Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a limas Če maj 19, 2016 9:15 pm

Danes dopoldan so verjetno imeli darsovci vaje na semaforju pri predoru Golovec (Lj obvoznica).
Izmenično so prižigali rdečo luč in zeleno, da bi videli, če vozniki dosledno upoštevajo rdečo luč. Seveda so pred tunelom po nepotrebnem nastajale dolge kolone. Na nasprotnem pasu so možakarji v oranžnem vozilu veselo opazovali dogajanje. Nisem zasledil kakšnega dela na cesti ali nesreče, okvara semaforjev pa tudi ne pride v poštev.
Če se motim, naj me nekdo popravi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a DePalmo Če maj 19, 2016 9:50 pm

Kaj se tam dogaja nevem, sem pa že gledal te semaforje kako "idealno" so postavljeni in če se pripelješ iz dolenjske smeri in naletiš na rdečo, imaš zelo veliko šans da dobiš nekoga v rit ker je semafor ravno za ovinkom. Bi pričakoval da se vsaj tisti ki se ukvarjajo s cesto, malo spoznajo na varnost, a pri nas temu očitno ni tako.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a nejc1986 Pe maj 20, 2016 5:43 am

Tunele ze nekaj casa ob popoldanski konici preventivno zapirajo po par minut. zaradi guzve na tistem delu kjer se potem vkljucis na juzno obvoznico ali pa zavijes dol na dolenjsko cesto... kolikor je meni znano pocnejo to zato,ker raje vidijo,da je zastoj pred in za tunelom,kot pa v samem tunelu... kar je seveda logicno..

tm pac ogromno ljudi ne zavije ne levo proti grosuplju,ne desno na juzno obvoznico,ampak ostaja desno na pospesevalnem/zaviralnem pasu in izbere izvoz na dolenjsko cesto,pol pa hocjo it levo proti skofljici in tm se zabase pr semaforju,posledicno je zabasan izvoz,pa kmalu tud zaviralni pas,pa pol je folk storast pa se zabase se vse okol...

Mislm d bi se zadeva vsaj mal omilila,ce bi bila 2pasa namenjena za zavijanje levo proti skofljici,tko je pa sam eden... itk je tm dvopasovnica,na pasu za naravnost v ind.cono je pa itk tok mal prometa da se nebi nikogar prikrajsal,ce bi bil zdajsnji pas za naravmost,hkrati tud namenjen zavijanju za levo...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a Energetik81 Pe maj 20, 2016 9:19 am

nejc1986 je napisal/-a:Mislm d bi se zadeva vsaj mal omilila,ce bi bila 2pasa namenjena za zavijanje levo proti skofljici,tko je pa sam eden... itk je tm dvopasovnica,na pasu za naravnost v ind.cono je pa itk tok mal prometa da se nebi nikogar prikrajsal,ce bi bil zdajsnji pas za naravmost,hkrati tud namenjen zavijanju za levo...
Se strinjam, za v cono Rudnik je itak malo naprej še en izvoz.
Sicer pa je vse očitno posledica neprestanega povečevanja prometa ter širjenja naselij, ki sploh nimajo ustreznih cestnih povezav za tako širjenje. V tem primeru bi bil nujen dodaten uvoz/izvoz tam nekje pri uvozu za Rudnik ter nato obvoznica mimo Škofljice po Barju, nekaj takega kot trzinska s 70-80km/h.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a hippo Pe maj 20, 2016 9:26 am

Obvoznice mimo Škofljice po barju ne smejo naresit zaradi metuljev :bonk
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a Firediver Pe maj 20, 2016 9:54 am

Če se ti metulji naselijo okoli in okoli Ljubljane, se bo mesto sesedlo od prometa, ker se ne bo smel narediti noben poseg v prostor... :DDD
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe maj 20, 2016 10:37 am

Mogoče zato da nebi vozila stala v predoru in bi se vsi zadušili od izpušnih plinov.

lp.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a hippo Pe maj 20, 2016 11:38 am

Mogoče so pa ravno zaradi tega namontirali prezračevalne ventilatorje...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a odprti clio Ne maj 22, 2016 3:50 pm

hippo je napisal/-a:Obvoznice mimo Škofljice po barju ne smejo naresit zaradi metuljev :bonk


Aja? Source?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a hippo Ne maj 22, 2016 4:07 pm

Ma to je bilo že nekaj let nazaj. Ne morejo dobiti naravovarstvenega dovoljenja...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a odprti clio Ne maj 22, 2016 4:36 pm

Ne vem no... Ta mentaliteta "go save the world somewhere else" ne vodi nikamor. Pa če bi kdo od vaših osnovnošolskih ali srednješolskih učiteljev biologije dosegel učne cilje, ki jih predvidevajo programi, bi vedeli zakaj. Ker predvidevam, da bo to sedaj prvo vprašanje - oz. nekaj v tem smislu "kaj ma veze ta en metulj / itak je cesta že tam blizu ipd."

Višek hinavščine pa je, ko imajo take pomisleke obligatni jedci doma pridelane hrane. Tisti, ki skrbijo za hranljivost podtalnice z izdatno količino dušika. In fosforja. Ampak ajde, to je že čisto drug topic.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a Gosic Po maj 23, 2016 11:07 am

Zakaj pa ne smemo graditi na območju metulja? Zaradi Nature 2000. Kdo pa je dal to območje v Naturo 2000? Ja, verjetno kar velik delež tistih, ki ste jih volili. Čisto mimogrede, ko je enkrat območje v Naturi 2000, je težko tam kaj delati vendar se da, oz. EU postavlja določena pravila. Torej vse kar bi morali storiti je, da bi se določen krog ljudi ZMENIL. To pa je v Sloveniji znanstvena fantastika, saj je : najboljše območje za krompir, najboljše ribe, zakaj po mojem, levi in rdeči, beli...

Več o območjih Nature 2000:
http://www.naravovarstveni-atlas.si/nva ... N2K@ZRSVNJ

Sicer pa območje Lavrica - Škofljica sploh ni problematičen v samem profilu vozišča. Dimenzijsko je več kot zadovoljiv, PLDP je manjši od marsikaterega bolj obremenjenega kraja, kjer se sploh ne pojavljajo zastoji. Velik krivec na tem območju so semaforji, ki s svojim delovanjem precej pripomorejo k zastoju. Drugo je železniški prehod na Škofljici in tretje je kar nekaj izvozov in uvozov, katere bi lahko mogoče združili ( recimo Šmarje Sap + povezava proti Grosuplju in AC).
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Semaforji pred predorom Golovec

Napisal/-a odprti clio Po maj 23, 2016 7:20 pm

Ja no, brezgalvo rinit v gradnje tudi ne gre. In to da v naši komisiji gradbeniki odobrijo gradnje, o katerih bi morali (emphasis on morali) odločati naravoslovci, je skregano z logiko. Ampak se zavedam, da razumevanje ekosistemov zahteva kognitivno plastičnost. Zato smo tu, a vseeno upam da ne bomo "tam."
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 119 gostov