Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos Po maj 25, 2015 8:11 pm

plinaš je napisal/-a:kaj je zdej klapa? ko se je otoplilo so pa težave potihnile kajne ... nič bat ..pride zima -- =P



Haha dobro si tole povedal :)

Lahko samo to povem, da mi je ob vsakdanji uporabi plina spilo pol tanka bencina nekje v 3500 km in potem seveda dolijem ene par litrov zraven in je to to.

Se pa pozna sedaj poleti preklopi po parih 100 metrih razn, če je seveda dež, takrat rabi podobno kot pozimi ampak vseeno hitreje :)

Zanima pa me glede olja za mazanje, če ga dobite še kje ceneje kot na ebayu, kjer je 5 L 47€+12€ poštnina ? :)

LP
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček Če maj 28, 2015 10:45 pm

Oj mene pa samo informativno zanima kako je s tem avtoplinom. Sam imam Volva S40, letnik 2008 s prevoženimi 90.000km in ta avto ima Fordovo mašino s 107kW, seveda atmosferec.

Katero podjetje je najboljše za vgradnjo? Kako je s tem mazanjem ventilov? Kakšni so lahko dodatni stroški, če gre kaj narobe?
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Pe maj 29, 2015 5:26 am

Komarček je napisal/-a:Oj mene pa samo informativno zanima kako je s tem avtoplinom. Sam imam Volva S40, letnik 2008 s prevoženimi 90.000km in ta avto ima Fordovo mašino s 107kW, seveda atmosferec.

Katero podjetje je najboljše za vgradnjo? Kako je s tem mazanjem ventilov? Kakšni so lahko dodatni stroški, če gre kaj narobe?

Sej če ne bom jaz, ti bo pa Japanac napisal: preberi si forum...zato je...vsi smo ga ;)
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Pe maj 29, 2015 6:15 am

iziboy je napisal/-a:
Komarček je napisal/-a:Oj mene pa samo informativno zanima kako je s tem avtoplinom. Sam imam Volva S40, letnik 2008 s prevoženimi 90.000km in ta avto ima Fordovo mašino s 107kW, seveda atmosferec.

Katero podjetje je najboljše za vgradnjo? Kako je s tem mazanjem ventilov? Kakšni so lahko dodatni stroški, če gre kaj narobe?

Sej če ne bom jaz, ti bo pa Japanac napisal: preberi si forum...zato je...vsi smo ga ;)

pa če boš predelal zamenjaj svečke če imaš bosch - da ne bo potem jokcanja okoli keramike v mašini ..

jaz pa sedaj ko se je tudi ponoči otoplilo doživljam hude čase - pravzaprav še malo pa bom skuril blokado za obrate ...
le stežka se držim na 10l porabe ... =P
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe maj 29, 2015 8:42 am

Da si malo prste razmigam, saj je, kot je že "plinaš" napisal na forumu vse "mirno", upam da ne gre za zatišje pred . . . :sadd


Komarček je napisal/-a:Oj mene pa samo informativno zanima kako je s tem avtoplinom. Sam imam Volva S40, letnik 2008 s prevoženimi 90.000km in ta avto ima Fordovo mašino s 107kW, seveda atmosferec.


Na kratko ne vem že kolkič, predelava na avtoplin ni "Perpetuum mobile", kot tudi ostale oblike pogona niso. Večinoma so uporabniki zadovoljni, seveda se najde tudi kdo, ki ima manj dobre izkušnje.
Lahko pelješ vozilo samo enkrat na predelavo in je vse ok, lahko peljaš na dodatna nastavljanja, enkrat, dvakrat, tudi večkrat, če imaš smolo pri izbiri monterja obstaja možnost, da zadeva nikoli ne bo delovala kot bi morala (posledično ponoriš in prodaš vozilo). Če pri obstoječem vozilu "ni vse v mejah normale", se to na plinu pokaže dosti prej kot na bencinu. In če ti monter ne zna svetovati lahko začneš s testnimi menjavami (svečke, kabli, vžigalna tuljava, lambda, itd). Poceni vožnja ima pač svojo ceno, drugače bi seveda vsi vozili na plin, pa se ne. Zato je izbira monterja še toliko pomembnejša. Na forumu zlahka izluščiš tri ali štiri, preko katerih ni pripomb oz. so reference, da zadeve obvladajo. Torej prej boš začel z branjem, prej se boš prebil skozi 300+ strani po mojem mnenju poučnega čtiva, ki je kar "you have to read" za vsakega ki resno razmišlja o predelavi.


Komarček je napisal/-a:Katero podjetje je najboljše za vgradnjo? Kako je s tem mazanjem ventilov?


Vsako, ki ti napravo vgradi tako, da deluje brezhibno, ne glede na ceno, ki je lahko 300 € ali pa 2000 € in še več.


Komarček je napisal/-a:Kakšni so lahko dodatni stroški, če gre kaj narobe?


"Tricky question", lahko samo redni vzdrževalni servisi, v nekaterih primerih niti to ne, lahko pa . . . spet je vse odvisno od osebe, ki ti je zadevo vgradila, sam ne vem koliko na vse skupaj ne moreš vplivati, razen seveda s slabo izbiro . . . :/:o:/

Mi pa teramo dalje :vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček Pe maj 29, 2015 6:50 pm

Na kratko ali je sistem Vialle kul? In ali je ac gas podjetje ki ga vgrajuje ok?
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 So maj 30, 2015 1:38 am

plinaš je napisal/-a:kaj je zdej klapa? ko se je otoplilo so pa težave potihnile kajne ... nič bat ..pride zima -- =P

O kakšnih težavah ti to? :mrgreen:
In kaj je narobe z zimo? :twisted:


kemykos je napisal/-a:Se pa pozna sedaj poleti preklopi po parih 100 metrih razn, če je seveda dež, takrat rabi podobno kot pozimi ampak vseeno hitreje

A pri vas se v primeru dežja ohladi za 30-40 st.c. al je na tvoji plinski pogoj za preklop tudi vrednost RH? :pray:
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So maj 30, 2015 6:16 am

Komarček je napisal/-a:Na kratko ali je sistem Vialle kul? In ali je ac gas podjetje ki ga vgrajuje ok?

Vialle je povprečen proizvajalec, monter ima malo oz. nič izkušenj. Kakšen imajo tehnični suport ko/če pride do težav? Po izjavi monterja ki je imel predstavitev (pa se ni odločil da bo vgrajeval) je zelo zakompliciran sistem za nastavitev...to je pa glavno pri plinski napravi.
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos So maj 30, 2015 9:30 am

xyz6 je napisal/-a:
kemykos je napisal/-a:Se pa pozna sedaj poleti preklopi po parih 100 metrih razn, če je seveda dež, takrat rabi podobno kot pozimi ampak vseeno hitreje

A pri vas se v primeru dežja ohladi za 30-40 st.c. al je na tvoji plinski pogoj za preklop tudi vrednost RH? :pray:


Hahaha :P

Hotel sem povedati, da pri 25 °C preklopi po 100 metrih, pri 10-15°C, takrat ko dežuje, še pa vedno rabi kak kilometer ali dva.

Avto imam vedno zunaj in ponavadi je sprednji del na soncu, zato mogoče pride do razlike.

Se bi pa ziher poznalo, če bi imel avto pozimi v garaži, samo potem zamudiš vsa lepa zasnežena jutra polna rekreacije in dobre volje :twisted: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček So maj 30, 2015 1:06 pm

iziboy je napisal/-a:
Komarček je napisal/-a:Na kratko ali je sistem Vialle kul? In ali je ac gas podjetje ki ga vgrajuje ok?

Vialle je povprečen proizvajalec, monter ima malo oz. nič izkušenj. Kakšen imajo tehnični suport ko/če pride do težav? Po izjavi monterja ki je imel predstavitev (pa se ni odločil da bo vgrajeval) je zelo zakompliciran sistem za nastavitev...to je pa glavno pri plinski napravi.


Kaj se mi potem najbolj splača in katera podjetja so top notch? Hvala
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac So maj 30, 2015 4:28 pm

Komarček je napisal/-a:Kaj se mi potem najbolj splača in katera podjetja so top notch? Hvala


:ne Ti, ti, ti lenuh :ne spet nekdo, ki ne bi rad "opravil bralne značke."

Jok brate, ne bomo tisti, na katere se boš kasneje izgovarjal . . . če kaj ne bo delovalo kot bi naj :EE
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a esem So maj 30, 2015 4:42 pm

Se povsem strinjam!! :)

Ne razumem, kako lahko nekdo pričakuje od drugih, da namesto njega opravijo "domačo nalogo", a se jim hkrati vnaprej zahvaljuje. Bi pričakoval "lenobo" od neobzirnih idiotov, ki za besedo "hvala" še niso slišali, tako pa...??

Saj ni treba vsega prebrat, če boš preletel vsako deseto stran (od začetka, proti koncu pogosteje) in se po potrebi ustavil, bo čisto dovolj. Lahko pa tudi iščeš - npr plinaš, iziboy, japanac, ... in še kdo imajo poste, ki jih iščeš.
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 So maj 30, 2015 10:02 pm

kemykos je napisal/-a:pri 10-15°C, takrat ko dežuje, še pa vedno rabi kak kilometer ali dva.

Svašta...
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček So maj 30, 2015 10:25 pm

Ja ali mi ti poveš ali pa tu preberem saj isti drek. Sicr me je pa minilo do tega plina, ker je lahko polno sranja s tem lahko, avta se mi pa ne da šraufat ker dela brez problema.

Na plin bi me stalo cca 6.5€ na 100km, bencin me stane okrog 9.50, dizel ki ga imam še v lasti pa okrog 7.5
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne maj 31, 2015 7:19 am

Komarček je napisal/-a:Ja ali mi ti poveš ali pa tu preberem saj isti drek. Sicr me je pa minilo do tega plina, ker je lahko polno sranja s tem lahko, avta se mi pa ne da šraufat ker dela brez problema.

Na plin bi me stalo cca 6.5€ na 100km, bencin me stane okrog 9.50, dizel ki ga imam še v lasti pa okrog 7.5

Fajn...ne predeluj si avta na plin, ker bi se zagotovo odločil za ''najboljšo'' varjanto, potem pa tukaj jamral, ko kaj ne bi štimalo....takih ''brihtolov'' pa ne rabimo...lep pozdrav pa brez zamere...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček Ne maj 31, 2015 8:50 am

Hahaha ja fak.

A je tak problem naredit en sticky v tej temi pa priporočit par stvari pa je zadeva rešena. Ravno, da se mi brat 04532402 strani.

Sem v 3 straneh prišel do zaključka, da je predelava na plin waste of time. Za boljši fuel economy se potlej vzame dizla. Vsaj ni sranja ter negotovosti a je dobro narejeno ali pa ne.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Ne maj 31, 2015 8:59 am

Komarček je napisal/-a:Hahaha ja fak.

A je tak problem naredit en sticky v tej temi pa priporočit par stvari pa je zadeva rešena. Ravno, da se mi brat 04532402 strani.

Sem v 3 straneh prišel do zaključka, da je predelava na plin waste of time. Za boljši fuel economy se potlej vzame dizla. Vsaj ni sranja ter negotovosti a je dobro narejeno ali pa ne.

Res je, pri dizlu ni negotovosti, boš ziher menjaval dize, turbine, DPF, ... :lol:
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Komarček Ne maj 31, 2015 9:13 am

danci1973 je napisal/-a:
Komarček je napisal/-a:Hahaha ja fak.

A je tak problem naredit en sticky v tej temi pa priporočit par stvari pa je zadeva rešena. Ravno, da se mi brat 04532402 strani.

Sem v 3 straneh prišel do zaključka, da je predelava na plin waste of time. Za boljši fuel economy se potlej vzame dizla. Vsaj ni sranja ter negotovosti a je dobro narejeno ali pa ne.

Res je, pri dizlu ni negotovosti, boš ziher menjaval dize, turbine, DPF, ... :lol:


Ej imam 8 let starega res pa je da sem prvi lastnik pa 280.000 prevoženih, pa sem menjal le vztrajnik. Ni slabo :) Ga pa v kratkem prodam, ker je vzdrževati 2 avtomobila v teh časih malce debilizem.

Pa še kilometrov ne delam več toliko. Bom imel samo svojega bencinarja še.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Ne maj 31, 2015 9:30 am

Komarček je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:
Komarček je napisal/-a:Hahaha ja fak.

A je tak problem naredit en sticky v tej temi pa priporočit par stvari pa je zadeva rešena. Ravno, da se mi brat 04532402 strani.

Sem v 3 straneh prišel do zaključka, da je predelava na plin waste of time. Za boljši fuel economy se potlej vzame dizla. Vsaj ni sranja ter negotovosti a je dobro narejeno ali pa ne.

Res je, pri dizlu ni negotovosti, boš ziher menjaval dize, turbine, DPF, ... :lol:


Ej imam 8 let starega res pa je da sem prvi lastnik pa 280.000 prevoženih, pa sem menjal le vztrajnik. Ni slabo :) Ga pa v kratkem prodam, ker je vzdrževati 2 avtomobila v teh časih malce debilizem.

Pa še kilometrov ne delam več toliko. Bom imel samo svojega bencinarja še.

zakaj potemtakem ne prodaš bencinarja ?
sploh mi ni jasno od kje folku ideja o nabavi bencinsko gnanega avta .. čist brez veze .. pa še ogrevalna svečka se ti ne more odlomit pa mašine uničit ...
plin je cnej k bencin
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Ne maj 31, 2015 9:42 am

Komarček je napisal/-a:Hahaha ja fak.

A je tak problem naredit en sticky v tej temi pa priporočit par stvari pa je zadeva rešena. Ravno, da se mi brat 04532402 strani.

Sem v 3 straneh prišel do zaključka, da je predelava na plin waste of time. Za boljši fuel economy se potlej vzame dizla. Vsaj ni sranja ter negotovosti a je dobro narejeno ali pa ne.

Če si do tega prišel po tej temi, potem bralne značke nisi opravil. V tej temi najdeš 2-3 variante pri katerih praktično nihče ni imel težav. Naštet 2-3 je pa tvegano, ker se bo vsulo komentarjev, iz katerih bo spet nastalo novih 30 strani katerih ne bo nihče bral in po katerih bo spet nekdo hotel zaključek v dveh stavkih. V glavnem, obstajajo ziher variante. Če nimaš ene ure, da jih najdeš v temi, je očitno tvoj čas strašno dragocen in drag, in tudi za to obstaja rešitev - izberi najdražjo varianto v Sloveniji (Prins) in bo vse v redu. Če se ti zdi predraga, potem očitno tvoj čas ni spet tako strašno dragocen, in se vrni na začetek - preberi malo več kot 3 strani te teme.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov