Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sova501 Po maj 30, 2016 5:38 pm

Na VW servisih je treba bit pozoren, če se pri njih kupi olje. Prvi servis je stric prinesel svoje olje Castrol tako kot predpisuje VW in so takoj zabeležili v servisno knjigo svoje olje, 2. servis je kupil olje tam z njihovo 400% maržo pa so mu noter nalili Shell, v servisni knjigi pa piše da VW priporoča Castrol.

Ne vem zakaj VW predpisuje Castrol da potem pooblaščeni serviserji vlivajo Shell in še tip niso pravi vlili ampak tako škoda besed. Mogoče planirajo da bo motor zaribal in ni bilo dovolj da so ga že trikrat razdiral. Naslednjič najboljše da vlijejo bučno olje pa je.
Aja pa da jih še pohvalim; hladilna tekočina je bila na servisu čisto na minimumu, pa jo je stric dolil 3 mesece pred servisom na max, ampak jo je servis sedaj zastonj dolil do konca. Hvala VW.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Po maj 30, 2016 5:51 pm

Ja pa kaj potem če napišejo svoje olje, saj garancija more še vedno isto veljat ane? Vsak proizvajalec pač priporoči eno znamko, vliva se pa lahko noter bilokaj z ustrezno viskoznostjo in specifikacijo... To da pa napačen tip vlijejo se pa očitno več kje dogaja, že malo smešno vse skupaj :roll: Sigurno pa ne bo motor zaribal če bo malo drugačno olje vlito noter...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem Po maj 30, 2016 5:52 pm

VW ne "predpisuje" ampak samo "priporoča" (predpisuje samo, katerim normativom mora olje ustrezat). Za to promocijo dobi lepe zneske in verjetno je višji Castrolov znesek preVAGal nad Aralom, ki je bil gotovo boljši od kastrole. Tudi Shell je verjetno boljše olje od Castrola. Vse to je bilo že večkrat povedano.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sova501 Po maj 30, 2016 5:55 pm

Če sam prineseš nočejo druga vlit kot Castrol(jaz sem enkrat kupil motul pa so mi rekli da ne bo več garancije če ga vlijejo in sem ga moral vrnit), oni pa lahko vlivajo drugo firmo. Če Nejc in Esem pravita da ni razlike med firmam oz je shell boljši potem je vseeno, ampak imajo dvojna merila.
Prejšnji servis so mu rekli da je treba vlit Castrol 5w-30(in je tega kupil), ta servis so vlili 5w-40 Shell. Če je kaka razlika in kateri je pravi boste pa vi bol vedl ko jst. Motor je 1.2 tsi ea211. Mogoče so mu gostejšega vlili, ker jim je rekel da je motor bolj glasen kot je bil na začetku.

Mogoče bodo naslednjič vlivali 5w-50 in vsak servis za 10 povečajo(hec). So pa na servisu bili prijazni, če to kaj šteje.
Zadnjič spremenil sova501, dne Po maj 30, 2016 6:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Po maj 30, 2016 6:14 pm

V navodilih so predpisane vse ustrezne viskoznosti in specifikacija olja in lahko da je oboje ustrezno... Glede antifriza pa spet s***** od servisa normalno da raje vlijejo par deci zraven kot pa da bi šli ugotavljat kaj je narobe, da ga zmanjkuje. Če se ne bo kdo zganil bodo očitno lepo dolivali do konca garancije (če bo zdržalo vse skupaj), ko bo izven garancije bo pa seveda takoj potrebno popravilo :roll:
Zadnjič spremenil nejc1, dne Po maj 30, 2016 6:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sova501 Po maj 30, 2016 6:19 pm

Za antifriz je rečeno je da ga je treba dolit ko pride spet na min. Da ne zasmetim ponovno teme, kar je je, nisem vedel da lahko oba tipa olja ustrezata motorju. Hvala, lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 30, 2016 6:37 pm

Hm, mene pa zanima nekaj >>hecnega<<, bolj iz firbca, mogoče pa ob pravem pogoju še celo kdaj uporabim. Kakšna je viskoznost olja SAE 30, ki je namenjeno kosilnicam? Dobro, pri delovni temperaturi je viskoznost taka kot piše, torej 30, kaj pa ob zagonu? Je viskoznost hladnega olja za kosilnice podobna viskoznosti motornih olj 0W..., 5W..., ali 10W...? In ali lahko to olje uporabim tudi za svoj avto? Predpisane viskoznosti so ...W-20, ...W-30 in ...W-40. Torej bi lahko to olje uporabil tudi za svoj avto, saj pri tem olju za kosilnico ( ne pri vseh) ,ki sem ga kupil, so tudi ostale specifikacije napisane, ki ustrezajo tudi za moj avto, poleg API, ki je SL, so napisane tudi ACEA ki je A3/B3, za moj avto priporočeno API SL ali SM, ACEA pa, A3/B3 ali A5/B5.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a luxxx7 Po maj 30, 2016 6:44 pm

Ooooo Marija pomagaj... Kaj se ljudje vse ne spomnite :roll: Za kosilnico olje boš dajal v tvoj avtomobilski motor? Je res tako težko 2 piva manj spit v gostilni in kupiti liter kvalitetnega olja? Svašta ej... :shock:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 30, 2016 6:57 pm

Mene zanima, če je primerno. Glede na to, da vse specifikacije ustrezajo, le tega ne vem kakšna je viskoznost pri hladnem. Dejansko je pa to olje celo skoraj evro dražje po litru od tega avtomobilskega 10W-40, ki ga imam sedaj v avtu, ki je liter 4 evre. Ampak, če bom kdaj vlival SAE 30 me pa zanima, če je to kosilniško primerno, glede na to da izpolnjuje vse specifikacije. V razredu SAE ...W-30 je pa to kosilniško olje cenejše od ostalih SAE 30 avtomobilskih olj katera so v ponudbi na motornaolja.com.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Po maj 30, 2016 7:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem Po maj 30, 2016 7:04 pm

Če piše SAE 30, potem je 30, se ti ne zdi?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 30, 2016 7:08 pm

Pa saj to vem esem, ampak to je zadnja cifra, ki velja ko je motor ogret, mene zanima kakšna je viskoznost pri hladnem. Za avtomobilska olja so še spredaj številke, pri kosilniških pa piše samo SAE 30. Nič, če mi noben ne zna odgovorit bom pa testiral sedanjega 10W-40 proti 5W-40, ki ga imam doma v kantici in tega kosilniškega v zamrzovalniku, določen vzorec, pa bom videl kateri bo najhitreje se pretekel. Itak ne bom med sabo primerjal 10W-40 proti 5W-40, saj to se ve katero naj bi se hitreje od teh dveh preteklo, zanima me kosilniško proti motornemu 10W... in pa kosilniško proti 5W.... Itak pa nebi kar nekega kosilniškega noter dal luxxx7, ampak na tej kantici so specifikacije enake kot za moj avto, vse ustreza, le hladna viskoznost me bega, če je v dovoljenih okvirih Mazde.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Po maj 30, 2016 7:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sova501 Po maj 30, 2016 7:15 pm

mazda2 pa sej nisi resn :lol:
Počaki na kako akcijo v Leclerku al pa Šparu pa je po mojem bolš katerokol avto olje vlit ko od kosilnice. Pa tut petrol ima neki prepakiran ko ni tak drag. Tistih 20€ boš pa že sprasku, to je pol tanka goriva.
Sicer ima pa dedi 20 let staro ameriško kosilnco in je sam dvakrat do zdej menju olje in mu laufa bolš kot stricu tsi, tako da more bit od kosilnce olje zlo dobro za kosilnce, za avte pa ne verjamem da ustreza. :D
Zadnjič spremenil sova501, dne Po maj 30, 2016 7:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem Po maj 30, 2016 7:19 pm

mazda2
Slabo delaš domače naloge. Toliko si pisal o oljih in niti tega ne veš, čeprav je to bilo od tebe nekako pričakovano, da obstajajo "single grade" olja, ki so "enaka" pri hladnem in toplem motorju. Sicer pa so to itak vsa vedno - razen če ne misliš, da se olje pred zagonom hladnega spremeni iz SAE 30 na SAE 10 (seveda le, če mu to kdo zapove).
Preberi tu

Upam, da ti bo po branju bolj jasno in ne boš delal trapastih eksperimentov, ki pobirajo denar in čas ter še onesnažujejo. SAE 30 je vedno samo 30.
Upam tudi, da boš s tem spoznal popolno neprimernost 30 olja, ki bo očitno bolj slabo teklo - in to še posebej pri vžigu hladnega motorja, kar za 3/4 obrablja motor
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sova501 Po maj 30, 2016 7:53 pm

Mazda2 tule maš 5W-40 za 2,8€ za liter. Do 5.6. piše da je akcija in je verjetn še vedn bolši kot kosilniško olje. :)
http://www.e-leclerc.si/motorno-olje-5w40/
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 To maj 31, 2016 2:58 pm

Hvala obema, ne bom preizkušal. Pa tudi nisem mislil preizkušat kar sam od sebe, dokler to nebi dovolj preštudiral, zato sem vprašanje najprej postavil še v temo kjer odgovarja Arnšek, ampak tam se odgovarja bolj počasi pa sem še tu probal kakšne odgovore bom dobil. Je pa tako, da imam sedaj noter 10W-40 katera 5 litrska kantica pride 19.50 eur kar je res poceni. In ja, če bi imel kemijski dokaz, da je katero dražje olje res boljše in ne le dražje potem bi pač raje vzel dražjega, do tačas bom pa kupoval kaj cenejšega. Da bi pa kupoval različna olja in jih nosil v laboratorijsko analizo se pa ne splača. Sova501, tega olja iz linka pa ne bom kupoval, ker ni napisane specifikacije API in ACEA, v Ljubljano se pa samo zato ne bom vozil iz Kranja, pa doma imam še Total Quartz 9000 5W-40.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a rs5 Če jun 02, 2016 10:52 am

Kakšno olje se priporoča za megana II 2.0 dci 110kw brez fap filtra?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a ban Če jun 02, 2016 12:02 pm

A se mi splača kupit motul 6100 synergie + olje 10W40 za 32€, 5 litrov. Ali za enako ceno castrol magnatec, kakor priporoča VW.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Če jun 02, 2016 2:07 pm

Oboje bo ok, čeprav zdaj se bo verjetno spet kdo našel ki bo rekel da je castrol slabo olje. Lahko pa pogledaš tudi še za kakšnim Mobil, Shell itd. Sicer pa vzameš tisto, kar se je pač prej vlivalo v avto, torej čimmanj menjavat znamke olja od servisa do servisa...
Zadnjič spremenil nejc1, dne Če jun 02, 2016 2:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sašo5 Če jun 02, 2016 2:12 pm

ban je napisal/-a:A se mi splača kupit motul 6100 synergie + olje 10W40 za 32€, 5 litrov. Ali za enako ceno castrol magnatec, kakor priporoča VW.

a nimas ti golfa mk5 oz. 6 ce se ne motim?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a ban Pe jun 03, 2016 6:26 am

Imam petko ja, bencinarja. Do zdej sem noter dajal castrol, ampak ker za enak denar lahko dobim motul, ki naj bi bilo po prebiranju tega foruma top olje, pač vprašam kaj kupit.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 42 gostov