Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
beny89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne feb 14, 2016 2:21 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a beny89 Ne feb 14, 2016 7:45 pm

S katerim sistemom pa to ? Po navodilih ki sem jih bral za vialle ima lpg povratni vod kot pri bencinu in deluje vedno v nadtlaku glede na rezervar in s tem naj bi zagotovilo delovanje brez plinskih mehurckov v sistemu .
Zadnjič spremenil beny89, dne Ne feb 14, 2016 7:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne feb 14, 2016 7:52 pm

I-com
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
beny89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne feb 14, 2016 2:21 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a beny89 Ne feb 14, 2016 8:22 pm

In kak se ti zdi ta sistem od vialle ki ima povratni vod mislis da bi blo za uporabo ?
Priponke
311642.0EN-Installation-Lay-out-Modules.jpg
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne feb 14, 2016 8:32 pm

Videl sem njihovo ''tekočo fazo'' pa nisem bil ravno navdušen, oz po mojih podatkih zadeva ni bila najbolj zanesljiva. Sistem ki ga gledam na sliki zgoraj pa je zasnovan podobno kot tekoča faza. Bi moral kakšnega videti/probati da lahko komentiram. Povratni vod ni garancija da se plin v napeljavi ne bo uparjeval pred injektorji, predvsem zaradi temperatur v motornem prostoru. Pa tudi da sistem ne potrebuje servisiranja je pri naši kvaliteti plina zelo vprašljivo...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
beny89
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne feb 14, 2016 2:21 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a beny89 Ne feb 14, 2016 8:56 pm

No kvaliteto nasega plina nebom komenterav ker nisem strokovnjak bom pa povedal da pri mojem avtu na plin (poraba okoli 10l ) po 20.000 kilometrih sem pri menjavi filtra plinske faze le tega razrezav in biu presenecen da je biu filter čist. Nobenega crnega praha ali kaksnih leplivih snovi.
Tankam vedno na petrolu in ne zagovarjam njihovega plina ampak samo povem videno. LP
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne feb 14, 2016 8:59 pm

...super zate....eden redkih...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po feb 22, 2016 12:48 pm

plinaš je napisal/-a:
Pezo je napisal/-a:Pozdravljeni!

Imam sistem Prins VSI z že 150.000km. :D Do sedaj ni bio kakšnih težav, redno sem menjal filtre. Pred kratkim pa mi je začel po parih kilometrih preklapljati na bencin in javi napako na plinski fazi Zamenjal sem takoj oba filtra, pa ni bio nič bolje. Danes sem servisiral uparjalnik s kompletom za obnovo iz eBaya in po parih krogih je videti, da je težava odpravljena. Sem pa naredil napako oops in sicer nisem si zapomnil točne nastavitve vzmeti na uparjalniku, na samem delovanju motorja pa ne opazim kakšne razlike. če je vzmet napeta ali popuščena.
Zanima me kakšen vpliv točno ima ta vzmet na delovanje naprave, glede na to da je v bistvu primitiven enostopenjski uparjalnik in dejansko ne more regulirati konstantnega tlaka pri različnih obremenitvah?
Kaj se zgodi pri napeti vzmeti in popuščeni vzmeti?

Hvala za pomoč. Dejan

upam da si preveril plinotesnost ..
pa da si zategnil vijake na uparjalniku na predpisan moment z moment ključem v zahtevanem zaporedju.
pa da si zamenjal objemke na novih kotnih izpustih za plin in vodo iz uparjalnika - seveda upam da si zamenjal O-ringe na kotnih izpustih ..
in upam da si avto ponovno nastavil med vožnjo in na mestu ..
Pezo je napisal/-a:"sicer nisem si zapomnil točne nastavitve vzmeti na uparjalniku, na samem delovanju motorja pa ne opazim kakšne razlike. če je vzmet napeta ali popuščena. "...
ups ..zakaj pa bi si moral zapomniti ? podatki se ponavadi zapišejo ..
to , da na avtu ne opaziš razlike v delovanju je verjetno zato , ker ga ne poženeš v skrajnost takoj po hladnem preklopu na plin ..
to , da ne opaziš razlike pove veliko o kvaliteti uparjalnika in injektorjev saj ti neglede na nizek ali visok pritisk v uparjalniku naprava usklajuje vbrizg plina...

glede na to , da je po tvojih besedah prinsov uparjalnik primitiven mi ni jasno , kako lahko futra Hummer h2 ... en sam uparjalnik - ne štiri v vrsto.. enak kot ga imaš ti v avtu - katerem že ? aja ponavadi se napiše kateri avto si lastiš...

vseeno srečno in varno vožnjo na plin !


Pezo kako ? si zrihtal ?
plin je cnej k bencin
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 To feb 23, 2016 7:47 pm

Kaj ni nikogar ki bi imel kio ceed na plin
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a 5cenic To feb 23, 2016 8:12 pm

Zadnjič sem jo videl na butan plin črpalki. Več pa neznam povedat. Zgleda da dela, če se je človek do tm prelal.

Odkar delam blizu butan plina in se dnevno vozim mimo me je presenetilo kaj imajo vse ljudje na plin. Od starih gajb, ki niso vredne 100 evrov pa do novih športnih avtov za 100k+€.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a P2008 To feb 23, 2016 8:22 pm

jurcek85 je napisal/-a:Kaj ni nikogar ki bi imel kio ceed na plin


Imel kolega...podrobnosti sicer žal ne poznam, vendar je imel veliko težav ravno zaradi predelave na plin.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To feb 23, 2016 8:31 pm

5cenic je napisal/-a:Zadnjič sem jo videl na butan plin črpalki. Več pa neznam povedat. Zgleda da dela, če se je človek do tm prelal.

Odkar delam blizu butan plina in se dnevno vozim mimo me je presenetilo kaj imajo vse ljudje na plin. Od starih gajb, ki niso vredne 100 evrov pa do novih športnih avtov za 100k+€.


novega ali dejanske sedanje vrednosti? to je lahko 90000e razlike ane..
plin je cnej k bencin
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a 5cenic To feb 23, 2016 8:42 pm

Novi novi, BMW serije 6 tanov pa enga Mercedesa športnega tud en novejši ne poznam pa oznake, pol dokaj novega Porscheja ene par SUV-jev (spomnim se Jeppa, so pa kar velikokrat SUV-ji tam ranga x5) pa tud en Chrysler tista tavelka limuzina je kar velikokrat tam.

Se pa najdejo stari Renaulti, Daewooji itd. pri katerih je bila verjetno cena predelave večkratnik cene vozila.

Edit: ne vem pa letnikov vozil in koliko so vredni trenutno saj jih samo vidim, ko se peljem mimo. Ne tankam še tam saj svojega še nisem dal predelat ker imam zdaj glavni servis pol pa sledi predelava.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a abbe To feb 23, 2016 9:51 pm

a lahko jaz prasam kakega strokovnjaka kaksni so pogoji da vozilo preklopi na plin?
a je to le temperatura hladilne tekočine la tut mogoče zunanja temperatura,obremenitev motorja?
Ni vse res kar napišem
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr feb 24, 2016 7:04 am

abbe je napisal/-a:a lahko jaz prasam kakega strokovnjaka kaksni so pogoji da vozilo preklopi na plin?
a je to le temperatura hladilne tekočine la tut mogoče zunanja temperatura,obremenitev motorja?

za lpg indirektni vbrizg vplinjenega plina :
temperatura uparjalnika , minimalno določen čas glede na število valjev motorja (to je že določeno / priporočeno s strani proizvajalca plinske naprave ) , podatek o vrtenju motorja .
nekatere druge naprave potrebujejo še pogoj določenih vrtljajev motorja nad prostim tekom - cca 1600 do 2200 obr/min - da sploh preklopijo iz bencina na plin navkljub izpolnjenim potrebnim osnovnim pogojem..

za lpg direktni vbrizg tekočega plina skozi bencinske injektorje pri agregatu z direktnim vbrizgom goriva v zgorevalno komoro valja (tsi , gdi, ecoboost ,itn) : motor vžiga direkno na tekoč plin , vbrizgan skozi bencinske injektorje..
plin je cnej k bencin
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Po feb 29, 2016 7:59 pm

Izkusnje mnenja o plineksovem zavoi pro?
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po feb 29, 2016 9:50 pm

jurcek85 je napisal/-a:Izkusnje mnenja o plineksovem zavoi pro?

@pinny - ja vprašaj ..kolikor vem zna avto cesto do mislinje na pamet =P
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pinny Po feb 29, 2016 11:06 pm

pinny nima nč dreka od zavolija notr, pred 7 letam ga mnde še spljoh blo ni, k so moj sistem že doterali :mrgreen:. Jaz imam Reg Omvl Dream xxi. Je imel pa kolega na meganu rs zavoli pro, pa ni bilo slišati kaj slabega o tej reči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a lisko Po feb 29, 2016 11:19 pm

plinaš je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:a lahko jaz prasam kakega strokovnjaka kaksni so pogoji da vozilo preklopi na plin?
a je to le temperatura hladilne tekočine la tut mogoče zunanja temperatura,obremenitev motorja?

za lpg indirektni vbrizg vplinjenega plina :
temperatura uparjalnika , minimalno določen čas glede na število valjev motorja (to je že določeno / priporočeno s strani proizvajalca plinske naprave ) , podatek o vrtenju motorja .
nekatere druge naprave potrebujejo še pogoj določenih vrtljajev motorja nad prostim tekom - cca 1600 do 2200 obr/min - da sploh preklopijo iz bencina na plin navkljub izpolnjenim potrebnim osnovnim pogojem..

za lpg direktni vbrizg tekočega plina skozi bencinske injektorje pri agregatu z direktnim vbrizgom goriva v zgorevalno komoro valja (tsi , gdi, ecoboost ,itn) : motor vžiga direkno na tekoč plin , vbrizgan skozi bencinske injektorje..


Kaj spremljam moj sistem je vedno pogoj samo 40 stopinj hladilne tekočine....Prelopi tudi med prostim tekom, pri pospeševanju, pojemanju....Pogoj je vedno samo 40 stopinj...Nad 40 stopinj takoj pri vžigu ( še ko štarter obrača) že preklopi....probal tudi emergency vžig (5 sekund držim tipko za preklop in vžge direkt na plin) in nobenega problema pri toplem motorju.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To mar 01, 2016 12:31 am

lisko je napisal/-a:Kaj spremljam moj sistem je vedno pogoj samo 40 stopinj hladilne tekočine....Prelopi tudi med prostim tekom, pri pospeševanju, pojemanju....Pogoj je vedno samo 40 stopinj...Nad 40 stopinj takoj pri vžigu ( še ko štarter obrača) že preklopi....probal tudi emergency vžig (5 sekund držim tipko za preklop in vžge direkt na plin) in nobenega problema pri toplem motorju.


dejansko preklopi med prostim tekom - da na programu pokaže čase plinskih injektorjev - ali na stikalu?

če preklaplja med pojemanjem potem nimaš cut-off funkcije injektorjev?ali pa se takrat samo postavi v stand-by oz stanje pripravljenosti za preklop?
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 To mar 01, 2016 3:28 pm

Pozdravljeni LPG šoferji!

Dalj časa nisem prebiral te teme in vmes vozim že naslednji avto (LPG, itaaak), to je Mx6 2.5 V6 24v in se moram pohvalit, da se vozim s stroškom cca. 5€ na 100 prevoženih km. Tankam namreč na Litijski, ko je liter 0,51€, potrošnja pa ob normalnih pogojih vožnje med 9 in 11. Sem zadovoljen K ZMAJ! :lol:

Želim vam srečno in ugodno vožnjo še naprej! ;)

LP!

Borut
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov