Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a DePalmo Ne okt 04, 2015 9:42 am

xxl je napisal/-a:Ne mešajmo avtonomne vožnje na izbiro in kot edino opcijo.Tukaj je poudarek na samovozeče brez volana.


Težko je to razbrat, ker naslov teme je samovozeči (brez volana, ampak se tudi to lahko razume kot opcijsko), že v prvem prispevku se govori o avtonomni vožnji.
Osebno nebi kupil avta brez volana. Če mi ga že hočejo podtaknit mi ga naj šenkajo, drugače ga nimam kaj nucat. Imel bi takšnega kot sedaj, z opcijo da sam pelje.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a matejxx Ne okt 04, 2015 9:45 am

JG2 je napisal/-a:Bom kar obema odgovoril. Najprej moram priznat sem dobil zelo simpatične predloge za alternativo samo vozečih vozil, samo to so predlogi ki so poceni tega pa jaz ne maram, nenazadnje avto pa če tudi samo vozeči je in kot tudi tak bo statusni simbol in to tukaj pri nas kot vsepovsod po svetu.


Če si ti lahko najameš limuzino s šoferjem, oziroma jo celo kupiš je to veliko večji statusni simbol kot pa samo avto. Toda kaj ko je samo sedenje poleg dolgočasno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a xxl Ne okt 04, 2015 5:59 pm

Želim povedat,da se mi zdi,da nam hočejo na vsak način uvalit avtonomna vozila,ki so pred vrati,vse ostalo pa še zdaleč ni pripravljeno.Zakonodaja,infrastruktura,miselnost,oglaševanje temelji na čisto drugih vzgibih.Kot da vsi komaj čakamo da pridejo.Zdaj vsak prizvajalec poskuša pritegnit kupca s dizajnom,voznimi karakteristikami,opremo,tehnologijo.S čem ga bodo pritegnili potem?Ostane jim samo oprema in tehnologija,ostalo postaja nepomembno,meni in verjamem večini,pa je pomebna prvo oblika in zmogljivosti.Kako nas mislijo prepričat v nasprotno?Mene bodo težko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a cc09 Po okt 05, 2015 3:14 pm

Tega ne bo še lep čas, ampak ko bo čas za to, te ne bo rabil nihče nič prepričevat. Po javnih cestah bo prepovedano samostojno vozit, pika.
Verjetno pa bo vmes še neko dolgo prehodno obdobje. Ker verjetno je res najslabše, da imamo na cestah in ljudi in računalnike. Med seboj se eni in drugi komot zmenijo, eni z drugimi pa zelo težko.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a xxl Po okt 05, 2015 5:08 pm

Avtonomni avtomobil opravil uspešno potovanje po francoskih cestah

Predstavniki podjetja so se z njim odpeljali na svetovni kongres za inteligentne transportne sisteme ITS (Intelligent Transport Systems), ki te dni poteka v Bordeauxu. Prototipni avtomobil je vseh 580 kilometrov poti po javnih cestah prevozil povsem samostojno brez posredovanja voznika, ki je za vsak primer sedel na vozniškem sedežu. Avtomobil je samodejno prilagajal svojo hitrost, menjal vozne pasove in prehiteval. Pri tem je upošteval tudi druge udeležence v prometu, omejitve hitrosti in cestno infrastrukturo.

Podjetje PSA Peugeot Citroën je sicer julija kot prvi evropski proizvajalec avtomobilov pridobilo dovoljenje za izvajanje poskusnih avtonomnih voženj v javnem prometu. Že v letošnjem letu so uporabljali štiri prototipne avtomobile s sistemi za avtonomni vožnjo, prihodnje leto pa naj bi jih bilo že petnajst.

Predsednik upravnega odbora koncerna PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares je ob uspešnem zaključku vožnje povedal: "Današnje potovanje našega prototipa dokazuje, da avtonomni avtomobili niso več le stvar znanstvene fantastike. Napovedujejo novo obdobje mobilnosti, ki se mi zdi zares razburljivo." Serijskega avtonomnega avtomobila morebiti še ne bomo tako kmalu videli na cestah, vsekakor pa bodo pripomočki za avtonomno vožnjo pripomogli predvsem k zmanjšanju nesreč zaradi voznikovih napak ter manjši utrujenosti voznikov med dolgimi monotonimi vožnjami.
Upam da bo zadnji stavek dolgo veljal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a dask To okt 06, 2015 8:17 am

Kljub temu, da poznam kar nekaj ljudi, ki jim je vsakodnevna vožnja muka, mislim da v privat uporabi to ne bo nek prodajni hit. Zna pa biti za kakšne prevoznike fajn rešitev, če bi se kombi ali kamion res sam odpeljal nekam :D
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a JG2 To okt 06, 2015 9:37 am

Se pravi tole je neuporabno? :-?
Niti v prometnih konicah, zgoščenem prometu, mestnih središčih, delo/zastoji na AC,... ... raje uživate in vozite sami :shock: ?

https://www.youtube.com/watch?v=U_ZPKCSKasg
https://www.youtube.com/watch?t=163&v=4OOicnvL7Ko
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a xxl To okt 06, 2015 9:49 am

Ne vem od kod si dobil takšen vtis.Jaz sem proti odpravi volana,sem pa za uvedbo pripomočkov. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a matejxx To okt 06, 2015 9:50 am

JG2 je napisal/-a:Se pravi tole je neuporabno? :-?
Niti v prometnih konicah, zgoščenem prometu, mestnih središčih, delo/zastoji na AC,... ... raje uživate in vozite sami :shock: ?


Ja, za mene je tole neuporabno. Sam rad vozim. In mi ni noben problem če je kdaj kakšna gneča. Podpiram tiste zadeve, ki naredijo vožnjo bolj varno. Nimam pa rad tehnologij, ki me nadomeščajo. Npr. že avtomatski menjalnik je za mene nezanimiv.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a tha_man To okt 06, 2015 10:15 am

Sam sicer zelo rad vozim, priznam pa, da bi marsikdaj vseeno z veseljem imel v avtu gumb, ki bi ga pritisnil in bi me avto sam odpeljal na cilj, jaz pa bi medtem počel kaj bolj koristnega. Vsakodnevna rutinska vožnja na šiht in domov tudi ni vedno v veselje, sploh kadar se celo pot cijazim v koloni za kakim tovornjakom. Da ne govorim o vožnji domov v soboto ob treh zjutraj iz kakega koncerta, medtem ko ostali v avtu lepo spijo...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a DePalmo To okt 06, 2015 3:05 pm

Pr črnem Volvotu sem skos pričakoval da se bo kam nasadil :D

Meni je tole zelo uporabno in bi dejansko to imel. Ampak kot je že nekdo omenil, kot pripomoček in ne kot nadomestek volana. Če nebi rabil volana, bi šel z avtobusom. Bi pa včasih prav rad imel gumb da naj avto sam pelje, jaz bi pa užival v razgledu ali pa spal.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a xxl To okt 06, 2015 3:22 pm

Torej,večina nas podpira avtonomno vožnjo,KOT IZBIRO,seveda.. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Samovozeči avtomobili

Napisal/-a DePalmo Sr okt 07, 2015 12:24 pm

Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov