Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr sep 02, 2015 8:45 am

Aesthetics je napisal/-a:1.) Avto z potovalnim računalnikom. Če ima avto vgrajeno plinsko napravo, bo po tem ko se preklopi na plin kazalo porabo na računalnik ali ne?


Ne, pozabi (z redkimi izjemami), edina merodajna zadeva so prevoženi kilometri, lahko pa si po nekaj 1000 prevoženih kilometrih sam izračunaš koliko lahko prišteješ k povprečni porabi na potovalnem računalniku (pri meni nekje okoli 1,5 l)

Aesthetics je napisal/-a:2.)Ima kdo mašino 1.6 16V? Okvirno (vem da je veliko spremenljivk) koliko časa potrebuje da se ogreje za preklop poleti in koliko pozimi?


- poleti okoli 100 m - 500 m odvisno od temperature ozračja
- pozimi od 800 m - 3 km odvisno od minusa

+/- vse ostale, kot si napisal "spremenljivke", motor, dolžina cevi do uparjalnika, itd


Aesthetics je napisal/-a:3.)Kolikšne so zdaj približno cene za predelavo? Še vedno okoli 1500€ za tako mašino?


bolj okoli 1000 €, če ne prideš ravno in sprejmeš kar ti ponudijo :ne

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Aesthetics Sr sep 02, 2015 9:56 am

Hvala za info! :tomidelej: Torej bo na potovalnem računalniku še vedno kazalo koliko naj bi bencina porabilo? Potem pa pač kalkulacije delat?

4.) Je priporočeno pri motorju na plin ravnati enako kot z dizlom? Torej segrevanje/ohlajevanje?
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr sep 02, 2015 10:19 am

Aesthetics je napisal/-a:Hvala za info! :tomidelej: Torej bo na potovalnem računalniku še vedno kazalo koliko naj bi bencina porabilo? Potem pa pač kalkulacije delat?


Ja na potovalnem računalniku kaže "virtualno" porabo bencina in če nimaš ravno Citroena/Peugeota ti kazalec za bencin ne pada (tudi to je rešljivo z modulom) in ni nobene panike, kalkulacije pač.

Aesthetics je napisal/-a:4.) Je priporočeno pri motorju na plin ravnati enako kot z dizlom? Torej segrevanje/ohlajevanje?


Škodit ne more, ni pa nobene potrebe, če ni ravno turbo in ga priganjaš ter kasneje zaradi turba ohlajaš s prižganim motorjem oz. imaš vgrajen turbo timer.

Glede segrevanja tudi ni nobene potrebe, mora pač monter nastaviti temperaturo preklopa na plin ustrezno glede na motor (okoli 40 stopinj), če preklopi pri prenizki temperaturi vozilo ponavadi, ko stisneš sklopko ugasne. Kot včasih, ko si potegnil čok in če si ga prehitro potisnil nazaj je avto ugasnil. Nobene velike filozofije.

To je ena od prednosti bencincev, kjer je vzdrževanje cenejše in manj problematično od dizlov.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 Pe sep 04, 2015 9:07 pm

Zdravo,prebiram in prebiram pa ne morem priti do zaključka kaj vgraditi v mojega renaulta 20 16v 99kw,Ko mi je že skoraj jasno bereš naprej in zopet...
Prosim za pomoč,ponujeno imam:
-stage q next plus
- injektorji Baracuda
-uparjalnik tomaseto

drugi ponudnik pa iz firme avtoplin
vse od versusgas

tretji ponudnik pa
- AGC COMPACT
- Injektorji HANA
- Uparjalnik TOMASETTO.
- Multiventil TOMASETTO

Cene so pri tretjem okrog 200 eurov višje.

