Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe jun 05, 2009 10:23 am

Mas pac sreco tko da,lah recem,da si srecko,drgac je pa kazen 300-500 kun odvisno od policista.Moj stric je policist doli in vem da s tem najvec kasirajo pri tujcih. :D
 
Uporabniški avatar
bmwm3
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: Če mar 24, 2005 9:12 pm
Kraj: Rečica ob Savinji

Napisal/-a bmwm3 Pe jun 05, 2009 10:28 am

Za države izven EU moraš popravem imeti to pooblastilo, za SLO in EU države ne rabiš tega več imeti. Tako da lahko voziš vse avte v EU registrirane brez pooblastila, seveda v EU državah. Je pa priporočljivo vseeno imeti to pooblastilo, čeprav ni obvezno.
Jaz nisem nikoli imel nobenega pooblastila, kamorkoli sem šel čez mejo z drugim avtom, pa tudi po SLO sem se vozil z Nemškimi tablicami, ko bi tudi moral imeti tisto pooblastilo, res pa je da te vpraša policaj od koga je avto pa nič druga, če boš pa neki pameten pa tak normalno da ti bo avto vzel, ker nimaš pooblastila za vožnjo tujega vozila.
Saj druga ni avto ti lahko vzamejo in ga potem mora lastnik sam iti iskat. Tako da imaš lahko kar sitnosti.
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Pe jun 05, 2009 1:52 pm

No da vprašam kar tukaj. Pač čez dober mesec gremo na dopust na Hrvaško in ne grem s svojim vozilom ampak je avto od kolegice,ki gre zraven oz. od njenega fotra.Pač pisan je na njega. Zdaj pa ker ona noče vozit tako daleč,bom šofer pač jaz. Pa me zanima,ali si mora tudi ona zrihtati pooblastilo,čeprav je avto napisan na njenega ožjega sorodnika(oče).LP
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe jun 05, 2009 4:07 pm

na hrvaskem naceloma da,pa nej rece kdor kol hoce da ni res,tko je potrdilo mora met,ze zaradi sebe! :D
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Pe jun 05, 2009 8:39 pm

Pa ja,bomo zrihtal tole zadevco,nočem imeti probleme s policaji odspodaj(čeprav imam kar dobre izkušnje) ampak vseeno! Hvala za odgovor.LP
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 So jun 06, 2009 9:29 am

No, jaz tudi do zdaj nisem imel s tem problemov na Hrvaškem, je pa res da sem vedno vozil samo avto od mame ali očeta, tako da sta priimek in prebivališče enaka in mislim, da bi moral biti policaj hudo tečen, če bi zaradi tega težil. Ampak bi si pa bilo vseeno dobro zrihtat to potrdilo..
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
duk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To okt 25, 2011 2:24 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a duk To okt 25, 2011 2:47 pm

Pozdravljeni,

sposodil si bom kar to temo. Namreč sedaj sem že slišal od dveh primerov, da slovenska policija zahteva pooblastilo za vožnjo tujega avta v Sloveniji.

Se pravi, če moja punca (državljanka RS) vozi moj avto (Slovenska prometna) v Sloveniji, mora imeti moje pooblastilo (sem državljan RS)???

Zanima me, če je to v skladu z zakonodajo in če nam zaradi tega lahko policisti napišejo kazensko globo???

lp
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a crxdelsol To okt 25, 2011 3:01 pm

Jaz še tega nisem slišal pa mi nikoli ni noben nič rekel, avto do nedavnega ni bil pisan name noben do sedaj.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a scoop To okt 25, 2011 3:57 pm

Ce si ti zraven, potem ne more pisat... Ce pa tebe ni, pa ima vso pravico zasikat... Kako naj on sicer ve, ali je punca avto ukradla ali ne ? ...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a krimič To okt 25, 2011 5:11 pm

Tako za punco ne vem. Drugače pa se jaz vozim z očetovim motorjem in do sedaj v SLO s tem ni bilo problemov. Nazadnje so me ustavili kakšne 2-3 tedne nazaj in so le vprašali čigav je motor.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a scoop To okt 25, 2011 5:40 pm

Predstavljaj si tole: Jst vozim avto... Me zaustavi policiji,... V prometni pise: Marija Novak, MARIBOR.... Na mojem dokumentu pa Miha Blabla, Ljubljana.... Naj omenim da je Marija moja punca,... Kako naj policaj ve, da je ona resnicno moja punca, in da nisme jst odtujil avta neki Mariji ?!?!?! Torej, zato je treba pooblastilo... :-D Kul ? :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a crxdelsol To okt 25, 2011 7:02 pm

Kje to piše razen v zgodbi o mariji in miheju ? Me res zanima, ker potem delamo vsi doma prekrške ko se z vsemi avti povprek vozimo.
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a DJ-DUST Sr okt 26, 2011 7:48 am

Staršem sem dal avto in je od takrat še kar pisan na mene, nekje dve leti je že od tega, na moje ime ga hodijo registrirat, tudi ustavili so jih policaji večkrat, do zdaj ni nikoli nobene vprašal o lastniku, niti policaji, niti na tehničnem niti na zavarovalnici...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a adis Sr okt 26, 2011 8:22 am

duk je napisal/-a:Pozdravljeni,

sposodil si bom kar to temo. Namreč sedaj sem že slišal od dveh primerov, da slovenska policija zahteva pooblastilo za vožnjo tujega avta v Sloveniji.

Se pravi, če moja punca (državljanka RS) vozi moj avto (Slovenska prometna) v Sloveniji, mora imeti moje pooblastilo (sem državljan RS)???

Zanima me, če je to v skladu z zakonodajo in če nam zaradi tega lahko policisti napišejo kazensko globo???

lp


tuje vozilo pomeni, da voziš vozilo, ki je registrirano v tujini in ima lastnika, ki je v tujini! torej, ti punci napišeš pooblastilo za vožnjo tvojega vozila čez mejo. recimo, da oddide z tvojim vozilom v italijo ali pa v afganistan...to pomeni tuje vozilo.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a ejsim Sr okt 26, 2011 8:47 am

DJ-DUST je napisal/-a:Staršem sem dal avto in je od takrat še kar pisan na mene, nekje dve leti je že od tega, na moje ime ga hodijo registrirat, tudi ustavili so jih policaji večkrat, do zdaj ni nikoli nobene vprašal o lastniku, niti policaji, niti na tehničnem niti na zavarovalnici...


Je precej odivsno. Jaz sem tudi hodil očetov avtomobil registrirat nevem koliko časa brez problemov, ker se njemu pač neda, potem pa naenkrat potrebno pooblastilo (pač druga oseba za okenčkom) za registracijo vozila, ki ni v moji lasti - pač od fotra. Sej pooblastilo je simpl - spodaj podpisani ta pa ta, emšo,.. podpis. No, zadnjič sem šel spet, brez pooblastila, pa sem spet brez problema podaljšal registracijo.. Tk da ti tudi tukaj lahko težijo, je pa odvisno od osebe, ki tam dela. Ponavadi sin-oče-mati-hčerka ni težav.

Kar se pooblastila za vožnjo tujega avtomobila v Slo tiče...pismo to pa res ne vem. Nikjer nisem zasledil, da bi bilo potrebno, čeprav neka logika je, da bi bilo.. Vedno se omenja samo za prestop meje oz vožnjo po tujini..

Kako pa je v primeru nesreče (jo povzroči recimo kolega, ki je vozil tvoje vozilo) in uveljavljanja kaska in ostalih zadev?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a adis Sr okt 26, 2011 11:44 am

ejsim je napisal/-a:Kako pa je v primeru nesreče (jo povzroči recimo kolega, ki je vozil tvoje vozilo) in uveljavljanja kaska in ostalih zadev?


tu kritja ni, ker je kasko vezan na lastnika vozila. tu pomaga samo evropsko poročilo in posledično zvišanje premije ob naslednji registraciji.

v kolikor se naredi pri kasku še vključitev drugega voznika ( ala mladi voznik) tu se z doplačilom uredi možnost (če mladi voznik ali kdo drug naredi nesrečo) uveljavitve kaska.
 
AppBug
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 27, 2012 10:58 pm

Dovoljenje za vozilo

Napisal/-a AppBug Sr jun 27, 2012 11:05 pm

Pozdravljeni!

Odpravljamo se na morje na Hrvaško, pa me zanima ali je potrebno imeti kakšno potrdilo, če grem z avtom, katerega nisem lastnik. Lastnik je drug član družine. Na strani AMZS sem zasledil, da obstaja neko Dovoljenje za vozilo.

Hvala za odgovor!
LP
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a esem Če jun 28, 2012 12:10 am

Pozdravljen na forumu.
Tvojo temo sem preselil sem, kjer ji je mesto. Prihodnjič prej uporabi iskanje, tokrat naj ti bo. Preberi odgovore v tej temi in pojdi na AMZS - še posebno, če priimki in st. bivališče slučajno niso isti.
 
AppBug
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jun 27, 2012 10:58 pm

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a AppBug Če jun 28, 2012 9:35 pm

Hvala za odgovor.
Bom drugič uporabil iskanje :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pooblastilo za voznjo tujega avta

Napisal/-a esem Če jun 28, 2012 9:52 pm

prosim
Na AMZS morata iti oba - lastnik in "čezmejni uporabnik" avta. Pa na dokumente (prometna, vozniška, osebna) ne pozabita.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov