Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Rocne avtopralnice v Ljubljani?

Napisal/-a Daco Ne avg 01, 2004 2:45 pm

No fantje in dekleta, ki svojim jeklenim privoscite rocno pranje...

Komu jih zaupate?

Jaz sem se enkrat matral sam spucat avto a sem porabil toliko casa in energije, da sem si rekel jebes ni vredno! Raje dam tistih par tisocakov, pa mi fantje zrihtajo avto tako kot je treba - pa se presvicam se ne. :mrgreen:

No do sedaj sem avto opral v dveh razlicnih rocnih avtopralnicah:

1. Avto Horvat (Savlje): S pranjem sem bil kar zadovoljen. Fantje so se kar potrudili, brisali so tudi ze pol ko so kao ze koncali a sem jim tezil, kaj ko bi tu se malo pa tam se malo... pa kaj ko bi mi z zrakom se malo spihali armaturko... no sej so mi zato zaracunali 2000 SIT (drugace naj bi bilo 1500 zunanje pranje, a se mi je mudilo pa nisem ravno razglabljal).

2. BHS (Štepanjsko naselje): Tam sem dal 3000 SIT za komplet pranje (zunanje 1500 in notranje 1500) pa so fantje tut dobro opravili delo (oziroma odvisno kdo je delal... so imeli neke kao nove, pa so bili malo bolj povrsni) a si pol malo pojamral pa so se enkrat podrgnili. Skratka, tut uredu opravljeno delo... edino mogoce mal prevec vodnih flekov je ostalo po pranju.

Ima se kdo kaksne pozitivne/negativne izkusnje z avtopralnicami? Slišal sem za avtopralnico Urška v Mostah - naj bi bila dobra...

Pa mogoče še eno podvprašanje... poliranje? Kam se splača avto odpeljati na poliranje. Jaz sem vprašal v obeh avtopralnicah in so mi rekli, da mi ga spolirajo za 25 oziroma 30 tisocakov. Pa baje je treba avto z navadno crno barvo znati polirati in uporabljati posebne scetke, ker drugace ostanejo lise po avtomobilu. Tako mi je bilo receno. Eden me je svaril, da naj pazim kam ga bom peljal polirati. Kao, lahko da ti ga bo kdo poceni spoliral - samo se lahko zgodi da ti ga se bolje userje, ce nebo dobro naredil. Ker kao crne in druge temne je malo tezje spolirat kot kaksne srebrne in svetlejse avtomobile.
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
_Jerry_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1196
Pridružen: Če jul 22, 2004 12:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a _Jerry_ Ne avg 01, 2004 2:59 pm

Zivijo!

Tudi jaz vedno peljem avto v pralnico, ker sem doma v bloku in nimam kje prat...

Da mi ne bo kdo se verjel 8) Vsak izgovor je dober :wink: Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba... :mrgreen:

Pa poglejmo :roll: Med rocnimi pralnicami po kvaliteti najbolj izstopa tista ob Dunajski cesti, na levi strani, ko se peljes od Smelta proti Ruskemu carju :!: Cena je malo nad 3 jurje, avto je pa ponavadi potem (to je sicer vedno odvisno od ekipe, ki se ga loti -fantje se vcasih zamenjajo) tak, da ga sosedje in domaci ne spoznajo vec :shock:

Poskusi, ne bos razocaran :wink:
 
Uporabniški avatar
domzalcan21
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: Ne avg 31, 2003 9:09 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a domzalcan21 Ne avg 01, 2004 3:15 pm

V petek sem peljal avto k Svetku ( Lj - Studenec ) tam sem menjal olje in oljni filter...potem sem ga dau pa še prat... racunajo 3900sit komplet... perejo zelo uredu... ko so ga začel brisat in pa pucat znotraj pa samo :shock: Kar 4je delavci so pucal avto... men ni blo nc jasno... Spucal so mi ga pa u nulo...res da so kar dragi, ampak storitev pa opravijo zelo dobro! :wink:
 
Uporabniški avatar
GReddy_
Novinec
 
Prispevkov: 232
Pridružen: To jun 01, 2004 8:05 pm
Kraj: primorska

Napisal/-a GReddy_ Ne avg 01, 2004 3:33 pm

Ma najboljša avtopralnica je doma. Lepo z baromatom (visokotlačno špricanje-ali kako se že reče pravilno slovensko????) malo pobrišeš z mokro brisačo in milom za pranje avtomobilov ga še enkrat pošpricaš z baromatom in nato še s suho krpo. Je avto po pranju kot nov.

Kolikor pa imam izkušenj s poliranjem sem to opravil s pomočjo kar doma. Je sicer slabše narejeno je pa bolj poceni :P

P.S.:za enkrat to delam še na starševih avtih, ker pač svojga še nimam(premlad), samo nikoli ni premalo izkušenj.

LP :hi
 
Uporabniški avatar
domzalcan21
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: Ne avg 31, 2003 9:09 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a domzalcan21 Ne avg 01, 2004 4:13 pm

To možnost imas lahko, ce živis v bajti...ce pa živiš v bloku...se pa takoj vse spremeni... a ne
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Ne avg 01, 2004 4:18 pm

_Jerry_ je napisal/-a:Zivijo!

Tudi jaz vedno peljem avto v pralnico, ker sem doma v bloku in nimam kje prat...

Da mi ne bo kdo se verjel 8) Vsak izgovor je dober :wink: Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba... :mrgreen:

Pa poglejmo :roll: Med rocnimi pralnicami po kvaliteti najbolj izstopa tista ob Dunajski cesti, na levi strani, ko se peljes od Smelta proti Ruskemu carju :!: Cena je malo nad 3 jurje, avto je pa ponavadi potem (to je sicer vedno odvisno od ekipe, ki se ga loti -fantje se vcasih zamenjajo) tak, da ga sosedje in domaci ne spoznajo vec :shock:

Poskusi, ne bos razocaran :wink:


kvaliteta je odvisna kakšne volje so fantje :wink:
če ma kdo usran avto, in ga ni dal čistit par let potem naj ne pričakuje novega avtomobila :evil:
tm jz delam :P
pa suljo je tud tm delu :P
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Ne avg 01, 2004 4:20 pm

@Cuore Sportivo 156: Nekaj nad 3 cuke je komplet pranje al sam zunanje? Kakšen popust, če pridem ko ni šefa? :mrgreen:

P.S. Pa upam, da nisi boljše volje takrat ko čistiš kakšno alfo kot takrat ko čistiš recimo audija :P
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Ne avg 01, 2004 4:22 pm

Daco je napisal/-a:@Cuore Sportivo 156: Nekaj nad 3 cuke je komplet pranje al sam zunanje? Kakšen popust, če pridem ko ni šefa? :mrgreen:

P.S. Pa upam, da nisi boljše volje takrat ko čistiš kakšno alfo kot takrat ko čistiš recimo audija :P


mal je razlike :P
aja pa vedno je en kekec ( ˝šef˝ ) k pobira denar. :roll:

3000 je za srednji avto komplet notri in zuni :wink:
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Ne avg 01, 2004 4:48 pm

_Jerry_ je napisal/-a:Zivijo!
avto je pa ponavadi potem (to je sicer vedno odvisno od ekipe, ki se ga loti -fantje se vcasih zamenjajo) tak, da ga sosedje in domaci ne spoznajo vec :shock:
:wink:


fantje se zato zamenjajo ker jih raz****i da jim šef ne da plače.
vpraši suljota če je dobil že vso plačo :wink: :evil:
 
Uporabniški avatar
ciro04
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe jun 18, 2004 5:58 pm

Napisal/-a ciro04 Ne avg 01, 2004 9:02 pm

Hja, vidm da ste kle na LJ koncu kr dragi s pranjem. Jst ga dam v pralnico sam pozimi, pa še tist zahtevam da ga operejo z mojo lastno gobo in sem zraven. Vidu sem že modele, ko so prali avto s totalno umazano ali celo naoljeno gobico. Al pa da je modelu padla gobica na tla in je še očistil ni ter veselo drgnil naprej (verjetno tudi s kamenčki) po avtu. :shock: Sam najbolj vem kaj počnem, pa čeprav mam par kapljic na čelu :)
Da pa o kakšnih avtomatskih pralnicah ne govorim, ko celo večnost ne zamenjajo krtačk. :x Fajn je kasirat tolarčke, investirat naprej v opremo je pa malo težje :x
Zadnjič spremenil ciro04, dne Ne avg 01, 2004 9:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Hyundai - Always There 4 U
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Ne avg 01, 2004 9:10 pm

A eni ne razumete, da nekateri pac nimamo moznosti avta oprati tako kot se zagre kar sami? Dva vedra vode pa gobico, mal nasamponrat pa bo? Ma bo falus, par ur se matras kot zmesan pa ok sej je bols, sam se zmer avto ni tak kot bi moral bit po pranju. Nima vsak doma dvorisca pred bajto, pa vsega boga. Zivljenje v mestu ima tudi nekatere slabosti. :P Zdej pa da bi doma doktoriral iz pranja pa porabil pol dneva za pucanje avta... raje v tem casu zasluzim za pranje pa se za kosilo zraven. :mrgreen:
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
Bigg Daddy
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Če maj 27, 2004 10:02 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Bigg Daddy Ne avg 01, 2004 9:16 pm

ja tko jst pucam k sm broke, dva al pa tri ajmrje pa šampon, pa trljam :P
drgač pa grem na Jurčkovo k tut kr dobr upere za 1800..ampak sam oduzun, sej pusesam že sam duma :P
There's some crazy muthafuckaz in this world, lot crazy then me
 
Uporabniški avatar
ciro04
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe jun 18, 2004 5:58 pm

Napisal/-a ciro04 Ne avg 01, 2004 9:18 pm

Daco je napisal/-a:A eni ne razumete, da nekateri pac nimamo moznosti avta oprati tako kot se zagre kar sami? Dva vedra vode pa gobico, mal nasamponrat pa bo? Ma bo falus, par ur se matras kot zmesan pa ok sej je bols, sam se zmer avto ni tak kot bi moral bit po pranju. Nima vsak doma dvorisca pred bajto, pa vsega boga. Zivljenje v mestu ima tudi nekatere slabosti. :P Zdej pa da bi doma doktoriral iz pranja pa porabil pol dneva za pucanje avta... raje v tem casu zasluzim za pranje pa se za kosilo zraven. :mrgreen:


No sej. Če je avto res totalno usran in že dolgo ni bil deležen čiščenja ga daš v avtopralnico (jaz pod pogoji ki sm jih navedel zgoraj). Pol ko pa je avto enkrat generalno očiščen, ga pa sam sproti čisti, da se ti ne bo spet totalno zasvinjal. Pa ne vem kako lahko govoriš o PARIH urah. Men vzame zunanjost in notranjost skup kake 2 uri. Pa verjem da je spucan u nulo. Sm ful perfekcionist kar se tega tiče. Je pa druga če veselja ni. Jaz ga mam. Pucam ga pa pri frendu v službi :P Mam pač možnost. Vmes pa kaka debata, pa pirček :lol:
Hyundai - Always There 4 U
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Ne avg 01, 2004 9:25 pm

Ena na vicu baje je kr ok, ce je sploh se tm :?
There is no time...
 
_Jerry_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1196
Pridružen: Če jul 22, 2004 12:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a _Jerry_ Ne avg 01, 2004 9:26 pm

Cuore Sportivo 156 je napisal/-a:
_Jerry_ je napisal/-a:Zivijo!

Tudi jaz vedno peljem avto v pralnico, ker sem doma v bloku in nimam kje prat...

Da mi ne bo kdo se verjel 8) Vsak izgovor je dober :wink: Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba... :mrgreen:

Pa poglejmo :roll: Med rocnimi pralnicami po kvaliteti najbolj izstopa tista ob Dunajski cesti, na levi strani, ko se peljes od Smelta proti Ruskemu carju :!: Cena je malo nad 3 jurje, avto je pa ponavadi potem (to je sicer vedno odvisno od ekipe, ki se ga loti -fantje se vcasih zamenjajo) tak, da ga sosedje in domaci ne spoznajo vec :shock:

Poskusi, ne bos razocaran :wink:


kvaliteta je odvisna kakšne volje so fantje :wink:
če ma kdo usran avto, in ga ni dal čistit par let potem naj ne pričakuje novega avtomobila :evil:
tm jz delam :P
pa suljo je tud tm delu :P


Ojla!

Jasno, da je kvaliteta odvisna od dobre volje, ampak jaz sem itak napisal, da ste vi v povprecju najboljsi od vseh pralnic :bow

Drugace se me bos pa sigurno spomnil: jaz sem tisti cudak, ki vozi k vam prat razna cuda od oldtimerjev... :oops:
 
Uporabniški avatar
Doctore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jul 30, 2004 7:47 pm

Napisal/-a Doctore Ne avg 01, 2004 9:41 pm

zahtevam da ga operejo z mojo lastno gobo in sem zraven. Vidu sem že modele, ko so prali avto s totalno umazano ali celo naoljeno gobico. Al pa da je modelu padla gobica na tla in je še očistil ni ter veselo drgnil naprej (verjetno tudi s kamenčki) po avtu. Sam najbolj

Sam sem delal v avtopralnici Kamax, dokler je obstajala.
Vedno, ampak vedno bodite zraven avta, tudi če vam rečejo pol urce bo za počakat, noče navajat specifičnih dogajanj, med samim pranjem, ko lastnika ni zraven, ker nekateri na forumu delaj v pralnicah.
Res pa je da je odkar sem delal v pralnici minilo 10let(študentska leta), morda se je kaj spremenilo.
Jaz avto perem sam.
 
Uporabniški avatar
ciro04
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe jun 18, 2004 5:58 pm

Napisal/-a ciro04 Ne avg 01, 2004 9:44 pm

Doctore je napisal/-a:
zahtevam da ga operejo z mojo lastno gobo in sem zraven. Vidu sem že modele, ko so prali avto s totalno umazano ali celo naoljeno gobico. Al pa da je modelu padla gobica na tla in je še očistil ni ter veselo drgnil naprej (verjetno tudi s kamenčki) po avtu. Sam najbolj

Sam sem delal v avtopralnici Kamax, dokler je obstajala.
Vedno, ampak vedno bodite zraven avta, tudi če vam rečejo pol urce bo za počakat, noče navajat specifičnih dogajanj, med samim pranjem, ko lastnika ni zraven, ker nekateri na forumu delaj v pralnicah.
Res pa je da je odkar sem delal v pralnici minilo 10let(študentska leta), morda se je kaj spremenilo.
Jaz avto perem sam.


TOČNO TAKO!
Hyundai - Always There 4 U
 
Uporabniški avatar
Doctore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe jul 30, 2004 7:47 pm

Napisal/-a Doctore Ne avg 01, 2004 9:52 pm

TOČNO TAKO!
:pivo
 
Uporabniški avatar
Bigg Daddy
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Če maj 27, 2004 10:02 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Bigg Daddy Ne avg 01, 2004 10:21 pm

sej tko je najbolš :]
There's some crazy muthafuckaz in this world, lot crazy then me
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Ne avg 01, 2004 11:29 pm

domzalcan21 je napisal/-a:V petek sem peljal avto k Svetku ( Lj - Studenec ) tam sem menjal olje in oljni filter...potem sem ga dau pa še prat... racunajo 3900sit komplet... perejo zelo uredu... ko so ga začel brisat in pa pucat znotraj pa samo :shock: Kar 4je delavci so pucal avto... men ni blo nc jasno... Spucal so mi ga pa u nulo...res da so kar dragi, ampak storitev pa opravijo zelo dobro! :wink:


a si bil zraven, če ne so ti ga lahko malo podrmal, sem vidu kako so eno meco čist novo kupejko mal naprej mal nazaj gas pa bremza pa do daske-no skor :shock: ,k un parkplac pri njih ni glih velik :lol:

tko da jest tam vedno zraven stojim kar koli že delajo na avtu :wink: ,poznam pa tm kr neki fantov ki morm rečt da so uredu, in se ne igrajo

glede BHS-a v Štepanjskem naselju :

pelm nujno avtu zamenjat zadnje ploščice pa mal bremze porihtat za na tehničnega,
vse kul dokler ne pridem po avto,pridem tja in avta še ni iz delavnice :shock: ,
se malo sprehodim do delavnice in slišim šefa kak se dere na delavca poleg njegovega dretja pa slišim še pokanje roke po plehu :shock: :? ,nakar me šef vidi, jaz njega poleg mojga avta, on pa z roko zelo lepo boža po plehu,kot da ni nič(jaz si pa mislim-

mamu !"#%(/()))&%%&()$ pa Slika ,no glih čelanke ni bilo sm si pa predstavlju kak bi poleto na luno

in zakaj se je šlo vse skup, kao niso ga mogli dat z dvigala dol ker je bil prenizek avto,

sem jim dal unih par $$$ in sam kičil dam,

sam tko nikol več avta ne pustim nikjer v drugih rokah,sem raje zraven 5h kot pa da se izživljajo in stresajo jezo na tuje ljubljenčke,

raj se nej sami mal na seb izživljajo takoSlika, moj avto pa naj pustijo pr mer :P

e , dost bo za dans
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 29 gostov