Lepo prosim za pomoč,da že končno izberem in vgradim,
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Pe sep 04, 2015 10:57 pm

miran73 je napisal/-a:Zdravo,prebiram in prebiram pa ne morem priti do zaključka kaj vgraditi v mojega renaulta 20 16v 99kw,Ko mi je že skoraj jasno bereš naprej in zopet...
Prosim za pomoč,ponujeno imam:
-stage q next plus
- injektorji Baracuda
-uparjalnik tomaseto

drugi ponudnik pa iz firme avtoplin
vse od versusgas

tretji ponudnik pa
- AGC COMPACT
- Injektorji HANA
- Uparjalnik TOMASETTO.
- Multiventil TOMASETTO

Cene so pri tretjem okrog 200 eurov višje.

Lepo prosim za pomoč,da že končno izberem in vgradim,


koliko se jaz spomnim . če me spomin služi - renault 20 https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... 5WTZn2VakM ni imel 16 v motorja ...
in te naprave , ki si jih navedel ne pašejo na ta avto ..naprave so sekvenčne medtem ko ima renault 20 vpllinjač torej potrebuješ "venturi" sisten ba prirobnico...
plin je cnej k bencin
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 So sep 05, 2015 5:17 am

plinaš je napisal/-a:koliko se jaz spomnim . če me spomin služi - renault 20 https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... 5WTZn2VakM ni imel 16 v motorja ...
in te naprave , ki si jih navedel ne pašejo na ta avto ..naprave so sekvenčne medtem ko ima renault 20 vpllinjač torej potrebuješ "venturi" sisten ba prirobnico...

Najbrž je govora o Renault Laguna 2.0 16V 99kW...
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 So sep 05, 2015 8:26 am

plinaš je napisal/-a:
miran73 je napisal/-a:Zdravo,prebiram in prebiram pa ne morem priti do zaključka kaj vgraditi v mojega renaulta 20 16v 99kw,Ko mi je že skoraj jasno bereš naprej in zopet...
Prosim za pomoč,ponujeno imam:
-stage q next plus
- injektorji Baracuda
-uparjalnik tomaseto

drugi ponudnik pa iz firme avtoplin
vse od versusgas

tretji ponudnik pa
- AGC COMPACT
- Injektorji HANA
- Uparjalnik TOMASETTO.
- Multiventil TOMASETTO

Cene so pri tretjem okrog 200 eurov višje.

Lepo prosim za pomoč,da že končno izberem in vgradim,


koliko se jaz spomnim . če me spomin služi - renault 20 https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... 5WTZn2VakM ni imel 16 v motorja ...
in te naprave , ki si jih navedel ne pašejo na ta avto ..naprave so sekvenčne medtem ko ima renault 20 vpllinjač torej potrebuješ "venturi" sisten ba prirobnico...



Ops,nisem zapisal,govorimo o Laguni 2005 z bencinskim motorjem in ta je 20 16v ima pa 99kw.
Kake ideje in pomoč,sem povsem izgubljen od toliko ponudb.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So sep 05, 2015 9:45 am

miran73 je napisal/-a:Zdravo,prebiram in prebiram pa ne morem priti do zaključka kaj vgraditi v mojega renaulta 20 16v 99kw,Ko mi je že skoraj jasno bereš naprej in zopet...
Prosim za pomoč,ponujeno imam:
-stage q next plus
- injektorji Baracuda
-uparjalnik tomaseto

drugi ponudnik pa iz firme avtoplin
vse od versusgas

tretji ponudnik pa
- AGC COMPACT
- Injektorji HANA
- Uparjalnik TOMASETTO.
- Multiventil TOMASETTO

Cene so pri tretjem okrog 200 eurov višje.

Lepo prosim za pomoč,da že končno izberem in vgradim,

Katerokoli od zgoraj naštetih boš vgradil, je bolj kot ne isto s****e.... Če nočeš Prinsa (oz ti je predrag), imaš samo dve opcije: Primož Jazbar ali pa Vovk v Trebnjem(Landi Renzo) ki ima veliko izkušenj z znamko Renault. Vse ostalo je ena velika žalost...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 So sep 05, 2015 3:04 pm

Torej je,kar sem do sedaj zbral ponudb in so mi tudi posredovane,ne odgovarjajo kvalitetno ali niso prave komponente za ta model motorja.
L:p.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne sep 06, 2015 7:08 am

miran73 je napisal/-a:Torej je,kar sem do sedaj zbral ponudb in so mi tudi posredovane,ne odgovarjajo kvalitetno ali niso prave komponente za ta model motorja.
L:p.

Dajte že prosim enkrat nehati s to famozno ''niso prave komponente za ta motor'' :ue
Naprava je dobra ali pa ni! Naprava je dobro/kvalitetno vgrajena ali pa ni!
Dober monter, bo dobro plinski napravo, lahko prestavil iz Clia v Megana RS....
Druge znanosti NI!
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 Ne sep 06, 2015 10:50 am

Ja,se strinjam dober monter lahko naredi marsikaj.Seveda je vmes še polno čejev in vsi so pošteni in delajo v prid svojih stran,kako bi najceneje in najbolj ugodno zadovoljili vsakogar,saj tako vsi hvalijo svoje,da imajo v ponudbi najboljše in naredijo najboljše.
Res lepa zgodbica.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Ne sep 06, 2015 3:56 pm

Zvozil sem skoraj cel tank na bencin pa se ni prizgala lucka po 3 dneh na plin pa se mii ponovno prizge check engine. Tako da res sumim na tezavo na plinu.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Ne sep 06, 2015 4:20 pm

miran73 je napisal/-a:Ja,se strinjam dober monter lahko naredi marsikaj.Seveda je vmes še polno čejev in vsi so pošteni in delajo v prid svojih stran,kako bi najceneje in najbolj ugodno zadovoljili vsakogar,saj tako vsi hvalijo svoje,da imajo v ponudbi najboljše in naredijo najboljše.
Res lepa zgodbica.


Če se že misliš odločit za vgradnjo, se odloči in ne "cincaj", na forumu je dovolj informacij, da z lahkoto izluščiš 3 - 4 monterje, za katere ni napisano nič oz. zelo malo negativnega.

Lahko pa modruješ, če, če, če . . . in se voziš na bencin ter v kolikor delaš veliko kilometrov, pač ne bo prihranka.

Tudi najcenejša naprava lahko v skoraj vsakem vozilu deluje brezhibno, seveda ob ustreznem znanju monterja.

Glede zgodbic, pa jih je veliko napisanih na tem forumu, le prebrati ga moraš in boš takoj vedel koga se je potrebno izogibati.

V zaključku si seveda plačnik sam, nihče od uporabnikov foruma ti ne bo plačal računa, nihče ne bo hodil namesto tebe nazaj k monterju in izgubljal časa ter živcev, če se boš odločil napačno.

Žal pa plin ni "Perpetuum mobile" in je potrebno, kdaj pa kdaj, vzeti kaj v zakup.

Glede na :

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... power_e=99

pa ta motor ni ravno priljubljen za predelave . . . in je zato še bolj pomembno, da izbereš monterja z izkušnjami.

Kakorkoli se boš odločil, ti želim brezskrbno vožnjo.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a miran73 Ne sep 06, 2015 7:11 pm

Hvala za pomoč.To bo moje drugo vozilo na plin in z prvim ni bilo nikakršnih problemov,samo moj monter ne dela več zato iščem spet nekoga dobrega,Sem pa zgornjim navedenim ponudbam po tvojem nasvetu doball še od g.Volka in sedaj samo še odločitev in gas na montažo.
L,P
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos Po sep 07, 2015 11:33 am

jurcek85 je napisal/-a:Zvozil sem skoraj cel tank na bencin pa se ni prizgala lucka po 3 dneh na plin pa se mii ponovno prizge check engine. Tako da res sumim na tezavo na plinu.



Evo tut jaz imam isto težavo na Peugeotu 207. Kot si napisal je kriva lambda sonda oziroma O2 senzor.

Menjal sem najprej svečke, iz navadnih sem šel na Bosch LPG iridium, razlika je očitna predsvem pri nižjih vrtljajih ampak napaka (Depollution system failure) ostaja.

Sedaj grem končno na dopust potem bom pa kontaktiral g. Primoža iz www.avto-plin.eu da pregleda zadevo oziroma pove kaj bi lahk blo.

Na Peugeotovem servisu so mi rekli da je pri vseh vozilih na plin sčasoma problem v lambda sondi, ker jo preveč zapeče oziroma so plini drugačni kot pri bencinu in začne javljat napako. Strošek zamenjave pri njih je 100 do 150€, na ebayu je sonda 40€ tako, da jo bom zamenjal sam, v kolikor bo potrebno.

Sam nisem probal vozit samo na bencin, ker mi avto dela enako kot prej, tako da se ne sekiram. Možno je tudi, da se je napaka prižgala zaradi mazanja, ker sem pomotoma zadnjič pri dolivanju olja preveč odprl ventil in je 1 deci olja steklo v 400 km :D

Ampak ni panike. Svetujem ti, da Primoža kar pokličeš in ti bo povedal kaj naredit, ne sprašuj na forumu, ker si zadevo plačal in se zato najprej obrni na serviserja oz. monterja, ki ti bo vsaj iz mojih izkušenj takoj pomagal.

Lp :D
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejan19 Če sep 10, 2015 7:20 pm

tretji ponudnik pa
- AGC COMPACT
- Injektorji HANA
- Uparjalnik TOMASETTO.
- Multiventil TOMASETTO


Tak sistem imam sam v Laguni 1.8 16 85kW 2002... Montiral Primož Jazbar(si gas) in je sedaj vse ok...
Od začetka je hotlo mal cukat ko je preklapljalo potem je malo popravil nastavitve in je sedaj ok..
Do sedaj imam že cca 12.000 km
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos So sep 12, 2015 1:01 pm

Pozdravljeni!

Danes sem na poti iz morja za foro dotočil 100 oktanski bencin do vrha rezervoarja, ker se mi je pred kakšnimi 3 tedni prižgala check engine lučka. Računalnik je javljal napako: Depollution system failure. Sam sem sumil lambda sondo ampak, kot rečeno je 100 oktanski bencin zadevo uredil in je lučka ugasnila. Tako, da če še komu javlja kakšne napake glede motorja oziroma nepravilnega delovanja naj najprej zamenja svečke in natoči najboljši bencin. Meni je ta kombinacija pomagala odpraviti napako.

Lp
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš So sep 12, 2015 2:34 pm

kemykos je napisal/-a:Pozdravljeni!

Danes sem na poti iz morja za foro dotočil 100 oktanski bencin do vrha rezervoarja, ker se mi je pred kakšnimi 3 tedni prižgala check engine lučka. Računalnik je javljal napako: Depollution system failure. Sam sem sumil lambda sondo ampak, kot rečeno je 100 oktanski bencin zadevo uredil in je lučka ugasnila. Tako, da če še komu javlja kakšne napake glede motorja oziroma nepravilnega delovanja naj najprej zamenja svečke in natoči najboljši bencin. Meni je ta kombinacija pomagala odpraviti napako.

Lp

tega ne štekam sorry ..kako lahko 100 oktanc pomaga pri prižiganju lambde na plinu?
za svečke ne rečem - samo doživel pa še nisem , da bi zaradi svečk javljalo napako na sistemu izpušnih plinov..
plin je cnej k bencin
 
zsoru
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jun 12, 2012 3:03 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zsoru So sep 12, 2015 5:21 pm

Kje nabavljate olje za mazanje ventilov in po čim?

Primož iz Sigasa mi je za elektronski sistem namenil EVC Valve Master olje od Liqui Moly?

Ima kdo kakšno ugodno varianto?

Hvala
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Po sep 14, 2015 7:24 am

Jaz sem nabavil preko Nemškega ebaya JLM 5l kantico, mislim da je bila s poštnino vred cca 65€.
Imam pa mehansko mazanje, prav tako montiral Primož iz Sigasa.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov