Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 9:00 pm

danci1973 je napisal/-a:
nered je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Kater obd konektor bi ti predlagal?


Za aktivno uporabo, ie. da imaš skoz vklopljeno v OBD port.
- BAFX Bluetooth OBD2 (30-40$) Univerzalc je najcenejši, ki dajnsko pravilno komunicira.
- OBDLink SX v2 ali v3 (50-70$)
- OBDLink MX Bluetooth (30-40$) Kupit iz njihove trgovine ker je veliko klonov.
- Bluedriver

Jaz imam OBDLink MX, pa ne dela nič boljše ali drugače kot poceni kitajski ELM 'kloni', kljub nekajkrat višji ceni (trenutna OBDLink MX 80$ na scantool.net in Amazon-u).

Imam tudi OBDKey (ker podpira Subaru Select Monitor protokol) in Tactrix OpenPort 2.0 (s katerim se da flashat EVO-te pa nekatere Subaruje - mojega, seveda, ne).


Tudi ta izjava ne drži. Oprosti ampak ODBLink MX pravilno komunicira brez IO blockinga. ELM kloni ne komunicirajo pravilno ampak poolajo CAN BUS in lahko povzročijo fragmentacijo podatkov med ECU in ostalimi komponentami, kar lahko privede do tega, da moraš povsem resetirati ECU. Poleg tega se ELM kloni ne znajo pravilno avtenticirati in identificirati kar povzroča težave pri programiranju ECUja.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a danci1973 Če apr 28, 2016 9:04 pm

nered je napisal/-a:Tudi zadnja izjava priklop na CCM ti na CCM ne moreš priklopiti ničesar to je dummy module kako mu misliš posredovati podatke ? Kako misliš reprogramirat zadevo če se še nanjo povezat nebi mogu, da bi jo lahko priredil, da sprejme podatke GPS itd..

Nevem jaz sistem dokaj dobro poznam, ECUje programiram že nekaj časa. 2 Faksa 1 Magisterij 10 let izkušenj z nano elektroniko pa še vedno ne razumem kako točno bi vidva to vpeljala.

Na CCM, ki ga narediš sam, lahko priklopiš karkoli.... :roll:

Tudi ta izjava ne drži. Oprosti ampak ODBLink MX pravilno komunicira brez IO blockinga. ELM kloni ne komunicirajo pravilno ampak poolajo CAN BUS in lahko povzročijo fragmentacijo podatkov med ECU in ostalimi komponentami, kar lahko privede do tega, da moraš povsem resetirati ECU. Poleg tega se ELM kloni ne znajo pravilno avtenticirati in identificirati kar povzroča težave pri programiranju ECUja.

OBDLink MX imam že nekaj let in meni dela popolnoma enako kot vsi kitajski kloni, ki jih imam. Najbrž imam srečo, pa imam samo 'dobre' klone...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 9:30 pm

danci1973 je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Tudi zadnja izjava priklop na CCM ti na CCM ne moreš priklopiti ničesar to je dummy module kako mu misliš posredovati podatke ? Kako misliš reprogramirat zadevo če se še nanjo povezat nebi mogu, da bi jo lahko priredil, da sprejme podatke GPS itd..

Nevem jaz sistem dokaj dobro poznam, ECUje programiram že nekaj časa. 2 Faksa 1 Magisterij 10 let izkušenj z nano elektroniko pa še vedno ne razumem kako točno bi vidva to vpeljala.

Na CCM, ki ga narediš sam, lahko priklopiš karkoli.... :roll:


Zakaj bi sklopko ali bremzo vezal na tempomat :huh: to gre na ET ne na CCM. In tako al tko pol vežeš CCM preko ECU če že po nepotrebnem greš
izdelovati CCM kar verjami, da je daleč daleč od enostavne zadeve zakaj pol nebi uporabil ECU, da dobiš podatek o sklopki in bremzi : //

To sta zadevo tako zakomplicirala.. : //

Tudi ta izjava ne drži. Oprosti ampak ODBLink MX pravilno komunicira brez IO blockinga. ELM kloni ne komunicirajo pravilno ampak poolajo CAN BUS in lahko povzročijo fragmentacijo podatkov med ECU in ostalimi komponentami, kar lahko privede do tega, da moraš povsem resetirati ECU. Poleg tega se ELM kloni ne znajo pravilno avtenticirati in identificirati kar povzroča težave pri programiranju ECUja.

OBDLink MX imam že nekaj let in meni dela popolnoma enako kot vsi kitajski kloni, ki jih imam. Najbrž imam srečo, pa imam samo 'dobre' klone...


To ali pa se nisi spuščal v programiranje ECUja. Načeloma se igraj ampak jaz poznam že par ljudi, ki so uporabljali ELM in novi ELM237 pa so potrebovali popolni reset ECUja. Večina aplikacij te bo tako takoj opozorila glede ELMja.

Recimo Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot pa se nekaj jih je se ne da programirati preko ELM ker se ne zna pravilno avtenticirati in identificirati. MasterScan Tool, XLScan in večina profesionalnega programskega orodja ELMja sploh ne prepoznajo. No vsaj teh par, ki sem jih jaz osebno testiral.

Nevem zakaj bi tako kompliciral z GPS in nekimi posebnimi stikali in izdelavo CCM : / ET lahko nadziraš tudi preko ECU. Nebo prav tempomat boš pa lahko simuliral ga.

Kakor koli jaz se nebi spuščal v to ena napaka in : P
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a cc09 Če apr 28, 2016 9:31 pm

Nevem jaz sistem dokaj dobro poznam, ECUje programiram že nekaj časa. 2 Faksa 1 Magisterij 10 let izkušenj z programiranjem in nano elektroniko pa še vedno ne razumem kako točno bi vidva to vpeljala.

Potem si pač primer fohidiota.
Ti bom po domače napisal. Jaz bi precvikal žico signala iz sklopke in jo speljal v svoj računalnik (rečmo mu arduino, čeprav ne nujno, v vsakem primeru še par logičnih čipov zraven), precvikal bi žico zavore in jo speljal v svoj računalnik (arduino+par čipov), iz signala hitrosti ali gps-a bi potegnil hitrost in jo speljal v računalnik, precvikal bi žico pedala plina in jo speljal v svoj računalnik, izhodi bi šli pa enako kot v originalu, na sklopko, zavoro in plin. Spreminjal bi se samo signal za plin, glede na hitrost, sklopka in bremza gresta normalno naprej. Če avto nima stikal na sklopki in bremzi, bi pač vgradil svoja. To se nuca samo zato, da se tempomat izklopi, če je potrebno, če se da preživet brez tega, ni treba niti tega, komot imaš namesto tega stikalo na volanu, samo eno, s katerim vklopiš in izklopiš tempomat, pa zarad tega stvar niti ni dosti manj varna.
Ne rabim nobenega avtomobilskega računalnika niti videt od blizu, ne zanima me če ima tempomat ali ne, kakšnega, ali je honda ali bmw. Kar se tiče original avtomobilskega računalnika se mu čisto popolnoma nič ne spremeni. Samo da dobiva signal namesto iz pedala plina iz mojega računalnika (če je vklopljen, če ne, gre originalni signal naprej).
Kako ti bi to še bolj enostavno razložil, da boš ti z dvema faksoma in magisterijem razumel?
Kako praviš, da bi to raje delal preko ECU, če je valda logično, da ni nikomur v interesu spreminjat ECU-ja? Zakaj bi to sploh delal, če mi to potem na vsakem servisu lahko povozijo, ali se pa kje drugje zakomplicira.
Zakaj bi bral preko OBD-ja ,če ni nujno, če se vsi strinjamo, da OBD ni najboljši za to, niti ziher niti varen? In kako bi sploh prišel do OBD modula, spet preko nekega bluetooha, še bolj kompliciranega programa na "mojem" računalniku, itd...brez veze.

Ta "moj" računalnik je pa tako preprosta stvar, da ga sprogramiram dobesedno v enem popoldnevu. Dlje časa bi iskal in povezoval žice in napajanje kot to. Če je zate ta "ccm" kompliciran, potem nisi glih nek programer.
Zadnjič spremenil cc09, dne Če apr 28, 2016 10:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 10:03 pm

cc09 je napisal/-a:
Nevem jaz sistem dokaj dobro poznam, ECUje programiram že nekaj časa. 2 Faksa 1 Magisterij 10 let izkušenj z programiranjem in nano elektroniko pa še vedno ne razumem kako točno bi vidva to vpeljala.

Potem si pač primer fohidiota.
Ti bom po domače napisal. Jaz bi precvikal žico signala iz sklopke in jo speljal v svoj računalnik (rečmo mu arduino, čeprav ne nujno, v vsakem primeru še par logičnih čipov zraven), precvikal bi žico zavore in jo speljal v svoj računalnik (arduino+par čipov), iz signala hitrosti ali gps-a bi potegnil hitrost in jo speljal v računalnik, precvikal bi žico pedala plina in jo speljal v svoj računalnik, izhodi bi šli pa enako kot v originalu, na sklopko, zavoro in plin. Spreminjal bi se samo signal za plin, glede na hitrost, sklopka in bremza gresta normalno naprej. Če avto nima stikal na sklopki in bremzi, bi pač vgradil svoja.
Ne rabim nobenega avtomobilskega računalnika niti videt od blizu, ne zanima me če ima tempomat ali ne, kakšnega, ali je honda ali bmw. Kar se tiče original avtomobilskega računalnika se mu čisto popolnoma nič ne spremeni. Samo da dobiva signal namesto iz pedala plina iz mojega računalnika (če je vklopljen, če ne, gre originalni signal naprej).
Kako ti bi to še bolj enostavno razložil, da boš ti z dvema faksoma in magisterijem razumel?
Kako praviš, da bi to raje delal preko ECU, če je valda logično, da ni nikomur v interesu spreminjat ECU-ja?
Zakaj bi bral preko OBD-ja ,če ni nujno, če se vsi strinjamo, da OBD ni najboljši za to, niti ziher niti varen?

Ta "moj" računalnik je pa tako preprosta stvar, da ga sprogramiram dobesedno v enem popoldnevu. Dlje časa bi iskal in povezoval žice in napajanje kot to. Če je zate ta "ccm" kompliciran, potem nisi glih nek programer.


To kar si ti spisal tu ti niti približno nebo delovalo. Ampak ok vso srečo. Jaz osebno bi šel preko ECU v ET kar je dejansko varna in izredno preprosta zadeva. Zakaj bi šel izdelovati nek podpovprečen CCM sploh na Arduinotu : / in kaj se zgodi če tebi os crashne ? Z tem kar si opisal je toliko IF IF IF IFov pa fallbackov da.

Mi pa pošl PM ko boš zadevo sestavu kako se je izšla. Vso srečo pri izvedbi projekta.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a cc09 Če apr 28, 2016 10:03 pm

Kater OS pa je na arduinutu?
A boš ti naredil ECU programe za tisoče raznih avtov in verzij ECU-jev na trgu? Boš dal garancijo na to? Obstaja univerzalna rešitev, garancija ostane.
Kako ne bi delovalo, če pa tako delujejo vsi aftermarket tempomati na trgu? A praviš, da ne delujejo?
Recimo ta:
http://www.ebay.com/itm/Rostra-9628-Cru ... SwPe1UB~gG
Rostra prodaja tempomate za kup različnih avtov. Delujejo točno tako kot sem napisal. Računalnik je isti za vse avte, potem imajo samo prilagojene konektorje in navodila za posamezne avte. Lahko kupiš enega od teh, če nimajo za točno tvoj avto, in poiščeš iste žice na svojem avtu pa bo glih tako delovalo. Če bi to rabil, bi to kupil in povezal prave žice, če bi delal za hec, bi pa sam kompletno naredil.
Obstajajo celo aftermarket tempomati, ki vlečejo zajlo gasa:
https://www.conrad.si/Waeco-Tempomat-Ma ... 71_0313020
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 10:28 pm

cc09 je napisal/-a:Kater OS pa je na arduinutu?

Nevem katerega boš uporabil predpostavljam enega od RTOSs na voljo. Free al pa Uin...

cc09 je napisal/-a:Kako ne bi delovalo, če pa tako delujejo vsi aftermarket tempomati na trgu? A praviš, da ne delujejo?


Tko kot si ti opisal ne delujejo tempomati, prosim linkaj mi tega, ki deluje na tvoj opisan način.

Še nisem videl tempomata, ki bi deloval zelo drugače od standarda, se pravi:
Controller (ročica), position sensor (za plin pedal), Tempomat z ECU kanalom ki gre preko OBD, power, ki ponavadi gre na ignition power. Zraven je še extra za ET servo če ne gre preko ECUja.

Še nisem zasledil tempomata, ki bi izdelan kot si ti opisal sploh, da bi sam kontroliral ET :? Razen prvi tempomati ki so imeli pully.

Daj mi linkaj, takšen tempomat.

To kar si linkal je za DBW.
Zadnjič spremenil nered, dne Če apr 28, 2016 10:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 10:36 pm

cc09 je napisal/-a:http://www.ebay.com/itm/Rostra-9628-Cruise-Control-Kit-for-10-11-12-13-14-15-16-Hyundai-Accent-Elantra-/251240114021?hash=item3a7f13e765:g:ki8AAOSwPe1UB~gG


DBW... :?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a cc09 Če apr 28, 2016 10:42 pm

Kaj ti ni prav? Sej itak da mora bit elektronski gas.
Tako se inštalira:
https://www.youtube.com/watch?v=yENSosiUvko
Pa povej ali dela na moj način ali na tvoj.

Rostra's cruise control interfaces directly with the vehicle's accelerator pedal in order to maintain a set vehicle speed once the truck is above 32 miles-per-hour and is available for use with vehicles equipped with either an automatic or a manual transmission. Note: Please see installation instructions below for clutch wire grounding for manual transmission use.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a nered Če apr 28, 2016 10:52 pm

cc09 je napisal/-a:Kaj ti ni prav? Sej itak da mora bit elektronski gas.
Tako se inštalira:
https://www.youtube.com/watch?v=yENSosiUvko
Pa povej ali dela na moj način ali na tvoj.


Na moj način. Sem pogledal video pa nisem opazil, da bi se kaj dotikal al pa odpiral ET. Mogoče, da se ne razumema prav kakor koli mal je pozno že.
Če se boš kdaj lotil projekta če se ti bo dalo PMaj, da vidim kako se je izšlo.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a cc09 Če apr 28, 2016 10:55 pm

Kako nisi videl? Iz pedala iztakne konektor, vmes vstavi svoj vmesnik, originalnega priklopi na drug konec vmesnika. Takoj na začetku, od 35. sekunde naprej. Isto naredi pol še z zavoro. In sklopko, če ne bi bil avtomatik.

Če dela na tvoj način mi pa prosim razloži kje v videu vidiš flešanje ECU-ja. A pride kak CD zraven, si videl kakšen prenosnik kam priklopljen, karkoli podobnega?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a lisko Pe apr 29, 2016 1:45 am

pskoda je napisal/-a:Za clia je tudi to dobro. Pa še najceneje bo


@pskoda.... Obstaja za mojga clia tempomat ( na jeepu je serijsko) in tudi sam ga lahko vgradim....menjat morem samo števec z elektronskim ( modeli ki imajo prikaz goriva in temp. elektronsko ), ker ima v števcu modul. Dodat moram stikalo na sklopko ( pripravljen nosilec) in v ECUju aktivirat opcijo cruise control. Na sosednjem forumu je to lepo prikazano točno za moj model cliota...Tako , da teme nisem odprl z namenom "mel bi jaz" ampak zato ker tega nikjer še nisem zasledil....

In ne mi reč da ni izvedljivo (ker je vse) ampak vedno je samo vprašanje smisla in varnosti...


Čist enostavnno bi recimo bilo kar preko GPSa zaznavat hitrost in z aktuatorjem vleč zajlo za gas...(Vsaka vrtna kosilnica ima to...uravnava obrate motorja in to celo mehansko...). Če nimaš zajle za gas pač sporočaš lažne podatke...

Se pa malo umirite v debati :) Ne zanima me (nas) koliko doktoratov in česa ima kdo...ampak samo dejstva za in proti.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Aplikacija Cruise control...ali obstaja?

Napisal/-a plinaš Po maj 02, 2016 12:56 pm

@lisko "In ne mi reč da ni izvedljivo (ker je vse) ampak vedno je samo vprašanje smisla in varnosti..."

predvsem pa cene , garancije in zavarovalnice+policije , ko pri težji nesreči ugotovijo nehomologiran poseg v vozilo ..
plin je cnej k bencin
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: LeQuack in 32 gostov