Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
pele
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: To feb 17, 2004 4:35 pm

Uporaba meglenk?

Napisal/-a pele Po dec 05, 2005 7:25 pm

Zanima me zakaj toliko voznikov ne zna ali pa noče pravilno uporabljati meglnke? Zadnjič sem "meglenkarje " vzel malo pod drobnogled. Bil je oblačen dan , vidljivost dobra in kljub takim razmerah na cesti je bilo okoli 10 do 20% "meglenkarjev" in še ena zanimiva ugotovitev- skoraj vsi od teh "meglenkarjev" so imeli "nabite" sončna očala.Halo ? Kam spada ta folk? A je to za na cesto?
 
Uporabniški avatar
Fiat Tipo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1289
Pridružen: Če mar 06, 2003 6:24 pm
Kraj: Idrija

Napisal/-a Fiat Tipo Po dec 05, 2005 7:32 pm

To si si zdej postavil retorično vprašanje. :D
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Shatzy Po dec 05, 2005 7:37 pm

Dickheadz. Pa ajde, sprednje meglenke še spregledam, ker se res boljš vid, ko ti osvetli rob ceste. Ampak za KOJI falus pa pržgejo ZADNJO meglenko??? Da svet men u ksiht na semaforju, pol pa še na brezmi stoji da se počutm ko v infra savni! Za take pacijente bi si res zmontiru en set rally meglenk na havbi, da bi jim pol naredu supernovo na semaforju...
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Po dec 05, 2005 7:38 pm

Ne vem kaj se tok obremenjujete stemi meglenkami? Mene ne motijo pretirano ne zadje ne sprednje. Še vedno pa je bolš meglenka v dobri vidlivosti, kot kak ata z Golf1, ki mu dela sam ena zadnja luč ( pa še tista sveti k ena svečka) pa se fura po megli 60 po avtocesti. Tk sem zanč skor enmu v rit prletu.
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po dec 05, 2005 7:41 pm

mene prve meglenke cist nc nemotjo in zarad mene bi se lahk cev cajt uporablale...zadna me pa orng mot k jo 99% nezna folk uporablat....
Slika
 
Uporabniški avatar
H2
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Sr jun 15, 2005 8:23 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a H2 Po dec 05, 2005 7:46 pm

zadne se NIKOLI nism uporabu :D in je tut ne mislm :D k je nerabm!
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Po dec 05, 2005 7:55 pm

Oki kr se tiče meglenk... Zadnja je res izredno moteča, že pri jasni noči, če pa je megla, pa še toliko bolj. Ok, maš pržgano, dokler ne zagledaš luči za seboj, pol jo sklopiš. Tega 95% voznikov ne počne. Uuuuu, megla je, vidljivost 100m, dejmo vse pržgat kr se da! Čemu? Sprenje meglenke ti koristjo le in samo, če pelješ 30km/h pri totalni megli, kjer vidiš samo še svoj nos (to se zgodi tko max. 2x na leto če si res velik na cesti). Da pa ponoč pržigaš, pa mislš da si waawww, mam športn avto, 20 konjev več -> ritard za moje pojme. So pa tut sprenje meglenke moteče, če je cesta mokra in se precej blešči. O uporabi meglenk sredi belega dneva, pa sploh škoda govora. Se pač navadiš na vse gluposti, ki jih počnejo tle v Sloveniji. Moram pa rečt, da zadnje čase, ko vozim precej tudi po Avstriji in Nemčiji, opažam, da so vozniki dosti bolj kulturni, npr.: dejansko prižigajo žmigavce, upoštevajo zadrgo, ne rinejo ko kreteni naprej, se ustavljajo pri rumeni in ja, tut meglenke znajo ugasnt. Mogoče bomo tudi mi ekrat podobno prometno civilizirani. Upam, ker je taka vožnja dosti večji užitek.

Tolk iz mojega vidika.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Po dec 05, 2005 7:55 pm

h2 je napisal/-a:zadne se NIKOLI nism uporabu :D in je tut ne mislm :D k je nerabm!

ti bo kdo v ornk megli v rit prletu pa bo
kokr jst vem majo nekateri avti kot prvo stopnjo meglenk- zadnjo, kot druga stopnja se ti pa še prva pržge
žtko da če hočjo met prve morjo tud zadne pržgat
jst mam oboje v megli, pa kadar je ful naliv-
ponavad nimam pa nč pržgan- če ne zarad druzga zarad policajev :)
lp
 
Uporabniški avatar
Furious_G
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Po maj 24, 2004 8:47 pm
Kraj: Železniki

Napisal/-a Furious_G Po dec 05, 2005 8:09 pm

Jst pržgem meglenke le ob hudi megli, al pa če fajn sneg pada... ponoči!! podnevi nikol... tud nevem zakaj bi ble podnevi uporabne. ;) me pa moti to, da ima folk pržgane meglenke, pol ti pa gre za rit furat... bi takoj uporabu zadnjo meglenko, pa je žal nimam... ;)
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po dec 05, 2005 8:20 pm

ponoci zunaj mesta jih ma na przgane usak cetrti :twisted:

sam ko keri mimo pride, mu vklopis meglenke, pa dolge luci z 100w zarnicami :D
si bo clovek malo zamislo.
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Po dec 05, 2005 8:42 pm

Jaz sploh ne vidim neke poante v teh meglenkah (sam jih praktično ne uporabljam), v poštev pridejo samo takrat ko se res ne vidi NIČ... takrat bo pa itak vsak normalen voznik vozil tako počasi in previdno, da je vseeno ali imaš meglenke ali ne.
Odkar imam cool blue žarnice (~4000 K) mi kratke luči toliko prodirajo skozi meglo, da z meglenkami dejansko vidim manj kot pa brez njih (v meglenkah so navadne žarnice z rumenkasto svetlobo).
Sicer pa se skozi še tako hudo meglo tudi navadna 5W pozicijska dobro vidi. Ljudje so preveč panični. Jejžeš, malo je megleno, bom hitro vžgal vse lučke kar jih imam na avtomobilu, da me boste bolje videli! :roll:
Jaz bi uporabo meglenk kar prepovedal, ali pa bi določil, da morajo biti v sprednjih meglenkah žarnice z močjo 5W - potem pa naj jih imajo vsi frajerji prižgane kadar hočejo.
 
Uporabniški avatar
Partyzan
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To nov 08, 2005 9:41 pm
Kraj: okolica Lj

Napisal/-a Partyzan Po dec 05, 2005 8:45 pm

Zanimivo je da večino voznikov sploh ne ve kako moteča je zadnja meglenka. Mene osebno zelo moti, da ima nekdo pred mano prižgano meglenko. Nekaj časa portpim potem pa dolge luči.
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Po dec 05, 2005 8:52 pm

Ravno včeraj ko sem šel domov je bil pred mano nekdo z prižganima zadnjima meglenkama. Vidljivost je bila zelo dobra - nobene megle, dežja, nič. 2x sem mu na hitro parkrat poblendal in mu seveda ni kapnilo, tko da sem malo pač potrpel. Taki opici lahko pol ure z dolgimi svetiš pa mu še vedno ne bo nič jasno.
Še druga skrajnost pa zadnjič ko sem šel v LJ po stari cesti - za mano nek pacient brez luči, v hudi megli. Na vsa opozorila drugih slep, šele čez 5 minut je vžgal luči. Če bi nekdo nasproti prehiteval bi ga direkt spregledal in bi počilo. Sploh pa jaz ne morem razumeti, kako je lahko človek tak antitalent, da v megli pozabi prižgat luči. To je isto kot nekdo ki mi je razlagal, da se je v tunelu zabil, ker je pozabil prižgat luči in je potem iskal stikalo v temi dokler ni priletel v zid.
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Po dec 05, 2005 8:58 pm

Tisti, ki imajo meglenke prižgane takrat ko ni megle je popoln bebec. Tako kot je napisal Omelo se zadnjo meglenko ugasne ko te dohiti drug avto. Uporablja se samo in izključno izven mesta ko si zadnji v koloni.

Prednje meglenke: Če se ne motim morajo prednje meglenke svetit cca 30 metrov pred avto in ne več. Pri 30 kmh to pot prevoziš v 3,6 sekundah, pri 40kmh pa 2,7 sekunde. Kaj ti pomaga meglenka pri 50 ali 60 kmh? POPOLNOMA NIČ!!

Stratus: Vozim se v nalivih, megli, snežnih metežih in še kaj, pa še v življenju nisem rabil prižgat meglenke, ker ni bilo potrebno.

Kar se mene tiče, meglenke prižiga raja, ker nimajo denarja za orenk avto in se jim zdi da se vozjo v Mercedesu če jim čimveč lučk gori v armaturi. V glavnem PATETIKI!!!
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
domi
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne okt 24, 2004 7:49 pm
Kraj: Prekmurje

Napisal/-a domi Po dec 05, 2005 9:01 pm

Uporaba zadnjih meglenk je res zelo moteča č se dalj časa voziš za nekom. Skoraj vsak dan na poti v službo se najde kdo ki ima non stop prožgane zadnje meglenke.
Pred dnevi zjutraj sem naletel na ˝pacienta˝ ki je sredi vasi ko me je zagledal za njim prižgal zadnje meglenke, jaz sem mu poblendal nekaj krat on pa nič celo upočasnil je in dal desni žmigavec da naj grem prehitevat, megla pa taka da si dalje segel kot videl .
Prednje me ne motijo, ampak zadnje so pa zares zelo moteče. Zato bi lahko policaji začeli kaznovati nepravilno uporabo meglenk.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po dec 05, 2005 9:02 pm

Meglenka je ob primerni uporabi kr koristen pripomoček vendar velik voznikov ne zna tega pripomočka uporabljat oz, pretirava z uporabo če maš kvalitetne meglenke in v njih dobre žarnice se pri gosti megli kr velik pozna precej širši vidni kot imaš je pa tudi velik takih ki majo meglenke nastavljene previsoko ti pa še izdatno motijo druge zoznike
Zadnč se en pacient pelje za mano ob jasnem vremenu sicer je bla že tema in seveda Honda Power z vsemi možnimi lučmi in tesno za mano mu prižgem jst zadnje meglenke pa mi začne blendat mislim tutalno budalo če men vprašat epa še v Hondi se vozi in kaj prehitet me ni hotu meglenk pa tut ne ugasnit mu sam na žlajfe stisnem tko da je mal falilo da me ni nasadil od zadaj pol se je pa le spametoval pa tut razdaljo je potlej mel pravilno :D
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm Po dec 05, 2005 9:03 pm

Tomaz40 je napisal/-a:Prednje meglenke: Če se ne motim morajo prednje meglenke svetit cca 30 metrov pred avto in ne več. Pri 30 kmh to pot prevoziš v 3,6 sekundah, pri 40kmh pa 2,7 sekunde. Kaj ti pomaga meglenka pri 50 ali 60 kmh? POPOLNOMA NIČ!!

Stratus: Vozim se v nalivih, megli, snežnih metežih in še kaj, pa še v življenju nisem rabil prižgat meglenke, ker ni bilo potrebno.
Kar se mene tiče, meglenke prižiga raja, ker nimajo denarja za orenk avto in se jim zdi da se vozjo v Mercedesu če jim čimveč lučk gori v armaturi. V glavnem PATETIKI!!!

Bravo za tale post!
 
cliouser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr apr 13, 2005 6:38 pm
Kraj: Okolica MB

Napisal/-a cliouser Po dec 05, 2005 9:08 pm

Pri enih imas res obcutek, kot da se vozijo z novoletno okraseno jelko ;-)
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Po dec 05, 2005 9:26 pm

Še nekje je zadnja meglenka uporabna, poleg vožnje v megli kot zadnji v koloni. To je na avtocesti ob močnem dežju ob ne ravno gostem prometu. Kdor vozi za tabo, ti bo verjetno hvaležen, razen če je eden tistih, ki meglenk na vsak način ne prenesejo. Tudi mene zadnja meglenga tistega, ki vozi pred mano sicer moti, če sem zadosti blizu.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov