več le doda se +
kajti del poti na avtocesti je bilo cca 180.km/h odpeljane.

Največja pomanjkljivost je pa tale,da sama aplikacija ne omogoča,da bi lahko videl podatek :
- katere so te manjše pomanjkljivosti do popolne vožnje?!

Pogoji za pridobitev :
- kljub potrebnima dvema pogojema
1. vožnje daljše od 3.km - opravljen
2. potrebno število km - doseženo
3. vaše točke 94.% ali 85/90.točk - tale pa očitno še ni dosežen ali potrebujem še dodatnih 5.točk ali pa še dodatnih 6.% do 100.% - tega še ne vem - zato tukaj vprašanje za nekoga,ki je to morda dosegel ali ima vse tri pogoje izpolnjene ta bo vedel povedati kako in kaj glede tega.

Prav tako me zanima vaše mnenje o sami aplikaciji in kako se vam zadeva zdi ?! Če samo pomislim,da bi avto prihodnosti imel program po katerem ne bi smel ali mogel peljati tam,ko je omejitev 50.km/h več,kot toliko pa čeprav bi bila dolga ravnina in prazna cesta upam,da tako strogega sistema avtomobili še vsaj nekaj časa ne bodo imeli aktivnega in bo še naprej ostajal radarski tempomat,omejevalnik hitrosti in tempomat - a tole je moje mnenje kaj pa vaše?!

Lp, G.

P.S. Želja zavarovalnic je tukaj jasna in njim bi kaj takšnega še kako šlo na roke in najlažje je reči vse za varnost in posredno vse za čimjvečji dobiček čigav se dobro ve a ne?!



Pozdravljeni,

podrobno smo prebrali vaš zapis in vam v nadaljevanju podajamo nekaj pojasnil:

- Pogoj, da lahko zahtevate kodo za popust, je, da prevozite najmanj 300 km s povprečno oceno najmanj 90 točk. Kot navajate, ste z aplikacijo sicer zabeležili več kot 300 kilometrov voženj, vendar je vaš povprečni doseženi rezultat na tej razdalji pod 90 točk (natančneje 85 točk). To pomeni, da morate za dosego cilja zabeležiti še nekaj voženj z dobro oceno, da boste skupno oceno popravili.

- Če v meniju »Moje vožnje« kliknete na izbrano opravljeno vožnjo, imate možnost vpogleda v zemljevid opravljene vožnje, kjer so prikazane tudi točke z opozorili, kjer ste med vožnjo dosegali prekomerne sile ob pospeševanju, zaviranju ali vožnji v ovinek.

- Prikazovanje hitrosti nad 130 km/h ni omogočeno, saj ne želimo s tem kakorkoli spodbujati tekmovanja v doseganju najvišje hitrosti, kar bi bilo v nasprotju z glavnim namenom aplikacije - spodbujanjem varnejše vožnje.

Lep pozdrav,
Zavarovalnica Triglav
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a P307BlueLION So avg 22, 2015 2:31 am

ZavarovalnicaTriglav je napisal/-a:
P307BlueLION je napisal/-a:Pozdravljeni,

Kot predvidevam,da mnogi izmed vas tudi uporabljam pametni telefon in ko je pred nekaj časa nazaj prišla v ponudbo aplikacija
DRAJV - za nekakšen prikaz kako vesten je voznik pri upoštevanju cestno-prometnih predpisov sem rekel zakaj pa ne - pa preizkusim tole zadevo kako in kaj se obnese?!

Ponudnik TRIGLAV zavarovalnica je ponudila celo nekakšen popust pri avto-zavarovanju na osnovi nekakšne kode a šele po 300.prevoženih kilometrov...A kljub temu,da imam že prevoženih 325.km(nisem vedno vozil na aktivni aplikacija a kdaj vmes)še vedno kljub zadoščenim pogojem kode ne morem dobiti?! - Ima kdo tukaj podobne izkušnje?

Pravtako me zanima ali je kdo tukaj tudi aktiviral tole zadevo in se malo zapeljal z aktivno tole aplikacijo,katera zelo strogo nadzira vožnjo še posebej prekoračitve hitrosti in zbrati recimo 98.% točk posamezne vožnje je že prava umetnost ali vožnja podobna vožnji v šoli vožnje...

Moja statistika po 20.vožnjah,katere so bile vse daljše od 3.km(takšen je pogoj najmanj 3.km prevožene poti) je naslednja :

85% od 100.% - popolne varne vožnje in za 325.km prevožene poti sem potreboval 07:20.h / prekoračitve hitrosti so znašale 44.min(prekoračitev je bila presežena za 11.% / od tega je prosti tek 18.min

povprečna hitrost 44-km/h in maximalna hitrost 130.km/h + saj na avtocesti nad tole hitrostjo ne meri več le doda se +
kajti del poti na avtocesti je bilo cca 180.km/h odpeljane.

Največja pomanjkljivost je pa tale,da sama aplikacija ne omogoča,da bi lahko videl podatek :
- katere so te manjše pomanjkljivosti do popolne vožnje?!

Pogoji za pridobitev :
- kljub potrebnima dvema pogojema
1. vožnje daljše od 3.km - opravljen
2. potrebno število km - doseženo
3. vaše točke 94.% ali 85/90.točk - tale pa očitno še ni dosežen ali potrebujem še dodatnih 5.točk ali pa še dodatnih 6.% do 100.% - tega še ne vem - zato tukaj vprašanje za nekoga,ki je to morda dosegel ali ima vse tri pogoje izpolnjene ta bo vedel povedati kako in kaj glede tega.

Prav tako me zanima vaše mnenje o sami aplikaciji in kako se vam zadeva zdi ?! Če samo pomislim,da bi avto prihodnosti imel program po katerem ne bi smel ali mogel peljati tam,ko je omejitev 50.km/h več,kot toliko pa čeprav bi bila dolga ravnina in prazna cesta upam,da tako strogega sistema avtomobili še vsaj nekaj časa ne bodo imeli aktivnega in bo še naprej ostajal radarski tempomat,omejevalnik hitrosti in tempomat - a tole je moje mnenje kaj pa vaše?!

Lp, G.

P.S. Želja zavarovalnic je tukaj jasna in njim bi kaj takšnega še kako šlo na roke in najlažje je reči vse za varnost in posredno vse za čimjvečji dobiček čigav se dobro ve a ne?!



Pozdravljeni,

podrobno smo prebrali vaš zapis in vam v nadaljevanju podajamo nekaj pojasnil:

- Pogoj, da lahko zahtevate kodo za popust, je, da prevozite najmanj 300 km s povprečno oceno najmanj 90 točk. Kot navajate, ste z aplikacijo sicer zabeležili več kot 300 kilometrov voženj, vendar je vaš povprečni doseženi rezultat na tej razdalji pod 90 točk (natančneje 85 točk). To pomeni, da morate za dosego cilja zabeležiti še nekaj voženj z dobro oceno, da boste skupno oceno popravili.

- Če v meniju »Moje vožnje« kliknete na izbrano opravljeno vožnjo, imate možnost vpogleda v zemljevid opravljene vožnje, kjer so prikazane tudi točke z opozorili, kjer ste med vožnjo dosegali prekomerne sile ob pospeševanju, zaviranju ali vožnji v ovinek.

- Prikazovanje hitrosti nad 130 km/h ni omogočeno, saj ne želimo s tem kakorkoli spodbujati tekmovanja v doseganju najvišje hitrosti, kar bi bilo v nasprotju z glavnim namenom aplikacije - spodbujanjem varnejše vožnje.

Lep pozdrav,
Zavarovalnica Triglav



Zavarovalnici Triglav - HVALA LEPA za dodatna pojasnila in obrazložitev. Res je manjka mi potrebnih 5.točk,katere bom pridobil z nekaj dodatnimi vožnjami,kar ne bo težava.
Pod menijem moje vožnje bom preveril in kje so te prekoraćitve oziroma pomankljivosti z prekoračitvami,vožnjo v ovinek,pospeševanji in zaviranji in če bo viden še zemljevid glede na tole,da je gps posnel celotne poti bo to odlično.
Glede hitrosti nad 130.km/h - sprejemljiv argument,ki mu ne oporekam saj verjamem,da bi v nasprotnem primeru res vzpodbujal v doseganje čimjvišjih hitrosti od 130.km/h navzgor in čimjvišje tem bolje seveda o tem ni dvoma.

Glede namena aplikacije je seveda dober in vredu in vzpodbuja v varnejšo vožnjo o tem ni dvoma a vseeno bi bilo mogoče malo več spodbude za tiste,ki se odločijo uporabiti to aplikacijo in prevoziti z njo 300 in več kilometrov ne le ti kuponu vnočeni v primeru morebitne sklenitve avtomobilskega zavarovanja.Saj veste spodbuda se da še bolje podkrepiti z nekaj simbolike v primeru določenih praktičnih nagrad,ki ne bi smele biti za tako veliko zavarovalnico težava niti problem in z malo bi se naredilo veliko.To je samo moj predlog in verjamem,da nisem edini,ki ga delim z vami,kot takšnega saj po izkušnjam z avtozavarovanji zvestoba in pripadnost posamezni zavarovalnici kljub temu,da imaš pri njej sklenjeno avtomobilsko zavarovanje in tudi,če ti uspe voziti 5 ali več let brez nezgod in škod zato nisi nič dodatno nagrajen ali stimuliran niti z kakšno malenkostjo.Enako bi tudi tukaj ta pritegnila precej uporabnikov,da bi prevozili nekajkrat po 300.km ne le enkrat in potem vprašanje,če še kaj več?! Saj veste z malo se,da narediti veliko v pravi plozitivni smeri.Odločitev je seveda na strani vas to je le moj predlog in nič več,kot to. Lepo pozdravljeni in Hvala Lepa za vaš odgovor. Še zmeraj uporabnik aplikacije drajv. Lp, G.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a .com Če feb 11, 2016 6:54 pm

Pozdravljeni!

Oprostite, da se kar tako izrazim, vendar je ta aplikacija popolna bedarija!

- pa da ne boste mislili, da mlatim prazno slamo;

Sestra, kot mlad voznik in jaz, ki sem ji posodil avto, katerega imam zavarovanega pri vas, se trudiva (ona vozi, jaz jo spremljam pri vsaki vožnji), da bi dosegla želeni popust pri zavarovanju. Kot voznik z mnogo prevoženimi kilometri in vsakodnevnimi vožnjami po vseh možnih kolovozih, hitrih cestah, AC, večinoma pa po obrobju in centru LJ menim, da imam za sabo kar nekaj izkušenj. Zato jo tudi spremljam kot sopotnik in ji dajem, vsaj mislim da, koristne napotke glede tekoče, umirjene in predvsem logične vožnje. Vsakič, ko se vsedeva v avto, zaženeva vašo aplikacijo. Nato sledi vožnja in na koncu pregledava vse parametre.

Prosim za razložitev, kako lahko pri 98% vožnji doseže 67 točk?
- brez prekoračitve hitrosti, brez zaviranj in ''ostrih ovinkov'', praktično vrhunska vožnja za mladega voznika prinese borih 67 točk, ki kazijo skupen rezultat in onemogočajo, da prilezeva čez prvo prepreko 5% popusta???!!!

Ker se itak vsa statistika snema in hrani, jo lahko tudi pokažem... Pa to ni osamljeni primer;
Mnogo je takšnih voženj, ki so dejansko zelo dobre, pa se prek aplikacije doseže le 70 ali 80%...

V čem je hec?

Pa tudi to; od Velenja do doma je po Google maps 82km; po števcu v avtu tudi približno isto... Aplikacija Drajv prešteje 67km ... Razumel bi 75, 78...
ampak 15km manj?

Prosim za odgovore!

Hvala v naprej in lep pozdrav!
-----
Gal
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
beli angel
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne jun 27, 2004 3:03 pm
Kraj: črnomelj

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a beli angel Pe feb 12, 2016 9:03 pm

Zadeva je zelo preprosta in za mirne živce ter vožnjo strogo po omejitvah.

Imam že 7% popusta, in privozil sem jih zlahkoto.
Je pa zelo občutljiva zadeva naprimer pri pospesevajnu, in zaviranju. Naglega zaviranja ne sme bit ker takoj odšteva. Tudi v ovinek se ne smeš pripeljat tako da je močna sila ker telefon takoj zazna močno vožnjo v ovinek.

Da se ampak strpno.

Lp
be cool and drift!!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a Blinder So feb 13, 2016 9:39 am

Skratka ta aplikacija proizvaja polze na cesti ki motijo ostale udelezence v prometu in motivira zadaj vozece, da poskusijo prehitevanje tudi na nepreglednih odsekih cest.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a evilfury So feb 13, 2016 9:52 am

Blinder je napisal/-a:Skratka ta aplikacija proizvaja polze na cesti ki motijo ostale udelezence v prometu in motivira zadaj vozece, da poskusijo prehitevanje tudi na nepreglednih odsekih cest.


PODPIS!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a uros11 So feb 13, 2016 11:24 am

Itak, da imamo idiote na cesti, so krivi vsi ostali, razen idiotov samih.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a evilfury So feb 13, 2016 12:37 pm

Večino ljudi vozi tam kjer je 90 tudi po 20 manj...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a DePalmo So feb 13, 2016 4:47 pm

Da se ne omenja kako hitrost pade če malce dežuje ali bog ne daj, sneži.

Osebno bi tole aplikacijo prepovedal, Triglavu pa naložil kazen zaradi povzročanja splošne nevarnosti! Lahko bi recimo uvedli popuste če imaš dobre oz. zelo dobre gume ter penale če imaš kitajske čunga lunga.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a pskoda So feb 13, 2016 6:35 pm

evilfury je napisal/-a:
Blinder je napisal/-a:Skratka ta aplikacija proizvaja polze na cesti ki motijo ostale udelezence v prometu in motivira zadaj vozece, da poskusijo prehitevanje tudi na nepreglednih odsekih cest.


PODPIS!


X3

Pa še spremljanje med vožnjo kako voziš po telefonu je zelo varno.
Osebno bi te stvari prepovedal!
Zadnjič spremenil pskoda, dne So feb 13, 2016 6:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a sašo5 So feb 13, 2016 6:36 pm

X4
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a esem So feb 13, 2016 7:05 pm

x5
Da ne x-amo več - postavite raje "vprašanje" na tej strani, ki naj bi se začelo nekako tako: "Je smisel Drajva predvsem v večji varnosti in če ja......?", nadaljevalo (na pikicah) pa npr tako: ..."koliko varnosti prinaša stalno gledanje na telefon - med vožnjo?" ali: "...koliko varnosti prinaša zmanjšanje pretočnosti na že itak zabasanih cestah v Slo?" Domišljija
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a wavemaker So feb 13, 2016 7:13 pm

Sam ga uporabljam med vožnjo po avtocesti, ker tam zelo enostavno naredim nad 90 pik. Dve vožnji, pa je bonus za tisti mesec. Po regionalnih cestah nimam živcev.

Med vožnjo nimaš kaj gledati v telefon, ker aplikacija itak ne prikazuje nobenih podatkov, dokler se vožnja ne zalkjuči.

Zelo je pomembno, da je telefon postavljen nekam kjer se ne premika in v smeri vožnje po dolžini. Če je vržen na sedež ne bom dobrega rezultata.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a blackey So feb 13, 2016 8:27 pm

To se strinjam...pri miru more bit. Tudi razni pogovori-klici zmešajo rezultat, ko telefon prestavljaš. Jst isto na avtocesti vklopim, da naredim tisto kvoto pa čao. Drugje aplikacija dejansko res ne pije vode, ker ni uporabna oz. realna.

Drugače pa ne zdej aplikacijo krivit za vse. Folk je tut brez aplikacije pa se vozi pod omejitvam...ni to merilo.

Mi je pa zanimivo kak ste se burno oglasli tisti, ki je sploh niste stestirali :)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: DRAJV - mobilna aplikacija za pametne telefone

Napisal/-a Gosic So feb 13, 2016 9:55 pm

Nikakor ne podpiram gledanja telefona med vožnjo, vendar enačiti vožnjo po predpisih ( ki jih sama aplikacija spodubja) z polži na cesti ni enako. Vožnja po predpisih, po ZAKONSKO dovoljenih omejitvah ni enako polžja vožnja. Ko si boste razčistili te pojme, takrat lahko skupno pripomoremo k boljši varnosti, kulturi na cesti.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov