Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
palck_92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne jul 25, 2010 10:30 pm

Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a palck_92 So apr 30, 2016 4:19 pm

Hej

Pred kratkim sem prvič opazil zanimive vzorce narejene na cestišču. Narejeni so pomoje z isto snovjo kot zloglasne črne "kače".

Gre pa za vzorec v obliki pravokotnika čez katerega potekajo še dve do tri take črte (vedno se nahajajo v paru, torej na obeh voznih pasovih). Vem da je en tak na uvozu na avtocesto Unec, pa tik pred Vrhniko iz smeri Ljubljana (na avtocesti), v Vipavi tik pred uvozom na avtocesto.

A mgoče kdo ve kaj je to?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a yashica So apr 30, 2016 4:46 pm

Morda gre za ponovno testiranje novih materialov (obstojnost) za talne označbe s strani Darsa.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
palck_92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne jul 25, 2010 10:30 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a palck_92 So apr 30, 2016 4:51 pm

Ne bi rekel, mi ne deluje kot nekaj takega. sam sem pomislil da je mogoče namenjeno štetju prometa.

Ob priliki bom pofotkal pa še slikico gor napopal da se bo vedelo točno kaj mislim.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a AssKicker So apr 30, 2016 6:47 pm

Vrjetno je res za kakšno štetje prometa. Taki pravokotniki, kot se recimo pri kakih semaforjih? Ko zapelješ nanj, in evo zelena, če pred tabo že dolgo ni noben peljal čez :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a esem So apr 30, 2016 8:56 pm

100 % je štetje prometa in sicer z (elektro)magnetno indukcijo
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a matejxx Ne maj 01, 2016 9:25 am

Zakaj bi pa komplicirani s tem? Saj postaviš eno kamero, in napišeš program, ki ga sploh ni težavno napisati. Brez problema ločiš tovorna vozila, avte... Tako, da je takšen način popolnoma nepotreben.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a plinaš Ne maj 01, 2016 1:04 pm

zato ker je zanka v cestišču veliko cenejša .. ker se kamera pri dežju in snegu orosi in ni slike ...ker zanka dela v vseh svetlobnih in vremenskih pogojih .. ker bi bila namestitev IR kamere še dražja pa še zmeraj nima brisalca .. =P
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a esem Ne maj 01, 2016 3:23 pm

Da ne govorimo o tem, kdaj bi kamera postala tarča ali dobila noge
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a matejxx Ne maj 01, 2016 3:45 pm

Že sedaj imajo na avtocestah kamere, pa ni z njimi noben problem. Tako, da res ne vem zakaj bi jim bila težava namontirari še eno popolnoma isto. Ki bi jim služila, kot kamera in še seštevala promet. Kot pravim program, ki ti šteje promet je čisto enostavno napisati, takšne programe za napisati dobiš že kot študent na računalniški fakulteti.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a primozek68 Ne maj 01, 2016 3:57 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!


Pol pa napiši program, ga pošlji na DARS, DRSC in še kam, pa boš mogoče podpisal milijonsko pogodbo za inovacijo. Za nekaj, na kar še nihče ni pomislil.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a Gosic Ne maj 01, 2016 4:00 pm

Zanka je cenejša, enostavnejša, zna ločiti vozila...
Na podlagi teh zank se spremlja promet, ali upada/ povečuje, povprečne hitrosti vseh vozil, povprečna varnostna razdalja, ter pripomore k določevanju PLDP-ja (povprečno letno dnevni promet)
http://promet.si/portal/sl/stevci-prometa.aspx

Taka merjenja obstajajo tudi za kolesarje. Taka števca lahko v Ljubljani najdemo na (ob) Tržaški in pa na Dunajski cesti.

Nevem čemu bi za take stvari postavljal kamere in senzorje. To pride v poštev bolj za sekcijska merjenja hitrosti, katero so uvedli na Trojanah. Treba pa je vedeti, da se taka merjenja opravljajo po celotnem avtocestnem sistemu po Italiji.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a matejxx Ne maj 01, 2016 4:17 pm

primozek68 je napisal/-a:Pol pa napiši program, ga pošlji na DARS, DRSC in še kam, pa boš mogoče podpisal milijonsko pogodbo za inovacijo. Za nekaj, na kar še nihče ni pomislil.



DARS to po vsej verjetnosti že ima. Zato mi je pa čudno, da bi šli delati kaj takega samo zaradi štetja vozil. Vem, da sem že gledal DARS-ove posnetke, ko je avto označevalo z belim kvadratkom. In če imaš narejeno to, imaš narejeno tudi štetje vozil.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a primozek68 Ne maj 01, 2016 4:21 pm

In kje je po tvojem potem problem? Imajo tehnologijo, ki je (po tvojem mnenju) dosti boljša, a je ne uporabljajo? Ker so pač amaterji? Ali ga ti v kamen brcaš? Po moje to drugo...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a matejxx Ne maj 01, 2016 7:17 pm

primozek68, zakaj me kar tako napadaš. Kaj sem kje napisal, da je to kar so napisali predhodni komentarji laž? Pač sem napisal, zakaj bi si šli delati dodatne stroške samo, da bi šteli promet. Moje mnenje je pač, da tole ne služi samo štetju prometa, ampak ima sigurno še poleg kakšno dodatno funkcijo.

