Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a hahehihoh Sr avg 13, 2014 9:20 pm

Ne morem verjeti, česa se grejo pooblaščeni servisi. Tudi jaz sem gledal en uvožen avto pri pooblaščenem servisu Citroen Crono Car v Ajdovščini, pa me je po prebiranju foruma primilo na stranišče... Očitno so tudi pooblaščenci nateguni.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a esem Sr avg 13, 2014 10:04 pm

Ustrezno nadaljevanje?
jaqckoo je napisal/-a:.... ubistvo si jih pa ti nabil na k...azalec svoje ure in na k...artico svoje banke (k...azalec bencina)

Če koga to zadovolji, tudi prav :huh:
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Če avg 14, 2014 10:03 am

odprti clio je napisal/-a:
To, da si kilometre ugotovil glede na zadnjo regeneracijo FAP filtra JE dokaz!!! Uporabi to proti njim. Naj se oni trudijo dokazati, da to NI dokaz. Kaj bodo pa rekli? Da je bil avtomobilski računalnik menjan z enim drugim, al kaj?


To vsi pišete. Nihče pa človeku ne izpostavi ene zadeve; nikakor ne boš uspel nikomur dokazati, da je za prevrtene kilometre vedel. Avtohiša te bo enostavno zavrnila z odgovorom, da tega niso vedeli.


To je dovolj velik dokaz, da je avtohiša prodala avtomobil z nerealnimi kilometri. Kdo jih je vrtel niti ni važno - oni morajo zagotoviti, da vse štima, še posebej, če so Renaultovi pooblaščenci!

Torej, doseže lahko to, da se vrne kupnino in da mediji o tem poročajo. To je že korak v pravo smer, ker takšnega negativnega slovesa si pooblaščenci nikakor ne smejo privoščit. Nenazadnje, če slučajno res niso oni vrteli kilometre, lahko s takim početjem "naščuvaš" preprodajalce/avtohiše enega proti drugemu, in morda se na dolgi rok začnejo zadeve popravljat, ker realnost kilometrov postaja vedno večja želja kupcev (roko na srce to ni držalo dooolgo časa).
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio So avg 16, 2014 12:52 am

Daedalus je napisal/-a:To je dovolj velik dokaz, da je avtohiša prodala avtomobil z nerealnimi kilometri. Kdo jih je vrtel niti ni važno - oni morajo zagotoviti, da vse štima, še posebej, če so Renaultovi pooblaščenci!


Heh... Kje ti živiš. Nisem pravnik in se ne bom kaj vtikal v te zadeve, a če bi bilo po tvoje, bi bil tudi morilec tisti na čigar zemlji je bilo najdeno truplo.

domen90 je napisal/-a:Lahko, da ga bodo odslovnili, ampak pravno gledano to ni relevantno in izgovor, da tega niso vedeli, ne drži vode. Kar naj se postavi zase 8)


Nova firma pa košta 500 €... Nepoznavanje zakonov res ne pomeni oprostitve. Nepoznavanje tujega in rabljenega predmeta pa je težko bremenilno. Odvisno od stnadardizacije pregledov, ki jih zahteva ZPS. Aja, ups - jih ne. Ker nimamo ničesar v naši državi, kar bi se s tem ukvarjalo. Pa tudi ne verjamem, da je kak "ugoden" precedens za oškodovance.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a cc09 Ne avg 17, 2014 10:47 am

Avto ima lahko prevrtene oz. nerealne kilometre, tega noben zakon ne more preprečit, zmeraj se lahko kaj pokvari itd., in km niso več pravi. Ne sme pa tega prodajalec zamolčat kupcu. S tem da če je prodajalec fizična oseba se zmeraj lahko izgovarja, da tega pač ni vedel, podjetje pa tega izgovora nima, ker se avtomatsko šteje, da je podjetje "strokovnjak" in mora poznat robo, ki jo prodaja. To ne velja samo za rabljene avte, ampak tudi za računalnike, fotoaparate, živali, vse. Ne moreš preko firme prodavat neke robe in se zgovarjat, da nimaš pojma kaj prodajaš in da nisi za robo odgovoren. Potem pač tega ne prodajaj. Tudi če je nekdo že prej nategnu firmo, je to njen problem, ali si naj zaposli kakega strokovnjaka ali pa naj plačuje posledice.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Ne avg 17, 2014 7:59 pm

odprti clio je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:To je dovolj velik dokaz, da je avtohiša prodala avtomobil z nerealnimi kilometri. Kdo jih je vrtel niti ni važno - oni morajo zagotoviti, da vse štima, še posebej, če so Renaultovi pooblaščenci!


Heh... Kje ti živiš. Nisem pravnik in se ne bom kaj vtikal v te zadeve, a če bi bilo po tvoje, bi bil tudi morilec tisti na čigar zemlji je bilo najdeno truplo..


WTF? Sploh ne. Kot sem že rekel, ni važno, če so jih oni vrteli ali ne. Oz. če uporabim tvojo prispodobo, lastnik zemlje bi bil dolžan truplo prijavit pristojnim organom takoj, ko ga odkrije. Kupnino naj se vrne in mediji naj razbobnajo. Je to res tako nezaslišano?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio Ne avg 17, 2014 10:07 pm

Kot sem rekel, ni standardiziranega postopka/protokola za ugotavljanje dejanskega števila prevoženih kilometrov. Vozilo ima lahko zamenjan ABS računalnik in števec in tako popolnoma nejasno sliko glede prevoženih kilometrov, kar še vedno ni goljufija. Aja - vnesli so to kar piše na števcu... Big deal.

Živimo v državi, kjer kriminalci stopijo na prostost zaradi napak v postopku. Kar se mene tiče, se trgovcem splača spustit v nekaj pravnih postopkov proti diplomiranim šankerjem zavoljo ustvarjanja precedenčnih primerov. V njihovo dobro se razume.

Čedalje manj razumem kaj se toliko obešate na število prevoženih. Tisto je zgolj orodje za vzdrževanje vozila: olje / jermeni / zavore ipd. Pa se živcirajte, če vam toliko pomenijo tiste številke.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a bucko_99 Ne avg 17, 2014 10:22 pm

pri nas še ni "standarizirano", da je pravnomočno obsojeni lahko poslanec v državnem zboru, da če je razpisana mednarodna tiralica se ne sme uporabljati prikritih preiskovalnih metod najbližjih sorodnikov... Tako da goljufanje z kilometri in podobno bo mogoče rešeno zakonsko čez kakšnih 20 let ko bomo v penziji.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Ne avg 17, 2014 10:30 pm

odprti clio je napisal/-a:Kot sem rekel, ni standardiziranega postopka/protokola za ugotavljanje dejanskega števila prevoženih kilometrov. Vozilo ima lahko zamenjan ABS računalnik in števec in tako popolnoma nejasno sliko glede prevoženih kilometrov, kar še vedno ni goljufija. Aja - vnesli so to kar piše na števcu... Big deal.

Živimo v državi, kjer kriminalci stopijo na prostost zaradi napak v postopku. Kar se mene tiče, se trgovcem splača spustit v nekaj pravnih postopkov proti diplomiranim šankerjem zavoljo ustvarjanja precedenčnih primerov. V njihovo dobro se razume.

Čedalje manj razumem kaj se toliko obešate na število prevoženih. Tisto je zgolj orodje za vzdrževanje vozila: olje / jermeni / zavore ipd. Pa se živcirajte, če vam toliko pomenijo tiste številke.


Torej tebe prav malo boli kita če ima avto, katerega ti kupuješ, prevrtene kilometre?

Sploh ne veš, kaj vse potegne to za seboj. Nerealni kilometri->popolnoma neznana zgodovina->lahko ima zbite kilometre iz 300k na 100k km->sam računaj, kaj to pomeni. Kaj ti res misliš, da je z dizli toliko problemov pri kilometrinah pod 300k km, kot se piše po forumih? NI! Ogromno šob in turbin itd. se menja samo zato, ker so kilometri vrteni (ker ta material pač ni večen in ker je vprašanje, kdaj in kako so se delali servisi). Iz prve roke vem, da se večino avtomobilov, kar se tiče ne-potrošnih delov pogona, dimenzionira na 300k km. Ja, prav si slišal, vse kar je več, je že "bonus" na račun nezmožnosti tako natančnega dimenzioniranja, da bi vse razpadlo pri 300k km.

Dejstvo pa je tudi to, da imajo avti z npr. 100k km lahko tudi do 20% višjo tržno ceno kot če bi imeli npr. 300k km. Kaj 20%, razlike so tudi večje. Zakaj misliš, da se preprodajalcem ta foh splača?! V tujini kupijo zjahanga BMW-ja za 15k €, tukaj pa se proda za 25k €. Seveda, pa boš rekel, ja kaj pa bo, ko bo poln trg avtomobilov z realnim 300k km? Ja kaj, toliko cenejši bi morali bit, da bi se vseeno splačali kupiti na račun malo slabše zanesljivosti (malo več možnosti, da te pusti na cesti) - kar se pa prihrani pri nakupu pa se sproti porablja za vzdrževanje. Človek VE, v kaj se spušča (in morda z malo sreče celo nima nekih večjih okvar) - velika razlika!

Ja, izvoli se nategnit. Ti lahko jaz svojega prodam na takšen način? Z veseljem bi legalno zaslužil doatnih 500€ na prostovoljnem nategu človeka. Pa še popravil ga bom samo s površnim kitanjem pleha 2cm na debelo, ker je malo udarjen. Saj nima veze.


PS: s prvim delom se načeloma že strinjam, AMPAK če se o tem ne bobna in trobi ne bo NIKOLI nič boljše.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio Po avg 18, 2014 1:12 am

Heh... Mojega so pregledali in ga redno pregledujejo fantje z Enigme. Zato me prav malo boli, kaj piše na števcu sploh pri vozilih letnika pod 2005. Sem pred nakupom vozila za ~ 1000 €. Misliš, da bom gledal kilometre? Ob nakupu bo za zamenjat jermene in po potrebi končnike ter zavore. Ostalo se bo pregledalo (izpuh, guncanje vozila, splošno stanje pločevine ipd.). Bom raje vzel tistega z 250 kkm kot tistega s 160 kkm, ki ga je vozila babica samo v trgovino in je bil redno garažiran ter se ni vozil po snegu. Na račun kupne politike bom verjetno dopil isti avto občutno ceneje samo zato, ker lastnik ni pretvoril 2 v 1 na števcu.

Morda zgleda da zagovarjam nategovanje, pa temu ni tako. Ampak ste si ljudje sami krivi, ker kupujete zgodbice - povsod (zavarovanje, kredit, avtomobil). Jaz sem ob prodaji napisal, da je bilo vozilo kozmetično popravljano, ko sem ga prodajal (parking in nalet divjadi - od slednjega imam fotografije, kjer se vidi, da je samo ena ledvička iz odbijača ven padla pri trku cca 20 km/h). Avto je pri nas od novega in sem res skrbel za njega. Misliš, da me je kdo poklical? So se pa prodali taki, ki so že na fotografijah bili videti bolj zgonjeni. S popolnoma osnovno opremo. Z napisi ODLIČNO OHRANJEN, ŠVERCARJI OBVOZ, GREM V TUJINO - MOŽNA MENJAVA Naš je ostal v družini in upam, da bo tu še kakih 10 let.

Se človek vpraša ali kupce švercerji nategujejo ali se kupci nategujejo sami? Mimogrede, vozim zloglasni 1.5 dCi. Pri meni jih je nadelal skoraj 140 kkm, na (menda) 40 kkm podlage. Pred prodajo bom šel na uradni servis na vpoklic (zadnji spojler) zgolj zato, da zabeležijo prevožene. Kdor ne bo zaletav pri kasnejših prodajah tega avta, bo imel lepo pregledno zgodovino. Menjava jermenov, barvanje voznikovega ogledala ipd.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a cc09 Po avg 18, 2014 7:24 am

Kot sem rekel, ni standardiziranega postopka/protokola za ugotavljanje dejanskega števila prevoženih kilometrov. Vozilo ima lahko zamenjan ABS računalnik in števec in tako popolnoma nejasno sliko glede prevoženih kilometrov, kar še vedno ni goljufija. Aja - vnesli so to kar piše na števcu... Big deal.

Ni goljufija, če AH reče kupcu, glejte, nimamo pojma koliko km ima, ker bla bla bla, in to napišejo na pogodbo, kupec se pa potem s tisto ceno strinja ali pa ne. Če pa trdijo, da so km pravi, ali pa če so samo tiho, pa je goljufija, oz. ima kupec pravico kadarkoli zahtevat odškodnino, če se izkaže, da km na števcu niso pravilni.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a domen90 Po avg 18, 2014 12:10 pm

odprti clio je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:To je dovolj velik dokaz, da je avtohiša prodala avtomobil z nerealnimi kilometri. Kdo jih je vrtel niti ni važno - oni morajo zagotoviti, da vse štima, še posebej, če so Renaultovi pooblaščenci!


Heh... Kje ti živiš. Nisem pravnik in se ne bom kaj vtikal v te zadeve, a če bi bilo po tvoje, bi bil tudi morilec tisti na čigar zemlji je bilo najdeno truplo.


Jaz pa sem. Ne mešaj civilnih zadev s kazenskimi.

odprti clio je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Lahko, da ga bodo odslovnili, ampak pravno gledano to ni relevantno in izgovor, da tega niso vedeli, ne drži vode. Kar naj se postavi zase 8)


Nova firma pa košta 500 €... Nepoznavanje zakonov res ne pomeni oprostitve. Nepoznavanje tujega in rabljenega predmeta pa je težko bremenilno. Odvisno od stnadardizacije pregledov, ki jih zahteva ZPS. Aja, ups - jih ne. Ker nimamo ničesar v naši državi, kar bi se s tem ukvarjalo. Pa tudi ne verjamem, da je kak "ugoden" precedens za oškodovance.


Preden nadaljuješ z zagovarjanjem svoje teorije, si prosim odpri obligacijski zakonik. Poglavje o stvarnih napakah se začne takole:

(1) Prodajalec odgovarja za stvarne napake, ki jih je stvar imela takrat, ko je nevarnost prešla na kupca, ne glede na to, ali mu je bilo to znano ali ne.

(2) Prodajalec odgovarja tudi za tiste stvarne napake, ki se pokažejo potem, ko je nevarnost prešla na kupca, če so posledica vzroka, ki je obstajal že pred tem.

(3) Neznatna stvarna napaka se ne upošteva.


Naprej si lahko pogledaš sam. O skritih napakah sem enkrat že pisal in ne bom ponovno. Če te zanima, lahko poiščeš in si prebereš, v nasprotnem primeru pa nehaj širiti krivo vero, ker žal nimaš prav.
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio Po avg 18, 2014 9:14 pm

Pravo je eksaktna veda, mi trdijo vsaj trije pravniki, ki si vsak po svoje razlagajo določene člene (sem nekoč že nekaj povpraševal).

Nočem širiti krive vere, a me zanima:
- ali je kupec izrecno povprašal po prevoženih? UStni dogovor ne bo vode pil, če pa je zabeleženo na pogodbi, da prodajalec jamči, je pa to nekaj drugega.
- prodajalec lahko kupca obtoži, da je le-ta "avtor" goljufije in hoče na tak način priti do brezplačnega najema vozila ali pa ugodnega nakupa.

To okoli stvarnih napak... Saj vem, da si pisal, ampak mi povej - ali je stvarna napaka, da je bilo vozilo popravljeno z rabljenim nadomestnim delom (števec, ECU ipd.)? Ali je stvarna napaka okvara, ki je posledica obrabe? Nekdo, ki je spreten z besedami... Pa saj veš sam.

Bolje preventiva kot kurativa. Saj mi je vseeno, ampak če bi lahko vplačal stavo, bom vedno stavil na to, da bo v takem primeru "oškodovanec" spušil.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a domen90 To avg 19, 2014 9:25 am

Na vsaki kupoprodajni pogodbi je predvideno polje, kamor se vpiše kilometre. Kupil sem zaenkrat 7 avtomobilov, in jih prodal 6, to je 13 kupoprodajnih pogodb. In na čisto vsako je bilo potrebno napisati kilometre. Če kot kupec nisi dovolj vesten, da bi poskrbel, da bo to izpolnjeno, pač nimaš dokaza s koliko kilometri naj bi bil avto prodan in ne moreš zahtevati ničesar. Na pogodbo se zapišejo dejstva, za katera obe stranki jamčita s podpisom. Scenarij pod tvojim drugim vprašanjem je tako nemogoč.

Kaj je stvarna napaka lepo piše v OZ:

Kdaj gre za stvarne napake

459. člen

Napaka je stvarna:

1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno običajno rabo ali za promet;

2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana ali bi mu bila morala biti znana;

3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.


V primeru rabljenega vozila popravila z rabljenimi nadomestnimi deli niso stvarna napaka. Pri novem bi pa po točki 3 to bila stvarna napaka.

Stvarna napaka, ki je posledica obrabe se šteje za stvarno napako po točki 1, če je obstajala že prej. Če ti žarnica ob nakupu dela, naslednji dan pa crkne, to ni stvarna napaka. Zadeva je čisto preprosta, če si znaš interpretirat določbe ...
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio To avg 19, 2014 11:46 am

domen90 je napisal/-a:Zadeva je čisto preprosta, če si znaš interpretirat določbe ...


Upam, da se boš strinjal z menoj, da je največja težava v odebeljenem. Pa da ne boš mislil, da ti oporekam - v pravnih znanj nimam. Na sodišču bo pa boljšo odnesel tisti, ki bo bolje interpretiral (citiram, kolega IT-jevca katerega cela družina je pravniška).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a domen90 To avg 19, 2014 12:52 pm

Močno dvomim, da bi bil v dveh enakih primerih izid drugačen. Zakon itak razlaga sodišče, sodna praksa je enotna, odstopanj skoraj ni. Jaz bi rekel, da je prej odvisno kakšne dokaze je katera stran sposobna pridobiti, ker teorija je eno, praksa pa drugo.
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Sr avg 20, 2014 1:38 pm

odprti clio je napisal/-a:Heh... Mojega so pregledali in ga redno pregledujejo fantje z Enigme. Zato me prav malo boli, kaj piše na števcu sploh pri vozilih letnika pod 2005. Sem pred nakupom vozila za ~ 1000 €. Misliš, da bom gledal kilometre? Ob nakupu bo za zamenjat jermene in po potrebi končnike ter zavore. Ostalo se bo pregledalo (izpuh, guncanje vozila, splošno stanje pločevine ipd.). Bom raje vzel tistega z 250 kkm kot tistega s 160 kkm, ki ga je vozila babica samo v trgovino in je bil redno garažiran ter se ni vozil po snegu. Na račun kupne politike bom verjetno dopil isti avto občutno ceneje samo zato, ker lastnik ni pretvoril 2 v 1 na števcu.

Morda zgleda da zagovarjam nategovanje, pa temu ni tako. Ampak ste si ljudje sami krivi, ker kupujete zgodbice - povsod (zavarovanje, kredit, avtomobil). Jaz sem ob prodaji napisal, da je bilo vozilo kozmetično popravljano, ko sem ga prodajal (parking in nalet divjadi - od slednjega imam fotografije, kjer se vidi, da je samo ena ledvička iz odbijača ven padla pri trku cca 20 km/h). Avto je pri nas od novega in sem res skrbel za njega. Misliš, da me je kdo poklical? So se pa prodali taki, ki so že na fotografijah bili videti bolj zgonjeni. S popolnoma osnovno opremo. Z napisi ODLIČNO OHRANJEN, ŠVERCARJI OBVOZ, GREM V TUJINO - MOŽNA MENJAVA Naš je ostal v družini in upam, da bo tu še kakih 10 let.

Se človek vpraša ali kupce švercerji nategujejo ali se kupci nategujejo sami? Mimogrede, vozim zloglasni 1.5 dCi. Pri meni jih je nadelal skoraj 140 kkm, na (menda) 40 kkm podlage. Pred prodajo bom šel na uradni servis na vpoklic (zadnji spojler) zgolj zato, da zabeležijo prevožene. Kdor ne bo zaletav pri kasnejših prodajah tega avta, bo imel lepo pregledno zgodovino. Menjava jermenov, barvanje voznikovega ogledala ipd.


Vse lepo in prav, ampak ti kupuješ za jurja...avtor teme pa je kupil za okrog 5000€ (kolikor vem). 5x razlika in čisto drugačna situacija. Tukaj je lahko razlika v tržni vrednosti že blizu jurja, če ima 150k km ali 250k+ km, kolikor jih ima očitno ta. Če misliš, da je to zanemarljivo imaš očitno preveč keša za z njim razmetavat na takšen način.
Torej, če bi bil govor o 1000€ avtu, jaz sploh ne bi kompliciral na njegovem mestu, ker dosti več, kot sam praviš, ne moreš pričakovat.

Ne pravim, da zagovarjaš nategovanje, ampak v tem konkretnem primeru zagovarjaš pasivnost. Kar je po mojem mnenju sporno, ker pasivnost v takšnih primerih (posredno) spodbuja nategovanje.

Kakšne zgodbice nekdo kupi ali ne - se strinjam, ogromno se jih nasanka čisto po lastni krivdi. AMPAK: ne moreš pričakovati, da bo nekdo vse vedel o vsem! In zato je treba pravno (oz. če ne drugega, medijsko - slaba reklama) poskrbeti, da se barabo ali zašije ali pa razbobna, kaj dela, zato ta ti naivni ljudje morda to vidijo in tega ne počnejo več. In ker malokdo (žal!) brska po forumih, je treba dat še v druge, bolj razširjene medije.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio Sr avg 20, 2014 2:03 pm

Ja, zdaj kupujem za jurija oz. bom kupoval. Za tega, ki ga vozim, sem pa leta 2010 odkartal 9.700 €. Rabljen Renault Mégane 1.5 dCi letnik 2007. Pa bi že takrat lahko za občutno manj denarja kupil super duber odlično ohranjene primerke s "polno" opremo pri različnih avto hišah.

Sem pa cca 3 mesece iskal avto po mojem okusu (1. lastnik, 6 prestav - torej 106 KM različica, avtomatska klima, tempomat ipd.). Če imaš ob ogledu avtomobila čuden občutek, ta avto ni za kupit. Pa naj se še tako sveti in diši - za 100 € je lahko tak vsak.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Sr avg 20, 2014 4:44 pm

odprti clio je napisal/-a:Ja, zdaj kupujem za jurija oz. bom kupoval. Za tega, ki ga vozim, sem pa leta 2010 odkartal 9.700 €. Rabljen Renault Mégane 1.5 dCi letnik 2007. Pa bi že takrat lahko za občutno manj denarja kupil super duber odlično ohranjene primerke s "polno" opremo pri različnih avto hišah.

Sem pa cca 3 mesece iskal avto po mojem okusu (1. lastnik, 6 prestav - torej 106 KM različica, avtomatska klima, tempomat ipd.). Če imaš ob ogledu avtomobila čuden občutek, ta avto ni za kupit. Pa naj se še tako sveti in diši - za 100 € je lahko tak vsak.


Seveda. In vsem nam je v interesu, da bi VSI kupovali na takšen način, ker bi bil to daleč najbolj učinkovit in naraven način za izkoreninjenje šalabajzerskih preprodajalcev/prodajalcev. Ampak to se ne bo zgodilo NIKOLI, ker na takšen način kupuje max. 10% ljudi, ker se ostali nimajo volje ali pa časa ubadati s temi rečmi. Žal, ampak tako je. Torej, kaj je "next best thing"? To, da spraviš šalabajzerje na slab glas in si povrneš kupnino za sporen avto, spotoma.
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a opelcar Če avg 21, 2014 2:47 pm

Včeraj sva z mojim avtomehanikom rešila. Z avtohišo se ne da pogovarjati.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov