Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
deutsch
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Če jun 13, 2013 9:38 pm

Re: predelava vozila na plin s subvencijo (avto-plin.eu)

Napisal/-a deutsch Sr avg 26, 2015 8:57 am

no sedaj je tekst popravljen ;), vse je razvidno...
je pa bolj vprašanje ne ravno kaj bi hotel povedati, pač glede podjetja avto-plin.eu, predelava vozil na plin in te subvencije.
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... -p7DC7FUlQ
 
gregimarko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jul 07, 2015 9:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a gregimarko Sr avg 26, 2015 6:53 pm

Pozdravljeni,
Prebral sem že vse LPG forume, vendar nikjer nisem zasledil problema, ki se mi pojavlja. V rezervarčku za JLM valve saver olje se mi nabira bela tekočina, prilagam slike. Tekočina ni tekoča kot voda , je bolj gosta, se zadržuje na dnu in pozimi zmrzne. Razmišljal sem, da bi bil kondens?!? Nazadnje sem aprila letos rezervoar izpraznil, nalil samo 1dl JLM olja, nastavil kaplice na 8s in opazoval. Bela tekočina se je zopet pojavila, zato sem ventil za doziranje zaprl in se do sedaj vozil brez mazanja, ki ga itak nebi bilo. Rezultat je, da je bele tekočine čedalje več.
JLM valve saver je original, kupljen preko ebay.de. Da bi mi kdo po pomoti kaj nalil v rezervoarček, odpade, ker samo jaz odpiram havbo.
Še to, doziranje tekočine sem vedno nastavil med 1 kaplica na 6-8 s, vendar nisem nikoli dosegel predpisane porabe, mogoče zato, ker večinoma vozim AC. Avto dela BP, glede mazanja pa se ne sekiram preveč, me dolj firbec matra.
Ima kdo kakšno idejo?
Priponke
3.JPG
2.JPG
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 Sr avg 26, 2015 7:54 pm

Se oproščam,ker vidim da imaš probleme z mazanjem,bom priključil še svoje vprašanje,saj imam tudi sam probleme z flashlube elektronskim mazanjem.Nekaj taji in me zanima,če se lahko to kje pregleda in po potrebi popravi saj nov ni najceneje.
L.P in hvala :D
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Pe avg 28, 2015 9:31 am

Da še jaz opišem svojo zadevo. Po prevoženih cca 2700km na plin se mi je začela prižigati engine lučka. Zadnjič mi je po enem dnevu sama ugasnila in se mi čez 3 dni spet prižgala. Pred tem Sem leto in pol vozil na bencin in nobene težave. Kaj bi lahko to bilo, oz. kaj mi je storiti v tem primeru? Imam pa Kio Ceed 1.4 2009 letnik.
Prebral sem, da nekateri pišete, da se takrat ko se ta lučka vklopi opazi sprememba pri obratih, jaz te spremembe nimam.

hvala
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ghandaed Pe avg 28, 2015 11:21 am

Lahko je razlog v plinskem sistemu - prebogata ali revna mešanica - to lahko hitro ugotoviš ko zvoziš tank ali dva plina in na roke izračunaš porabo. Če je poraba plina manj kot 10% večja od porabe bencina je verjetno mešanica prerevna, če je poraba več kot 20% večja od bencinske je mešanica prebogata.

Lahko pa je vzrok tudi v odpovedi kakšnega senzorja, slabih svečkah, luknji v izpuhu - po šestih letih čisto možno da kje pušča, sploh kakšen gibljiv pleten del izpuha...
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Pe avg 28, 2015 12:32 pm

Poraba je v mejah pričakovane. Nisem opazil večjega odstopanja napram bencinu. Je pa res, da sedaj ko bila ta vročina klima na polno delala.
Bolj me skrbi, da ni kaj s plinskim sistemom sedaj narobe.
Se mi pa zdi, da ko zaženem motor, da mi po bencinu prismrdi v kabino.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Pe avg 28, 2015 1:06 pm

jurcek85 je napisal/-a:Poraba je v mejah pričakovane. Nisem opazil večjega odstopanja napram bencinu. Je pa res, da sedaj ko bila ta vročina klima na polno delala.
Bolj me skrbi, da ni kaj s plinskim sistemom sedaj narobe.

A lučka se ti pojavi samo, ko voziš na plin ali tudi, ko voziš na bencin?

Se mi pa zdi, da ko zaženem motor, da mi po bencinu prismrdi v kabino.

Za to pa zagotovo ne bo kriv 'avtoplin - stari znanec'...
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Pe avg 28, 2015 1:29 pm

Lučka se mi prižgala, ko sem vozil na plin. Tudi drugo jutro ko štartal avto na bencin ni ugasnila. V glavnem mesecu in pol sem vozil samo na plin.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ghandaed Pe avg 28, 2015 2:13 pm

Verjetno bo problem nekje na izpuhu. Sploh če se kaj voha v kabino.
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 Pe avg 28, 2015 3:16 pm

miran73 je napisal/-a:Se oproščam,ker vidim da imaš probleme z mazanjem,bom priključil še svoje vprašanje,saj imam tudi sam probleme z flashlube elektronskim mazanjem.Nekaj taji in me zanima,če se lahko to kje pregleda in po potrebi popravi saj nov ni najceneje.
L.P in hvala :D


Nima nobeden problemov z elektronskim mazanjem?
L.P.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So avg 29, 2015 5:45 am

miran73 je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:Se oproščam,ker vidim da imaš probleme z mazanjem,bom priključil še svoje vprašanje,saj imam tudi sam probleme z flashlube elektronskim mazanjem.Nekaj taji in me zanima,če se lahko to kje pregleda in po potrebi popravi saj nov ni najceneje.
L.P in hvala :D


Nima nobeden problemov z elektronskim mazanjem?
L.P.

Imajo....samo nobeden ne zna pomagat...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So avg 29, 2015 5:48 am

jurcek85 je napisal/-a:Da še jaz opišem svojo zadevo. Po prevoženih cca 2700km na plin se mi je začela prižigati engine lučka. Zadnjič mi je po enem dnevu sama ugasnila in se mi čez 3 dni spet prižgala. Pred tem Sem leto in pol vozil na bencin in nobene težave. Kaj bi lahko to bilo, oz. kaj mi je storiti v tem primeru? Imam pa Kio Ceed 1.4 2009 letnik.
Prebral sem, da nekateri pišete, da se takrat ko se ta lučka vklopi opazi sprememba pri obratih, jaz te spremembe nimam.

hvala

Težava je v plinskem sistemu....bo treba nazaj k monterju, naj še nekrat preveri nastavitve. Nobena lučka se ne sme prižigat in ne sme bit vonja po plinu!
Kdo ti je predeloval avto oz kateri sistem imaš?
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 So avg 29, 2015 6:30 am

iziboy je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:Se oproščam,ker vidim da imaš probleme z mazanjem,bom priključil še svoje vprašanje,saj imam tudi sam probleme z flashlube elektronskim mazanjem.Nekaj taji in me zanima,če se lahko to kje pregleda in po potrebi popravi saj nov ni najceneje.
L.P in hvala :D


Nima nobeden problemov z elektronskim mazanjem?
L.P.

Imajo....samo nobeden ne zna pomagat...


Kako pa rešijo,pustijo vse skupaj in so brez mazanja in pozabijo na vložek ali kupijo vakumskega,ki dela kakor pač dela -res pa da dela.
L.P
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So avg 29, 2015 1:07 pm

miran73 je napisal/-a:
iziboy je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:Se oproščam,ker vidim da imaš probleme z mazanjem,bom priključil še svoje vprašanje,saj imam tudi sam probleme z flashlube elektronskim mazanjem.Nekaj taji in me zanima,če se lahko to kje pregleda in po potrebi popravi saj nov ni najceneje.
L.P in hvala :D


Nima nobeden problemov z elektronskim mazanjem?
L.P.

Imajo....samo nobeden ne zna pomagat...


Kako pa rešijo,pustijo vse skupaj in so brez mazanja in pozabijo na vložek ali kupijo vakumskega,ki dela kakor pač dela -res pa da dela.
L.P

Tako nekako ja :(
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Ne avg 30, 2015 8:05 am

iziboy je napisal/-a:
jurcek85 je napisal/-a:Da še jaz opišem svojo zadevo. Po prevoženih cca 2700km na plin se mi je začela prižigati engine lučka. Zadnjič mi je po enem dnevu sama ugasnila in se mi čez 3 dni spet prižgala. Pred tem Sem leto in pol vozil na bencin in nobene težave. Kaj bi lahko to bilo, oz. kaj mi je storiti v tem primeru? Imam pa Kio Ceed 1.4 2009 letnik.
Prebral sem, da nekateri pišete, da se takrat ko se ta lučka vklopi opazi sprememba pri obratih, jaz te spremembe nimam.

hvala

Težava je v plinskem sistemu....bo treba nazaj k monterju, naj še nekrat preveri nastavitve. Nobena lučka se ne sme prižigat in ne sme bit vonja po plinu!
Kdo ti je predeloval avto oz kateri sistem imaš?


Imam od avto-plin primatea. Sedaj bom probao en tank samo bencina da vidim kksen bo odziv. Drugace pa pol res nazaj k monterju, ker drugega ni kot plinski sistem. Delam pa dnevno najmanj 60km na plin.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne avg 30, 2015 11:09 am

jurcek85 je napisal/-a:
iziboy je napisal/-a:
jurcek85 je napisal/-a:Da še jaz opišem svojo zadevo. Po prevoženih cca 2700km na plin se mi je začela prižigati engine lučka. Zadnjič mi je po enem dnevu sama ugasnila in se mi čez 3 dni spet prižgala. Pred tem Sem leto in pol vozil na bencin in nobene težave. Kaj bi lahko to bilo, oz. kaj mi je storiti v tem primeru? Imam pa Kio Ceed 1.4 2009 letnik.
Prebral sem, da nekateri pišete, da se takrat ko se ta lučka vklopi opazi sprememba pri obratih, jaz te spremembe nimam.

hvala

Težava je v plinskem sistemu....bo treba nazaj k monterju, naj še nekrat preveri nastavitve. Nobena lučka se ne sme prižigat in ne sme bit vonja po plinu!
Kdo ti je predeloval avto oz kateri sistem imaš?


Imam od avto-plin primatea. Sedaj bom probao en tank samo bencina da vidim kksen bo odziv. Drugace pa pol res nazaj k monterju, ker drugega ni kot plinski sistem. Delam pa dnevno najmanj 60km na plin.

Primatea???? No, kaj pa je to za ena eksotika???
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Ne avg 30, 2015 4:41 pm

http://www.avto-plin.eu/Predelava/Injektorji

http://www.avto-plin.eu/Portals/AvtoPli ... 02-1_0.jpg

tole je glih tolk injektor kakor je pumpa za štirno vodna elektrarna ...a un dulček pri strani je priklop za elektronsko mazanje ki itak crkne?

Večina vozil je predelanih na plin že v nekaj urah oziroma v enem dnevu!
plin je cnej k bencin
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Ne avg 30, 2015 7:11 pm

Torej bi lahko kateri od injektorjev povzrocal tezave?
 
joegsm2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če sep 18, 2014 8:45 am
Kraj: gr

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a joegsm2000 Sr sep 02, 2015 7:33 am

jurcek85 je napisal/-a:Torej bi lahko kateri od injektorjev povzrocal tezave?


Jaz imam tudi avtoplin pri firmi avto-plin.eu. Po nekje pol leta od vgradnje sistema v avto, se je tudi prižgala lučka za motor...zdaj pa jo ugašam vsake 3 dni z obd2, javlja napako P0133 - O2 Sensor Circuit Slow Response Bank 1 Sensor 1.
Nobody is perfect. HI, I am Nobody!
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Aesthetics Sr sep 02, 2015 7:50 am

1.) Avto z potovalnim računalnikom. Če ima avto vgrajeno plinsko napravo, bo po tem ko se preklopi na plin kazalo porabo na računalnik ali ne?

2.)Ima kdo mašino 1.6 16V? Okvirno (vem da je veliko spremenljivk) koliko časa potrebuje da se ogreje za preklop poleti in koliko pozimi?

3.)Kolikšne so zdaj približno cene za predelavo? Še vedno okoli 1500€ za tako mašino?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 22 gostov