Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
N.K.
 

Poklic Avtomehanik / Avtoserviser

Napisal/-a N.K. Pe okt 18, 2013 7:34 pm

Živijo in lep pozdrav vsem ,,Avtomobilizem.Com user-jem,,! :tipk

No, tako. ;) Sem Nik, star sem 13 let in se trenutno izbražujem v 8.A razredu osnovne šole, ki stoji sredi prelepih Trbovelj. No, pa dosti o tem ker tema ni namenjena temu. Sicer pa upam, da sem tole zadevico postavil v pravilno rubriko, sicer pa prosim ,,pristojnega,, do uredi zadevo oz, prestavi v pravilno rubriko. oops No, dosti ,,nakladanja,, o tem, dajmo začet s ,,inportmant suff,,. Skratka, glede na mojo starost oz. glede na jesen osnovnošolskih dni se bom moral počasi odločati o tem, s čim in kako bom preživljal sebe in upam, da kdaj tudi svojo družinico. Tako sem začel premišljevati o tem, v čem in kje se vidim , kaj me veseli da bi opravljal in tako naprej.. ;) No, in tukaj definitivno ne morem mimo ,,1st of all,, vseh interesov in zanimanj;

Avtomobilizma! Najprej sem sicer razmišljal ob olj tehničnih panogah, naprimer računalništvo vendar sem po duši Petrtolhead, tako da tega definitivno nisem mogel spregledati. :) No, tega sem se ,,nalezel,, od fotra, ki je ,,obseden,, z istimi zadevam, predvidavam da ga kdo tukaj pozna, namreč na slovenski Rallye sceni je bil skoraj 10 let, prej pa tudi po turističnih dirkam in slalomih. Ja, good old days! :vrum No, kdo je, zaenkrat ne bi omenil, razen to da je bil leta 2009 državni prvak v PRK-ju, če mogoče kdo ve kdo je bil ,,The KiNG,, takrat. ;) Pa dosti o tem, zaenkrat. na željjo lahko pripnem tudi kakšno sliko. :)

Glede avtomobilizma sem po brskanju ugotovil, da je edini ,,pametni,, poklic iz te panoga Avtomehanik / Avtoserviser. Tu se mi tudi porodi tudi prvo vprašanje :arrow: Kakšna je razlika med Avtomehanikom in Avtoserviserjem, na podlagi zaposlitvenih možnosti, financ, usposobljenosti za delo, iskanosti itd? Namreč, šolanje bi potekalo na STPŠ v Trbovljah, kjer je v progaramu Avtoserviser. Predmeti izgledajo takole:

- Skupna poglavja strojništva
- Bencinski in dizelski motorji
- Električni sistemi na vozilu
- Podvozje
- Karoserija

- Reparaturno plamensko varjenje
- Pretvorbe energij in vpliv na okolje
- Osnove oblikovanja materialov
- Elementi konstrukcij
- Organizacija in poslovanje


Ko pogledam urnik 1. letnika, torej kar sem citiral od TUKAJ se mi zdijo predmeti za ,,mehankarja,, v delavnici, ki opravlja mehanska dela, tem pa so ,,pripeli,, še karoserijo, električarstvo in diagnostiko, celo oblikovanje materiala. Zanima me, ča je pri nas na forumu kakšen mehanik :?: V primeru da je, ga prosim, če mi lahko malo opiše, kje in kdaj se je šolal, kakšno delo opravlja, kje in podobne zadeve. Hvala vsem!

Za konec naj povem, da se zahvaljujem vse ki razumejo, kaj sem hotel s tem vprašat, čeprav je napisano malo nerazumljivo. :? Žal nisem tak ,,slovnični ekspert,, da bi znal bolje pojasnit zadeve, zato se iskreno opravičujem za vse nejasnosti, ki so tule. Ob tem bi še izkoristil priliko in vprašal nekaj :arrow: Kako bo s temi, avto mehnaičnimi poklici čez 10-15+ let, kako bo z delom, zaslužkom, iskanostjo itd? namreč, v dandanašnjih dneh je treba pred izobraževanjem pogledati, če se sploh splača... :| No, pa dovolj nakladanja za sedaj. Iskreno hvala vsem, ki boste kakorkoli pomagali na, z iglami posuti poti do izobrazbe :!:
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Poklic Avtomehanik / Avtoserviser

Napisal/-a Slicker Pe okt 18, 2013 8:09 pm

Na vsakmu forumu mas drugacen nickname, na tem pa kar 2? Ce nc druzga, mas domisljijo. Prihodnost je pa v avtoelektriki, tk da ce si pameten pejt to studirat. Avtomehanikov je dost, avtoelektricarjev pa malo. Sploh takih ki jih ni cas povozil in se jim ustavi ko jim kak can bus das zrihtat, bohnedaj optiko.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Poklic Avtomehanik / Avtoserviser

Napisal/-a hahehihoh Pe okt 18, 2013 8:50 pm

Seveda, in ti imaš pri 13 letih tolikšen besedni zaklad. :D
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Poklic Avtomehanik / Avtoserviser

Napisal/-a BBoss So okt 19, 2013 10:57 am

Vsaka tehnična znanja so v danem trenutku in tudi v prihodnje sigurno najboljša izbira. Tudi če ne boš ravno avtomobile popravljal bo pa kakšna druga tehnična zadeva in sem prepričan, da dobit službo za tak profil sigurno ne bo misija nemogoče.
 
N.K.
 

Re: Poklic Avtomehanik / Avtoserviser

Napisal/-a N.K. Ne okt 20, 2013 8:38 am

,,Slicker,,: Tale ,,Avtoserviser,, mi je zanimiv prav zato, ker poleg mehaničnega znanja ,,odneseš,, tudi kaj od električarstva, oblikovanja materiala itd..Kar se pa tiče ,,štromarstva,, se začenjam učiti o tem, ker me zanima sploh avtoelektronika. ;) Hvala za nasvet!

,,hahehihoh,,: Nevem kako bi ti odgovoril. Pridi v Trbovlje pa se srečajva pa boš videl. Vedno dobim isti odgovor ko kakšen daljši post napišem, tako da se prav čudim da sem imel slovenščino zaključeno 4. =P

,,BBoss,,: Ja, marsikaj se najde za ,,pošraufat,, če ne drugega tudi avtobusi~tovornjaki ali pa kot delavec na tehničnih pregledih. Je kar dosti opcij. :)

Hvala za nasvete!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov