Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a _furby_ Ne feb 20, 2011 11:30 pm

http://www.youtube.com/watch?v=Wtq0J1rL7JE

tole sem nasu, res da star posnetek ampak teleban pa je se vedno :huh:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a lexer Po feb 21, 2011 12:18 am

_furby_ je napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=Wtq0J1rL7JE

tole sem nasu, res da star posnetek ampak teleban pa je se vedno :huh:

Mama moja...Poznam enga tazga ja k se je tud hvalil s tem kok se je prpelu po avtocest mim cestninske hišice in kok ga je gonil itd...Ampak hudiča a se še sploh kdo upraša kaj pa še se mi kaj naredi? In ne sam meni tudi drugimi?Kakor sem že napisal takim ne napisat kazen in polnit državne blagajne ampak jih poslat na vzgojno delo v Sočo.Samo tako jih bo spametovalo ker kazen bo pa že plačal oz. kar bo naredil.Groza.
https://www.facebook.com/groups/329301260593532/
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 21, 2011 8:11 pm

Za začetek citata o vožnji po avtocesti iz Motorevije:

"Vključimo se po priključku, ki nato preide v pospeševalni pas. Ta je namenjen temu, da dosežemo hitrost, potrebno za varno vključitev na vozni (desni) prometni pas avtoceste. Kaj storiti, če zaradi gostote prometa v tem trenutku ne moremo zapeljati na vozni pas? Ustaviti ali nadaljevati vožnjo po odstavnem pasu? Niti eno, niti drugo ni dovoljeno, vendar pa bi bila ustavitev na koncu pospeševalnega pasu tako zelo nevarna (pomislimo na vozila, ki se vključujejo na avtocesto in pospešujejo za nami, ob tem pa bi se morali na vozni pas, po katerem lahko teče promet tudi s 130 km/h vključiti iz 0 km/h), da nam v takem primeru ostane le nadaljevanje vožnje po odstavnem pasu, seveda le na nujno potrebni razdalji, da se lahko vključimo na vozni pas."

In kaj se dogaja v praksi? Voziš za nekom po priključku na avtocesto in ko zapeljeta na pospeševalni pas, še vedno vozi recimo največ 80 km/h in se skoraj takoj vključi na vozni pas! :roll: Kaj storiti v takšnem primeru? Karkoli narediš, je narobe, ker po pospeševalnem ne smeš prehitet, vključevanje takoj za njim brez predhodnega pospeševanje je skregano z osnovnimi navodili za vožnjo, na prehitevalni pas ne moreš takoj in tudi ni varno zaradi njegove majhne hitrosti... Pospeševalni pas ni namenjen zbijanju povprečne porabe in na koncu ponavadi ni brezna, da bi treba čim prej iz njega! :roll:


"Ko zapuščamo avtocesto, ne smemo zavirati na prometnem pasu, ampak moramo, seveda potem, ko smo se prepričali, da lahko to varno naredimo in smo namero nakazali z desno smerno utripalko, z nezmanjšano hitrostjo in brez sunkovitih premikov volana zapeljati na začetek zaviralnega pasu, na katerem potem zaviramo in zmanjšamo hitrost toliko, da lahko varno zapeljemo na priključek in zapustimo avtocesto. In ne pozabimo, zaviralni pas je del vozišča, zato naj ostane smerna utripalka, s katero nakažemo dva premika – premik na zaviralni pas in zavijanje v desno – vklopljena dokler z zaviralnega pasu ne zapeljemo na priključek. Zlasti ponoči bo zaradi tega drugim voznikom, ki jim je znak s smerno utripalko namenjen, bolj jasno, kaj se dogaja."

Pri zapuščanju je tudi podobna logika, najprej zapelješ stran, potem upočasniš. Koliko vas to oboje dela pravilno?


Vir: http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=40&L2_ID=684 (predlagam, da si preberete vse, marsikaj hitro pozabimo)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a lexer Po feb 21, 2011 8:25 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Za začetek citata o vožnji po avtocesti iz Motorevije:

"Vključimo se po priključku, ki nato preide v pospeševalni pas. Ta je namenjen temu, da dosežemo hitrost, potrebno za varno vključitev na vozni (desni) prometni pas avtoceste. Kaj storiti, če zaradi gostote prometa v tem trenutku ne moremo zapeljati na vozni pas? Ustaviti ali nadaljevati vožnjo po odstavnem pasu? Niti eno, niti drugo ni dovoljeno, vendar pa bi bila ustavitev na koncu pospeševalnega pasu tako zelo nevarna (pomislimo na vozila, ki se vključujejo na avtocesto in pospešujejo za nami, ob tem pa bi se morali na vozni pas, po katerem lahko teče promet tudi s 130 km/h vključiti iz 0 km/h), da nam v takem primeru ostane le nadaljevanje vožnje po odstavnem pasu, seveda le na nujno potrebni razdalji, da se lahko vključimo na vozni pas."

In kaj se dogaja v praksi? Voziš za nekom po priključku na avtocesto in ko zapeljeta na pospeševalni pas, še vedno vozi recimo največ 80 km/h in se skoraj takoj vključi na vozni pas! :roll: Kaj storiti v takšnem primeru? Karkoli narediš, je narobe, ker po pospeševalnem ne smeš prehitet, vključevanje takoj za njim brez predhodnega pospeševanje je skregano z osnovnimi navodili za vožnjo, na prehitevalni pas ne moreš takoj in tudi ni varno zaradi njegove majhne hitrosti... Pospeševalni pas ni namenjen zbijanju povprečne porabe in na koncu ponavadi ni brezna, da bi treba čim prej iz njega! :roll:


"Ko zapuščamo avtocesto, ne smemo zavirati na prometnem pasu, ampak moramo, seveda potem, ko smo se prepričali, da lahko to varno naredimo in smo namero nakazali z desno smerno utripalko, z nezmanjšano hitrostjo in brez sunkovitih premikov volana zapeljati na začetek zaviralnega pasu, na katerem potem zaviramo in zmanjšamo hitrost toliko, da lahko varno zapeljemo na priključek in zapustimo avtocesto. In ne pozabimo, zaviralni pas je del vozišča, zato naj ostane smerna utripalka, s katero nakažemo dva premika – premik na zaviralni pas in zavijanje v desno – vklopljena dokler z zaviralnega pasu ne zapeljemo na priključek. Zlasti ponoči bo zaradi tega drugim voznikom, ki jim je znak s smerno utripalko namenjen, bolj jasno, kaj se dogaja."

Pri zapuščanju je tudi podobna logika, najprej zapelješ stran, potem upočasniš. Koliko vas to oboje dela pravilno?


Vir: http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=40&L2_ID=684 (predlagam, da si preberete vse, marsikaj hitro pozabimo)


Bravo tole je pohvale vredno!Sem si z veseljem prebral!Super zadeva usaj nekdo,ki pokaže ne samo govori. :mrgreen: Da ne bo pomote o članku govorim :pivo
https://www.facebook.com/groups/329301260593532/
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a NejcZ Če feb 24, 2011 5:48 pm

Danes spet en rešilček.. na "nujni vožnji". Sicer ga mam posnetega iz kamere v avtu in vse, ampak nebom tega objavljal. Šel sem za njim ker ga večkrat vidim divjat kot fukjenega, uglavnem do 150 sm potegnu po navadni cesti, pa mi je še vedno krepko uhajal. Nato sem ga dohitel z normalno vožnjo ker so bili spredaj drugi avti. Tiste spet vsakega posebej prehitevat, žmigovcev takaltak ne, potem se je pa nujna vožnja zaključila na bencinski. Svaka čast res.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a lexer Če feb 24, 2011 6:06 pm

NejcZ je napisal/-a:Danes spet en rešilček.. na "nujni vožnji". Sicer ga mam posnetega iz kamere v avtu in vse, ampak nebom tega objavljal. Šel sem za njim ker ga večkrat vidim divjat kot fukjenega, uglavnem do 150 sm potegnu po navadni cesti, pa mi je še vedno krepko uhajal. Nato sem ga dohitel z normalno vožnjo ker so bili spredaj drugi avti. Tiste spet vsakega posebej prehitevat, žmigovcev takaltak ne, potem se je pa nujna vožnja zaključila na bencinski. Svaka čast res.

Itak da je bla nujna vožnja če je pa moral tankat.Bedaki...Učeraj cca.22.00 sm šel iz službe domov pa vidiš legendo za Savo se ustavi na rdeči počaka vidi nobenga in spelje čez rdečo in to iz smeri Zagorje za Trbovlje kjer je že bog ve kolikokrat pokalo.
https://www.facebook.com/groups/329301260593532/
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a NejcZ Če feb 24, 2011 9:23 pm

Pri nas vsi tako vozijo, ta mladi je pa še posebno hitr.. upajo si, nimaš kej ;)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
zajbel
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Po sep 08, 2008 11:28 am

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a zajbel Če feb 24, 2011 10:40 pm

NejcZ je napisal/-a:Danes spet en rešilček.. na "nujni vožnji". Sicer ga mam posnetega iz kamere v avtu in vse, ampak nebom tega objavljal. Šel sem za njim ker ga večkrat vidim divjat kot fukjenega, uglavnem do 150 sm potegnu po navadni cesti, pa mi je še vedno krepko uhajal. Nato sem ga dohitel z normalno vožnjo ker so bili spredaj drugi avti. Tiste spet vsakega posebej prehitevat, žmigovcev takaltak ne, potem se je pa nujna vožnja zaključila na bencinski. Svaka čast res.

