Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a mrtwelvetrees So sep 19, 2015 9:49 am

da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a danci1973 So sep 19, 2015 5:17 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti

Moje mnenje je, da se turbina več kot dovolj ohladi, ko 'kruzaš' po upočasnjevalnem pasu in zmanjšuješ hitrost... Če pa ga prigoniš na polno vse do pumpe, pa ... 'no comment'.

Pri Kia Ceed motor ne ugasne vedno in očitno je kar nekaj pogojev, ki morajo biti izpolnjeni, da S&S deluje. Ali je med temi tudi temperatura turbine, ne vem - nikjer nisem našel kakšne konkretne dokumentacije na to temo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a mrtwelvetrees So sep 19, 2015 6:49 pm

sej ne, jaz tega ne počnem, samo zanima me tako....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a tristan01 Po okt 05, 2015 10:26 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti


Po mojih izkušnjah, predvsem z BMW, se motor ne izklopi takoj če je prevroč ali prehladen. Tako se včasih zgodi da avtomobil pri semaforju deluje kljub temu, da pričakuješ da bo ugasnil. Predvsem poleti v tisti najhujši vročini ali v zelo hladnih zimskih dneh. Tako da če na AC ženeš do onemoglosti, bo tudi ob postanku motor deloval, saj računalnik ve, da mora odvseti akumolirano toploto iz motorja - torej potrebuje delujočo vodno črpalko.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a pskoda Po okt 05, 2015 1:28 pm

Kar nekaj pogojev mora biti izpolnjenih, da ugasne motor.

Zjutraj ko boš prižal motor se premakni nekaj metrov po parkirišču in boš videl, da se motor tudi ne ugasne. Mislim, da se po cca 3-5 kilometrov prevoženega ugasne motor
Lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a mtl Po okt 05, 2015 8:52 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti

Po mojih podatkih je to trenutno najbolj boleča stvar pri večini VAG vozil. Start/stop ima precej pogojev, da je aktiven, ampak med njimi pa ni tega, da če je avtomobil popolnoma vroč, da naj se ne ugasne. Kaj to naredi turbini si verjetno ni treba predstavljati.

Pri BMW-ju baje ne izklopi motorja v tem primeru.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a pskoda Po okt 05, 2015 10:18 pm

Jaz pa mislim, da se motiš. Osebno sem že priletel iz AC na semafor in ni ugasnil motorja oz je napisal A in prečrtan. Avto je novi seat leon
Lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a mtl Po okt 05, 2015 10:20 pm

mtl je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti

Po mojih podatkih je to trenutno najbolj boleča stvar pri večini VAG vozil. Start/stop ima precej pogojev, da je aktiven, ampak med njimi pa ni tega, da če je avtomobil popolnoma vroč, da naj se ne ugasne. Kaj to naredi turbini si verjetno ni treba predstavljati.

Pri BMW-ju baje ne izklopi motorja v tem primeru.

Niso vsa VAG vozila problematična. Kot sem napisal: pri večini...
Drugače pa je čisto možno, da se ni izključit zaradi recimo klime, ki je žgala na polno ali pa dovolj velikega kota volana.
Naslednjič lahko pod status vozila preveriš kaj (če sploh) ti bo napisalo ;) .
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a tristan01 To okt 06, 2015 8:15 am

mtl je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, zanima me

če recimo goniš avto po avtocesti in se pripelješ na bencinsko (čakaš v vrsti) ali bo sistem ugasnil mašino ali bo počakal da se turbina ohladi

dobro je vedeti

Po mojih podatkih je to trenutno najbolj boleča stvar pri večini VAG vozil. Start/stop ima precej pogojev, da je aktiven, ampak med njimi pa ni tega, da če je avtomobil popolnoma vroč, da naj se ne ugasne. Kaj to naredi turbini si verjetno ni treba predstavljati.

Pri BMW-ju baje ne izklopi motorja v tem primeru.


Koliko ni avtomobil pameten pa naj bo voznik. Vsi modeli s S&S sistemom imajo tipko s katero ga lahko izklopiš. Se pač človek navadi stistniti tisto tipko, če je pred tem motor ožemal na žive in mrtve. Drugače pa pri normalni vožnji tudi na AC ni potrebe po izklopu. Večina dizlov se pri AC omejitvah vrti med 2.000 in 3.000 RPM. Če človek normalno pripelje na bencinsko in tam avtomobil ustavi ni za motor nič škodljivega. Tako ali tako je potrebno zmanjšati hitrost že zaradi izvoza, zadnjih nekaj metrov pa se ponavadi prevozi po polžje, kar daje dovolj časa, da se turbina vrti le z minimalnimi vrtljaji.

Kar se BMW tiče, pa so še posebej avtomatiki aktualnih modelov precej varni pred takimi neumnostmi - beri menjalnik je izredno dolg. Npr. moja 318d se pri 130km/h vrti z 2.000 RPM, pri 200km/h pa se motor zavrti malce čez 3.000 RPM. Ne glede na AC hitrost turbino težko pripraviš do pregretja.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a mtl To okt 06, 2015 8:46 pm

Hja, vsi vemo kakšni so ljudje na cesti in sem prepričan, da 90% ljudi start/stop sploh ne briga in jih niti najmanj ne zanima, kako deluje. Ravno tako jih ne zanima in ne vedo, da lahko turbino s tem uničiš. Tako da, če lahko to avtomatika uravnava mi ni niti najmanj jasno, zakaj tovarna še tega IF pogoja ni mogla dati v program.

Kar se tiče dolgih prestavnih razmerij: to imajo sedaj več ali manj vsi avtomobili. Pač nižje emisije ;) . Recimo Passat B7 2.0 TDI ima pri 140 km/h 2.200 vrtjajev in porabo med 5.5 in 6 litri. :DDD
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Izklop sistema Start&Stop

Napisal/-a abbe To okt 06, 2015 9:01 pm

pa sej niso obrati motorja tisti ki govorijo o tem kok je turbo obremenjen,konec konceu ma velik vozil tudi vodno hlajene turbine in dodatne el črpalke vode ki delujejo tudi po tem ko se avto uasne.
konc konceu pa že če po dolgem žganju avta spustiš gas za cca 10 sekund tempratura izpušnih plinov takoj za turbino pade za cca 200 do 300 stopinj,je že res da se turbo ne hladi tok hitro ma vseeno ni bojazni da bi se turbo poškodoval..
kaj pa se zgodi na turbini da se pokvari,če se ugasne avto ko je želo vroč?
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 107 gostov