Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare Sr nov 26, 2014 9:05 pm

Mater končno nekdo ki razume kaj jaz b****r govorim.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a gaszajla Sr nov 26, 2014 9:26 pm

čare je napisal/-a:Profesroje sem mel po vsej verjetnosti še tvoje,ti pa se še vedno nisi zjasnil kam po tvoji nastavitvi sveti luč,katera je 50 cm od tal (center luči-žarnica)in kam tista ki je 80 cm od tal


Tista,ki je 80 cm od tal je lepo usmerjena na tistih dobrih pol metra.Mogoče si videl,da imajo luči v sebi nekaj vijakov,ki se z njimi usmerja parabola gor in dol.A sem jasno napisal.Sinko isti princip delajo na tehničnih a ne,da je tako.Obrnejo šraufke,da dosežejo daljavo žarometa.Nisem še videl,da bi karoserijo rezali in premikali luči.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare Sr nov 26, 2014 9:58 pm

Ja model ampak je ne štelajo na 55 cm na 2,7 metra,ker maš gor jasno sliko kam bi potem svetila.Razumeš??
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če nov 27, 2014 8:35 am

gaszajla je napisal/-a:Tista,ki je 80 cm od tal je lepo usmerjena na tistih dobrih pol metra.Mogoče si videl,da imajo luči v sebi nekaj vijakov,ki se z njimi usmerja parabola gor in dol.A sem jasno napisal.Sinko isti princip delajo na tehničnih a ne,da je tako.Obrnejo šraufke,da dosežejo daljavo žarometa.Nisem še videl,da bi karoserijo rezali in premikali luči.

Se ena slika:
luci02.jpg

Tukaj sem luci razlicnih visin povezal direktno na 50m dolzine, torej, sem jih usmeril tocno na 50m. Povej mi, ali so na razdalji 2.7m od avta (modra crtkana vertikalna crta) nastavljene na isto visino, zato da vse dosezejo tistih 50m?
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver Če nov 27, 2014 10:16 am

Ne ! Seprav jst mam normalnga recmo ..nic ni spuscen pa zgoraj na luceh mi pise 10 % nek naklon al kaj je to..ce dam avto 2.7m od stene in pomerim sredino luci od tal nastimam kako ? Za levo ,desno mi je jasno da pomerim razmak me sredino luci in ga prenesem na steno in nastimam
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če nov 27, 2014 11:08 am

renodriver je napisal/-a:Ne ! Seprav jst mam normalnga recmo ..nic ni spuscen pa zgoraj na luceh mi pise 10 % nek naklon al kaj je to..ce dam avto 2.7m od stene in pomerim sredino luci od tal nastimam kako ? Za levo ,desno mi je jasno da pomerim razmak me sredino luci in ga prenesem na steno in nastimam

1. postavi avto direktno do stene
2. pomeri visino od tal do visine zarnice v luci in v tej visini narisi crto na steno
3. narisi se vertikalne crtice za pozicijo vsake luci (da jih bos lahko umeril levo in desno)
4. avto odpelji nazaj na oddaljenost 7.6m od stene, ce le lahko (meritev bo bolj natancna), ali pa na 2.7m, ce nimas dovolj prostora
5. crto na steni znizaj za 5cm ce imas avto na oddaljenosti 7.6m ali za 2cm ce si na 2.7m
6. nastavi luci na novo znizano crto po visini in na svoje vertikalne oznake po horizontali

Tako se pravilno nastavi luci.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver Če nov 27, 2014 11:47 am

Ok.najlepsa hvala za odgovor ,ki sem ga cakal nekaj dni ! Ce se srecava pade pivo ! ;D
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če nov 27, 2014 11:48 am

renodriver je napisal/-a:Ok.najlepsa hvala za odgovor ,ki sem ga cakal nekaj dni ! Ce se srecava pade pivo ! ;D

Ta odgovor sem ti podal ze z linki v enem od prejsnjih odgovorov, samo da pise anglesko in ima imperialne mere.. ;)

Vsem ostalim: Da ne bo pomote, moj zgornji postopek takisto ni namenjen za ekstremne primere zelo nizkih ali zelo visokih luci, tam je treba pogledat procent napisan na sami luci in preraracunat vrednosti za koliko je treba znizat crto na steni, da bo snop svetil 50m dalec. Velja pa ta postopek zadosti natancno za 95% avtov pri nas, ki imajo luci na neki priblizno normalni visini.
Zadnjič spremenil EX-B, dne Če nov 27, 2014 11:58 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver Če nov 27, 2014 11:53 am

EX-B je napisal/-a:
renodriver je napisal/-a:Ok.najlepsa hvala za odgovor ,ki sem ga cakal nekaj dni ! Ce se srecava pade pivo ! ;D

Ta odgovor sem ti podal ze z linki v enem od prejsnjih odgovorov, samo da pise anglesko in ima imperialne mere.. ;)

Aha jah z anglescino se pri meni bol kot ne neha hehe
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver Ne nov 30, 2014 1:35 pm

Zdravo ! Evo vceraj sem si koncno vzel cas in malo porihtal luci.. Eno zarnico za dolgo luc sem imel polomljeno pri kontaktu zato mi je svegila v poden..sedaj je to zamenjano luci pa sem tudi pravilno nastavil..hvala usem za pomoc :)
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver Po dec 01, 2014 8:04 pm

Ma kdo izkušnje z xenon h7r brlaukam ?? A tist kar je pobarvano na njej dejansko ima učinik ali ne ??
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po dec 01, 2014 10:16 pm

renodriver je napisal/-a:Ma kdo izkušnje z xenon h7r brlaukam ?? A tist kar je pobarvano na njej dejansko ima učinik ali ne ??

Ima ucinek, se vedno pa se na kilometer vidi, da ni original (vaba za policaje) + se vedno svetis vse naokoli, manj kot z ne R zarnicami, pa vseeno. Halogenski reflektor enostavno ni narejen za xenonke, tako pac je.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver To dec 02, 2014 2:18 pm

Aha sano nevem v mojem primeru ko sem mel notri xenonke sploh ni blescalo..niti eden mi ni poblendal in veckrat sem se postavil pred avto in opazoval zadevo pa ni blo nikol problem v blescanju..samo sem mel navadne xenonke..zato se zanimam za h7r ker pol verjetno sploh nebi blescalo ce ze zdaj ni .
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare To dec 02, 2014 2:31 pm

To ti misliš da ni pršilo vse naokoli.
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver To dec 02, 2014 2:38 pm

Ja snop je bil usmerjen lepo prot tlem..table na avtocesti rahlo osvetljene..opazam tudi pri halogenu..po gozdu pa tud niso ble krosnje nic osvetljene tko da nevem..ce sem v vrsti stal recmo 10 metrov za avtom ni imel tablice osvetljene pa nimam luci na minimum
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare To dec 02, 2014 2:43 pm

Saj ni problem "glavni snop" problem je "višek"
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver To dec 02, 2014 3:00 pm

Ja vem vem samo pri meni sploh nisem opazil viska ....videl sem pa da je 6000k bolj l motec od 4300
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare To dec 02, 2014 3:18 pm

Zapelji se v neko garažo višine 2,5 metra pa boš videl koliko snopa je po stropu.6000 K je tudi bolj moder in slabše sveti na cesto kot 4300
 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver To dec 02, 2014 4:07 pm

bom probal ampak po vseh opazanjih ki sem jih izvedel tega ni bilo videti bom pa probal da vidim.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To dec 02, 2014 6:46 pm

Blendal ti verjetno ni noben, ker si imel slucajno bolj kot ne "sreco" da nisi naletel na kakega, ki bi ga to zadosti motilo, da bi ti hotel to tudi "povedat". Poleg tega, tudi ce ne motis nobenega drugega, bo zadeva kakemu sitnemu policaju na kilometer vidna in bo imel napisano kazen za neizpravno vozilo se preden se bos ustavil do njega. Ne izplaca se. V vsakem primeru pa je tvoj avto, po tvojih postih izgleda kot da si jih silno zelis imet, potem si jih pac kupi in vozi, nobena kolicina prepricevanja ze prepricanega od vseh clanov tega foruma ti ne bo pomagala pri tej odlocitvi..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 120 gostov