Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 To feb 02, 2010 8:17 am

hladni je napisal/-a:Vse kar ste napisali ni vredno pol dreka. Nobeno sodišče na tem svetu tega ne upošteva. :lol:


Si ti videl kakšno sodišče od blizu? Si morda videl, kako sodišča izvajajo dokaze? Si že imel izpit iz ZPP? Si ga imel v okviru trojčka, ločeno (odvisno od faksa), petorčka ali v okviru magisterija ali si ga študiral za PDI? Kateri letnik si?

Ara je akcesorna pogodba, toliko ti je treba dati prav. Kar se dokazovanja tiče, jao jao. Pa kako misliš, da poteka dokazovanje na sodiščih? Vedno kličejo notarja? Jao jao. Poglej malo sodno prakso glede dokazovanja in malo preberi kaj o tem, kaj je za sodnika dovolj, da nekaj šteje za dokazano. Če ne, boš pa zvedel, ko boš pripravnik na sodišču. Zaenkrat bi ti najbolj koristilo, da ti eden postriže krila, to so že dobro storili. Prepotentnost študenta 2. ali 3. letnika, ki se poslužuje osebne diskriditacije, kar gre vsakomur na tem forumu na qurac in kot argumentacijo navede, da naj si pač prebere v knjigi, ker se jo je on učil. Pa kaj, kot še drugih 300 študentov letno, ki so v praksi neuporabni, vendar polni teorije.

Če pa nisi več študent, pa je toliko bolj žalostno, da ti je pojem dokazovanja neznan. Ti bi verjetno overil podpis na pogodbi, da bi veljala "malo bolj".

Ej zavajate eni poštene ljudi na forumu. EJ!!

EDIT: da ljudje na tem forumu niso tako bebasti, kot se zdi, ker ne berejo komentarjev zakonov, je videti že iz tega, da njihovi "papirji" vsebujejo vse potrebne sestavine (prodajne) pogodbe, tudi če je naslov pogodba o ari (poglej, kaj je napisal @blind v drugem postu). Napišejo ceno, napišejo, kaj kupujejo, napišejo koliko so dali in če zadenejo, je ločiti, ali je šlo za t.i. avans, del kupnine, aro, ki se všteje v kupnino, ne verjamem pa, da je kje kdo, ki je že vračal aro in nato dal kupnino v celoti. Itd.

Je pa jasno, da je na 100 ljudi tudi kakšen, ki se je nategnil, ki pa se bi prav tako, tudi če bi napisal kaj drugega na tisti list papirja namesto "pogodba o ari". Važna je vsebina (če kdo ne verjame, vir je sodnapraksa.si, pa naj si poišče ali pa naj vpraša soforumaša).
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 To feb 02, 2010 9:58 am

Lepo si napisal.

HINT: Javna listina asocira na notariat. ?Zasebna listina, ki jo overi notar?

PDI je pojem, ki ne sodi v 1. letnik faksa. Ne vem, kaj misliš pod tem pojmom, očitno govoriva o različnem " Za PDI se tega ne učiš, ker če tega ne veš sploh ne prideš v drugi letnik." Kaj bi ta PDI na vašem faksu bil?

Kateri faks ima v prvem letniku obligacije? MB? Ljubljana jih nima.

Na Okrajnih sodiščih se zadeve rešijo v letu ali dveh, če se ne rešuje v Ljubljani. Dokazovanje tega ni nič posebnega.

Glej tako je, če se nekdo vehementno spravi na ljudi in se skuša delati pameten. Tako prepucavanje pač ne gre.

Sedaj, ko smo pogruntali, da pildki imajo neko težo, da pa so povezani z dokazovanjem na sodišču, imaš vse možnosti, da kratko in jasno odgovoriš na post brez osebnih napadov in svojega poveličevanja. Praktično, ker tip rabi praktičen odgovor.

Še nekaj moram dodati: sedaj, ko mi stvari precej bolj jasne, kot pred leti, se ne bi dal zdraviti ne študentu medicine, prav tako pa ne bi dal pisati pritožb ali pogodb študentu na faksu. Oba sta še daleč od uporabnega znanja zlasti pa od tega, da bi karkoli obvladala. To da šele dolgoletna praksa. Kot pri mehanikih, električarjih, kleparjih. Prej, ko bosta oba prišla do enakega zaključka, bolje bo za vse nas in predvsem zanju.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero To feb 02, 2010 11:04 am

@hladni
Uh, jaz pa sem čakal tehtne argumente glede are, da bi jih lepo po vrsti izpodbijal :jao:
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 To feb 02, 2010 12:31 pm

Nimam nič proti, da pišeš direktno. To je celo zaželjeno, saj je iz tvojih zapisov res težko razbrati bistvo. Ni ti treba biti takoj užaljen, če se kdo ne strinja s tabo, niti ti nihče ne omenja puhoglavosti, važenja oz, da si važič itd. To je zraslo na tvojem zeljniku in če imaš probleme s tem, jih rešuj drugje. Eni pač na te samohvale ne damo 0.

Glede študija nisem provociral, sem zgolj spraševal, ker so bile informacije iz prejšnjih postov konfuzne, sicer pa ne gre za bistvene informacije. Kaj je bilo konfuzno, sem citiral. Lahko bi še kaj, pa ni potrebe. Se pač nisi direktno in jasno izrazil, zato so bile potrebne domneve in (pod)vprašanja.

Dejstvo je in na to so te opozorili ostali, da si podal napačne informacije. To, koliko časa bo sodišče reševalo zadevo, na zapis na papirju, ki ga ne sestavi notar, ne vpliva. Strinjam se, da notar nudi večjo varnost in da sestavi pogodbo tako, da je to pogodba, zlasti pa nedvoumno identificira pogodbenike, na kar opozarjaš in poskrbi za (bolj) pravilno vsebino. Kar pa ne pomeni, da so vse pogodbe, ki jih ne sestavi notar, slabe.

Glede dokazovanja: potegnil si pač en vidik pogodb, ki je lahko sporen. Nekateri trdijo, da pogodbe ne odražajo njihove volje. To lahko velja za pogodbe, ki jih sestavi notar kot tudi za tiste, ki jih sestavijo drugi. Notarju pripisuješ preveliko moč. Lahko bi izpostavil tudi, da je podpis ponarejen itd. in druge probleme. Pač sledijo različni dokazni postopki, če se da komu ganjati na sodišču.

Glede rapido komentarja o denarju: kaj ti notar garantira, da boš dobil denar, če je on sestavil pogodbo? "In zato se moraš vnaprej zavarovat če hočeš denar rapido in zato notar!"- to je mit z ulice. Tu si popolnoma zgrešil, če ne, pa pojasni, da bo razumljivo, ker je konfuzno in po domače zapisano.

Pogodbe o nepremičninah so pisne!? :shock: Če te je ta vidik zanimal. Pismu, pa niti vprašati ne znaš prav. Pogodbe o nepremičninah, je to pravni termin? Pogodba, s katero se prenaša itd. lastninska pravica na nepremičnini, mora biti pisna.

Prepucavati se v smislu, kdo ima daljšega in več literature, ti imaš celo vso (karkoli že to pomeni, ker je res super konkretizirano), se ne nameravam, tako da hvala za ponudbo. Nimam nekih kompleksov glede tega, gre mi pa na živce, ko se nekdo s tako aroganco spravi na druge s stališča, da ve več, ker je naredil izpit. WTF?! Bodo v pogodbo napisali, da je to tako, ker je to napisal hladni, ta pa je naredil izpit pet let nazaj?! Koga briga, kaj si naredil in kakšne so tvoje zasluge za narod. Utemeljiš pač drugače. Citiraš Plavšakovo ali koga že.

Glede hinta o notarju in javni listini. Keep it going.

Upam, da smo sedaj končali s tem, kdo ima daljšega, ker to res nobenega ne briga.
------
Še vedno čakamo na tista spoznanja o ari, ki jih že par postov napoveduješ, pa @eljuero je že nestrpen. Po mojem se bo splačalo počakati, da prideš domov in da napišeš, kar si napovedal, da gre aram. Če bo to v stilu dosedanjega pisanja, bo še zanimivo, tako da se potrudi, saj je menda povzetek v RP. Kaj mu torej svetuješ kot pravni strokovnjak?
 
djbaro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po mar 19, 2007 8:24 am

Re: Pogodba o ari

Napisal/-a djbaro Če mar 03, 2016 8:46 am

Pozdravljeni,
sem danes prodajal vozilo, pa nikjer nisem zasledil kakšnega preprostega obrazca. Zato sem na hitro iz glave in na preprost način sestavil obrazec, ki ga lahko mogoče še kdo kdaj uporabi. Upam, da sem s tem komu pomagal.
https://drive.google.com/file/d/0ByBHem ... sp=sharing
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov