Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 566
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a AssKicker Po maj 02, 2016 2:14 pm

firebird je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Tole olje je bilo kupljeno pri Porshe Slovenija za +30eur 1liter in baje olja, ki nimajo oznako PE ločeno oz kot se vidi na sliki 1 črka na eni polovici 2 na drugi polovici flaše diši po ponaredku.
Če je to 100% res ne vem


Titi,ki plača za liter tega olja 30€,potrebuje še kakšen drug redni servis v okviru zdravstvenega zavarovanja. (cena je drugače okoli 9.5€)


Najprej dobro poglej kakšno olje je na sliki, pa potem obsojaj naprej. To ni navadno longlife olje, ampak ima titanium fst dodatek. Titanium si lahko zasledil pri kakih 5w40 oljih, ampak pri 5w30 LL ga do sedaj ni bilo. To olje pa na trgu ŠE NI eno leto v prosti prodaji. Tudi embalaže so zaenkrat sam litrske, ker do sedaj so pravico za prodajo tega olja imele le avtomehanične delavnice. Tam pa stranka ponavadi kupi liter olja za dolivati. Naslednjič pejt v kako trgivino, pa jh prašaj za ceno castrola edge 5w30 LL titanium. Boš videl da to olje ni 9,5€...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a danci1973 Po maj 02, 2016 2:32 pm

AssKicker je napisal/-a: Naslednjič pejt v kako trgivino, pa jh prašaj za ceno castrola edge 5w30 LL titanium. Boš videl da to olje ni 9,5€...

https://www.motoroel-direkt.de/motoroel/castrol/edge_titanium_fst_5w_30_ll_.html

Prav imaš - 8,70€/liter za litrsko embalažo, 7,82€/liter za 5-litrsko in 7,345€/liter za 20-litersko...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a yashica Po maj 02, 2016 3:38 pm

Visoka cena olja ni noben garant, da je tudi vsebina top. Že pred časom sta organizaciji GTÜ in ACE opravila primerjalni test 12-tih olj različnih proizvajalcev (5W-30) in rezultat je potrdil točno to. Na tistem testu je bilo recimo najdražje olje "geniune" VW LL III (kat.št.:G052195M2) po testiranju pa je dobil zgolj oznako "pogojno".
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a firebird Po maj 02, 2016 4:00 pm

Mazda2 je napisal/-a:Še veliko takih je, od moje sorodnice fant je na pooblaščenem servisu za Passata starejšega letnika, sicer ne vem ali bencinar ali dizel tudi plačal za olje čez 130 eur se mi zdi, nisem pa prepričan ali je bila še menjava za to ceno ali samo olje, on je rekel, da je dal za olje toliko denarja. Rekel je tudi, da pri olju ne smeš šparat, ko sm mu omenil določene trgovine z avtodeli, ali pa spletno stran motornaolja.com, in ceno tam za podobno olje. Veliko jih še zdaj misli, da imajo v delavnicah >>original<< olje, ostala enaka cenejša olja so pa ponaredki, oz. slabše kakovosti po njihovem mnenju. V redu, potem naj pa plačujejo take cene, saj ni moj denar.

Saj meni so tudi v enem izmed servisov ponujali Mazdino Dexelio po 28€ X6 litrov. Cena pa je 7.50€. :D
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 02, 2016 4:44 pm

Ta, ki sem ga pa sedaj kupil je pa istih specifikacij kot Dexelia 10W-40, stane pa liter 3.9 eur, če se kupi 5 litrsko plastenko. Sicer je neka nepoznana znamka ampak specifikacije ustrezajo in za moj režim vožnje in interval menjave bo že v redu. Pa še nekaj, nekateri, ki imajo Fiate vlivajo original Selenia, ki je drago kot žafran, polni ga pa Petronas, ki pa je pakiran v embalažo s svojim imenom je pa mnogo cenejši. Primer: PETRONAS SYNTIUM 1000 10W40, API SM/CF; ACEA A3/B3, cena 13.80 eur za 4 litre https://www.euroton.si/avtodeli/petrona ... 19528.aspx . SELENIA GOLD 10W40, SAE 10W-40, ACEA A3,B3,B4, API SM/CF, cena 18.20 eur za 2 litra https://www.euroton.si/avtodeli/selenia ... 15100.aspx . To se pravi ga enaka Selenia liter pride malo nad 9 eur, Petronas pa okoli 3 evre in pol liter. Pa dobro si poglejte embalažo od Selenie, nad napisom Selenia z manjšimi črkami piše Petronas. Torej se bo koga le prijelo, da je tudi za Fiata lahko druga znamka olja, le da ustreza specifikacijam ali bodo še naprej toliko drago plačevali in mislili kako super olje imajo in da je le to ustrezno? Če pa drugim ne zaupajo naj pa vsaj Petronas, ki je pakiran kot Petronas, kupijo, bodo plačali precej manj.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 566
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a AssKicker Po maj 02, 2016 6:20 pm

Naj ti bo, če ga res dobiš za tak denar.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 02, 2016 6:29 pm

To meni pišeš za moje sedanje olje? https://www.euroton.si/avtodeli/power-o ... 17430.aspx
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a hippo To maj 03, 2016 1:43 pm

AssKicker je napisal/-a:
firebird je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Tole olje je bilo kupljeno pri Porshe Slovenija za +30eur 1liter in baje olja, ki nimajo oznako PE ločeno oz kot se vidi na sliki 1 črka na eni polovici 2 na drugi polovici flaše diši po ponaredku.
Če je to 100% res ne vem


Titi,ki plača za liter tega olja 30€,potrebuje še kakšen drug redni servis v okviru zdravstvenega zavarovanja. (cena je drugače okoli 9.5€)


Najprej dobro poglej kakšno olje je na sliki, pa potem obsojaj naprej. To ni navadno longlife olje, ampak ima titanium fst dodatek. Titanium si lahko zasledil pri kakih 5w40 oljih, ampak pri 5w30 LL ga do sedaj ni bilo. To olje pa na trgu ŠE NI eno leto v prosti prodaji. Tudi embalaže so zaenkrat sam litrske, ker do sedaj so pravico za prodajo tega olja imele le avtomehanične delavnice. Tam pa stranka ponavadi kupi liter olja za dolivati. Naslednjič pejt v kako trgivino, pa jh prašaj za ceno castrola edge 5w30 LL titanium. Boš videl da to olje ni 9,5€...

Castrol LL titanium se komot dobi v kanticah po liter (8,60 eur) in tudi v 5L kanticah (42 eur oz. 8,4/liter).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda To maj 03, 2016 1:46 pm

Samo noben ne more 100% potrdit oz dokazat, da sta oba iste kvalitete.


Osebno vem, da imajo uradni servisi nabite cene tudi za 100% in več, ampak v olju je razlika krepo čez 300% in tukaj dvomim, da si lahko privoščijo tako razliko.
Recimo oljni filter original cca 14eur neoriginal iste kvalitete pa cca 7eur kar je cca 100% razlike. Če govorimo o 300% in več kot naj bi bila pri olju bi moral biti filter krepko čez 21eur. Isto je pri naftnem filtru ali zračnem filtru cca 100% razlike med original in neoriginal. Ali pa če že govorimo o tekočinah zavorno olje je original cca 100% dražje od neoriginalnega.

Kateri koli del se primerja so razlike med original in neoriginal iste oz podobne kvalitete cca100% olje pa krepko čez 300%. Meni osebno ni to čisto jasno in imam pomisleke, da je original olje boljše kvalitete kot olje kupljen nekje preko spleta
Zadnjič spremenil pskoda, dne To maj 03, 2016 1:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a hippo To maj 03, 2016 1:57 pm

pskoda je napisal/-a:Samo noben ne more 100% potrdit oz dokazat, da sta oba iste kvalitete.


Osebno vem, da imajo uradni servisi nabite cene tudi za 100% in več, ampak v olju je razlika krepo čez 300% in tukaj dvomim, da si lahko privoščijo tako razliko.

Še več si privoščijo, ne mislit da ne...
Drugače pa olje dobim od uradnega dobavitelja s papirji, tako da je potem spet vprašanje kje ga pa oni dobijo....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda To maj 03, 2016 2:02 pm

Ampak zakaj točno pri olju :?: Zakaj ne pri zavornem olju ali hladilni tekočini ali katerem drugem delu :?: Zakaj ni tam več kot 300% pribitka :?:

Pa še to na uradni servis lahko prineseš svoje olje in garancija velja naprej. To mi tudi ni jasno zakaj to delajo nabijejo cene olja, ampak potem lahko prineseš svoje :?:


Jaz dokler ne bom videl dokaz na papirju, da sta oba olja se isto odrezala v labaratoriju ne bom oz ne morem verjet, da sta ista.

Pri nekaterih stvareh so ponaredki tako kvalitetno ponarejeni, da zelo težko ali pa tudi ne pogruntaš kateri je pravi oz ni ponarejen. To govorim nasplošno in ne samo o avtomobilizmu
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem To maj 03, 2016 3:27 pm

"Jaz dokler ne bom videl dokaz na papirju, da sta oba olja se isto odrezala v labaratoriju ne bom oz ne morem verjet, da sta ista."

Brez papirja pa verjameš, da ti na servisu iz soda vlivajo pravo olje in ne napačnega ali celo nekih cenenih ponaredkov. Se večkrat dogaja... Itak pa pol servisov ne ve, katero olje je za nek motor.

Dober ponaredek olja je težje naredit kot dober ponaredek torbice. Rabiš dobre osnove, celo rafinerijo ipd. To pomeni tudi višjo oz previsoko ceno za kvaliteten ponaredek, nekvalitetnega pa se hitro prepozna. In če je cena visoka oz profit zaradi ponaredka majhen, se nikomur normalnemu ne splača tvegat (izgube strank, kazni, zapora) zaradi evra pri litru.

Razmišljaj raje v to smer in ne a priori dvomit samo v ene stvari. ;)

Potem so tu še problemi z distribucijo, izogibanje davkom, carinam in še dosti tega - in vse je kaznivo. To se enostavno ne splača, edino taki, ki so že itak čez rob, to kdaj počnejo. Po moje je takih 10 % slabih servisov in 20-30 % slabih dilerjev - pa še to ne vedno.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Nikola_Tesla To maj 03, 2016 4:35 pm

Vsega pa tudi ni za vlivati v motor.... sledijo drage okvare turbin itd...

Ceneni produkti so do določene stopnje prečiščena odpadna olja in gredo še enkrat v uporabo... nekaj abrazivnih materialov v njih zagotovo še vedno ostane... in delajo malo več škode po motorju.

lp.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a lisko To maj 03, 2016 4:52 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:Vsega pa tudi ni za vlivati v motor.... sledijo drage okvare turbin itd...

Ceneni produkti so do določene stopnje prečiščena odpadna olja in gredo še enkrat v uporabo... nekaj abrazivnih materialov v njih zagotovo še vedno ostane... in delajo malo več škode po motorju.

lp.



Haha...samo oprosti si pa prav siten že s temi olje in mazivi....

Sicer ne vem ( ampak me zanima) koliko motorjev si TI servisiral in potem TI jamčil, da je s TVOJO mastjo/oljem pa potem garantirano dobro?
Ali pa da si nardil KOMPLET generalko na motorju in potem (od začetka) vlival not eno olje in po recimo 50 tisoč km je bil motor fuč? Se razumema....da je bil motor/avto SAMO v tvoji lasti....Kolko IMAŠ takih primerov osebno??

To je tako kot moj znanec....ima vrtno kosilnico in pred vsako sezono menja olje...in se je zmožen na smrt skregat, da če tega ne nardiš bo kosilnica ribnila, šla v franže....vzletela proti luni in ne vem kaj še vse...Sam imam kosilnico ,ki je stara skor 20 let pa sem olje menjal menda lih 3x. Okovje in ogrodje je dobesedno že razpadlo od rje...motor še vsako leto vžge v drugem potegu po stanju prek zime....in mu čist nič ne manjka....

Zanimajo me osebni primeri in ne baba čula baba rekla....Olje se menja na 10 tisoč ali še prej ob agresivni vožnji....pa bo vsak motor preživel življensko dobo vozila.
Ko sem pri kolegu potegnil dol pokrov ventilov pri 150 tisoč...me je kap. 3cm usedlin samo na pokrovu in med ventili....ko sem pri mojem snel pokrov ventilov....sem lahko jedel z njega. Razlika? Ja...kolega je menjaval olje na "predpisan" interval 30 tisoč....sam pa ga menjam na MAX. 10 tisoč....zadnje čase na 8 ker je veliko AC.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a firebird To maj 03, 2016 5:51 pm

Točno tako,sam menjam na 10 000 ali eno leto. Vedno dam najboljše olje,pred menjavo 2 flaški engine flusha in olje je tako,da bi ga lahko imel še za solato. Pa 2.3 turbaki od Mazde niso ravno kakšen pojem zanesljivosti.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 To maj 03, 2016 6:13 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz dokler ne bom videl dokaz na papirju, da sta oba olja se isto odrezala v labaratoriju ne bom oz ne morem verjet, da sta ista.

Jaz pa dokler ne bom videl dokaza iz laboratorija, da je dražje tudi boljše, bom kupoval cenejšega. Sedaj razmišljam, da bi kupil 60 litrski sod 10W-40, API SL, ACEA A3, iste specifikacije kot imam do zdaj v avtu. Sem preračunal, da liter potem pride samo 2.5 evra. Samo še vsaj 2 odjemalca moram dobit, ker zame bo to za preveč let potem.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a vuli To maj 17, 2016 6:03 pm

Ma ja, itak. Že dolgo je znano, da imajo pooblaščenci 300% maržo na olja.
Primer: elf 5w 30 DPF - 21€/liter, drugače pa cca 7€
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Firediver Če maj 19, 2016 11:55 am

Pooblaščenci so primorani nabavljati material preko svoje centrale, kjer je veliko nepotrebnih pijavk in zato cenovno ne morejo konkurirati on-line dobaviteljem. Tudi teh 300%, ki jih omenjate, je vprašanje, če sploh kaj od % ostane pooblaščeni delavnici in pač mora to požreti, če želi biti še naprej pooblaščena.

No, saj potrošnika to ne zanima, itak se ves srd navali na tistega, ki potrošniku izstavi račun.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a RS84 Pe maj 20, 2016 11:02 am

Pozdrav.

Si sposodim tole temo.
Zanima me katero olje je najbolj primerno za zastavo 750 - fičo?

hvala
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Pe maj 20, 2016 2:24 pm

Nekega navadnega 15W-40...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 79 gostov