Svaka čast tudi tebi, ker nisi nič boljši.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a NejcZ Če feb 24, 2011 11:09 pm

Ja, sem pričakoval to, ampak nekak se je treba kamikaz znebit. Glih nedolgo nazaj so najnovejši reševalni kombi razbili naši. :lol: Gre se za to da bi ravno ti mogli bit odgovorni, če bi se nek mladi dirkač pripeljal mimo mi je vseeno, takih ljudi v takih službah pa nemormo met da pizdarije delajo. Jih že mi (navadn narod) dost.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a Energetik81 Pe feb 25, 2011 11:58 am

~toMmy~ je napisal/-a:Pri zapuščanju je tudi podobna logika, najprej zapelješ stran, potem upočasniš. Koliko vas to oboje dela pravilno?

Jaz to delam vedno, razen če ni AC popolnoma prazna vsaj ene 500m nazaj. Takrat ne vidim razloga, da bi z nezmanjšano hitrostjo zapeljal na zaviralni, ampak že malo prej spustim gas.
Vidiš pa paciente, ki ob ornk gužbi bremzajo na voznem pasu in potem vozijo še s pol avta na zaviralnem pol na voznem. Po možnosti brez žmigavca.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a ChuckNorris Pe feb 25, 2011 7:31 pm

el_diablo, za take kot si ti bi mogli na vsake tolk let nardit kako izpitno uro:))
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a X-Hair Če mar 03, 2011 8:19 pm

Ma sej kot kaže se očitno da, če se najdeta dva prava.
http://www.youtube.com/watch?v=tAWBzLqJb3s


Če si pa v vsakem ovniku odrežeš kos pogače (ni važno ali je pregleden ali nepregleden), pa se stvari zataknejo.
http://www.youtube.com/watch?v=ZkKrgybacU0
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a Polo78 Pe mar 04, 2011 8:53 am

Zadnjič sem prevozil več kot 250 km po Italiji (AC) in bil prav pozitivno presenečen, kako tam nihče ne "kampira" na prehitevalnem pasu. Takoj ko prehitijo počasnejše vozilo se vrnejo na vozni pas, četudi nimajo nikogar za sabo in čeprav bodo morali čez slabe pol minute ponoviti manever, se pravi se bodo morali spet vključiti na prehitevalnega in po istem principu dalje... Čim pa prečkaš mejo in prideš nazaj v SLO pa spet stara pesem. Spet ogromno kamperjev (naših seveda), ki za vsako ceno vztrajajo na prehitevalnem pasu pa če koga prehitevajo ali ne. Potem te pa še kdo grdo pogleda ali celo žuga, če mu poblendaš, ker se pač noče umakniti (sicer pred tem vedno uporabim levi smernik, ampak tovrstni vozniki itak ne uporabljajo ogledal, zato sledi blenda). Kdaj bo folku na sončni strani Alp jasen pomen voznega in prehitevalnega pasa na AC se sprašujem?! A je res tako luštno vozit stalno po prehitevalnem pasu, je to morda manjvrednostni kompleks ali celo fetiš tovrstnih telebanov, ki jih je pri nas res ogrooomno?! :roll: :roll:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a BBoss Pe mar 04, 2011 1:01 pm

Polo78 je napisal/-a:Zadnjič sem prevozil več kot 250 km po Italiji (AC) in bil prav pozitivno presenečen, kako tam nihče ne "kampira" na prehitevalnem pasu. Takoj ko prehitijo počasnejše vozilo se vrnejo na vozni pas, četudi nimajo nikogar za sabo in čeprav bodo morali čez slabe pol minute ponoviti manever, se pravi se bodo morali spet vključiti na prehitevalnega in po istem principu dalje... Čim pa prečkaš mejo in prideš nazaj v SLO pa spet stara pesem. Spet ogromno kamperjev (naših seveda), ki za vsako ceno vztrajajo na prehitevalnem pasu pa če koga prehitevajo ali ne. Potem te pa še kdo grdo pogleda ali celo žuga, če mu poblendaš, ker se pač noče umakniti (sicer pred tem vedno uporabim levi smernik, ampak tovrstni vozniki itak ne uporabljajo ogledal, zato sledi blenda). Kdaj bo folku na sončni strani Alp jasen pomen voznega in prehitevalnega pasa na AC se sprašujem?! A je res tako luštno vozit stalno po prehitevalnem pasu, je to morda manjvrednostni kompleks ali celo fetiš tovrstnih telebanov, ki jih je pri nas res ogrooomno?! :roll: :roll:


Sicer ne vozim veliko po Italiji ampak 1x letno grem v Monzo na F1 pa nisem opazil, da bi bili Italijani glede tega tak vzor kot ga opisuješ. Prednost je v tem, da so nekatere AC tam več pasovne in se s tem količina prometa na pas temu ustrezno zmanjša. Maš pa vse mogoče pojave od vožnje s 70km/h uro po tretjem pasu pri tem, da ima desno od sebe dva prosta na skrajno levem pa se poskušajo zgužvat vsi mimo saj nikomur ni bilo v interesu da bi vozil s to hitrostjo. Na konu je bilo folku dovolj in je začel prehitevat desno, levo sam da so prišli mimo.

Da ne govorim o tem kako znajo italijanski vozniki "naskočit" črto, ki ločuje pasove med sabo. Kot, da je to "guiding line" al pa idealna linija - to dnevno videvam sploh v nočnem času in daleč prednačijo pri tem prav Italijanski vozniki.

To pa da ne znajo voziti po sredini svojega pasu je pa že kar pregovorni dogodek, še Romuni v svojih kombijih se bolj držijo sredine pasu kot Italijani in vsakič ko pred sabo zagledam Italijana imam kar malo cmoka v grlu, ker nikoli nisem sigurn, kdaj bo zapeljal vame. Italijan v nemškem premium avtu je pa čista zmaga za delat sranje na cesti.

Polo, kaj hočem povedat - največkrat je tako da iste dogodke dojemaš drugače. Če greš v kraj, ki ga ne poznaš kot voznik večino voziš počasneje, bolj opazuješ druge stvari kot samo dogajanje v prometu in namesto, da vidiš vsemogoče napaka drugih udeležencev v prometu takrat bolj opazuješ okolico. Na cestah, ki pa jih poznaš in se redno voziš po njih pa je situacija ravno obratna in ti v oči padajo veliko preje napake drugih udeležencev pa čeprav jih je verjetno približno enako kot prej, ko si se ukvarajl s čem drugim bolj pozorno kot pa z napakami drugih šoferjev.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a Polo78 So mar 05, 2011 2:46 pm

Ne vem, mogoče sem imel tako srečo, ampak dejansko do Trevisa in nazaj nisem videl niti enega, ki bi "kampiral" na prehitevalnem. Pa večinoma je do tam dvopasovna avtocesta (tripasovna samo malo pred Trevisom). Mogoče sem bil pa presenečen zato, ker o italijanskih voznikih tudi sam nisem imel nevem kako dobrega mnenja in sem tudi že doživljal stvari, ki jih opisuješ. Predvsem vozijo zmedeno in nonšalantno poleti kje na Hrvaškem, ko gredo na počitnice. Ampak doma ob običajnem dnevu pa so vsaj na AC lahko zgled marsikateremu našemu vozniku/voznici, ki ne pozna pomena voznega ter prehitevalnega pasu.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a el_diablo So mar 05, 2011 5:38 pm

tadej92 je napisal/-a:el_diablo, za take kot si ti bi mogli na vsake tolk let nardit kako izpitno uro:))


zakaj?
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a AndrejD To mar 08, 2011 9:39 am

NejcZ je napisal/-a:Danes spet en rešilček.. na "nujni vožnji". Sicer ga mam posnetega iz kamere v avtu in vse, ampak nebom tega objavljal. Šel sem za njim ker ga večkrat vidim divjat kot fukjenega, uglavnem do 150 sm potegnu po navadni cesti, pa mi je še vedno krepko uhajal. Nato sem ga dohitel z normalno vožnjo ker so bili spredaj drugi avti. Tiste spet vsakega posebej prehitevat, žmigovcev takaltak ne, potem se je pa nujna vožnja zaključila na bencinski. Svaka čast res.



Koliko se spomnim ukazuje zdravnik, ki je zadaj v rešilcu, kako se vozi. Če mora uporabljati modre luči ali ne ,če je potreba se mora tudi ustaviti... Zdaj ne vem kaj je bilo v tvojem primeru. Samo v vednost.
Slika
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a NejcZ To mar 08, 2011 4:03 pm

Saj sem napisal, nobenega zdravnika, sam je bil tip, peljal sem za njim, nato je tudi ustavil na pumpi :) In tam se mu ni prav nič več mudilo ;)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a myster To mar 08, 2011 6:44 pm

_furby_ je napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=Wtq0J1rL7JE

tole sem nasu, res da star posnetek ampak teleban pa je se vedno :huh:


relacija velenje-arja vas...a mislite da bi ga lahko tožu, ker je našo hišo posnel :lol: :twisted: ? bi dobil za en avto dnarja:?:

čeprav se hecam, ampak me zanimajo mnenja...

pa posnetek je ene 3 leta star, saj če ne bilo otokov na sredini ceste na treh različnih lokacijah
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Telebani na cesti

Napisal/-a BBoss To mar 08, 2011 7:39 pm

No zdej vsaj poznaš enega od vzrokov zakaj so naredli otoke ;)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov