Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a pavel So jul 21, 2012 8:47 pm

Da se še jaz navežem na to temo.
Sestra ima avtomobil, nima pa vozniškega dovoljenja in ga nikoli ni imela. Avto je dolga leta vozil njen mož. Danes mi je pokazal pooblastilo, ki so mu ga izdali na tehničnem pregledu ob registraciji vozila. in ga je morala podpisati sestra in on.
Rekli so mu, da ne sme voziti tujega ( ženinega) vozila brez njene prisotnosti od 1.7.2012, ko naj bi bile sprejete neke spremembe v zakonu. Kazen naj bi bila 200€.
Za to pooblastilo naj bi plačal cca 30€ -ne najde računa ;) .
Mogoče ve kdo kaj o tej spremembi zakona, ker on mi ni znal več povedati.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a adis Ne jul 22, 2012 9:20 am

pavel je napisal/-a:Da se še jaz navežem na to temo.
Sestra ima avtomobil, nima pa vozniškega dovoljenja in ga nikoli ni imela. Avto je dolga leta vozil njen mož. Danes mi je pokazal pooblastilo, ki so mu ga izdali na tehničnem pregledu ob registraciji vozila. in ga je morala podpisati sestra in on.
Rekli so mu, da ne sme voziti tujega ( ženinega) vozila brez njene prisotnosti od 1.7.2012, ko naj bi bile sprejete neke spremembe v zakonu. Kazen naj bi bila 200€.
Za to pooblastilo naj bi plačal cca 30€ -ne najde računa ;) .
Mogoče ve kdo kaj o tej spremembi zakona, ker on mi ni znal več povedati.

lp pavel


pooblastilo stane 19.50 eur. sprememba zakona se nanaša na katero državo?

mislim, da na tem tehničnem pregledu prodajajo "bučke". potem takem vsi, ki bi si želeli izposoditi avtodom za na "počitnice" bi morali vlačiti lastnika s seboj, ker je on pravni lastnik vozila :lol:
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a pavel Ne jul 22, 2012 3:01 pm

Saj tudi meni ni bilo jasno kaj se grejo, samo videl sem potrdilo in razložil mi je, kot sem zgoraj napisal.
Torej še en način pobiranja evrov naivnežem :?

lp pavel
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jul 25, 2012 2:25 am

adis je napisal/-a:
pavel je napisal/-a:Da se še jaz navežem na to temo.
Sestra ima avtomobil, nima pa vozniškega dovoljenja in ga nikoli ni imela. Avto je dolga leta vozil njen mož. Danes mi je pokazal pooblastilo, ki so mu ga izdali na tehničnem pregledu ob registraciji vozila. in ga je morala podpisati sestra in on.
Rekli so mu, da ne sme voziti tujega ( ženinega) vozila brez njene prisotnosti od 1.7.2012, ko naj bi bile sprejete neke spremembe v zakonu. Kazen naj bi bila 200€.
Za to pooblastilo naj bi plačal cca 30€ -ne najde računa ;) .
Mogoče ve kdo kaj o tej spremembi zakona, ker on mi ni znal več povedati.

lp pavel


pooblastilo stane 19.50 eur. sprememba zakona se nanaša na katero državo?

mislim, da na tem tehničnem pregledu prodajajo "bučke". potem takem vsi, ki bi si želeli izposoditi avtodom za na "počitnice" bi morali vlačiti lastnika s seboj, ker je on pravni lastnik vozila :lol:


Pooblastilo se izda osebi, katera bo uporabljala vozilo. Če pa hoče vozilo uporabljati še neka tretja oseba, pa mora imeti soglasje od druge osebe. Če ne bi smel voziti njenega vozila brez njene prisotnosti, potem sploh ne bi potreboval nobenega pooblastila.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 25, 2012 8:18 am

http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljen ... ozilo.aspx

Za po evropi je PRIPROČLJIVO ne pa obvezno

Tud hrvati ga nesmejo več zahtevati
Slika
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a gasolinedream Sr jul 25, 2012 12:30 pm

Ko si je brat sposodil avto za na korziko, italijo ter Hrvaško sva na hitro nekaj ščečkala na list ter oba podpisala - problemov ni bilo. Je pa pač to bila bolj zasilna rešitev, saj se v tistih dneh ni dalo dobiti pooblastila na občini (prazniki).
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: chad in 2 gostov