Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a C4V4L13R Pe feb 03, 2012 7:10 pm

Sprašujem vas po vaših izkušnjah z OMV Caristal tekočino za pranje stekel.

Namreč v avtu uporabljam Caristal do -30, ki je danes zmrznil v šobah, tako da je bila vožnja po avtocesti praktično nemogoča. Nabavil Caristal -60, kateri je sicer priguzil malo preko šob, vendar vse kar se je iz šob razlilo po havbi je ZMRZNILO, pred šobami pa se je naredil kupček ledu (ker je bilo preveč zmrznjeno da bi bil curek do šipe).

V glavnem, k sreči da je bil še dan, ker ponoči nebi imel izbire kot da kličem vlečno službo ali pač parkiram avto nekje do otoplitve. BTW...bilo je do -12, resda z vetrom, ma vseeno mislim, da bi moral nerazreden (ja, priporočajo, da se ga celo razredi...) -30 zdržat te temperature (pod havbo je pa vendarle toplo???), da ne govorim o caristal do -60°C...

Izkušnje? Mnenja?
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Kegl Pe feb 03, 2012 7:13 pm

mogoče si preveč z vodo mešu, če si sploh?

jst sm ponucu eno iz leclerca in dans dolil iz mercatorja (obe -30) pa ni nč zmrznlo :D samo dans sm kr čisto not zlil
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Daedalus Pe feb 03, 2012 7:30 pm

C4V4L13R je napisal/-a:Sprašujem vas po vaših izkušnjah z OMV Caristal tekočino za pranje stekel.

Namreč v avtu uporabljam Caristal do -30, ki je danes zmrznil v šobah, tako da je bila vožnja po avtocesti praktično nemogoča. Nabavil Caristal -60, kateri je sicer priguzil malo preko šob, vendar vse kar se je iz šob razlilo po havbi je ZMRZNILO, pred šobami pa se je naredil kupček ledu (ker je bilo preveč zmrznjeno da bi bil curek do šipe).

V glavnem, k sreči da je bil še dan, ker ponoči nebi imel izbire kot da kličem vlečno službo ali pač parkiram avto nekje do otoplitve. BTW...bilo je do -12, resda z vetrom, ma vseeno mislim, da bi moral nerazreden (ja, priporočajo, da se ga celo razredi...) -30 zdržat te temperature (pod havbo je pa vendarle toplo???), da ne govorim o caristal do -60°C...

Izkušnje? Mnenja?


Huh? Jaz bi šel lepo do tistega servisa, kjer si kupil, pa "vprašal" kaj in kako. :) Pa malo demonstriral etc. Sicer nevem, če bi blo kej haska, sam probat ni greh. Take stvari se sploh ne bi smele prodajat. Kot praviš je to že lahko nevarno.
 
bar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne jul 12, 2009 11:24 am

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a bar Pe feb 03, 2012 7:33 pm

Z vitrexom nimam problema, je pa zato dons nafta zmrznila :cry:
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a BoneS Pe feb 03, 2012 7:33 pm

Men je tut dans zmrznal use. Pa sm ucer cistga dolil, pred tem sem imel mesanico z vodo notr. Pred leti sem imel taksne izkusnje s petrolovi produkti.
Slika
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a LaMike Pe feb 03, 2012 7:36 pm

:D lidlov "vitex" notri, redčen 50% pa ne zmrzuje. :lol:
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Templar Pe feb 03, 2012 7:42 pm

LaMike je napisal/-a::D lidlov "vitex" notri, redčen 50% pa ne zmrzuje. :lol:




Lidlov -60 redčen 1:1 je bil včeraj tekoč danes pa sem dolil še čistaka za vsak slučaj.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a maniaxxx Pe feb 03, 2012 8:46 pm

Men nič ne zmrzuje, ko j eblo pa mal bolj toplo mi pa je, kdo bi vedu oops ..aja mam sparov vitrex pa neki vode, neznana kolicina :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a fare Pe feb 03, 2012 8:57 pm

Tudi iz Merkurja tekočina za pranje stekel nič ne zmrzne.
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Mindflash Pe feb 03, 2012 9:54 pm

Tudi jaz sem mel manjse probleme z omw-jevo tekocino. Sicer je vse normalno brizgalo a se je na steklu takoj ko so brisalci zadevo razmazali naredila ledena obloga. Z vitrexom je boljse.
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a WMB Pe feb 03, 2012 10:43 pm

Jaz nalivam lidlovo tekočino....seveda brez kakršne koli vode....je pa res, da mam verjetno še polovico letnega notri...
Nič zmrzovalo, sem še veselo šprical na šipo, tudi na AC....
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a arijan Pe feb 03, 2012 10:48 pm

Se strinjam, ta OMV-jev Cristal zmrzuje. Ja sem ga tudi malo redčil z vodo(manj kot 1:1) tega do -30, pa mi je danes pri -8 vse zamrznilo:S
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a C4V4L13R So feb 04, 2012 10:25 am

NERAZREDEN Caristal -30:

Slika
Slika
Slika

Malo slabše fotke sicer, ker so s telefonom...
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Kegl So feb 04, 2012 10:45 am

smešn, da se to dogaja...lepo pejt nazaj na pumpo in povej kakšna je situacija (pokaži slike) pa boš vidu kaj bodo rekli...upam da račun še maš ;) tko kot je že nekdo pred mano rekel-zgubit nimaš kej.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a INFINITI So feb 04, 2012 11:19 am

No super da si napisal izkušnjo - mariskomu prišparaš slabo voljo ;)
-Bom še jaz probal Lidlovo tekočino kot naslednjo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a Doche So feb 04, 2012 11:43 am

OMVjev redčen 1:1 pri -10 na AC brez problemov, pri -15 izven naselja tud brez zmrzovanja.
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a acid So feb 04, 2012 12:15 pm

Tud jaz uporablam lidlovega, pa ga redčim 2/1 pa do zdaj še ni nikoli blo problemov, da bi kaj zmrznile šobe 8)
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
jason19
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To feb 01, 2011 7:04 pm

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a jason19 So feb 04, 2012 12:36 pm

Vitrex je najboljši do zdaj še ni zmrznal. Za tale omv sem pa slišal da rado zmrzuje.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a tristan01 So feb 04, 2012 3:43 pm

Fantje, treba se je zavedat, da so trenutno pri nas polarne razmere. Zunanje temperature okrog -10 stopinj, po nekod tudi -15, marsikje piha še pošteno veter, pa tudi ko se vozite je učinek enak. Kakšen dan nazaj so meteorologi pri večernih poročilih lepo povedali o učinku vetra na mraz. V gorah je občutek mraza zaradi vetra trenutno takšen kot če bi od izmerjene temperature odšteli še 10 stopinj. Torej cca -20 ali še več, pa je veter primerljiv z vožnjo v mestu... Na AC kjer so hitrosti še enkrat višje pa je še toliko slabše.. Ob vsem ne pozabimo, da je na vetrobranskem steklu plast tekočine debela manj kot milimeter, kar še dodatno pospešuje zmrzovanje...

Na kratko ne glede na proizvajalca je trenutno pametno uporabiti nerazredčen koncentrat ki deluje vsaj do -50 če ne še več. Je pa žalostno, da izkušnje mnogih uporabnikov kažejo kako so na videz cenene tekočine iz supermarketov učinkovitejše od izdelkov priznanih proizvajalcev. Glede na trenutne razmere bi vsem priporočal uporabo Liquid Fire tekočine. Pred leti so jo prodajali na Petrolu, sedaj pa je že dolgo nisem videl na prodajnih policah. Zadeva je res učinkovita, saj odtali tudi zamrznjene šobe in cevi, vendar s to tekočino do sedaj še nisem imel težav ne glede na vremenske razmere.

Če ima slučajno kdo informacijo ali se ta produkt še dobi in kje si je zaslužil vsaj kakšno pivo ali dva.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: OMV Caristal zmrzuje???

Napisal/-a NejcZ So feb 04, 2012 5:55 pm

Js mam tut po podatkih zmešano do vsaj -25, pa je danes vse zmrznilo. Petrolovi produkti :)
Kako je drugače pa nevem, ker je bila danes edina noč ko je bil avto zunaj :x
I'm not speeding I'm qualifying...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 76 gostov