Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Nacionalni interes

Napisal/-a chan To apr 17, 2012 1:29 pm

Odpiram temo, katera je bila načeta pri drugi tematiki:

freddie je napisal/-a:
Mogoče bi morali zaradi tega začet eno novo temo, ki odpira zanimivo vprašanje. Odkod kvazi-nacionalni interes med slovenskim folkom, kar se tiče pripadnosti določeni znamki? Razumem bavarca, ki s kriglom v roki slavi BMW. Razumem Italijana, ki pravi, da dobi erekcijo samo ob Lanciji. Razumem Francoza, ki mu Renault pomeni več kot ocvrti žabji kraki. A od kod smo se te bolezni nalezli slovenci? Saj nimamo avtohtone avtomobilske industrije.. Mogoče Renault, a še tu samo šraufamo skupaj, kar nam je zapovedala francosko-japonska naveza. Zanimivo vprašanje, ki bi ga mogoče bilo treba raziskat.


Vendar v okviru normalnega diskurza!
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a Grega_ To apr 17, 2012 1:50 pm

Toliko kot je na naših cestah Renaultov, sem na Češkem opazil Škod (pa so v vw grupi)....3/4 je Octavij in Superbov, da ne govorim o taxijih. Od BMW-ja sem videl par X6 to je pa to, nekaj Audijev, ipd., Škode res izstopajo. Vemo pa da pri nas npr. proizvajamo Renaulte, avti so cenovno dostopni (več ali manj, oz. slej ko prej :) ), delavci jih dobijo še nekaj ceneje, jih nato prodajo ipd., in se nabere.
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a black To apr 17, 2012 2:54 pm

Hvališ tisto kar imaš. Če folk prešalta na drugo znamko, bo pač tisto hvalil naprej.
Vsak svojega konja hvali. Čisto enostavno ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a TrijoAdijo To apr 17, 2012 2:58 pm

black je napisal/-a:Hvališ tisto kar imaš. Če folk prešalta na drugo znamko, bo pač tisto hvalil naprej.
Vsak svojega konja hvali. Čisto enostavno ;)


x2.

Če pa ima folk negativne izkušnje s katero znamko, jo bo pač grajal.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 4:22 pm

black je napisal/-a:Hvališ tisto kar imaš. Če folk prešalta na drugo znamko, bo pač tisto hvalil naprej.
Vsak svojega konja hvali. Čisto enostavno ;)



No ni ravno tako, vsaj pri meni ne. Ne morem grajati kvalitete npr BMW-ja, če ga nikoli nisem imel, lahko povem svoje mnenje o njihovih modelih, ne morem pa kritizirati npr kvalitete, lahko pa kritiziram naprime 1.2 tsi motor, katerega sem si lastil in vem kaj in kako je z njim. Sam ponavadi kritiziram tisto kar imam oziroma sem imel.

Enim je sicer bilo oziroma jim je čudno kako sem lahko kritiziral svojega polota, če sem ja kupil VW pa še novega, pa sem samo dejal, ravno zato ker ga imam, ga lahko kritiziram, problem je, ko nekateri kritizirajo znamko/model, katerega so dejansko videli samo od daleč...


Hvalenje oziroma poveličevanje zlasti nemških znamk izhaja še iz časov golfa 2, ki je bil uber wagen za takratna vozila Zastava, in iz redkih primerov ko so gasterbajteri prišli na obisk z "mečko", od takrat je ostalo zakoreninjeno, da nemški avti so pa zakon.

Rad bi, da mi en pove, v čem je golf V trendline 1.9 tdi letnik 2005 BOLJŠI nakup od npr drugega vozila 3 lete novejšega z več opreme inmanj kilometri, ker staneta ponavadi isto denarja.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 739
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a ChuckNorris To apr 17, 2012 4:45 pm

V tem da boš čez 3 leta ko ga boš prodajal dobil še vedno nekaj za njega.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 4:48 pm

ChuckNorris je napisal/-a:V tem da boš čez 3 leta ko ga boš prodajal dobil še vedno nekaj za njega.


Sej bom za drugega tudi dobil, samo bo novejši pa bolje opremljen....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a tristan01 To apr 17, 2012 5:13 pm

Tule bi težko govoril o nacionalnem interesu, vsaj pri nas.

Poleg omenjenega ponosa imajo vse države tudi gospodarsko korist od domače avtomobilske proizvodnje. Ne samo tovarna ki avtomobile proizvaja, temveč tudi množica takih in drugačnih dobaviteljev sestavnih delov in opreme. In seveda ob misli, da lep del države živi na račun tovarne se lahko vsakemu Italijanu, Nemcu ali Francozu dvigne njegov ponos.

Pri nas žal nimamo lastne blagovne znamke. Vseeno pa bi lahko podobna čustva gojili do nekaterih Revozovih izdelkov, ki se izdelujejo le pri nas. Če pogledamo še malce v detajle: mnoga slovenska podjetja so dobavitelji sestavnih delov za marsikatero blagovno znamko, vendar tega večina niti ne opazi. Še več nekatera naša podjetja celo razvijajo določene sklope za svetovne znamke....

Glede superiornosti nekaterih blagovnih znamk, pa je dandanes večina le še mit iz čisto drugih časov. Vsakoletni testi neodvisnih inštitucij kažejo da med znamkami ni več velike razlike v zanesljivosti vozil. Zakaj Slovenci še vedno slavimo sveto trojico? Verjetno zato, ker so pred dvema ali tremi desetletji ti avtomobili bili res daleč pred izdelki Zastave in ostalih vzhodnih znamk. Prav tako so ob 100% in več % carinah bili za večino smrtnikov nedosegljivi in kot takšni statusni simbol. Kako je z miti pa tako vemo. Ko se enkrat usidra v glave ljudi ga je težko pozabiti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 739
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a ChuckNorris To apr 17, 2012 5:13 pm

bilokak obrneš boš za drugega dobil majn kot za golfa. slovenska logika, jebiga.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a primozek68 To apr 17, 2012 5:14 pm

Nacionalni interes je predvsem perturbacija neoliberalizma in uvedba sistema plačljive izobrazbe.

Big words, f_ck yeah!
Sex turns gay people into Mexicans.
 
rogi2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So feb 24, 2007 12:10 pm
Kraj: Nm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a rogi2 To apr 17, 2012 6:10 pm

...........]bilokak obrneš boš za drugega dobil majn kot za golfa. slovenska logika, jebiga.
Saj zarad take bedaste logike kupujete predrage avtomobile jeste,živite pa ,...?
Sicer nacionalni interes in prazen hladilnik nimata veliko skupnega,vendar hodita z roko v roki.Bolj ,ko je reven narod,slabše JE in si zatiska pas ,pri avtu pa se ne špara.
Poglejte na cesto.Kolko kant je kupljenih z kešem?
Sicer kaj kdo vozi,hvali in kupuje mi je glih en k mar,pošten se mi zdi post na začetku,ko nekdo pograja tisto kar vozi,ne pa da se nekaj favorizira zaradi preteklosti,značke kao vrednosti ob prodaji.To je čista bedarija.Če za avto ob nakupu plačaš toliko in toliko evričev več,kot za nekega konkurenta je normalno,da boš ob prodaji dobil malo več,ne boš pa zaslužil.Dejansko si na izgubi.
Mal računajte,ni vse cviček bosanska golftas logika,ti cajti so preč.
Slo nacionalni interes je Patria,Iveco, pa brezveze naštevat.Poglejte vladne službe in javno upravo.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a King1 To apr 17, 2012 6:13 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Rad bi, da mi en pove, v čem je golf V trendline 1.9 tdi letnik 2005 BOLJŠI nakup od npr drugega vozila 3 lete novejšega z več opreme inmanj kilometri, ker staneta ponavadi isto denarja.



To je res ampak trendline se bo prodal tvoj focus pa se bo prodajal in se ne bo prodal. Vsaj za tako ceno ne. Žal je dandanes to tako. zato pa jest " obožujem " renoja. =P

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 6:20 pm

King1 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
Rad bi, da mi en pove, v čem je golf V trendline 1.9 tdi letnik 2005 BOLJŠI nakup od npr drugega vozila 3 lete novejšega z več opreme inmanj kilometri, ker staneta ponavadi isto denarja.



To je res ampak trendline se bo prodal tvoj focus pa se bo prodajal in se ne bo prodal. Vsaj za tako ceno ne. Žal je dandanes to tako. zato pa jest " obožujem " renoja. =P

lp


Ja, sej tega nikoli ne bom razumel....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a King1 To apr 17, 2012 6:23 pm

maniaxxx je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
Rad bi, da mi en pove, v čem je golf V trendline 1.9 tdi letnik 2005 BOLJŠI nakup od npr drugega vozila 3 lete novejšega z več opreme inmanj kilometri, ker staneta ponavadi isto denarja.



To je res ampak trendline se bo prodal tvoj focus pa se bo prodajal in se ne bo prodal. Vsaj za tako ceno ne. Žal je dandanes to tako. zato pa jest " obožujem " renoja. =P

lp


Ja, sej tega nikoli ne bom razumel....



Tudi jast ne. Žal je tako. ;)

lp
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a peroRS To apr 17, 2012 6:26 pm

rogi2 je napisal/-a:...........]bilokak obrneš boš za drugega dobil majn kot za golfa. slovenska logika, jebiga.
Saj zarad take bedaste logike kupujete predrage avtomobile jeste,živite pa ,...?
Sicer nacionalni interes in prazen hladilnik nimata veliko skupnega,vendar hodita z roko v roki.Bolj ,ko je reven narod,slabše JE in si zatiska pas ,pri avtu pa se ne špara.
Poglejte na cesto.Kolko kant je kupljenih z kešem?
Sicer kaj kdo vozi,hvali in kupuje mi je glih en k mar,pošten se mi zdi post na začetku,ko nekdo pograja tisto kar vozi,ne pa da se nekaj favorizira zaradi preteklosti,značke kao vrednosti ob prodaji.To je čista bedarija.Če za avto ob nakupu plačaš toliko in toliko evričev več,kot za nekega konkurenta je normalno,da boš ob prodaji dobil malo več,ne boš pa zaslužil.Dejansko si na izgubi.
Mal računajte,ni vse cviček bosanska golftas logika,ti cajti so preč.
Slo nacionalni interes je Patria,Iveco, pa brezveze naštevat.Poglejte vladne službe in javno upravo.


No rad bi končno slišal strokovno mnenje kaj je zate dobra, kvalitetna hrana?
Me zanima, da bom vedel kaj zamujam in si ne morem privoščiti zaradi odplačevanja kredita za pregrešno drago Škodo za katero so mi sosedje fouš....NOT :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 6:27 pm

Pa ne vem če je žal, pač vsakemu svoje, razumem, da nekomu odgovarja ergonomija golfa, ki je iskreno med najboljšimi v razredu, prav tako se ne kvari pretirano in podobno, ampak pri najboljši volji ne morem najti razloga, da se ga tako poveličuje in da ima toliko višjo ceno od konkurence....ampak to je samo moje mnenje, očitno je veliko drugače mislečih....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 6:28 pm

peroRS je napisal/-a:
rogi2 je napisal/-a:...........]bilokak obrneš boš za drugega dobil majn kot za golfa. slovenska logika, jebiga.
Saj zarad take bedaste logike kupujete predrage avtomobile jeste,živite pa ,...?
Sicer nacionalni interes in prazen hladilnik nimata veliko skupnega,vendar hodita z roko v roki.Bolj ,ko je reven narod,slabše JE in si zatiska pas ,pri avtu pa se ne špara.
Poglejte na cesto.Kolko kant je kupljenih z kešem?
Sicer kaj kdo vozi,hvali in kupuje mi je glih en k mar,pošten se mi zdi post na začetku,ko nekdo pograja tisto kar vozi,ne pa da se nekaj favorizira zaradi preteklosti,značke kao vrednosti ob prodaji.To je čista bedarija.Če za avto ob nakupu plačaš toliko in toliko evričev več,kot za nekega konkurenta je normalno,da boš ob prodaji dobil malo več,ne boš pa zaslužil.Dejansko si na izgubi.
Mal računajte,ni vse cviček bosanska golftas logika,ti cajti so preč.
Slo nacionalni interes je Patria,Iveco, pa brezveze naštevat.Poglejte vladne službe in javno upravo.


No rad bi končno slišal strokovno mnenje kaj je zate dobra, kvalitetna hrana?
Me zanima, da bom vedel kaj zamujam in si ne morem privoščiti zaradi odplačevanja kredita za pregrešno drago Škodo za katero so mi sosedje fouš....NOT :roll:



Če ne veš kaj zamujaš, vprašaj lastnike starih gar, kateri zdevajo za servise skoraj toliko denarja kot ti za leasing/ kredit :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a King1 To apr 17, 2012 6:29 pm

maniaxxx je napisal/-a:očitno je veliko drugače mislečih....


Pravzaprav jih ni.

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a maniaxxx To apr 17, 2012 6:31 pm

King1 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:očitno je veliko drugače mislečih....


Pravzaprav jih ni.

lp



zakaj pa ima golf potem tako ceno in ga takoj prodaš? Po moje ravno zaradi takšnih, ki ga kujejo v nebo...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Nacionalni interes

Napisal/-a BoneS To apr 17, 2012 6:51 pm

Se ne strinjam..sem imel golfa in ga nisem mogel prodat..v pol leta sta me klicala 2 osebka. Da ne govorim, da je avto bil 2 od 7ih dni na teden pr mehankarju..ja res je, nisem kupu novga.
In boste rekl, da sm meu smolo. Zadost velik razlog, da pri men ne vid vec "garaze"

edit: se neki: drugace pa ima vsak avto svojega kupca ;)
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: AssKicker in 42 gostov