Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: LED svetila

Napisal/-a miraldinjo Ne jul 27, 2014 9:44 pm

Zdravo.

Imam eno vprašanje.

Za osvetlitev registrske tablice sem do sedaj imel tako 12v r5w žarnico:

Slika


Včeraj sem v conradu kupil tako žarnico z štirimi ledicami:

http://www.fk-shop.de/en/Lighting-Tunin ... weiss.html


Težava je pa v tem, da mi ta led žarnica nikakor noče svetiti. Sem probal več načinov pa še vedno ne sveti.



Recimo, če jo dam pa v zadnjo luć naprimer namesto rikverc žarnice pa lepo sveti.


Sedaj nevem. Upam, da ima kdo razlago zakaj mi žarnica ne dela za osvetlitev reg.tablice.


Lp
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: LED svetila

Napisal/-a acad To jul 29, 2014 8:37 pm

če daš staro not pa ti sveti?

Pri par let starih VAG-ih ne deluje osvetlitev žarnice, v primeru če s stikalom ne prižgeš luči--->



Slika

Če imaš na O , kot je na sliki osvetlitev tablice ne dela, če pa daš v sredinsko oz. desno pozicijo za luči, kjer ti tudi osvetli tahometer in druge, pa se prižge tudi osvetlitev tablice.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: LED svetila

Napisal/-a miraldinjo Sr jul 30, 2014 6:11 pm

acad je napisal/-a:če daš staro not pa ti sveti?

Pri par let starih VAG-ih ne deluje osvetlitev žarnice, v primeru če s stikalom ne prižgeš luči--->



Slika

Če imaš na O , kot je na sliki osvetlitev tablice ne dela, če pa daš v sredinsko oz. desno pozicijo za luči, kjer ti tudi osvetli tahometer in druge, pa se prižge tudi osvetlitev tablice.



Zdravo.

Tako je. Če dam notri staro navadno žarnico mi ta normalno sveti. Luči sem ves čas imel prižgane pa diodice vseeno en delujejo :o

Sem danes v eurotonu poizkusil še diodico neke druge firme pa pravtako ni nič svetilo.


Jaz res nevem več kaj ga heca. Mar res deluje samo an navadne žarnice?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: LED svetila

Napisal/-a blazkom Sr jul 30, 2014 8:47 pm

Pri led diodah je pomenmba tudi polarizacija plusa ter minusa. Poskusi dati ledico ven ter jo obrniti za 180 stopinj
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: LED svetila

Napisal/-a miraldinjo Če jul 31, 2014 11:11 am

blazkom je napisal/-a:Pri led diodah je pomenmba tudi polarizacija plusa ter minusa. Poskusi dati ledico ven ter jo obrniti za 180 stopinj


To z obračanjem sem tudi že probal pa je še vedno isto.

Ker sem mislil, da je pač problem z to žarnico sem probal še z eno LED žarnico od druge firme pa pravtako ne deluje.

Očitno jih Vectra ne mara.
 
Uporabniški avatar
Vulko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne nov 09, 2008 12:58 am

Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a Vulko Pe avg 15, 2014 1:58 pm

Zdravo. Pred časom sem namestil pozicijske led žarnice(z uporom), vendar sta mi po enem mesecu obe crknili(China :D ). Uporablja kdo to in pozna kvaliteten izdelek?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avtomobilske žarnice - navadne, modre (halogenke)

Napisal/-a pskoda Pe avg 15, 2014 3:26 pm

Led in vročina ne gresta skupaj oz če imaš parkirne zraven zasenčenih halogenski žarnici ti bodo vsake pregorele pri dolgih pa malo kasneje ker se ne uporabljajo toliko
Lp
 
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: LED svetila

Napisal/-a Black_Racer® To jul 28, 2015 1:41 pm

kontak pri žičkah ledic večkrat zajebava vsaj pri meni je njih poglej ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Purg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 14, 2016 8:30 pm

LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a Purg Če avg 25, 2016 8:43 am

Pozdravljeni,

Torej zanima me ali ima kdo izkušnje z LED H7 žarnicami iz Ebaya. Namreč so poceni in svetijo vrhunsko.
Koliko sem zasledil na forumih je to pri nas prepovedano razen, če se homologira. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje, če se policija obeša na to...? Za tehničnega bom seveda vstavil navadne halogen.
Ima mogoče kdo boljšo alternativo za razumno ceno? Imam Golf 4, star 15 let in nimam namena dati 150€ za xenon in homologacijo.

http://www.ebay.com/itm/122038511291?_t ... EBIDX%3AIT

Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a sašo5 Če avg 25, 2016 9:35 am

problem je v tistih 6000k............če dobiš nekaj med 4000 in 4500 potem ni nobenega problema, sveti lepo oz. čista bela svetloba, obvezno naštelat luči u piko, da ne motiš nasprotivozečih in nisi vpadljiv kot s tisto plavino .....na homologacijo pozabi(vprašanje, če se sploh da, ampak itak ne vem zakaj bi)
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a EX-B Če avg 25, 2016 10:31 am

Legalno ni v nobenem primeru, ker tega ne bos homologiral na noben nacin, kot tudi xenon kita ne bos. Motece za ostale udelezence je isto kot xenon kit, ne more bit drugace, ker je reflektor narejen specificno za eno stvar, to je halogenska H7 zarnica, ki ima popolnoma drugacen (360 stopinjski iz ene majhne, tocno dolocene tocke) kot obsevanja kot recimo to kar si dal zdaj notri. V eni drugi temi smo imeli ze zelo lepo primerjavo s slikami med halogenskimi zarnicami in enimi od takih mocnih LEDic, kjer se je zelo lepo videlo da imajo luci z LEDicami veliko slabsi pattern (nobene daljine, vsa svetloba direktno pred avtom, kjer je res ne rabis..).
Moj nasvet: na kilometer se vidi, da imas narobne zarnice za svoje luci. Kdorkoli ima xenon kit in podobno v reflektorjih (tudi 4200K, ki ni tako hladne barve kot tale tvoj 6000K) in misli da saj se ne vidi.. Se vidi, vsakemu ki ne vidi prvic narobnih zarnic v luceh je kristalno jasno kaj imate notri, tudi policajem. Lahko imas sreco in se jim ne da jebat s tem, lahko pa tudi ne. Predvsem bi ti priporocal da to ven vrzes zaradi sebe in svoje varnosti (kot ze omenjeno, lahko ti na prvi pogled izgleda da ful dobro svetijo, ampak samo zato ker vecino svetlobe vrze direktno pred avto, kjer jo najbolj vidis, daljine pa nima take kot navadne halogenke, zato je zadeva za moje pojme nevarna).

//edit: aja, sele zdaj sem pogledal ebay link sploh, kaj si to dejansko dal v luci, boze mili.. sem mislil da si dal vsaj kaj od teh novih variant, kjer je prava high power LEDica gor z dejanskim LED napajalnikom, ne pa tole kitajsko sranje iz SMD ledic.. Ce slucajno mislis da s temle ne slepis vseh ostalih voznikov in se njihove mame v 5 stuku bloka, potem se hudo motis.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a pskoda Če avg 25, 2016 11:43 am

:lol: tista led žalrnica zgoraj iz ebaya sveti vrhunsko :lol:
Tisto je za nočno lučko pri pojstli dobra ne pa za v avto, ker ne boš nič videl
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a sašo5 Če avg 25, 2016 1:43 pm

EX-B je napisal/-a:Moj nasvet: na kilometer se vidi, da imas narobne zarnice za svoje luci. Kdorkoli ima xenon kit in podobno v reflektorjih (tudi 4200K, ki ni tako hladne barve kot tale tvoj 6000K) in misli da saj se ne vidi.. Se vidi.......

je, maš prav.....moj nasvet se je nanašal izključno na avte z lečo_verjemi mi, tam ni nobenega problema kar se iče xenon kita....4300 sem imel v A4 B6 trikrat sem bil na teh. pregl. pa se noben ni zapiknil, resda je bilo to 2004-2006....bratranec ima v Passatu 3C kit že šest let, tudi nobenega problema...
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a EX-B Če avg 25, 2016 1:48 pm

Tocno tako.. luci s projektorjem se grejo skozi za silo, ker projektorji (vsaj vecina) dobro rezejo snop svetlobe in se ne blesci vse naokoli, se vedno pa v vecini primerov ni OK sama razporeditev svetlobe v snopu, z vecino takih predelav izgubis na daljini snopa. Takele zarnice v reflektorjih so pa :roll:
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 25, 2016 1:49 pm

se strinjam, če imaš lečo in xenon kit, pa po možnosti še "fast start kit" ki ne traja toliko časa sveti na full, na tehničnem ne gledajo toliko.
je pa res da je bilo kar nekaj let nazaj, ne vem kako je zdaj

tista led od kitajca je pa res samo za nočno lučko :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Purg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 14, 2016 8:30 pm

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a Purg Pe avg 26, 2016 10:00 pm

Hvala za infomacije sicer sem jih samo probal tolko da vidim kak svetijo sem pa opazil da sveti na vse strani. Namrec narocil sem jih ker so bile 2€ od 2€ pa ne bo bolela glava ce ne bodo vredu :-). Priporoca mogoce kdo kaksne zarnice, ki jih narocuje in je z njimi zadovoljen? Pa so po vrhu bolj bele barve :-)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a abbe So avg 27, 2016 3:08 pm

kupi se orginal xeknon za avto pa si zmagal.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a EX-B Po avg 29, 2016 4:29 pm

Purg je napisal/-a:Hvala za infomacije sicer sem jih samo probal tolko da vidim kak svetijo sem pa opazil da sveti na vse strani. Namrec narocil sem jih ker so bile 2€ od 2€ pa ne bo bolela glava ce ne bodo vredu :-). Priporoca mogoce kdo kaksne zarnice, ki jih narocuje in je z njimi zadovoljen? Pa so po vrhu bolj bele barve :-)

Jaz sem bil se najbolj zadovoljen z Osram NightBreaker Unlimited. Je pa res, da niso nekaj ful bele. Moras se zavedat da z raznimi modrimi filtri ki jih imajo nekatere zarnice da dosezejo to "belino" izgubljas na svetilnosti, saj poberejo dolocen spekter dejansko ven iz snopa. Torej, na zalost pri halogenkah ne obstaja res hladno belo + dober performance, ker se pac eno z drugim izkljucuje (ne priporocam pa raznih mocnejsih zarnic od originalnih, kjer recimo dobis tak ucinek, izgubljeno svetlobo cez moder filter kompenzirajo z vecjo mocjo, kar pa pomeni vecjo obremenitev za elektricni sistem avta (nekateri so zelo zelo obcutljivi na to) in pa veliko vecjo vrocino v luci (nekaterim topi parabole, nekaterim jih samo obledi, vsekakor ni blagodejno za sam reflektor)).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: LED H7 zasenčene luči

Napisal/-a RedBaron To avg 30, 2016 7:28 pm

Glede na moje izkušnje, NightBreaker svetijo zelo dobro, vendar so še boljše (več svetlobe in bolj topla) XtremeVision, ampak imajo pa zato krajšo življensko dobo in še precej dražje so...

Precej ugodno dobiš osram silverstar 2.0, na mimovrste. po moje je to bestbuy, glede na ceno in svetilnost.
Pa še modrega filtra nimajo, kar je dobro, ker je večja svetilnost (filter pač pobere nekaj lumnov) in še svetloba je bolj topla (rumena, če hočete), kar je prijetnejše za oko od ledene modre. Pa tudi človeško oko je najbolj občutljivo ravno v območju rumeno-zelene barve
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 13 gostov