Tule še prilagam en link, na kako enostaven način je lahko nareja aplikacija za štetje vozil:
https://www.youtube.com/watch?v=w6gs10P2e1k
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a primozek68 Ne maj 01, 2016 7:34 pm

Želja po konstruktivni in argumentirani debati ni napad.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a danci1973 Ne maj 01, 2016 7:39 pm

matejxx je napisal/-a:Tule še prilagam en link, na kako enostaven način je lahko nareja aplikacija za štetje vozil:
https://www.youtube.com/watch?v=w6gs10P2e1k

Na tem videu ni ničesar o tem, kako je aplikacija (enostavno) narejena. Meni osebno se analiza video streama ne zdi enostavna, še posebej ne ob upoštevanju vseh robnih pogojev, o katerih se ti sedaj najbrž niti sanja ne...

Naj kar lepo ostanejo pri indukcijskih zankah, ki zagotavljajo potrebne podatka in hkrati primeren nivo anonimnosti...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a sova501 Ne maj 01, 2016 9:27 pm

Kako anonimnost le? Na javnem mestu te lahko vsak slika in snema brez dovoljenja. Te kdo vpraša ko greš v trgovino al pa po ulici in so nadzorne kamere na vsakem koraku, če te lahk snema? Ne. Nek znak zabijejo v neko luknjo da kamera snema in je to to. Ko bi s pomočjo kamer še kradljive podlasice avtov ujel, ko se po avtocesti vozijo. Te zanke bi še prav prišle če bi ble še malo sprogramirane in če bi imel vsak avto posebno kodo(oddajnik) ki bi jih zanke zaznale. Potem ko bi bil avto ukraden in bi se čez zanko zapelal bi sprogramiral zanke da bi mu skurl elektriko. Pol se pa naj naprej vozi. Enako bi lahk naredil za talente ki vozijo po AC v nasprotno smer.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a odprti clio Ne maj 01, 2016 11:03 pm

To je prav umetnost... V istem odstavku zahtevati anonimnost in se ji tudi odpovedati. Well done.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Črni vzorci na cestišču

Napisal/-a plinaš Po maj 02, 2016 11:45 am

sova501 je napisal/-a:Kako anonimnost le? Na javnem mestu te lahko vsak slika in snema brez dovoljenja. Te kdo vpraša ko greš v trgovino al pa po ulici in so nadzorne kamere na vsakem koraku, če te lahk snema? Ne. Nek znak zabijejo v neko luknjo da kamera snema in je to to. Ko bi s pomočjo kamer še kradljive podlasice avtov ujel, ko se po avtocesti vozijo. Te zanke bi še prav prišle če bi ble še malo sprogramirane in če bi imel vsak avto posebno kodo(oddajnik) ki bi jih zanke zaznale. Potem ko bi bil avto ukraden in bi se čez zanko zapelal bi sprogramiral zanke da bi mu skurl elektriko. Pol se pa naj naprej vozi. Enako bi lahk naredil za talente ki vozijo po AC v nasprotno smer.

najboljše da se ljudje počipirajo..

.
matejxx je napisal/-a:primozek68, zakaj me kar tako napadaš. Kaj sem kje napisal, da je to kar so napisali predhodni komentarji laž? Pač sem napisal, zakaj bi si šli delati dodatne stroške samo, da bi šteli promet. Moje mnenje je pač, da tole ne služi samo štetju prometa, ampak ima sigurno še poleg kakšno dodatno funkcijo.

Tule še prilagam en link, na kako enostaven način je lahko nareja aplikacija za štetje vozil:
https://www.youtube.com/watch?v=w6gs10P2e1k

ne jokcaj no saj nisi star 5 let .. kamere v taki obliki kot jih imajo namontirane sedaj niso uporabne !
a zakaj ? zato ker tukaj http://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx ni uporabnih najmanj 28 kamer zaradi :
-slike , ki je deformirana zaradi dežnih kaplic
-slike ni
-slika je motna zamegljena
-slika je iz preteklosti - nočna slika čeprav je povsod dan
-in najboljša - na sliki sneži !!! ponoči !!! ura je pa 12:45 :lol: :lol: :lol: :lol:
http://kamere.dars.si/kamere/Maribor/IP ... eshable=30
A5, Maribor - Lendava, odsek Lendava - Pince, vrtljiva kamera

in kakšen argument "za kamere" imaš ti ??
plin je cnej k bencin
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov