Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a rs5 Po jul 18, 2016 9:37 am

 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po jul 18, 2016 11:35 am

:shock: :shock: a res al kaj ??? .... nebi verjel če nebi pisalo na linku ... bomo pa sedaj videli , koliko bo dejanska končna cena naprave g1 z vzdrževanjem na dobo 7 let ...
plin je cnej k bencin
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a McBobo Po jul 18, 2016 10:25 pm

Sem že zgoraj napisl, da slovenskim firmam zaradi sistema "zapri in jutri odpri novo firmo brez dolgov" ne zaupam več. Me ne bo nobeden prepičal, da je Toshiba manj vredna od naših toplotnih črpalk, pa še cenejši so. Za Toshib-o bom čez leta še zmeraj našel rezervne dele, saj je mednarodno znana in priznana firma, za slovenske bi pa zelo težko kaj takega trdil.
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sennheiser Sr jul 20, 2016 10:07 am

Ali je že kdo po vgradnji dal nastavljati ventile oz. jih pregledati? Težav na avtu ni nobenih, tudi slišati jih ni, ampak sem zasledil da je zelo priporočeno da se jih da vsaj pregledati preventivno (da nebi bilo karkoli narobe zaradi plina).
 
markotuko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 20, 2016 10:22 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a markotuko Sr jul 20, 2016 10:36 am

Rad bi predelal svojega Renault Scenica 2015 1.6 16v (K4M R8) na plin! Pri prebiranju tem opažam da je na voljo več sistemov tako da sem popolnoma zmeden za kateri sistem bi se odločil! Glede na to da nameravam avto uporabljati vsaj 10 let kaj svetujete da bo čim manj težav?
Hvala!
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Sr jul 20, 2016 11:39 am

markotuko je napisal/-a:Rad bi predelal svojega Renault Scenica 2015 1.6 16v (K4M R8) na plin! Pri prebiranju tem opažam da je na voljo več sistemov tako da sem popolnoma zmeden za kateri sistem bi se odločil! Glede na to da nameravam avto uporabljati vsaj 10 let kaj svetujete da bo čim manj težav?
Hvala!

Malo si preberi forum pa boš hitro videl kaj in kako...
Dugače pa je takole: G-1 je propadel (očitno ob izdatni pomoči plinexa...) zato tadva odpadeta, se pravi ti ostane Primož Jazbar,( ki se potrudi in naredi dobro), Prins (ki je med dražjimi, ampak z razlogom) in Boštjan Vovk v Trebnjem(ki je specializiran za Renoje). Preberi forum, preglej internet in ker tvoj motor ni med najbolj občutljivimi, se boš lahko določil.
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Sr jul 20, 2016 11:55 am

sennheiser je napisal/-a:Ali je že kdo po vgradnji dal nastavljati ventile oz. jih pregledati? Težav na avtu ni nobenih, tudi slišati jih ni, ampak sem zasledil da je zelo priporočeno da se jih da vsaj pregledati preventivno (da nebi bilo karkoli narobe zaradi plina).

Jaz sem na svojem pregledal in nastavil ventile pri cca. 220k km (ne vem pa, če se je pri prejšnjem lastniku tudi že kaj pregledalo in nastavljalo). Avto ima plin od novega...

Pri sesalnih ventilih je 5 ventilov je imelo zračnost znotraj toleranc (+/- 0,02 mm), ostali trije pa:

  • -0,06 mm
  • -0,04 mm
  • 0.04 mm

Pri izpušnih so 4. ventili imeli zračnost znotraj toleranc (+/- 0,02 mm), ostali štirje pa:

  • -0,04 mm
  • -0,03 mm
  • -0,03 mm
  • -0,06 mm

Kako točno so ventili bili nastavljeni prej, žal ne vem... Imam pa v planu spet preverit pri 300k km. ;)


Kako priporočljiv je pregled ventilov in kako pogosto bi se to naj izvajalo, pa je precej odvisno tudi od motorja in v njem uporabljenih materialov - moj avto ima 'tovarniško' predelavo na plin in bi motor naj bil opremljen s primernejšimi ventili in sedišči, tako da tudi ob uporabi plina pregled zračnosti ventilov ni predviden kot del rednega vzdrževanja...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Sr jul 20, 2016 10:16 pm

markotuko je napisal/-a:Rad bi predelal svojega Renault Scenica 2015 1.6 16v (K4M R8) na plin! Pri prebiranju tem opažam da je na voljo več sistemov tako da sem popolnoma zmeden za kateri sistem bi se odločil! Glede na to da nameravam avto uporabljati vsaj 10 let kaj svetujete da bo čim manj težav?
Hvala!


Enega od top 3 ali vsaj top 4 sistemov, a po najboljši ceni boš dobil pri Boyski servis v Opatiji - sistem BRC. Celostno gledano ni kvalitetnejše ponudbe za 1200€.

Morda pa bi bilo možno celo urediti pri Dori v Srbiji po ceni do 500€ - sistem Stag.

Če greš na ziher in za daljše obdobje, potem Boyski. ;)

LP
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb Pe jul 22, 2016 7:24 am

Renojev motor K4M je eden bolj primernih za vgradnjo plina. Dosedaj 80 kkm na plin s tem motorjem, na 105 kkm bencinske podlage in dosedaj bp.
Povprečna poraba pri meni - merjena na 80 kkm je 8,5 litra plina/100 km. Cena plina je 0,5 EUR (tam kjer tankam). Edino svečke menjam en interval pogosteje - namesto na 60 kkm jih na 40 kkm. Vzamem pa Briskove svečke za lpg. Servisi plinske naprave so na 20 kkm. Meni se je naprava povrnila v letu in četrt oz. pri nekje 33-34 kkm.

Je pa dilema kaj vzet. Pri vgradnji je monter zelo pomemben. NIč ne pomaga super - najboljši sistem in motor primeren za vgradnjo plina, če to vgradi monter, ki je "šalabajser". Imam tako izkušnjo. Pa tudi garancije niso nič pomagale.

Če bi sam izbiral bi izbral takole:

- če denar ni problem: Prins, vendar obvezno vgradnja v Lukovici oz. tam nekje blizu so imeli delavnico. Tam sem bil pred leti in obvladajo. Cena naprave je sicer visoka - vsaj 2 keur.
- če gledaš price/benefit potem sistem v rangu 1 keur do 1.3 k eur in zelo dober monter (mogoče Sigas).

Na koncu je potrebno gledati kakovost vgradnje, da se naprava čimprej povrne in stroške servisov plinske naprave. Prins ima zaradi visoke cene naprave dolgo povračilno dobo. Pa servisi so zasoljeni.

Dober izbor.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš So jul 23, 2016 9:37 am

frend ima na meganu k4m 200 000 km na plinu .. na nekih 70 000 km uradne bencinske podlage - avto uvožen iz italije kupljen od dilerja pri nas .. dejanskih kilometrov ne ve nihče..
edina napaka na avtu - crknil mu je en injektor.. bencinski ..
plinski servis ima na 30 000 km torej bo na 240 000 plinskih km šel na servis 8x - primerjava s servisom na 20 000km kjer moraš na servis 12x.. ker traja servis cca.1 uro - seveda če je opravljen tako kot je treba : zamenjava filtrov , pregled celotnega sistema za plinotesnost in check plinskih nastavitev - 4 kratno pot do servisa in nazaj pa naj si vsak izračuna za sebe .. torej je na koncu strošek servisiranja v približno enakem okviru ..

kar se cen tiče - prins je za 4 cilindre z valve care mazanjem v kompletu še vedno pod 2000e .. če avto valve care-a ne rabi je cena pod 1700e ..

če avto nima primernih ventilov in sedežev ventilov za plin je valve care trenutno daleč najboljši mazalno-hladilni sistem na dolgi rok oz.velike kilometrine kar se je pokazalo recimo na avtih ene avtošole , kjer imajo plinski sistemi redno prek 300 000 km brez težav z avtomobilskimi ventili ..

svečke - večna dilema tukaj....
- xsara - do 47000km originalne , ki so bile noter.. nato ngk iridium plus lpg - sedaj 99000km - še brez kakršnihkoli problemov - cena pa je bila takrat - in verjetno še sedaj - zasoljena celo s popustom 72e .. zakaj ? ker se mi ne da pri vsakem drugem servisu vijačit vžigalne tuljave , ki je v enem kosu ..
- baleno - čisto navadne ngk za 12e/4kom ..menjava na 20000km ..ne pri prejšnjem in ne pri sedanjem nobenih težav..

moje mnenje - na kratki rok posedovanja avta cenejša naprava a le na avte z neobčutljivimi ventili !
na dolgi rok in višje število prevoženih kilometrov -- nisem bogat , da bi kupoval poceni ..

monterji - hja v sigas nebi šel glede na to da sta dva glavna akterja pokopala tako veliko firmo s toliko zaposlenimi - g1 .. če že potem samo jazbar..
renault - z vovko trebnje ne moreš falit na k4m agregatu..
plin je cnej k bencin
 
markotuko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 20, 2016 10:22 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a markotuko Ne jul 24, 2016 12:25 pm

Hvala vsem za mnenje nasvete!!!
Glede na to da sem iz podravskega konca (Ptuj okolica) se se nisem odlocil kje vgraditi plin.
Trebnje Vovk je predalec.
Sigas mogoce cena 1290€
Prins mogoce cena 1450€
Gledam tudi vgradnjo v Petovia avto ahpa d.o.o. Ptuj sistem zavoli.
Ce se maste kaksne informacije mnenja kar....:)
Glede kaksnih napak okvar servisov ne vem ce se mi je smiselno vozit 100km v eno smer ali???
Se odlocim v tem tednu...
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne jul 24, 2016 9:14 pm

Na Ptuju imaš pooblaščenega (in dobrega) vgrajevalca Prins naprav: AH Furman
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

JLM olje za mazanje ventilov

Napisal/-a matobeli Sr jul 27, 2016 5:18 pm

Pozdravljeni!

Kupit moram prvo kantico olja za podmazovanje ventilov (LPG). Naj bi uporabljal JLM.
Sicer ne pričakujem veliko odziva ker nas je plinašev še vedno precej malo, ampak, podobno kot pri cenah motornega olja, tudi tukaj precej variirajo.

Torej, kje in po koliko kupujete maziva za ventile v LPG vozilih?
V slo sem našel tole trgovino: http://www.populi.si/index.php?keyword= ... hop.browse

Je trgovina OK, pozna mogoče kdo kakšno cenejšo alternativo (magari v tujini)?
Bruum Bruum!
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a matobeli Sr jul 27, 2016 6:21 pm

Sicer sem odprl svojo temo, ampak so jo po hitrem postopku zaprli, mogoče je to bolj primeren plac za vprašat:

Pozdravljeni!

Kupit moram prvo kantico olja za podmazovanje ventilov (LPG). Naj bi uporabljal JLM.
Sicer ne pričakujem veliko odziva ker nas je plinašev še vedno precej malo, ampak, podobno kot pri cenah motornega olja, tudi tukaj precej variirajo.

Torej, kje in po koliko kupujete maziva za ventile v LPG vozilih?
V slo sem našel tole trgovino: http://www.populi.si/index.php?keyword= ... hop.browse

Je trgovina OK, pozna mogoče kdo kakšno cenejšo alternativo (magari v tujini)?


vmes sem pa našel enega prodajalca na poljskem: http://www.lpg.auto.pl/en/index.php?stat=info&id=438 je s poštnino vred cenejši kot naši, sploh če bi vzel kakšnih 10l (group buy anyone).

Ampak, ali imam kakšne šanse da bo to dejansko original olje?
Bruum Bruum!
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos Če jul 28, 2016 6:10 pm

Uff to si super ceno našel na Poljskem. Jaz sem 5L kanto naročil iz ebaya in sem plačal s poštnino vred 60€, kar je vseeno 25€ manj kot hočejo met pri nas. Da ne govorimo o tem, da sem LPG BOSCH-eve svečke naročil na Peugeot servisu za pol cene, ki jo ponujajo vgrajevalci. Ena svečka je bila 8€ med tem, ko so na 2 mestih in tudi pri mojem vgrajevalcu ponujali cene okoli 15€ in to za identične svečke. :)
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 28, 2016 9:28 pm

da ne boš kdaj jamral , da se ti je keramika s svečke okrušila in zaribala bat na cilinder ... zakaj ? iz zadnjih izkušenj uporabnikov boschevih svečk je razvidno - in tukaj tudi že kar nekajkrat opozorjeno na to !!!! - da se zelo rade okrušijo pri uporabi plina .. in celo bencina ... ford ob montaži plinske naprave predpisuje zamenjavo svečk ..
plin je cnej k bencin
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To avg 02, 2016 6:57 am

zzitop je napisal/-a:
markotuko je napisal/-a:Rad bi predelal svojega Renault Scenica 2015 1.6 16v (K4M R8) na plin! Pri prebiranju tem opažam da je na voljo več sistemov tako da sem popolnoma zmeden za kateri sistem bi se odločil! Glede na to da nameravam avto uporabljati vsaj 10 let kaj svetujete da bo čim manj težav?
Hvala!


Enega od top 3 ali vsaj top 4 sistemov, a po najboljši ceni boš dobil pri Boyski servis v Opatiji - sistem BRC. Celostno gledano ni kvalitetnejše ponudbe za 1200€.

Morda pa bi bilo možno celo urediti pri Dori v Srbiji po ceni do 500€ - sistem Stag.

Če greš na ziher in za daljše obdobje, potem Boyski. ;)

LP

kolikor vem stag ni "sistem" oz. avtoplinska naprava v celoti enega proizvajalca temveč računalnik z univerzalnim softwear-om na katerega se priključuje kose različnih proizvajalcev , katere izbere sam vgrajevalec plinske naprave .. to pomeni , da imaš garancijo za vsak bistven kos - računalnik , uparjalnik , injektorji - posebej ..skupna garancija je samo od vgrajevalca oz.samo na delo ..

za vse g1 osmoljence pa vesela novica : prins pripravlja oz. bo oblikoval posebno akcijsko ceno za zamenjavo g1 naprave s prins-ovo .vir - facebook ..

glede na to , da sedanji gen1 vsem nezadovoljnim lastnikom posreduje isti odgovor :
"ne - 7 letna garancija na g1 naprave pri nas ne velja saj g1 ne obstaja več mi pa smo novo podjetje ..lahko pa pomagamo z vgradnjo "posebnega modula" s katerim se bo delovanje vgrajene g1 naprave optimiziralo..vendar je strošek 150e" ..

modul en drek.. gen1 je prevzel kompleteno vse od g1 vključno z napravami za diagnostiko in nastavljanje ... ker so bili kar nekaj časa solastniki propadle firme točno vedo kje so oz.tičijo težave .. obstaja še možnost , da so na stroške g1 v času obstoje že popravili program in bodo sedaj lepo kasirali 150e po glavi samo za nastavitve ..ker ni modula , ki bi lahko iz g1 skropucala naredil brezhibno delujočo napravo na avtih kot so hyundai santa fe ali porsche cayene ..
plin je cnej k bencin
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury To avg 02, 2016 7:04 am

Ker se je na nas obrnilo veliko strank, kateri potrebujejo podporo pri uporabi avtoplinskega sistema G-1 d.o.o., se bomo potrudili po najboljših močeh, da jo strankam nudimo. Še več.. Uspeli smo celo skleniti dogovor z uvoznikom in proizvajalcem avtoplinskih komponent, katere so v G-1 d.o.o. vgrajevali po oktobru 2015, da uporabnikom le teh ostane garancija, v kolikor bodo te komponent v skladu z našimi navodili servisirali pri nas.

http://www.avtoplin-gen1.si/pogosta-vprasanja

:lol:
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac To avg 02, 2016 10:43 am

evilfury je napisal/-a:skleniti dogovor z uvoznikom in proizvajalcem avtoplinskih komponent, katere so v G-1 d.o.o. vgrajevali po oktobru 2015, da uporabnikom le teh ostane garancija, v kolikor bodo te komponent v skladu z našimi navodili servisirali pri nas.


Brez rdečega besedila bi bilo čisto ok, ampak ne, zakaj bi . . .

Zanimivo, da so na servisih pri fordovih 1.6 dizlih (gre za citroenove motorje) začeli spreminjati interval za veliki servis (mislim, da iz 180k na 120k - se točno ne spomnim). Dobro če prevzamejo na sebe del stroška, bi še bilo razumljivo . . . sicer pa . . .

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
joegsm2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če sep 18, 2014 8:45 am
Kraj: gr

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a joegsm2000 To avg 02, 2016 3:13 pm

markotuko je napisal/-a:Hvala vsem za mnenje nasvete!!!
Glede na to da sem iz podravskega konca (Ptuj okolica) se se nisem odlocil kje vgraditi plin.
Trebnje Vovk je predalec.
Sigas mogoce cena 1290€
Prins mogoce cena 1450€
Gledam tudi vgradnjo v Petovia avto ahpa d.o.o. Ptuj sistem zavoli.
Ce se maste kaksne informacije mnenja kar....:)
Glede kaksnih napak okvar servisov ne vem ce se mi je smiselno vozit 100km v eno smer ali???
Se odlocim v tem tednu...



Lahko pa vgradiš v MB pri ekoplini na Tržaški. Sam imam mojega Scenica tam predelanega in vse dela bp. cena..1000€
Nobody is perfect. HI, I am Nobody!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov