Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic To jul 19, 2016 6:30 am

Pa to je že noro. Skakanje iz pasu na pas brez smerokaza s telefonom v roki po možnosti, je postal slovenski nacionalni šport. Zadnjič me je en osel celo posnel. Zakaj? Stali smo na križišču, ko se prižge zelena in vsi pred njim speljejo, prav tako na sosednjem pasu. Tip pa dr*a telefon in pozabi na dogajanje okoli sebe. Za mano začenjo trobit in ga prehitevat. Mu še jaz prijateljsko potrobim in on se NE opraviči. Začne se pi*dit name, spelje z 20km/h, vzame telefon in me začne snemat, ko ga še jaz prehitim. Pa a smo normalni????
Danes zjutraj na poti v službo pa ravno prej omenjen šport. Na Tomačevem rondoju ženska brez smerokaza s telefonom v roki zapelje unega svojega karavana na moj pas tik ob mene bočno. Jaz zavrem in se ustavim, da preprečim nesrečo, za mano pa kolona vsaj 20 vozil prav tako. Vsi ji začnejo trobit, ona pa ''lagano'' zamahne z roko in odpelje dalje. Seveda še vedno s telefonom v roki. Res imam dovolj tega. A je tako težko kupit eno napravico za ene 10eur za najnujnejše klice? Za prostoročno telefonijo? Kar se pa smerokazov tiče....ah nimam kaj. Tiste ročke ob volanu so očitno prevelik tabu. Komaj čakam, da prejmem novo kamero. Stara je žal šla rakom žvižgat po nekaj dneh. Bom odprl nov jutub kanal in objavlal posnetke. Potem pa delal ''kompilejšne'' norcev na cestah haha
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo To jul 19, 2016 10:08 am

Sploh ne govor, vožnja po cesti postaja izziv da sploh prideš na cilj zaradi vseh pacientov na cesti, najhuje pa je da se ti pacienti sploh ne zavedajo da delajo kaj narobe. Mene še najbolj skrbijo tisti ki izza ovinka pripeljejo čez črto, nekateri skoraj zamenjajo pas... Pa da ne govorim o eni frajli. Se vozimo v koloni po regionalni cesti, nasproti pa kolesar in za njim ena mlada frajla. No, ko gospodična dohiti kolesarja, zapelje s več kot pol avta na nasprotni pas in je prvi v koloni moral skoraj zapeljat v graben, drugi smo pa bremzali na polno da ni počlo, njej pa nič jasno zakaj se gre. Tudi jaz resno razmišljam o kameri oz. več njih, eno za spredaj in eno za zadaj, ker kar se dogaja na cestah ni več normalno.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic To jul 19, 2016 11:28 am

No saj sem v soboto na trzinski doživel, da je iz cone en zapeljal direkt čez rdečo. Jaz normalno peljem čez zeleno in se zadnji moment umaknem na levi pas (k sreči prazen), tip pa odpre okno in mi začne sredinca kazat. Ah ja....Prej je še moja dejala, da je mislila, da se folk tako obnaša zaradi športnega izgleda mojega avta. Pač una fora: kaj boš ti meni, ti bom pokazal kako se vozi. Zdej imam pa najbolj vsakdanji možni mali družinski avto. In je še vedno isto.
Sem razmišljal o kaki fori na temo nalepke in gor napis: ne znam uporabljati smerokaza ali pa vozim s telefonom v roki in nisem pozoren na promet. pa bi jih lepil na zadke avtomobilov. Ampak kaj pomaga, če bi itak že vsak ta drugi lahko imel to gor haha
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo To jul 19, 2016 12:02 pm

Ma ne nalepke, vsaj motilce mobilnega signala da v avtu pač sploh ne morejo uporabljat telefona ;)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic To jul 19, 2016 1:48 pm

Motilca? Hmmm..a obstaja to? Za našo uporabo seveda?
Ej voznika tega Focusa pa poznam in to punco :) Sej to je zelo blizu mojega stanovanja drugače. Je pa to nekaj normalnega v mojem vsakdanu..
Katero kamero pa uporabljaš?
Ba-dum tssssssss =P
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a uros11 To jul 19, 2016 2:34 pm

Pozdravi jo po facebooku. Sicer pa je že znana, KP registracija v LJ.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Sr jul 20, 2016 6:15 am

Če poznam še ne pomeni, da imam folk za kakšne prijatelje na fb :)
Ah lej pač kret*ni vsakdanji, nimaš kej.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a chan Če jul 21, 2016 11:27 am

20160721_120008.jpg


"Zmagovalec" današnjega dne s kužkom v naročju, ki je med vožnjo veselo pogledoval izza voznikovega okna ter užival v prekrasnem poletnem dnevu (žal ni uspela boljša slika). V nadaljevanju pa je bil voznik tako zatopljen v telefonski pogovor, da njegov avtomobil ni zmogel več kot 30 km/h ...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a hahehihoh Če jul 21, 2016 3:40 pm

IcEm4n je napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=N6EILhOD9qE

Zakaj se meni to ne zgodi da dobim izplacano totalko :P
 
Uporabniški avatar
Malner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe jun 26, 2009 10:16 am
Kraj: Vrhnika

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Malner To avg 02, 2016 8:54 am

Običajna izkušnja. Prehiteval kolono tovornjakov cistern, ki vozijo 80 km/h. Moja hitrost je bila 120 km/h, saj je 300 m pred mano bila kolona, ki se je gibala s hitrostjo 110 km/h. Od zadaj se mi na razdaljo 7 m približa kombi in prižgem zadnjo meglenko. Običajno vozniki skapirajo, da mi ni všeč da nekdo vozi tako blizu in da s tem ne bo nič profitiral. Ta se ni vdal. Takoj, ko je bilo možno sem zapeljal na vozni pas, ugasnil meglenko in pogledal levo. Seveda mi je voznik kombija z rokami signaliziral, da je z menoj nekaj narobe.

Če ne bi bilo nam podobnih voznikov, bi bila verižna trčenja še bolj množična, samo nekaterim to ni jasno.
Slika
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Renault VG Če avg 04, 2016 7:41 pm

@pskoda, si se kaj danes vozil po Primorski avtocesti ;) ? Nekdo me je namreč z svetlo modrim 3 vratnim Leonom FR z NM registracijo prehitel po desni danes. Pa se nisem cijazil po prehitevalnem, peljal sem 130 po števcu, več ni šlo ker je bil malo klanec v avtu pa 3je. Prehitevat sem šel nek avtobus malo je manjkalo pa bi počila če bi jaz peljal še kaj hitreje. Pa ne pravim sedaj da je bil nujno @pskoda ampak zaradi avta sem pomislil nanj.
 
Uporabniški avatar
Malner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe jun 26, 2009 10:16 am
Kraj: Vrhnika

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Malner Če avg 03, 2017 6:31 am

Tale vročina pa slabo vpliva na voznike BMW-jev. Ali poleg žmigavcev šparajo tudi s klimo. Včeraj se je en peljal 70 po Rimski v Ljubljani, kjer je cona 30. Potem sem pa srečal še enega na vrhniškem klancu v naselju, ki je peljal najmanj 90.
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Če avg 03, 2017 7:43 am

https://www.youtube.com/watch?v=XKH5Gd92k74

Še vedno zmagovalna za moje pojme: How to be a BMW driver :lol: :lol:
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a sašo5 Če avg 03, 2017 8:41 am

Malner je napisal/-a: Od zadaj se mi na razdaljo 7 m približa kombi in prižgem zadnjo meglenko.

kako veš, da je bilo 7m :?: ......meglenka zadaj nima veze s tem, če opazim "nasilneža" zadaj in se ne morem umaknit desno, prižgem levi smerokaz, dam mu do znanja da še prehitevam, običajno skapirajo......če se da pa tudi sam pospešim, vendar prav ti v kombijih so "pacienti" svoje vrste, če bi bil kolč kaj razgledan, bi videl vnaprej/preko tvojega avta/ kako je stanje naprej na levem pasu in da z glavo čez zid ne gre...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Če avg 03, 2017 8:57 am

Sej tako je ponavadi. Pa 7m je že veliko. Najboljši so tisti, ki vsakemu blendajo in trobijo, pa se en umakne in on nadaljuje s svojim blendanjem dalje. Pred njim pa kolona vsaj 50 avtov še.
Ba-dum tssssssss =P
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a AssKicker Če avg 03, 2017 10:33 am

Eni ljudje na avtocesti so prou neandertalci... Dva vikenda nazaj sem šel mimo ravbarkomande iz morja, itak kolona.. Vozili so tako, da so par 10 metrov vozili 40-50, pa potem na polno zavirali, pa potem spet 40-50, pa zaviranje Po nekajkratnem zaviranju sem začel voziti lepo 40, pa pač kakih 50 metrov varnostne, da mi ni bilo potrebno stalno bremza-gas-bremza... Nakar mi je za ritjo priletel en i****, začel trobiti, blendati, mahati z rokami... Nato pride k meni ob bok, pa se začel dreti da vozim ko piška, pa da so zaradi takih kot sem jaz take kolone na cesti. Če nebi bilo od bejbe družine v mojem avtu, bi ga pomojem kr nabil v ograjo. Aja, vozil je mercedes B razred. Če bi bila kakšna E klasa, bi še razumel
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a D12J12 Če avg 03, 2017 10:51 am

Razložiti bi mu moral, da promet deluje po principu elastike in da si ti sedaj to izničil :D. Saj veš kako pravijo, kdor molči, devetim odgovori in jaz to prakticiram, je fino, ko zaradi tega še bolj izgubi živce :lol: .
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Manfred Če avg 03, 2017 1:28 pm

AssKicker je napisal/-a:Eni ljudje na avtocesti so prou neandertalci... Dva vikenda nazaj sem šel mimo ravbarkomande iz morja, itak kolona.. Vozili so tako, da so par 10 metrov vozili 40-50, pa potem na polno zavirali, pa potem spet 40-50, pa zaviranje Po nekajkratnem zaviranju sem začel voziti lepo 40, pa pač kakih 50 metrov varnostne, da mi ni bilo potrebno stalno bremza-gas-bremza... Nakar mi je za ritjo priletel en i****, začel trobiti, blendati, mahati z rokami... Nato pride k meni ob bok, pa se začel dreti da vozim ko piška, pa da so zaradi takih kot sem jaz take kolone na cesti. Če nebi bilo od bejbe družine v mojem avtu, bi ga pomojem kr nabil v ograjo. Aja, vozil je mercedes B razred. Če bi bila kakšna E klasa, bi še razumel


Mene pa zanima zakaj bi bilo razumljivo, če bi osebek vozil E klaso? A takim je to oproščeno al kako?

LP
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a AssKicker Če avg 03, 2017 3:00 pm

Oproščeno ni popolnoma nikomur, le moje izkušnje z vozniki raznih e class, bavarcev, audjiev A4+ niso ravno najboljše, kadar je treba biti potrpležljiv na cesti.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov